Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Patrząc co robi pod bramką City to to musi być ustawka i Perez kupił sobie kolejny puchar.
Niemożliwe, żeby 3 drużyna z rzędu mogła ich rozj***ć w drobny mak ale traciła bramki przez debilne zabawy i wylewy bramkarza i obrońców.
(dla debili, którzy mają problemy z nie braniem dosłownie wszystkiego - żartuje z kupieniem pucharu).
2
Real potyka się o własne nogi, wychodzą wysoko by nawet nie powąchać piłki a komentator "Real po pierwszym szoku doszedł do siebie" xD
1
Dobrze by było, jakby im tu wcisnęli jakiś ultra wynik, co by biali w końcu ryje zamknęli z tą 8arceloną.
2
@mrboom Uszkodzony RAM albo zasyfiony system. Polecałbym zacząć od memtestów a jak nic nie wykryją to reinstalacja systemu (najlepiej na świeżo, ale można spróbować po prostu samego Windowsa odświeżyć, część aplikacji przestanie działać i trzeba będzie reinstalować, ale zachowasz pliki).
0
@kuz Tylko odważnym założeniem jest, że jak się ich pozbędziesz to nagle się nie będziemy kompromitować. Wychodzisz na mecz zespołem który w 80% nie brał udziału w Romie, Liverpoolu, Bayernie i zrobili nam Eintracht, czy za winą Busquetsa, Pique i Alby? Nie.
Problem jest zupełnie w innym miejscu, bo zmieniają się trenerzy, zmieniają się piłkarze a każdy sezon wygląda identycznie.
1
@gorgota Przypadek, oni się dzielą 50:50 i klasyki wspólne, nie ma jakiegoś stałego podziału i wybierają co transmitują ale w zasadzie bez C+ i Elevenu zobaczysz tylko połowę sezonu.
2
@degor102 Mniej więcej po równo.
0
@RonnieVEB Z drugiej strony też przecenia się pre sezon jako magiczne narzędzie w którym 3 tygodnie treningu zbudują ci formę na 10 miesięcy sezonu i grania co 3 dni. Nie, nie zbudują dlatego od pre-sezonu ważniejsze jest równomierne i skuteczne przygotowywanie do każdego meczu na przestrzeni całego sezonu.
3
@FC1899Barca Memtzen oczywiście nie powie, że to nie jest kwestia tego, że nikt nie chce szczepionek, tylko tego że PiS pewnie wymyśliło znowu jakiś wałek, bo zamówiło tak duże ilości, że na głowę obywatela wypadało po 3 czy 4 dawki, uwzględniając że zaszczepiło by się 100% populacji kraju, łącznie z tymi co są od lat na emigracji.
Zapewne liczyli, że pandemia potrwa jeszcze długo a napór na szczepienia będzie tak duży, że będą mogli opchnąć szczepionki i na tym zarobić i im nie wyszło, dlatego w pośpiechu próbują zerwać umowy za co zapłacimy jeszcze więcej.
0
@Faun
12
Jak wygląda ekologia korporacji na przykładzie wyścigów F1.
1. Ogranicz moc silników, żeby pogorszyć widowisko ale masz wtedy mniejsze zużycie i spalanie (bo spalanie i koszt produkcji silnika dla 20 aut to potworne obciążenie dla świata)
2. Zmniejsz ilość kompletów opon na weekend, bo ten jeden zestaw mniej uratuje misie polarne, co z tego że utrudni życie zespołom
3. Dla oglądalności i zysków marketingowych każ wszystkim zespołom z Włoch przewozić cały sprzęt do USA by potem od razu wracać do Hiszpanii, by za pół roku znowu pojechać do USA i Meksyku a jeszcze po drodze z Monako polecieć do Azerbejdżanu by później znowu za Atlantyk do Kanady się wybrać i wrócić do Europy. Czyli innymi słowy spalić kilka tysięcy ton paliwa lotniczego/oleju napędowego do transportowców morskich, żeby zadowolić inwestorów.
27
De Jong już na boisku był mocno zirytowany i machał co chwila łapami do sędziego i ja mu się nie dziwie, gość jest magikiem od technicznej gry a to drugie spotkanie z rzędu gdzie sędzia pozwala na bandyterkę.
Można mówić o naszej słabej postawie, ale przepis na grę z nami jest prosty: wytnij środek pola faulami na które sędzia nie będzie zwracał uwagi i Barca robi się bezzębna. I tak było zarówno wczoraj jak i w czwartek, po prostu przeciwnik kasował każde rozegranie kolanem, jak szła kontra to faul taktyczny a kartek brak, szczególnie z RSSS gdzie pierwszą kartkę dla naszych rywali sędzia wyciągnął pod koniec meczu choć powinni już od drugiej minuty grać w 10 osób.
Franki bardzo się na takie rzeczy denerwuje i widać po nim kiedy jest ultra niezadowolony z postawy arbitra, tak samo się wkurzał w zeszłym roku na meczu z Bilbao, gdzie jeden typ prawie mu połamał czaszkę, inny zrobił z niego karocę, trzeci przy każdej kontrze robił faul taktyczny a Bilbao skończyło mecz z 25 faulami i 3 żółtymi kartkami na koncie.
2
@Firestone Pół Barcy składa się z takich zawodników. Tu potrzeba jest więcej jednostek treningowych z psychologiem niż na siłowni, bo oni ewidentnie mają coś z głowami.
Ter Stegen to też przykład idealny, gość jak Barca gra dobrze to potrafi cuda robić na boisku i broni rzeczy o których trudno pomyśleć, że bramkarz wyłapie ale jak drużyna dołuje to nagle Ter Stegen też łapie doła i nie wybroni prostych strzałów albo niema sobie piłki do bramki nie kopnie.
Alba, Busquets czy napastnicy to samo, jak idzie to kręcą cuda, jak nie idzie to nie idzie nikomu.
2
@Antimadridista_WR Tak tak, wiem że Cruyff jest legendarną postacią w świecie piłki nożnej a jeszcze bardziej dla Barcelony, ale ludzie umierają bo taka kolej rzeczy, jak istotną w takim razie informacją jest to, że jakby żył to miałby dziś 75 lat?
Jak się chce upamiętnić legendarną postać to się pisze jakiś artykuł o niej, wspomina dokonania a nie lakoniczny wpis, że jakby żył to dziś obchodził urodziny... Szczególnie, że dziś jest 8 rocznica śmierci Tito, osoby bez statusu legendy ale jednak dość istotnej postaci dla historii Barcelony a jakoś o tym wspominki nie ma.
2
@HighestInTheRoom Zależy od warunków i aktualnej generacji bolidów bo to wiele zmienia, ale Monaco akurat do żadnego grona bym nie zaliczył, bo jest dla widza turbo nudne.
8
Komentarz usunięty
0
@fart Dlatego ekstraklasa nigdy nie będzie profesjonalną ligą tylko barem dla amatorów i masochistów którzy lubią to oglądać. Lekarstwem na każde zło jest wywalenie trenera, co z tego że piłkarze to chodzące śmietniki którym nawet nie można kazać za dużo trenować bo się zbuntują i przerżną specjalnie mecze, co z tego że zarządy większości klubów to bandy debili, które sprzedadzą zdolnych graczy każdemu kto da milion euro a w zamian naściągają z afryki takich opadków, co nawet na drugą ligę senegalską się nie łapali.
2
@cinero1996 Gdyby babcia miała wąsy. Nie można w ten sposób myśleć, że gdybyśmy mieli lepszą formę i ładowali po 10 bramek na mecz to nie musielibyśmy się przejmować złym sędziowaniem, nie na tym to polega i nie cały czas można mieć wysoką formę a przy ewentualnych kryzysach nie chcesz przegrywać przez sędziego.
Do tego zapominasz jaki wpływ ma arbiter na warunki gry, patrz choćby na mecz z RSSS, zagraliśmy źle? No zagraliśmy, ale trudno o lepszą grę, gdy przeciwnik wjeżdża ci na czerwoną kartkę w nogi i nie dostaje nawet żółtej a każda próba kontrataku to faul taktyczny za który nikt kary nie dostaje. Każda piłka w środku boiska czy z Rayo czy z RSSS to była po prostu kasacja naszego pomocnika a sędzia nie starał się tego ukracać, w meczu z RSSS był całkowicie pasywny a wczoraj obrona rywala musiała bardzo mocno się postarać, żeby kartonik zobaczyć.
6
@jabber21 Przecież takie dziwne zachowanie sędziów miało miejsce na długo przed taśmami. One wyszły w zeszłym tygodniu a już na początku kwietnia w meczu z Levante sędzia przeciwko nam sypał karnymi za każdy kontakt z przeciwnikiem.
2
@Herbert To powinien być karny albo przynajmniej jasny sygnał czemu według sędziego nie ma karnego wraz z np. rozrysowaniem pozycji spalonej przez VAR, ale VAR nic nie sprawdzał a żaden z sędziów nie wskazał przyczyny dla której oczywisty faul nie jest faulem, więc w takiej sytuacji trudno dopatrywać się logiki gościa który gra ewidentnie przeciwko nam.
0
@swiergol2 Nie ma takiego rozróżnienia. Jeżeli kopniesz piłkę i poleci do zawodnika na spalonym to jest spalony, bez znaczenia czy podawałeś czy piłka odbiła ci się od sęka.
22
Możemy gadać, że gramy gówno i nie zasługujemy na te wygrane, więc nie ma co płakać na sędziów bo jakbyśmy byli w formie to by nic nam nie byli w stanie zrobić, ale to jest bardzo zgubna i nieuczciwa logika.
To że gramy źle nie oznacza, że można nas bić jak psa a to się dzieje od kilku spotkań bo są mecze które można wygrać nawet grając totalną padlinę.
Najlepiej sobie przypomnieć końcówkę sezonu 19/20 i to w jakiej grze Real zdobył tytuł. Nie mogli popełnić żadnego błędu, nie mogli zgubić nawet punktu a grali piach totalny.
Na 10 spotkań podyktowano im 5 karnych z czego 4 karne ratowały im wynik choć nie na każdego zasłużyli. Nie podyktowano przeciwko nim żadnego karnego choć się należał jak chociażby w meczu z Bilbao gdzie Real zdobył bramkę po wątpliwym karnym (Marcelo próbując odebrać piłkę obrońcy Bilbao zaatakował go od tyłu i wsadził swoją stopę pod stopę obrońcy który stawiał krok) by chwilę później nie odgwizdano oczywistego karnego dla Bilbao po tym jak Ramos sfaulował bez piłki napastnika pod własną bramką, faulu nie było bo "napastnik nie brał udziału w grze" gdzie realnie chłop czekał na dośrodkowanie od skrzydłowego.
Do tego w tamtej kampanii punkty dał Realowi też gol Benzemy strzelony po zagraniu ręką (to przez tamto zdarzenie IFAB wydał oficjalne rozporządzenie kiedy zaczyna się ręka a kończy bark i według niego Benzema zagrał ręką).
Nie rzucam oskarżeń, że Realowi sędziowie dali wygrać ligę, ale fakt jest taki, że możesz grać piach a dostać prezent od losu i wywieźć wynik, Barcelona nawet o wynik nie gra tylko utrzymanie wicemistrzostwa a w ciągu ostatnich 4 kolejek przeciwko nam podyktowano 4 karne (za najmniejszy kontakt), żadnego karnego dla nas, dano RSSS nieograniczoną możliwość faulowania, doliczano 10 minut do meczu w którym praktycznie przerw ani gry na czas nie było bo mieliśmy korzystny wynik i 11 minut do meczu w którego końcówcę zarówno sędzia jak i zawodnicy przeciwnika zmarnowali ze 20 minut na leżeniu, awanturach, niesportowym zachowaniu czy szukaniu afer na ławce.
To jest karygodne i obrzydliwe co się wyprawia, a najbardziej obrzydliwe że i tak później przeczytał UEFAlona, bo gdzieś sędzia nie zobaczy spalonego czy nie odgwiżdże wątpliwego karnego raz na pół roku.
3
@adukla Bo nie był ewidentny, zawodnik próbował uniknąć Gaviego a do tego Gavi najpierw wykonał podanie a potem zahaczył nogę obrońcy co jest o tyle ważne, że wykonał podanie do zawodnika na spalonym, więc tutaj sędzia się w pełni wybroni choć zakładam, że jakiejś inne drużynie taki karny mógłby zostać odgwizdany.
2
@basuza Gavi był faulowany w podstawowym czasie gryw 89 minucie, żółtą dostał w końcówce doliczonego czasu.
2
@mauysz No właśnie tak było. Przy faulu sędzia pokazał, że gramy dalej, przerwał grę dopiero jak został obskoczony przez naszych zawodników. Do tego miejsce wznowienia gry było daleko od miejsca w którym Gavi przyjął piłkę (zrobił to na środku pola karnego, wznowienie było po prawej stronie za polem karnym) a sędzia przy pokazywaniu spalonego jedną ręką wskazuje rzut wolny a drugą "rysuje" linie spalonego, wczoraj sędzia tego nie robił, boczny nie podniósł chorągiewki więc nic nie wskazuje, że sam sędzia miał na myśli że był spalony.
1
@Magicc89PL Nie do końca, sprawa zaczęła się przed ujawnieniem taśm, przypomnę że tej Barcelonie której trzeba zagwarantować grę w superpucharze podyktowano 4 karne w dwóch meczach za absolutnie najmniejsze przewinienia nie dyktując przy okazji żadnego karnego za podobnej wagi przewinienia w drugą stronę i to było jeszcze przed wyciekiem taśm.
Choć od wycieku sprawa się mocno nasiliła i mecz z Sociedad czy Rayo to aż trudno twierdzić, że to zwykłe pomyłki sędziowskie, gdzie Sociedad miało całkowite przyzwolenie na grę fauli, nie dostawali kartki nawet za faule taktyczne czy brutalne zagrania gdzie w 2 minucie bez kontrowersji mogła być czerwona a nie było nawet żółtej a później powinna być przynajmniej żółta za kolejne sanki a nie było nawet faulu mimo że obrońca mocno spóźniony wjechał wślizgiem w nogi Auby metr od sędziego. Do tego sędzia doliczył 10 minut w meczu w którym nie było żadnych przerw, padła jedna bramka, nie było ani razu VARu, nie było ekipy medycznej na boisku ani gry na czas. Tym czasem z Rayo które od 60 minuty ukradło z 20 minut, kładło się przy każdej okazji, robiło chaos i zamieszanie a do tego sędzia jeszcze marnował sporo czasu na kłótnie i przepychanki a mecz skończył się po 11 minutach doliczonego czasu.
5
Mam nadzieję, że sędzia po tym meczu dostanie zawieszenie, czy tyczy się to tylko w meczu Realu?
0
Skoro z Sociedad w którym prawie nie było przerw doliczył 10 minut to teraz jak gracze Rayo kładą się od 60 minuty praktycznie po każdym kontakcie, to też doliczy przynajmniej te 10 minut co? Tak będzie? ;)
1
Ter Stegen to obraz Barcelony. Chłop ma jakąś linię łączącą z formą zespołu. Jak drużyna gra świetnie to Ter Stegen jest profesorem, jak cały zespół gra słabo to Marc ma problem nawet przyjąć piłkę.
2
Obrońca mając w dupie piłkę próbował skasować Gaviego, Gavi się nie dał i obrońca sam się skasował, oczywiście faul dla Rayo xD