9

Sangay
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/Sangay2.jpg/640px-Sangay2.jpg

Jest to aktywny stratowulkan położony w Ekwadorze na terenie parku narodowego Sangay. Wulkan ten jest jednym z najwyższych aktywnych i ma wysokosc 5230m n.p.m.
Obecny stożek wulkanu powstał w obrebie kaldery która powstała w wyniku zawalenia sie 2 poprzednich stożków. Sangay obecny liczy sobie ok 14 tys lat a jego aktywnosc to głównie erupcje strombolijskie o sile 2-3 VEI.

Stożek zwienczony jest lodowcem przez co wyglada wrecz niesamowicie zwłaszcza ze po 1 stronie wznosi sie nad lasem deszczowym a druga to równina pokryta pyłem z wulkanu. Sangay powstał w wyniku subdukcji płyty nazca oraz płyty ameryki południowej. Od 1934 wulkan jest stale aktywny. Sangay podobnie jak inne stratowulkany zbudowany jest głownie z andezytu

@barcelonaLM @NeKenI @Comentateiro @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Kim Kallstrom @Lucerfi @kamyk_23 @marcinK0000

5

https://zapodaj.net/plik-OJhUY4v7Xw

No i to jest jasny i czytelny znak :)

0

Progres w szkoleniu młodych u nas widac. Co raz wiecej pojawia sie perełek w ekstraklasie typu Skóras Szmyt Marchwinski Łęgowski.

Problem jest taki ze fizycznie oni nie dojezdzaja. O ile faktycznie mamy ci raz wiecej dobrych technicznie piłkarzy tak niestety problem jest z ich sylwetka etc.

Zobaczcie Niemcy i jak tam młodziaki sa zbudowani i przygotowani fizycznie i to jest kierunek w którym eklapa powinna isc. Niestety tak to wyglada ze nawet utalentowany piłkarz po wyjezdzie za granice zderza sie z rzeczywistoscia bo brakuje mu muskulatury i przygotowania.

Zobaczcie rozwój Kaminskiego po wyjezdzie z Lecha do Niemiec zaczał pracowac nad sylwetka bo wszystko inne miał na b dobrym poziomie i teraz to jest zupełnie inny piłkarz

Zgadzasz sie @FcPortoFan1999 ?

1

@FcPortoFan1999 No i rywala Lech miał najtrudniejszego wiec te 2 bramki da warte nieco wiecej niz 3 gole z łksem

5

Marchwinski MVP 1 kolejki eklapy.

W pełni zasłużone wyróżnienie

1

@ranger3120 U mnie drzwi lataja tak wieje a do tego potezne grzmoty i niebo swieci sie co chwile

1

Ooo kur ale epicka burza w lublinie.

Niebo sie swieci jak psu jajca wow!

Za 3 lata takiego czegos u mnie nie widziałem

0

@takisobiektos Nie no z czym do ludzi. Oni to beda sie bic o utrzymanie

0



Cwiakała grilluje pzpn ;)

2

@LM10GOAT Fejur pewnie

16

@cchesterr43 Ah shit here we go again

Zarobki i premie sa nizsze w stosunku do kopaczy bo piłka to duzo bardziej popularny i komercyjny sport

7

Soufriere Hills
https://loopnewslive.blob.core.windows.net/liveimage/sites/default/files/2021-10/72d1b5b17a4bbd9f27e200f1abb19077soufriere_hills_volcano_1.jpg

Jest to aktywny stratowulkan położony na karaibskiej wyspie Montserrat. Wulkan przez wieki był uspiony az do roku 1995 gdy w wyniku erupcji zdewastował stolice wyspy Plymouth. Soufriere Hills ma wysokosc 1050m n.p.m a szczyt tworzy krater i kopuły lawowe które generuja spływy piroklastyczne. Wulkan leży na uskoku tektonicznym i powstał w wyniku subdukcji płyty karaibskiej i atlantyckiej

Erupcje w 1995 poprzedziły najpierw erupcje freatyczne a nastepnie dochodziło do wytłaczania kopuł lawowych i zapadaniu ich tworzac spływy piroklastyczne az dochodziło do erupcji wybuchowej. W wyniku erupcji miedzy 1995 a 1997 zgineło conajmniej 20 osób i wyludniło wiekszosc wyspy. Erupcja Soufriere Hills miała 3 stopien na skali VEI.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJuG4KG2PLJYQA2NQbSyXfyXVBuUBS9bbbiQ&usqp=CAU

https://i.iplsc.com/erupcja-wulkanu-soufriere-hills-w-lipcu-1997-roku-popioly-za/000FC9U8YL3MVJ50-C122-F4.jpg

@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000

4

Ale gole padaja w 1 kolejce eklapy. Wow

0

@arsenallondyn0 Mrau. Fajny kitku :]

5

Wow ale golazo Kłudki :o

4

Komentarz usunięty

0

Ławniczak z piekła do nieba

0

Dzis post o wulkanach po 23

1

Niedługo mecz Ruchu. Jestem ciekawy tej druzyny ale obawiam sie ze moze byc problem z utrzymaniem bo kadra jest przecietna

1

Tragiczny mecz górnika. Widac ze sa "wczorajsi"

0

Po relacji widze ze fajny wyscig. Moze ktos wrzuci na cda to sobie odpale bo z reguły sa replaye ale szybko usuwaja

1

@MesQueUnClub_87 Mimo wszystko zdobycie 2 goli i odwrócenie meczu z silnym rywalem jest nieco wyzej niz 3 bramki na łksie. Zapominasz ze to jest pomocnik nie napastnik a jego gra to nie tylko gole

8

@bartas97 Wszyscy sie do dymisji nadaja

0

Ciekawy jest przypadek Marchwinskiego.

Debiutuje w bardzo młodym wieku i strzela gola a potem stagnacja. Naprawde dobra robote z nim wykonał John i teraz widac okiem ze łatka talentu nie wzieła sie z czapy. To moze byc kapitalny piłkarz ba ja go chetnie bym zobaczył w kadrze zamiast Zielinskiego. Marchewe ustawic pod Lewym i moze to fajnie chodzic.

Poki co Marchwa MVP kolejki z całym szacunkiem do Zwolinskiego i Pekharta

0

@MesQueUnClub_87 Wynalazek tak bo nigdzie po rakowie nie został zweryfikowany w przeciwienstwie do Skorzy który zdobył 2 mistrzostwa w Lechu a teraz robi furore w Japonii wygrywajac Azjatycka LM. Z czym do ludzi kolego? CV skorzy robi wrazenie.

Co ma do tego obiektywnosc? Skorża jest po prostu lepszy i bardziej doswiadczony co udowadni ci historia obu tych panów.

1

@PawkoFCB To jest inna sprawa

0

Żadne Papszuny i inne wynalazki.

Jak juz brac polaka to Skorże. Chłop mega inteligentny i utytułowany z doswiadczeniem za granica.

Ma wszystko co powinien w CV i jesli bedzie chetny to brac i sie nie zastanawiac

0

@FCBparasiempre Chyba o skorży kolego zapomniałes. Najbardziej utytułowany i najlepszy polski trener

0

@Encore To trener klubowy nie selekcjoner

5

@TaughtMule PZPN znowu wyruchany? Kulesza cofa nas do epoki kamienia łupanego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?