Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Sensible Niestety przed podjęciem tej techniki redukcji wagi należy sprawdzić czy nasz organizm nie produkuje metanu.
Najłatwiej sprawdzić to przystawiając zapalniczkę do dupy, jeżeli zgaśnie znaczy, że nasza genetyka nie dała nam daru zionięcia ogniem, wtedy możemy przystąpić do redukcji. Natomiast jeżeli poczujemy smród palonych włosów a pokój się rozświetli, to niestety ta metoda będzie nieskuteczna, a nawet więcej. Efekt będzie odwrotny i przybierzemy na wadze.
Związane jest to z faktem, że metan jest lżejszy od powietrza i jego obecność w jelitach może zmniejszyć wykaz na wadzę.
1
@Janas11224 Przecież praktycznie w każdym możliwym zestawieniu ME jest wymieniane jako gra kultowa i jedna z najlepszych w swoim rodzaju.
0
@betonito Nie szukał w Arabii, to Arabia szukała rozgrywek które mogą się u nich odbywać. W grze było też Miami ale na gorszych warunkach. Czysty biznes.
6
Powiem więcej, La Liga zarobi mniej jeżeli Barca spadnie do Segundy a i UEFA straci dużo hajsu jak się Barca nie załapie na europejskie rozgrywki. Tajemnic nie ma końca.
0
@Jacu327 Żadnego nie dają. Wirusów nie zwalczysz antybiotykiem a jedynie osłabisz swoją odporność i będziesz się bardziej babrał z dochodzeniem do siebie.
Na antybiotykach pełne wyleczenie wirusa potrafi trwać z tydzień a nawet dłużej, własną odpornością i po 3 dniach jesteś w stanie dojść do pełnej sprawności o ile nie pojawią się jakieś komplikacje.
Czemu lekarze dają antybiotyk? Bo im się pewnie nie chce diagnozować, sprawdzą podstawowe objawy, jak wirus to sam się wyleczy, jak bakteria to antybiotyk zabije i po problemie.
8
@marcin62 Komu podpadła? Wykorzystała idealnie bandę idiotów do promocji płyty Ja bym się nigdy nie dowiedział, że jakaś nowa wyszła, gdyby nie ta afera.
A straci na niej całe nic, fani i tak będą kupować i i tak pójdą na koncerty a te oszołomy (bo inaczej tego nazwać nie umiem) nie są targetem.
16
@Kusco15 Przecież to było oczywiste i serio trzeba mieć IQ wielkości gołębia, żeby zwalać na Trzaskowskiego.
Jasno i wyraźnie zakomunikował, że był przeciwny syrenom 10 kwietnia ale nie ma nic do gadania bo syreny w Warszawie podlegają pod wojewodę i co, 2 tygodnie później miałoby się to zmienić? xD Ręce opadają na ten naród.
2
@Herbert Akurat jak negocjowano warunki i podpisywano umowy, to Barcelona grała w 11 na 15 sezonów w tym 4 lata z rzędu. Komu jak komu ale w tamtych warunkach te rozgrywki bardziej załatwił Realowi czy Atletico gdzie Real dwa razy nawet zdobył ten tytuł, mimo że w starym formacie nawet by w nim udziału nie wziął.
A i w jaki sposób się chwali? Mówiąc, że jak nie będzie w nich Realu i Barcelony to będą kary i nie zapłacą im tych 40 milionów? Przecież to nic nie znaczy i tak jest w każdych możliwych rozgrywkach, jakby Real czy Barca nie grały w La Lidze to też byś miał dużo mniejszy zysk z praw, jakby nie grały w LM to UEFA też zarobi wiele milionów mniej, w CDR też prawie nie ma kasy jak nie grają duże drużyny. To jest czysta prawda biznesu i jakby się uprzeć, to każdej organizacji można zarzucić, że przepycha drużyny z dużym zasięgiem bo to one generują im kasę.
4
@drozdi Dziwnie to by było, gdyby można się choćby doszukać jakichś oznak faworyzacji Barcelony przez sędziów, tymczasem w 2 pierwszych edycjach odpadliśmy przez karygodne sędziowanie.
Przypomnę, w 2020 z Atletico już po wznowieniu gry Umtiti został sfaulowany i zamiast karnego była powtórka rzutu rożnego a potem ostentacyjny faul na De Jongu który powinien skończyć się karnym i czerwoną kartką a nie było niczego. W 2021 Bilbao miało przyzwolenie do robienia rzeźni na boisku, wykonali około 24 faule, by się uzbierało drugie tyle gdyby sędzia gwizdał wszystko co powinien, a dostali tylko 3 żółte kartki przy 2 Barcelony. Jeden gość z żółtą kartką prawie połamał De Jongowi twarz za co nie dostał żadnej kary choć należała się bezpośrednia czerwona, inny typ wykonał koło 8 fauli taktycznych i bodajże zakończył mecz z czystym kontem za to z boiska wywalono Messiego, który "uderzył" w plecy gościa który któryś raz faulował go bez piłki żeby nie poszedł za akcją.
Jakoś znajomości Pique i fakt bycia organizatorem nie pomógł nam w najmniejszym stopniu ani razu w tych rozgrywkach i gdyby nie wyszło, że to on stoi za organizacją tych rozgrywek bardziej by można było przypuszczać, że ktoś celowo robi tak, żebyśmy nie wygrali, niż że ktoś ma "plecy".
1
@Hosh Błąd na Canalplus online. Pokazywało Eleven 1 a leciał puchar anglii, Napoli w ogóle nie miałem.
0
Gdzie jest mecz? Na Eleven 1 ma być a u mnie leci powtórka pucharu anglii
0
Gdybym tylko rozumiał hiszpański.
0
@forzablanca I coś to zmienia? Nie ma prawa nakazującego informować opinii publicznej o relacjach biznesowych.
@Zip polecam w takim razie wrócić do szkoły podstawowej na dalsze nauki czytania. Jak chcesz kogoś obrazić, to warto lepiej dobierać słowa. Bo wyszło, że masz problem z przeczytaniem bardzo prostego i krótkiego tekstu.
@El Madridista. i o tym właśnie mówię. Małe móżdżki w żaden sposób nie potrafią oddzielić Pique jako piłkarza Barcelony od Pique jako aktywnie działającego biznesmena. Jakoś nie widzę u ciebie refleksji, że przecież to są rozmowy sprzed 3 lat, odbył się już 3 edycje Superpucharu a jakoś Real nie nagłośnił tej jakże bulwersującej sprawy tylko siedzi cichutko i czerpie zyski z tego co ta niemoralna bestia wynegocjowała.
4
Kolejna odklejka chłopków z notatnika. Ich klub zarobił 8 milionów na pucharze wójta, ale doszło do incydentu kałowego bo w sprawę zaangażowany jest Pique i już chcą do sądu podawać, chcą sprawiedliwości choć nawet nie wiadomo w którym miejscu popełniono przestępstwo i na czym miałoby polegać xD Ot, kilka organizacji zrobiło deal warty kupę kasy, jedyne co zostało naruszone to moralność, ale płaczki już płaczą.
Założę się, że jakby to Perez negocjował, to by teraz pałowali górnika, jaki to on nie zaradny, jaki to świetny biznesmen, ale jak Pique, to już nie, to już piniądz śmierdzi.
Najbardziej śmieszy jak usilnie próbują nie zauważyć, że w tych nagraniach jasno padają słowa, że Pique negocjował także z pozycji Realu. Na bank Perez nic o tym nie wiedział a Gerard z własnej inicjatywy stał się ich rzecznikiem, pewnie myślą, że gruby zrobił wielkie oczy jak zobaczył dodatkowe kilka melonów na koncie, bo przecież nic nie wiedział xD
2
@El Madridista. Zarobił masę hajsu także dla twojego klubu, więc bym się za mocno nie wychylał, bo bez wiedzy Pereza nie negocjował udziału Realu.
Już widziałem na notatniku kolejnych romantyków futbolu co potem będą marszczyć freda bo Perezowi znowu zielone słupki na koniec sezonu wyjdą.
2
@Viajero Jak nie ma nacisków to tak to się kończy. Jak nie ma narzekań na sędziowanie to też tak się kończy.
Takie kluby jak Real rzadko są krzywdzone przez sędziów, w końcu wygrali ligę bo nam sędzia wyjął piłkę 3 metry zza linii bramkowej, wygrali LM po takich popisach sędziowskich jak w 2018 roku, w 2020 też zawdzięczają wiele sędziowaniu, bo nie mogli popełnić żadnego błędu a wynik ustawiały im karne w 5 z 10 meczów końcówki sezonu. Nie każda sytuacja była kontrowersyjna, ale to np. przez Benzemę wprowadzono linię od kiedy zaczyna się ręką a kiedy kończy bark bo zdobył zwycięskiego gola po zagraniu ręką.
A jak np. Barcelonie działa się krzywda to czy Real cokolwiek mówił? Nie, nawet nie siedział cicho tylko ich media od razu atakowały a klub wydawał oświadczenia, że o sędziach nie rozmawia.
Tu potrzeba olbrzymich zmian szczególnie mentalnych, dla mnie niewyobrażalnym jest że piłkarze w ogóle mieli prawo głosu w sprawie VAR, opóźniając jego wejście w życie.
Dziś ta technologia jest za słaba i wymaga wiele pracy, większej ilości kamer, lepszej obsługi, lepszej technologii bo oni łapią karne na kamerę w 24 klatkach więc de facto każda werdykt "na styku" jest błędny, bo przy tak niskim klatkarzu nie da się ocenić dokładnego momentu zagrania piłki.
Spalone powinny być ocenianie oddzielnie, nie powinno być rysowania kresek po ekranie tylko czujniki kontrolujące linie, tak samo jak każda linia na boisku powinna być kontrolowana technologią goal-line, jakoś w siatkówce czy tenisie jest to standard od lat a w najbogatszym sporcie świata liczymy na wzrok typa z chorągiewką.
VAR powinien panować nad całością spotkania, każda żółta kartka powinna być analizowana bo co z tego że panują nad bezpośrednią czerwoną, skoro 99% przypadków to dwie często niesłuszne żółte wywalają ludzi z boiska.
I przepisy też są do zaorania, więcej twardych przepisów w zasadzie dura lex, sed lex a mniej pola do interpretowania i zgadywanki co się wydarzyło.
Z samymi sędziami nic nie zrobimy, jedynie większa dyscyplina i ukracanie takich pajaców jak Lahoz, żeby nikomu się nie chciało zostać gwiazdą.
Ale bez zmian technologii i przepisów sędziowanie będzie lecieć na mordę z każdym rokiem. Piłka robi się coraz szybsza, coraz bardziej fizyczna, prędkość biegu piłkarzy przekracza możliwości arbitra. Jak ma taki 40-letni typ ocenić minimalny kontakt nogi o nogę jak akcja w ciągu kilku sekund przenosi się o 40 metrów dalej?
2
@AmigoBlancos Ta, Ceballos i jakieś gierki słowne, rzeczywiście dyskusja o sędziowaniu aż huczy.
@Viajero w PL też coraz więcej patologicznych zachowań sędziów i teraz coraz więcej błędów. Piłka nożna wymaga wzmocnienia technologicznego, usprawnienia pracy i zwiększenia kompetencji VAR, lepszej technologii na którą stać tak potężną instytucje jaką jest piłka kopana. A tu ledwo kilka lat temu wprowadzono VAR i to też w wielkich bólach.
11
Real znowu o sędziach nie dyskutuje bo wygrał, więc jednego piłkarza wysłali który nie będzie stratą dla klubu jak dostanie zawieszenie za pyskowanie na sędziów.
Ale jakby przegrali, to byśmy przez miesiąc dostawali wylew jak wszystko dla nich jest źle i niedobrze.
Sędziowanie z każdym meczem zamienia się w większą patologię i nigdy się nic nie zmieni przez właśnie takie kluby jak Real, mają bardzo duży głos i zamiast dołączyć się kiedy inne kluby narzekają na poziom sędziowania, to nie. Wtedy będą słodko pierdzieć, że o sędziach nie dyskutują. No chyba, że akurat to oni stracą tą jedną bramkę w sezonie przez dziwne decyzje arbitra.
0
Całkowity przypadek. Nie żeby bez Benzemy od PSG czy Chelsea dostali w pałę wysoki wynik, Klasyk to przypadek totalny.
0
@parpe Xavi plan na mecz mógł mieć. Tu zawsze się mówi, że to trener nie miał planu a potem oglądasz sobie serial z Valverde i się okazuje, że on im w szatni tłumaczył rzeczy, których oni później nie potrafili wykonać na boisku.
Chaos, nerwowość, brak skupienia. To grzechy Barcelony biorące udział w większości porażek i wczoraj było tak samo.
Najlepszy plan nie zadziała jeżeli nie ma kto go wykonać i nawet za Koemana nasza gra wyglądała ładnie jak piłkarze dawali z siebie 100% a coś co powtarzam od lat - DNA Barcy to precyzyjna maszyna jak rakieta międzykontynentalna. Zabójczo groźna tylko kiedy wszystko działa prawidłowo ale wystarczy usterka jednego elementu i całość się rozbija. I tak jest z naszym stylem gry, możesz mieć plan idealny na mecz i piłkarzy kilka klas lepszych a przegrasz bo wykonasz kilka niecelnych podań.
0
@Adamski69 Nie, najlepiej o sędziach nie rozmawiać w ogóle, i przyjmować że jest coraz więcej patałachów z gwizdkiem.
0
@h2o Graliśmy, ale nie ma to znaczenia jak grasz. Gdyby nie jego błędy to nawet mimo gównianej gry wynik mógł się inaczej potoczyć. Skończyło się 3-2 i był nieodgwizdany karny, mało?
2
@Adamski69 Nie, żadne skończyć. Zawsze taka sama gadka, że jak gramy słabo to już nie ważny jest ch*j nie sędzia. Wszyscy sobie tak o sędziach nie gadają i potem masz takich debili jak ten dzisiaj czy cała Hiszpania.
Poziom sędziowania idzie tylko i wyłącznie w jedną stronę i nie jest to góra, dostają technologie a w coraz większej ilości lig zjawiają się pajace jak ten tutaj.
Trzeba na to napierać i o tym gadać, nawet jeżeli to tylko tu na stronie to już dużo bo to największy portal fanowski w Polsce.
To, że Barca taką grą na nic nie zasługuje, nie znaczy że można ją jeb**ć na każdym kroku.
0
@Mroziu W momencie nieodgwizdania karnego.
0
@udarpawarotam Tu nie było "nieoczywistej" ręki. Gdyby mu piłka na rękę spadła to i owszem, można dyskutować ale chłop ruchem ręki, nawet jeżeli przypadkowym, to wybił piłkę.
3
@h2o Nie ma czy przez niego czy nie, albo gramy na równych warunkach albo nie. Teraz by się zaczynała dogrywka, gdyby ten typ odgwizdał oczywiste zagranie ręką, ale nie. Zapasy Eintrachtu? Nic nie ma, typ na wyciągniętej ręce odpycha naszego? Nic nie ma, a Gavi nic typowi nie zrobił a wyłapał żółtą, Garcia żółtą i karnego bo trzymał lekko gościa, Alba żółta bo lekko pochnął jakiegoś typa. W tą stronę zawsze działało: jest minimalne dotknięcie, zawodnik się kładzie jak rażony, jest faul i kartka. W drugą ani razu.
1
No i co, 9 minut, ze 4 zmarnował kalosz i pewnie teraz zakończy xD
15
Gavi musnął gościa w plecy - żółta i wolny. Luuk dostał łokciem w łeb - czysty odbiór i akcja w drugą stronę. Sanki na nogi Busquetsa? Zamiast czerwonej żółta a do tego wstrzymanie akcji zamiast przywileju. A potem jeszcze sobie spacerkiem w doliczonym czasie poszedł dać żółtą typowi na ławce Entrachtu. Przecież to cyrk taki, że ten sędzia nie powinien nigdy w życiu niczego w europie nie sędziować.
5
Co z tego, że doliczył 9 minut, jak zmarnował z 3 na rozdawanie żółtych kartek czy zatrzymywanie akcji przy przywileju xD
0
@hurek12 Weszli na biletach Barcy