Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@gumaz Jeśli ma bogatego ojca to jego zawodem będzie - syn bogatego ojca
1
@Popitek12 Dobrze, że Leo Messi został mistrzem świata ale biorąc pod uwagę co przez ten rok się działo z każdym Argentyńczykiem to może lepiej by było gdyby to Francja wygrała mundial.
Wiele osób tutaj oszalało na punkcie każdego Argentyńczyka. Jeden z nich już kosztuje miliard.
1
@Arkon Jakbym miał oceniać sam piłkarski geniusz to Ronaldinho Gaucho byłby na 1 miejscu. Z całym szacunkiem do każdego piłkarza ale jego gra była nawet bardziej magiczna od Leo Messiego. Niestety długo na TOPie nie był. W sumie za dużo nie wygrał i wiele ludzi nisko go daje właśnie z tego powodu.
1
Dzisiaj rusza najbardziej prestiżowy turniej w biegach narciarskich - Tour de Ski.
Może to być bardzo ciekawy i wyrównany turniej ponieważ wśród panów na starcie zabraknie największych faworytów - Johannesa Hoesflota Klaebo i Simena Hegstada Krugera. Poza nimi nie wystartuje także Iivo Niskanen.
Podczas TdS można zdobyć bardzo dużo punktów PŚ więc jego zwycięzca przy braku Klaebo będzie głównym kandydatem do zdobycia PŚ. Harald Oestberg Amundsen - mój faworyt.
0
Do tej pory tylko trzech skoczków (Sven Hannavald, Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi) wygrywali wszystkie 4 konkursy TCS w jednej edycji.
Myślicie, że w tym sezonie Andreas Wellinger może dołączyć do tej grupy?
Ja myślę, że nie. Jest w bardzo dobrej formie, jest bardzo równy ale nie jest typem dominatora i w połączeniu z formą przede wszystkim Kobayashiego i Krafta ciężko mi sobie wyobrazić, że w kilka dni Niemiec wygra 4 konkursy z rzędu tym bardziej, że Wellinger do wczoraj wygrał tylko 5 razy. Wczoraj odniósł 6 zwycięstwo w karierze i tylko raz miał w jednym sezonie więcej niż jedno zwycięstwo - rok temu kiedy wygrał dwa razy.
Oczywiście wszystko może się zmienić i Wellinger może stać się na tym turnieju typem dominatora w końcu jest mistrzem i wice mistrzem olimpijskim, a także trzykrotnym wice mistrzem świata ale myślę, że tak nie będzie przynajmniej w tym sezonie choć nie ukrywam, że kibicuję mu żeby wygrał ten turniej. Jak nie on to Karl Geiger (choć nie wygląda tak mocno jak jeszcze w Klingenthal plus już jakby nie było nie mała strata) lub Marius Lindvik. Fajnie też jeśli wygrałby ktoś nie oczywisty jak chociażby Lovro Kos ale będzie ciężko.
1
@FcPortoFan1999 Nie prawda. Wtedy Frenud był liderem tylko po Oberstdorfie i to jeszcze trochę sędziowie sprezentowali mu tą wygraną. Po Ga Pa liderem był już Prevc.
0
@FcPortoFan1999 Czy ja wiem? Może do ich ulubionych skoczni Bergisel nie należy ale akurat Richard Freitag wygrywał tam zawody. Inną sprawą jest potem ten upadek na tej samej skoczni ale to raczej nie była kwestia lubienia czy nie lubienia skoczni.
Freund i Wellinger także stawali tam na podium, a jeśli chodzi o Bisofschofen to poza Freundem i Wellingerem aż 3 razy na podium stał tam Karl Geiger, który również mimo już pewnych strat jest w grze i Złotego Orła.
Ja powiem tak - jeśli Niemcy mają dobrą formę to dobrze skaczą na obiektach austriackich, a jeśli nie to lubienie skoczni i tak nie pomoże.
0
@FcPortoFan1999 Wtedy Severin Freund wygrał tylko w Oberstdorfie, a w Ga-Pa był 3. Potem na austriackich skoczniach był dwa razy drugi także chyba to nie były dla niego takie najcięższe skocznie. Problemem był wtedy Peter Prevc ze swoją kosmiczna formą.
0
Po wczorajszym zwycięstwie Andreasa Wellingera w Oberstdorfie podczas zawodów TCS Niemcy mają pełne prawo oczekiwać, że wreszcie po 22 będą mieli swojego zwycięzcę noworocznej imprezy.
Oczywiście za nami dopiero pierwszy konkurs i jeszcze wiele może się zmienić ale Wellinger od początku sezonu wygląda dobrze i poza jedną wpadką (warunki także swoje zrobiły) jest równy. Dla dobra skoków też lepiej żeby TCS wygrał Niemiec.
1
@Criss18Barca Szkoda, że podczas świąt i w okresie świąteczno-sylwestrowo aż do trzech króli nie było zimy.
0
@MesQueUnClub96 Tylko Ratajskiego kojarzę bo wiem, że kiedyś dobrze rzucał.
3
@HighestInTheRoom Na moje oko chłopak już jest wart jakieś 150 mln euro.
Załóżmy, że gdyby Barca miała do wyboru Veliza, a Mbappe razem z Haalandem to mam nadzieję, że bez wątpienia wzięliby Veliza.
0
@mekston Skoro nawiazałes do szachów to ja szczerze przyznaje za bardzo nie wiem kiedy i jaki turniej.
Co oni tak teraz grają MŚ? Jak oceniasz szanse właśnie Carlsena i Polaków (jeden czy więcej ich tam jest?)?
1
@FcPortoFan1999 Jeśli chodzi o Ekstraklasę to będzie bardzo ciekawie tym bardziej jeśli czołówka się nie osłabi, a jeszcze wzmocni. Walka o MP może być do samego końca i walczyć i tytuł może nawet 5 drużyn.
PP? Dla wielu klubów może to być jedyną drogą nie tylko do trofeum ale i do Europy, a LKE? Nie chcę też wymagać za dużo i wiem, że Molde łatwym rywalem nie będzie ale myślę, że Legia może ich ograć i powinna się mocno im postawić.
Reprezentacja? Wiadomo, baraże, a potem albo dramat albo Euro.
0
@FcPortoFan1999 Mi tam nie przeszkadza jak ktoś dużo pisze, a jeśli robi to jeszcze o tym co i mnie interesuje to bardzo dobrze, że ktoś taki jest.
Może nie oglądam tak dużo jak Ty ale też nie lubię przerw jeśli chodzi o Ekstraklasę i 1 ligę bo tam gra Wisła Kraków.
2
@FcPortoFan1999 Mówisz, że od lutego zamiast 70 postów na dzień będzie ponad 100?
0
@Encore Niestety teraz tak jest, a pamiętam swego czasu jak Bundesliga również była na Eleven to oglądałem losowy mecz i było na co popatrzeć. Teraz po pierwsze czasu mniej, a po drugie Viaplay i tych spotkań widzę niestety dużo mniej ale jest dużo ciekawiej i więcej się dzieje niż w Hiszpanii.
4
@AFA90 Ja jeszcze jak La Liga była w całości na Eleven oglądałem dość dużo meczów tej ligi, a teraz nawet Barcelonę nie zawsze oglądam. Oczywiście nie zawsze przez poziom danego meczu bo zwyczajnie czas często nie pozwala ale nawet jeśli go mam to szkoda patrzeć na La Ligę, która niestety nie dojeżdża i są to po prostu nudne mecze.
5
@Firestone Takie wyniki zawsze robią wrażenie. Ja pamiętam jeszcze jak Baghdad Bounedjah strzelił 39 bramek w 22 meczach w samej lidze katarskiej. Także wyczyn kosmiczny. I chyba nawet Xavi jeszcze wtedy z nim grał.
0
@Rust_Cohle Julian Alvarez wygrał już wszystko - MŚ, CA, LM, KMŚ, SPE i PL - on już nic nie musi. Jakby chciał to by grał lepiej od de Bruyne i strzelał więcej od Haalanda ale po co jak wygrał już wszystko?
1
@4drian0 I w sumie dobrze by zrobił. Rozwalić każdą ligę z TOP 5, potem ME i MŚ i koniec kariery.
2
@MarioVeB! Spokojnie Maniek. Oddychaj powoli i głęboko. Tyle lat, a Ty dalej przecinki dziwnie stawiasz
0
@Katalończyk 99 Ja tak samo i gdyby nie Leo Messi nie chciałbym ich triumfu w finale z Francją bo mimo iż nic do nich nie mam to więcej piłkarzy z Francji lubię ale dla Leo chciałem tego złota więc cieszy mnie, że w końcu go zdobył.
Z drugiej strony był to dla mnie taki finał, że w przypadku wygranej Francji na pewno bym nie płakał lecz niedosyt by był z racji Leo.
0
@Katalończyk 99 Obchodzi, już nie mogę doczekać się kolejnego meczu naszej drużyny.
A tak na serio to na co dzień nie oglądam to jasna sprawa ale Polakom zawsze kibicuję szczególnie na dużych turniejach bo często jest gdzie to obejrzeć albo chociaż zerknąć jak to wszystko wygląda, a że ME w piłkę ręczną to jednak dość głośny turniej to wspominam o szczypiornistach.
---
Tak i ja też tak uważam tylko, że większość z ambasady twierdzi, że kibicują Argentynie bo uwielbiają ten kraj dlatego zapytałem czy oglądają ręczną.
2
@Katalończyk 99 Ja nawet jak nie oglądam to zawsze kibicuję Polakom. Ciekaw jestem czy "wy" też tak macie z Argentyną.
0
Właśnie trwa mecz towarzyski pomiędzy Polską, a Argentyną w piłkę ręczną.
Ambasada ogląda czy z racji tego, że to nie ta dyscyplina sportu i nie ma w niej Leo Messiego to już nie czują się Argentyńczykami?
0
@Ogorinho1974 Oczywiście także być może to on powinien się znaleźć w tej 10-tce.
0
@MOLESTA Trochę te jego 3 złote piłki mi weszły do głowy, a to jednak duże wyróżnienie choć rzeczywiście może trochę na wyrost.
@Ogorinho1974 Tak, chciałem go wpisać ale brakło miejsca choć może za Van Bastena? Chociaż dużo jest jeszcze nazwisk, które mogłyby się tu znaleźć szczególnie piłkarzy defensywnych.
0
@Conradxc Mogą być dlatego zapytałem jak wy to widzicie, a że ja jestem fanem ofensywy to pewnie dla piłkarzy defensywnych będe niesprawiedliwy.
Ronaldinho? To był wielki piłkarz tylko mam wrażenie, że przez bardzo krótki czas, a biorąc pod uwagę ilu było i jest świetnych piłkarzy niestety nie wszyscy mogą znaleźć się w 10-tce więc go pominąłem ze względu za dość krótką wielką karierę.
W sumie jak sobie teraz przypomnę to Ronaldinho robił rzeczy niebywałe, a na koncie tylko jedna LM i jedna Złota Piłka.
Mając taką reprezentacje wygrał tylko raz Copa America i MŚ choć tutaj turniej były rzadziej rozgrywane.
0
TOP 10 najlepszych piłkarzy w historii?
Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Pele, Diego Maradona, Alfredo Di Stefano, Michel Platini, Johan Cruyff, Marco van Basten, Gerd Muller i Ronaldo (kolejność losowa) - czy zgadzacie się, że tacy piłkarze tworzą najlepszą 10-tkę czy może kogoś byście wywalili i kto ewentualnie za nich?
Oczywiście jako, że nie sposób porównać różnych epok i pozycji wziąłem pod uwagę sukcesy (klubowe i reprezentacyjne - drużynowe i indywidualne), statystyki indywidualne i czystego skilla (wiem, że przeważają piłkarze ofensywni ale nic nie poradzę, że ofensywa dla mnie najlepsza do oglądania).
Ciężko mi oceniać piłkarzy, których nie widziałem ale wielu ekspertów piłki nożnej podaje podobne nazwiska wśród najlepszych, a jakie jest wasze zdanie?