11

https://zapodaj.net/plik-w8ZSQT21Gp

Wow. Co to za niesamowite zdjecie z Malezji.

4

1

@Kgorecki2500 Peru to ogólnie piekny kraj jak i cała ameryka południowa

9

El Misti
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Volcano_Misti%2C_Peru.jpg/544px-Volcano_Misti%2C_Peru.jpg

Jest to uspiony symtryczny stratowulkan położony w Peru. Zbudowany jest on z andezytu,ryolitu i dacytu. Ma wysokosc 5822m n.p.m i jest niebezpiecznym wulkanem gdyz w swojej historii dosyc czesto silnie wybuchał. Niektóre jego erupcje osiagały 4 stopien na skali VEI. Leży tuz obok miasta Arequipa. Ostatnia znana erupcja El Misti miała miejsce w 1985 roku. Misti swoja budowa przypomina Wezuwiusza i podobnie jak on obecny stożek El Misti wyrósł w kalderze dawnego wulkanu w okresie miedzy 11 a 13 tys lat temu. 16 grudnia 2021 roku odnotowano zejscie Laharu z wulkanu. Ostatnia poważna erupcja miała miejsce ok 2300 lat temu.

El Misti jest czescia centralnej strefy wulkanicznej Andów.

Co ciekawe obok wewnetrznego krateru odnaleziono mumie i różnego rodzaju antyki należace do Inków. Wykopaliska prowadził John Reinhard oraz Jose Antonio Chavez a miało to miejsce w 1998 roku.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000

0

@FcPortoFan1999 Legia Lech Pogon Rakow w takiej kolejnosci bedzie top 4 moim zdaniem

2

Mentalista? Top serial.

Nawet po głównym watku serial dalej trzymał poziom. Jeden z moich ulubionych. Swoja droga rewelacyjnie poprowadzono watek Red Johna ;)

0

@Transu96 Spokojnie czekam z palcem w gniazdku :]

0

No i to chyba 1 raz od dawna gdy alert rcb sie przydał bo faktycznie mocno grzmi i wieje u mnie

5

@bartas97 Ciesz sie ze mogłes to napisac xd

0

@MesQueUnClub96 No i fajno

0

@Encore Nie pierwszy i nie ostatni raz trafia kula w płot. Taki to ekspert

2

@MesQueUnClub96 Ty czytasz czasem co piszesz?

0

@HavertzKai A po cholere? Juz Mounta sprowadzili a City nie odda Fodena. Juz i tak pozbyli sie Gundo a jeszcze Silva i Walker

0

@maniak33333 Niby dlaczego? Lech swoje zrobił w LKE i wywalczył medal a wczesniej mistrzostwo wydarte Rakowowi

1

@maniak33333 Dramat nie dramat mnie ich porazki ciesza. Szkoda ze z Legia ale nie mozna miec wszystkiego

8

Gratulacje Legia. Utarcie nosa Rakowowi zawsze w cenie :)

1

@Emhyr A dobrze klaszcze?

0

@Criss18Barca Haha dobry żart.

Budzet Lecha 117 do 110 o długach nie wspominajac. O centrum badawczo rozwojowym nie bede wspominał bo to tez deklasacja Lecha.

Mozna szydzic z kolejorza ale to jest najzdrowszy i najbogatszy klub w polsce. Pod tym wzgledem Lech deklasuje legie.

10

Volcano do Fuego
https://theworldtravelguy.com/wp-content/uploads/2022/12/DSCF8237_1200-3.jpg


Fuego(W jezyku hiszpanskim oznacza wulkan ognia) to aktywny stratowulkan położony w gwatemalii. Razem z sasiednim wulkanem
Acetenango tworzy kompleks wulkaniczny La Horqueta. Wulkan ma wysokosc 3763m n.p.m i jest jednym z najaktywniejszych wulkanow w tej czesci swiata. Wulkan wyrzuca popiół srednio co 20 min a zdarzaja sie tez duzo powazniejsze erupcje jak w 1974 czy w 2018 roku.

W 1974 wulkan wybuchł z siła oszacowana na VEI 4.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Volcan_de_Fuego_October_1974_eruption.jpg


W 2018 roku wulkan ponownie wybuchł gwałtownie i w wyniku nagromadzenia materiału w dolinie spływ z erupcji przelał sie i zabił conajmniej 200 osób. W skali vei ta erupcja miała 3 stopien.

Filmik pokazujacy gigantyczny spływ piroklastyczny z 2018 roku




Jest to jeden z tych wulkanów którego zachowanie trudno przewidziec. Jest efektowny do podziwiania i bardzo dobrze wychodzi na zdjeciach. Jest tez bardzo niebezpieczny co potwierdza erupcja z 2018 roku.

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @kamyk_23 @Kim Kallstrom

1

@Criss18Barca No popatrz a to najbogatszy klub w polsce i najlepiej zarzadzany.

Wiec jak to swiadczy o reszcie?

11

@abram3k Wypozyczyc obu by ich ogrywali? Gdzie podpisac?

41

@Sanostol77 Nie. Renowacja to krok w kierunku przyszłosci klubu. Stadion od dawna był w ruinie

0

Czas sobie wrócic do Castle i Stany Katic jako Beckett :]

0

@macio_944 Juventus tez

1

@MarcepanowyKsiaze Jest równie wkurzajacy i namolny co komar. Warto dodac do ignorowanych zeby nie musiec czytac jego madrosci

1

Miedzinsky nigdy nie zawodzi xd



@Kgorecki2500

0

Moze sie powtarzam ale Kulesza uciekł z Jagi i jakims cudem dostał fotelik prezesa pzpn.

To jest niewiarygodne jaki my mamy beton w piłce ze wybiera sie takich ludzi. Mozna krytykowac Zibiego ale za jego kadencji pzpn wygladał na powazny podmiot a teraz Kulesza i ogolnie cały pzpn sie kompronituje raz za razem.

Piłka u nas sie nie zmieni dopoji tacy ludzie jak Kulesza itp kasztany pamietajace jeszcze komune beda miec wpływ na decyzje w pzpn.

Tam trzeba rewolucji i do zarzadu powinni byc wybierani m.in powazni prezesi itd z ekstraklasy jak Klimczak czy Swierczewski bo im faktycznie zalezy na rozwoju polskiej piłki.

Łudze sie ale moze kiedys ktos skruszy ten beton.

0

@FcPortoFan1999 Gorszy nie bedzie. A najlepiej kogos z poza srodowiska

0

Kulesza znowu cofa pzpn do epoki kamienia łupanego.

Boniek latami sprzatał ten burdel a ten rozwalił to w całe 2 lata.

Boniek był jaki był ale starał sie znormalizowac ten zwiazek.

KuleszaPaszołWon!

1

@tristan87 Kulesza lato v2.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?