Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Sangay
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/Sangay2.jpg/640px-Sangay2.jpg
Jest to aktywny stratowulkan położony w Ekwadorze na terenie parku narodowego Sangay. Wulkan ten jest jednym z najwyższych aktywnych i ma wysokosc 5230m n.p.m.
Obecny stożek wulkanu powstał w obrebie kaldery która powstała w wyniku zawalenia sie 2 poprzednich stożków. Sangay obecny liczy sobie ok 14 tys lat a jego aktywnosc to głównie erupcje strombolijskie o sile 2-3 VEI.
Stożek zwienczony jest lodowcem przez co wyglada wrecz niesamowicie zwłaszcza ze po 1 stronie wznosi sie nad lasem deszczowym a druga to równina pokryta pyłem z wulkanu. Sangay powstał w wyniku subdukcji płyty nazca oraz płyty ameryki południowej. Od 1934 wulkan jest stale aktywny. Sangay podobnie jak inne stratowulkany zbudowany jest głownie z andezytu
@barcelonaLM @NeKenI @Comentateiro @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Kim Kallstrom @Lucerfi @kamyk_23 @marcinK0000
5
https://zapodaj.net/plik-OJhUY4v7Xw
No i to jest jasny i czytelny znak :)
0
Progres w szkoleniu młodych u nas widac. Co raz wiecej pojawia sie perełek w ekstraklasie typu Skóras Szmyt Marchwinski Łęgowski.
Problem jest taki ze fizycznie oni nie dojezdzaja. O ile faktycznie mamy ci raz wiecej dobrych technicznie piłkarzy tak niestety problem jest z ich sylwetka etc.
Zobaczcie Niemcy i jak tam młodziaki sa zbudowani i przygotowani fizycznie i to jest kierunek w którym eklapa powinna isc. Niestety tak to wyglada ze nawet utalentowany piłkarz po wyjezdzie za granice zderza sie z rzeczywistoscia bo brakuje mu muskulatury i przygotowania.
Zobaczcie rozwój Kaminskiego po wyjezdzie z Lecha do Niemiec zaczał pracowac nad sylwetka bo wszystko inne miał na b dobrym poziomie i teraz to jest zupełnie inny piłkarz
Zgadzasz sie @FcPortoFan1999 ?
1
@FcPortoFan1999 No i rywala Lech miał najtrudniejszego wiec te 2 bramki da warte nieco wiecej niz 3 gole z łksem
5
Marchwinski MVP 1 kolejki eklapy.
W pełni zasłużone wyróżnienie
1
@ranger3120 U mnie drzwi lataja tak wieje a do tego potezne grzmoty i niebo swieci sie co chwile
1
Ooo kur ale epicka burza w lublinie.
Niebo sie swieci jak psu jajca wow!
Za 3 lata takiego czegos u mnie nie widziałem
0
@takisobiektos Nie no z czym do ludzi. Oni to beda sie bic o utrzymanie
0
Cwiakała grilluje pzpn ;)
2
@LM10GOAT Fejur pewnie
16
@cchesterr43 Ah shit here we go again
Zarobki i premie sa nizsze w stosunku do kopaczy bo piłka to duzo bardziej popularny i komercyjny sport
7
Soufriere Hills
https://loopnewslive.blob.core.windows.net/liveimage/sites/default/files/2021-10/72d1b5b17a4bbd9f27e200f1abb19077soufriere_hills_volcano_1.jpg
Jest to aktywny stratowulkan położony na karaibskiej wyspie Montserrat. Wulkan przez wieki był uspiony az do roku 1995 gdy w wyniku erupcji zdewastował stolice wyspy Plymouth. Soufriere Hills ma wysokosc 1050m n.p.m a szczyt tworzy krater i kopuły lawowe które generuja spływy piroklastyczne. Wulkan leży na uskoku tektonicznym i powstał w wyniku subdukcji płyty karaibskiej i atlantyckiej
Erupcje w 1995 poprzedziły najpierw erupcje freatyczne a nastepnie dochodziło do wytłaczania kopuł lawowych i zapadaniu ich tworzac spływy piroklastyczne az dochodziło do erupcji wybuchowej. W wyniku erupcji miedzy 1995 a 1997 zgineło conajmniej 20 osób i wyludniło wiekszosc wyspy. Erupcja Soufriere Hills miała 3 stopien na skali VEI.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJuG4KG2PLJYQA2NQbSyXfyXVBuUBS9bbbiQ&usqp=CAU
https://i.iplsc.com/erupcja-wulkanu-soufriere-hills-w-lipcu-1997-roku-popioly-za/000FC9U8YL3MVJ50-C122-F4.jpg
@barcelonaLM @Comentateiro @NeKenI @AssisMoreira @Kessie @Kidd @Lucerfi @Kim Kallstrom @kamyk_23 @marcinK0000
4
Ale gole padaja w 1 kolejce eklapy. Wow
0
@arsenallondyn0 Mrau. Fajny kitku :]
5
Wow ale golazo Kłudki :o
4
Komentarz usunięty
0
Ławniczak z piekła do nieba
0
Dzis post o wulkanach po 23
1
Niedługo mecz Ruchu. Jestem ciekawy tej druzyny ale obawiam sie ze moze byc problem z utrzymaniem bo kadra jest przecietna
1
Tragiczny mecz górnika. Widac ze sa "wczorajsi"
0
Po relacji widze ze fajny wyscig. Moze ktos wrzuci na cda to sobie odpale bo z reguły sa replaye ale szybko usuwaja
1
@MesQueUnClub_87 Mimo wszystko zdobycie 2 goli i odwrócenie meczu z silnym rywalem jest nieco wyzej niz 3 bramki na łksie. Zapominasz ze to jest pomocnik nie napastnik a jego gra to nie tylko gole
8
@bartas97 Wszyscy sie do dymisji nadaja
0
Ciekawy jest przypadek Marchwinskiego.
Debiutuje w bardzo młodym wieku i strzela gola a potem stagnacja. Naprawde dobra robote z nim wykonał John i teraz widac okiem ze łatka talentu nie wzieła sie z czapy. To moze byc kapitalny piłkarz ba ja go chetnie bym zobaczył w kadrze zamiast Zielinskiego. Marchewe ustawic pod Lewym i moze to fajnie chodzic.
Poki co Marchwa MVP kolejki z całym szacunkiem do Zwolinskiego i Pekharta
0
@MesQueUnClub_87 Wynalazek tak bo nigdzie po rakowie nie został zweryfikowany w przeciwienstwie do Skorzy który zdobył 2 mistrzostwa w Lechu a teraz robi furore w Japonii wygrywajac Azjatycka LM. Z czym do ludzi kolego? CV skorzy robi wrazenie.
Co ma do tego obiektywnosc? Skorża jest po prostu lepszy i bardziej doswiadczony co udowadni ci historia obu tych panów.
1
@PawkoFCB To jest inna sprawa
0
Żadne Papszuny i inne wynalazki.
Jak juz brac polaka to Skorże. Chłop mega inteligentny i utytułowany z doswiadczeniem za granica.
Ma wszystko co powinien w CV i jesli bedzie chetny to brac i sie nie zastanawiac
0
@FCBparasiempre Chyba o skorży kolego zapomniałes. Najbardziej utytułowany i najlepszy polski trener
0
@Encore To trener klubowy nie selekcjoner
5
@TaughtMule PZPN znowu wyruchany? Kulesza cofa nas do epoki kamienia łupanego