2

Delefele niezle odklejony. Pasowałby do Madrytu tylko ze do jakiejs Castilli albo Getafe.

Nigdy nie wzbudzał u mnie sympatii

5

@Sulimo Celebrimbor to jedna z ciekawszych postaci w uniwersum Tolkiena. Jest to ostatni potomek rodu Feanora. Był synem Curufina lecz w przeciwienstwie do innych odciał sie od czynów wuja i ojca.

W drugiej erze mieszkał w Eregionie bedac poddanym Galadrieli. Niestety przyjał pod swój dach Annatara(Saurona) mimo ze Galadriela próbowała go odwiesc od tego. Po czasie sie zbuntował i nazywał siebie władca Eregionu i po założeniu bractwa jubilerskiego Gwaith in Mirdain zaczał z pomoca Saurona wykuwac pierscienie władzy. Gdy zorientował sie ze Sauron go zdradził i wykuł w mordorze jedyny pierscien zwrócił sie po pomoc do Galadrieli której przekazał Nenye a dwa pozostałe przekazał Gil Galadowi. Gdy wybuchła wojna elfów z Sauronem próbował go powstrzynac lecz został pojmany,torturowany,zabity i nabity na pal. Nie zdradził jednak lokalizacji Nenyi,Naryi i Vilyi.

Nenya pierscien wody trafił do rak Galadrieli
Vilya i Narya posiadał Gil Galad lecz przekazał Vilye Elrondowi a Narya nie wiadomo kiedy trafiła da rak Cirdana a ten przekazał go Gandalfowi

@Szreko @Fenyx @masq @Vitoo @norbo80 @budel17 @Kengo @heniusss @arsenallondyn0

5

Ciekawostka z mozliwym Spoilerem z Ring of Power.

Po przemysleniu wole to ukryc tak na wszelki wypadek. Post jest w odpowiedzi.


1

@Vitoo Te co ocalały mowa o krasnoludzkich Sauron odzyskał. Reszta została zniszczona przez smoki bodaj 4

Najpierw pierscienie wykuto i podarowano dopiero potem Sauron zaczał je odbierac a nie na odwrót.

Sauron pomógł elfom wykuc 19 z nich i w tajemnicy wykuł swój chcac żadzic nimi lecz elfy sie zorientowały. Pierscienie ludzi odzyskał wszystkie 9 i na pewno 3 z 7 krasnoludów bo reszte smomi zniszczyły i zazadał tych elfich co wywołało wojne i przyczyniło sie do zniszczenia eregionu i smierci celebrimbora. Potem przekazał ludzkie pierscienie ludziom i tak powstały Nazgule

8

@Kondziubarca I fajno

2

@FCB24 Wejdz na strone podobnefilmy i wpisz nazwe filmu i wyskocza ci podobne

4

@FCB24 Uncharted film z 2022

0

@Cochise A dobra wiem o co chodzi xd

5

Smoki w uniwersum Tolkiena

Smoki to gady stworzone przez Morgotha w pierwszej erze w celu pokonania elfów. Gady te były długowieczne i niebywale inteligentne na tyle ze swoimi słowami potrafiły zaczarowac ludzi. Pierwszym smokiem był Glaurung. Był to smok rodzaju uroloki czyli smog ognisty. Przypominał on węża gdyz poruszał sie podobnie albowiem nie posiadał skrzydeł. Natomiast najpotężniejszym przedstawicielem smoków był Ancalagon Czarny smok o niewyobrazalnym rozmiarze rzucony jako ostatnia bron Morgotha podczas wojny Gniewu. Gad ten był tak potezny ze nawet zastepy Valinoru sie przed nim cofneły. Został pokonany przez Orły i Earendila w Vingilocie. Upadajacy gad rozbił 3 szczyty Thangorodrimu.

Co nieco o charakterystyce tych gadów.

Ogien smoków był tak potezny ze nawet pierscienie wykute w 2 erze sie topiły. Własnie w ten sposób krasnoludy straciły czesc ze swoich pierscieni. Prawdopodobnie ogien nie byłby w stanie stopic elfickich a na pewno nie pierscien Saurona.

Nie każdy smok potrafił ziac ogniem. Te które tego nie potrafiły nazwano zimnymi smokami.

Smoki podobnie jak krasnoludy miały obsesje na punkcie skarbów. Dlatego tak czesto napadały na siedziby dzieci aulego.

Poza siła fizyczna gady cechowały sie wysoka inteligencja a osoba nie majaca odpowiednio silnej woli łatwo mogła ulec czarowi jak Niennor gdy wymazał jej pamiec Glaurung.

Smoki miały słaby punkt w okolicy brzucha gdzie łusek albo nie było albo były znaczaco słabsze.


W uniwersun znamy tylko kilka smoków a sa to
Glaurung
Bestia z Gondolinu
Smoki z Gondolinu
Ancalagon Czarny
Scatha
Smaug

W trzeciej erze smoki żyły w okolicach zwiędłych wrzosowisk i to z tego miejsca wyruszył Smaug na Erebor.

@Szreko @Vitoo @Fenyx @masq @norbo80 @budel17 @heniusss @Kengo @arsenallondyn0

19

De jong i tak moze sie cieszyc bo ostatnio gra wiecej i lepiej

2

@Compadre Mam 16 stopni w pokoju i jest mi dobrze xd

0

@Vitoo Glaurung zdechł przez swoja pyche :)

4

https://pbs.twimg.com/media/Ey434A9XIAMPvsN.jpg

Piekna grafika pokazujaca rozmiary Ancalagona i Glaurunga do wypierdków typu Scatha czy Smaug.

@Vitoo

0

@Vitoo Nie był. Glaurungiem sterował Morgoth. Nie był w pełni samodzielny a brak skrzydeł to spora wada w porównaniu do Ancalagona.

Ancalagon padł dopiero gdy zaatakowały go orły i Earendil na Vingilocie

2

@Vitoo Glaurung to ojciec smoków ale daleko mu do Ancalagona.

Ancalagon był tak wielki ze upadajac rozbił 3 szczyty Thangorodrimu

Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Strzelałbym ze Thorondor.

Natomiast watpie by nawet sam Thorondor w walce 1 na 1 pokonałby Ancalagona bo z Glaurungiem pewnie by se poradził bo tamten latac nie umiał

0

@Vitoo Mentalista tez top

1

@tommyVERceti 2 głąby zrobiły gałe zulowi za fajki. Podobno fejk

0

@ArterkHD Nie z Netfliksa ale Kosci,Castle,Peacemaker,The boys

1

@Kim Kallstrom Oj tak byku Bundy tez niesmiertelny serial.

0

Macie taki serial do którego czesto wracacie?

Ile razy bym nie obejrzał to Castle nigdy mi sie nie znudzi. Zabawny protagonista i swietna pani detektyw :)

1

Ta reklama okocim z kotem to jakas żenada. Jak uwielbiam koty tak ten jest meska wersja hermiony z komnaty tajemnic. Creepy strasznie

0

@MesQueUnClub_87 Takie moje "Szczescie".

Zawsze wolałem klimat jesienny. Szybko zapadajacy mrok i klimat haloween

0

@MesQueUnClub_87 Depresje każdy przechodzi inaczej. Ktos moze byc apatyczny i mało chetny do zycia w Lato a inny w jesien. Na to wpływa wiele czynników.

Walcze z depresja od lat i zawsze najlepiej sie czuje podczas szaroburej jesieni.

Natomiast w lato bardzo czesto stan moj sie pogarsza na co wpływa wysoka temperatura. Dla mnie idealna temperatura do funkcjonowania to ok 15-20 stopni. Nie przeszkadza mi tez nizsza temperatura

0

@gumaz Wychodze czesciej anizeli we Wiosne i Lato. Rzeska pogoda i przyjemny chłodek to cos co bardzo cenie w jesieni

0

@MesQueUnClub_87 Wrecz przeciwnie. Taka pogoda dla mnie działa duzo lepiej od upałów i ciepłych temperatur.

Bierzesz koc ksiazke i herbate i spogladasz za okno. Bardzo fajnie odstresowuje

0

Dobrze ze pizga na dworze.

Idealna temperatura do zycia xd

1

Ktos tu ma łeb do intetesów :)

1

@Kessie Nie :o. To nie wyglada na Hawaje.

To Islandia zapewne

11

@Gacek5 Dembele i kontuzja od jakiegos czasu nie ida w parze

1

@Ali3231 Czytałes dokładnie? On chce miec wiecej szmalu za wizerunek a to co reklamuje jest mu obojetne

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?