Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
https://zapodaj.net/plik-w8ZSQT21Gp
Wow. Co to za niesamowite zdjecie z Malezji.
4
https://zapodaj.net/plik-zPdgbUxGCb
@Luciano99 to ktos od ciebie?
1
@Kgorecki2500 Peru to ogólnie piekny kraj jak i cała ameryka południowa
9
El Misti
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Volcano_Misti%2C_Peru.jpg/544px-Volcano_Misti%2C_Peru.jpg
Jest to uspiony symtryczny stratowulkan położony w Peru. Zbudowany jest on z andezytu,ryolitu i dacytu. Ma wysokosc 5822m n.p.m i jest niebezpiecznym wulkanem gdyz w swojej historii dosyc czesto silnie wybuchał. Niektóre jego erupcje osiagały 4 stopien na skali VEI. Leży tuz obok miasta Arequipa. Ostatnia znana erupcja El Misti miała miejsce w 1985 roku. Misti swoja budowa przypomina Wezuwiusza i podobnie jak on obecny stożek El Misti wyrósł w kalderze dawnego wulkanu w okresie miedzy 11 a 13 tys lat temu. 16 grudnia 2021 roku odnotowano zejscie Laharu z wulkanu. Ostatnia poważna erupcja miała miejsce ok 2300 lat temu.
El Misti jest czescia centralnej strefy wulkanicznej Andów.
Co ciekawe obok wewnetrznego krateru odnaleziono mumie i różnego rodzaju antyki należace do Inków. Wykopaliska prowadził John Reinhard oraz Jose Antonio Chavez a miało to miejsce w 1998 roku.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000
0
@FcPortoFan1999 Legia Lech Pogon Rakow w takiej kolejnosci bedzie top 4 moim zdaniem
2
Mentalista? Top serial.
Nawet po głównym watku serial dalej trzymał poziom. Jeden z moich ulubionych. Swoja droga rewelacyjnie poprowadzono watek Red Johna ;)
0
@Transu96 Spokojnie czekam z palcem w gniazdku :]
0
No i to chyba 1 raz od dawna gdy alert rcb sie przydał bo faktycznie mocno grzmi i wieje u mnie
5
@bartas97 Ciesz sie ze mogłes to napisac xd
0
@MesQueUnClub96 No i fajno
0
@Encore Nie pierwszy i nie ostatni raz trafia kula w płot. Taki to ekspert
2
@MesQueUnClub96 Ty czytasz czasem co piszesz?
0
@HavertzKai A po cholere? Juz Mounta sprowadzili a City nie odda Fodena. Juz i tak pozbyli sie Gundo a jeszcze Silva i Walker
0
@maniak33333 Niby dlaczego? Lech swoje zrobił w LKE i wywalczył medal a wczesniej mistrzostwo wydarte Rakowowi
1
@maniak33333 Dramat nie dramat mnie ich porazki ciesza. Szkoda ze z Legia ale nie mozna miec wszystkiego
8
Gratulacje Legia. Utarcie nosa Rakowowi zawsze w cenie :)
1
@Emhyr A dobrze klaszcze?
0
@Criss18Barca Haha dobry żart.
Budzet Lecha 117 do 110 o długach nie wspominajac. O centrum badawczo rozwojowym nie bede wspominał bo to tez deklasacja Lecha.
Mozna szydzic z kolejorza ale to jest najzdrowszy i najbogatszy klub w polsce. Pod tym wzgledem Lech deklasuje legie.
10
Volcano do Fuego
https://theworldtravelguy.com/wp-content/uploads/2022/12/DSCF8237_1200-3.jpg
Fuego(W jezyku hiszpanskim oznacza wulkan ognia) to aktywny stratowulkan położony w gwatemalii. Razem z sasiednim wulkanem
Acetenango tworzy kompleks wulkaniczny La Horqueta. Wulkan ma wysokosc 3763m n.p.m i jest jednym z najaktywniejszych wulkanow w tej czesci swiata. Wulkan wyrzuca popiół srednio co 20 min a zdarzaja sie tez duzo powazniejsze erupcje jak w 1974 czy w 2018 roku.
W 1974 wulkan wybuchł z siła oszacowana na VEI 4.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Volcan_de_Fuego_October_1974_eruption.jpg
W 2018 roku wulkan ponownie wybuchł gwałtownie i w wyniku nagromadzenia materiału w dolinie spływ z erupcji przelał sie i zabił conajmniej 200 osób. W skali vei ta erupcja miała 3 stopien.
Filmik pokazujacy gigantyczny spływ piroklastyczny z 2018 roku
Jest to jeden z tych wulkanów którego zachowanie trudno przewidziec. Jest efektowny do podziwiania i bardzo dobrze wychodzi na zdjeciach. Jest tez bardzo niebezpieczny co potwierdza erupcja z 2018 roku.
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @kamyk_23 @Kim Kallstrom
1
@Criss18Barca No popatrz a to najbogatszy klub w polsce i najlepiej zarzadzany.
Wiec jak to swiadczy o reszcie?
11
@abram3k Wypozyczyc obu by ich ogrywali? Gdzie podpisac?
41
@Sanostol77 Nie. Renowacja to krok w kierunku przyszłosci klubu. Stadion od dawna był w ruinie
0
Czas sobie wrócic do Castle i Stany Katic jako Beckett :]
0
@macio_944 Juventus tez
1
@MarcepanowyKsiaze Jest równie wkurzajacy i namolny co komar. Warto dodac do ignorowanych zeby nie musiec czytac jego madrosci
1
Miedzinsky nigdy nie zawodzi xd
@Kgorecki2500
0
Moze sie powtarzam ale Kulesza uciekł z Jagi i jakims cudem dostał fotelik prezesa pzpn.
To jest niewiarygodne jaki my mamy beton w piłce ze wybiera sie takich ludzi. Mozna krytykowac Zibiego ale za jego kadencji pzpn wygladał na powazny podmiot a teraz Kulesza i ogolnie cały pzpn sie kompronituje raz za razem.
Piłka u nas sie nie zmieni dopoji tacy ludzie jak Kulesza itp kasztany pamietajace jeszcze komune beda miec wpływ na decyzje w pzpn.
Tam trzeba rewolucji i do zarzadu powinni byc wybierani m.in powazni prezesi itd z ekstraklasy jak Klimczak czy Swierczewski bo im faktycznie zalezy na rozwoju polskiej piłki.
Łudze sie ale moze kiedys ktos skruszy ten beton.
0
@FcPortoFan1999 Gorszy nie bedzie. A najlepiej kogos z poza srodowiska
0
Kulesza znowu cofa pzpn do epoki kamienia łupanego.
Boniek latami sprzatał ten burdel a ten rozwalił to w całe 2 lata.
Boniek był jaki był ale starał sie znormalizowac ten zwiazek.
KuleszaPaszołWon!
1
@tristan87 Kulesza lato v2.