0

Komentarz usunięty

0

@Sulimo Ale też nie do końca.
Po pierwsze, Car-Bomba mogła być dużo mocniejsza ale ograniczono jej moc o połowę ze względów bezpieczeństwa, czyli mogliśmy wyprodukować bombę 2500x słabszą od tej erupcji, niby dalej dużo a jednak dużo mniej.
Druga i ważniejsza kwestia to intensywność wydobycia tej energii, wulkan uwalnia swoją energię przy erupcji w ciągu kilku sekund a nawet i kilku minut, bomba jądrowa wyzwala energię w ciągu kilkunastu nanosekund więc wulkan mimo znacznej przewagi mocy ma mniejszy potencjał destrukcyjny przez znacznie dłuższy czas uwalniania energii.
Jakby to ładnie zobrazować: stojąc na polu przyjmujesz na klatę kilka ton powietrza w ciągu dnia ale jakbyś w ciągu nanosekundy przyjął kilka kilogramów to by cię zabiło.

10

Komentarz usunięty

2

@DaPidejpi Bo Messi to bóg piłki nożnej a Ronaldo to bóg PRu.
Najbardziej mnie bawi ten dysonans jaki teraz doznają fani Ronaldo bo z jednej strony chcą udowadniać, że dalej jest kluczowy i najlepszy na świecie a z drugiej strony jak strzeli bramkę to udowadniają, że niby stary, niby wypalony a dalej to ma.
Tak czy inaczej dla mnie to już emeryt który powinien iść do MLS albo zakończyć karierę bo nic już z siebie nie wyciągnie więcej, jest ciężarem dla drużyn w do których idzie na co wskazują wszelkie statystyki, ale jest nie do ruszenia bo ma najwięcej bramek w klubie.

0

@pt9 Nie powiedziałbym, że mu blisko do Cristiano czy Messiego.
Oczywiście, nastrzelał dużo bramek w L1, ale to niewiele znaczy jak jest główną gwiazdą w tak wielkim klubie i gra jest kreowana w całości pod niego a za rywali ma w większości pastuchów.
Ale młody już nie jest bo 23 lata u piłkarza to już sporo a jak na razie poza debiutem na mistrzostwach w 2018 roku to nie okazał się w ogóle piłkarzem kluczowym a do tego ma problemy mentalne i wybujałe pod kosmos ego przewyższające umiejętności, za co został ostro skrytykowany w zeszłym roku przez praktycznie wszystkich, łącznie z Zizu który raczej wie co mówi.

6

@Kgorecki2500 Wolni to oni są od rozumu i godności człowieka. Oby zakończyli przygodę z sejmem razem z Krowinem i całą Konfabulacją.

2

@gumaz Zacząć należy od tego, że topienie się nie wygląda jak na filmach, że ktoś majta się bezwładnie, drze ryja i chlapie we wszystkie strony.
Topienie się jest ciche i jeżeli nie jesteś obeznany to możesz nawet nie rozpoznać, że ktoś się topi.
A jeżeli widzimy, że ktoś się topi, to pierwsze i najważniejsza zasada: Najpierw bezpieczeństwo własne.
Topiący się jest w panice i będzie się szarpał i próbował wynurzyć jednocześnie zanurzając ratownika, więc bez deski, pianki czy boi nie polecam nawet zaczynać, bo będą dwa trupy.

0

@MessiTheBesst Ale wy zrozumiecie w końcu, że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje?
Ambasador nie jest pół-bogiem tylko zwykłym człowiekiem, jest pod ochroną ale nie oznacza to, że może sobie w kraju rezydowania robić cokolwiek własnowolnie.
Kacap dostał informację, że ma nie urządzać żadnych obchodów bo mu nie będziemy mogli zapewnić ochrony a on nie posłuchał. I zrobił to w całości celowo, ten akt który wczoraj zrobił był czystą prowokacją.

A zadam pytanie inaczej, jakby ambasador na ulicy podszedł do ciebie i zaczął ci matkę wyzywać od kur*w, dałbyś mu w mordę czy sobie szedł słuchając obelg bo to przecież ambasador i mu wolno wszystko? Na tym właśnie to polega, każdy oburzony oblaniem tego typa po prostu znowu wszedł w strefę komfortu i wydarzenia za naszą wschodnią granicą to dla niego ciekawostka jak wojna w Iraku czy opowieści o Wietnamie a nie realne tragedia humanitarna i zbrodnie przeciwko ludzkości jakich nie widziano od II wojny światowej.
I typ, którego kraj dokonuje eksterminacji ludności cywilnej paraduje po mieście robiąc sobie święto zwycięstwa między setkami tysięcy ofiar tej wojny nie wywołuje oburzenia, ale że ktoś wylał na prowokatora sok to już oburzenie wielkie.
To nie Rzeczypospolita Polska zaatakowała ambasadora, zrobił to rozwścieczony tłum a i tak jest to pełna cywilizacja, bo chłopa tylko ośmieszono i zniszczono garnitur, nikt go nie pobił a w Rosji za robienie takich prowokacji by najpewniej skończył w szpitalu.

0

@TheNekro94 Nie problemem jest CVC tylko umowa CVC z La Liga. Oddanie części praw na 50 lat w zamian za kredyt na 40 lat. Do tego wysokość kredytu mało adekwatna a przy okazji bez dowolności bo to La Liga zadecydowała na co można tą kasę przeznaczyć i w jakich sumach. Barca mogłaby na pensje przekazać bodajże 40 milionów czyli kontrakt Messiego zeżarł by tą kasę w 2 sezony nawet po obniżeniu jego pensji do maksymalnego dozwolonego poziomu.

1

@Janas11224 Żadnego wstydu dla służb. Poinformowali go, że nie będzie miał ochrony i to tydzień temu. Poszedł na własną odpowiedzialność.

1

@against_modern_football Ale jakim nielegalnym zgromadzeniu? Nie ma czegoś takiego jak nielegalne zgromadzenie i w Polsce możesz sobie protestować do woli a szczególnie zgromadzenia spontaniczne, których nawet nie musisz nigdzie zgłaszać.
Służby nie miały więc żadnego prawa kogokolwiek stamtąd usuwać.
A ambasador to nie jest święta krowa, że trzeba mu usługiwać w czym tylko sobie zamarzy, to nie jest żadna jegomość tylko przedstawiciel obcego rządu zaproszony do Polski i musi się dopasować, bo nikt nie ma obowiązku go ochraniać za każdym razem jak mu coś do łba strzeli. Przypominam, że takich dyplomatów w Polsce mamy całą masę, każdy kraj który ma u nas ambasadę ma ambasadora na tych samych zasadach.
Więc jeżeli taki ambasador będzie chciał pójść nocą w obszczaną bramę na Pradze a służby go poinformują, że nie będą mogły go chronić, to robi to na własną odpowiedzialność i nikt nie będzie teraz zamykał miasta i ludzi w domach, bo się jakiemuś typowi zachciało robić prowokacji.

0

@FCB24 Tylko granica jest cienka i ty się oburzysz, że pójdziesz do więzienia bo cię poniosło i zatłukłeś napastnika gdy ten był już bezbronny a z drugiej strony byś nie chciał, żeby ktoś cie miał prawo zabić bo się zaczęliście szarpać np. w barze.

2

@Joe_Pesci Fundusz gwarancyjny ci wypłaca kasę a z ubezpieczyciele będą się rozliczać między sobą.

0

@bartekvisca Jeżeli umiesz udowodnić, że zostałeś zaatakowany to nic nie grozi.
Przestępstwem jest tylko to, jeżeli przekroczysz granicę obrony koniecznej, czyli ktoś cię atakuje, posyłasz go na ziemię i potem jeszcze go skopiesz nieprzytomnego.

0

@IronSanHybrid Czemu uważasz, że powinienem się domyślać, że mówisz o pracy sezonowej, skoro nie powiedziałeś o tym ani razu przez godzinę dyskusji?
I ja nie mówię o Ukraińcach tylko o tym ile jest warta stawka 25zł/h w Polsce bez rozróżnienia kto na niej pracuje.
A 50 zł za m2 płytek to akurat sporo poniżej stawki rynkowej.

1

@elprawak Dostał informacje zarówno z MSZ jak i z urzędu miasta, że nie będziemy w stanie zapewnić mu odpowiedniej ochrony więc to on się powinien dostosować do poziomu ochrony jaki możemy mu zapewnić. Obiektem pod ochroną jest ambasada i tak mógłby sobie siedzieć otoczony kordonem, do roli ambasadora jednak nie należy paradowanie po mieście i organizowanie sobie ceremonii a my nie mamy obowiązku zapewniać mu kordonów ochrony z każdej okazji z jakiej on sobie umyśli i w każdym miejscu jakie mu się spodoba.

0

@Bykunn Czyli nie ogarniasz co się dzieje. Ten dyplomata dostał już tydzień temu informacje, że nie będą mogli mu zapewnić wystarczającej ochrony więc ma nie paradować po mieście. To nasza strona decyduje jak mu tą ochronę zapewni i skoro dostał informacje, że nie będzie mógł sobie urządzić swoich wieców to ma ich nie robić, on jest u nas na naszych zasadach.
Po drugie, jakoś ci nie przeszkadzało jak ruscy miesiąc temu wydalili część naszych dyplomatów a ambasadorowi zablokowali konto bankowe - tak właśnie wygląda dyplomacja z ruskimi.
Po trzecie, nie zabierasz kontaktów międzypaństwowych bo i tak rozmów już nie prowadzisz przez posła który musi przekazać wiadomość królowi tylko masz nowoczesne technologię, wiesz o tym, że my od 2 lat nie mamy ambasadora w Czechach?
Po czwarte, tak w rosji są Polacy i co z tego wynika?

0

@IronSanHybrid Ale co ty o tych Ukraińcach jak ja o Polsce i Polakach mówię. Szkoda to z tobą dyskutować, bo masz po prostu mental idealnie wpasowany pod biedę, skoro darmowe żarcie i pokój z obcą osobą to wszystko co wystarcza człowiekowi do życia i nie potrzebuje godnej pensji do niczego.
Idź załóż sobie rodzinę mieszkając w hotelu ze współpracownikiem, podejdź do banku i im powiedz, że co prawda zarabiasz minimalną krajową ale za to masz jedzenie za darmo, niech ci dadzą kredyt na mieszkanie.
Albo lepiej, wynajmij sobie mieszkanie za 3/4 swojej pensji ale śpij, jedz i korzystaj z neta w robocie, bo przecież to dobre warunki...
I nie, nie muszę posiadać własnej firmy, wystarczy że pracuję odpowiednio wysoko w strukturze cudzej by wiedzieć jak biznes działa.

1

@michal26 Za nic nie przepraszać bo i nie ma za co. Ambasador dostał informacje, że ochrony nie będzie i ma się nie wychylać, zrobił to na własną odpowiedzialność i dostał to co chciał. Coś co powinniśmy zrobić, to kompletnie olać ten temat a dyplomacji z ruskimi nie ma żadnej. Ich ambasador który jest tutaj formą przekaźnika urządza sobie prowokacje i popiera zbrodnie przeciwko ludzkości a my chcemy o czymś z nimi gadać?

0

@IronSanHybrid Tak, stodoła, serio jakie ty masz standardy, że lodówka w pokoju z obcą osobą to są jakkolwiek dobre warunki dla dorosłego człowieka do życia?

1

@Commandement I co to zmienia? Oni mordują dzieci uważając, że wyzwalają Ukrainę od nazistów bo tak im propaganda wmówiła, nie ma już znaczenia cokolwiek innego.

0

@Bykunn To mi wyjaśnij, jak działa dyplomacja z ruskimi, bo chyba nie bierzesz pod uwagę o kim mówimy.

1

@IronSanHybrid Z mojego doświadczenia wiem - a mam spore bo współpracowałem z wieloma firmami zarówno jako pracownik jak i obserwator z zewnętrznych firm - że przychody uzyskuje się poziomem świadczenia usług i inwestycjami a nie waleniem pracowników na głodowe pensje.
A darmowe spanie, jedzenie czy net są fajne, ale w żadnym stopniu nie zbliżone do możliwości spania i jedzenia we własnym domu a nie w stodole z innymi pracownikami

0

@IronSanHybrid Ktoś kto chce mieć pracowników, niestety z taką mentalnością w Polsce lepiej nie będzie, skoro dla kogoś 25 złotych przy 11% inflacji czy podwyżkach paliwa i energii o kilkaset procent to dużo.

0

@PatrychoO Tak, dostarczamy tam tonę broni, nasz prezydent mówi, żeby się nie zesrali, oferujemy schronienie ukraińskim nazistom i jesteśmy jawnie anty-rosyjscy ale to za mało do tego, żeby nasi ludzie tam byli zagrożeni, ale farba na ambasadora? No to już przesada, teraz wszystkich wymordują...

29

@IronSanHybrid
"wołają na rękę 25zł/h a jak nie to nie będą pracować xDD to Polacy takich stawek nie mają."
Zaskakujące, widać Ukraińcy szybciej wykształcili godność niż Polacy.

1

@against_modern_football Służby poinformowały go już w zeszłym tygodniu, że nie dostanie ochrony i ma siedzieć w ambasadzie a nie paradować po mieście. Nie posłuchał.
I nie ma Polaków czy Ukraińców, kacapy są zagrożeniem dla całego świata a dla nas głównie, w tym przypadku nie ma znaczenia jaki kto ma paszport bo po prostu człowiek bestialsko morduje człowieka a oblany farbą typ aktywnie to popiera. Tu sprawy są większe niż to w którym miejscu narysowano na mapie granice.

0

@IronSanHybrid MSZ i urząd miasta już w zeszłym tygodniu go informowały, że nie będą w stanie zapewnić mu ochrony i ma zaniechać swoich parad.

6

Wy tutaj nieprzytomni jesteście chyba... Rosja dostała informację zarówno od MSZ jak i od prezydenta miasta, że mają niczego nie organizować bo nie dostaną ochrony.
Ich ambasador z całkowitą premedytacją i tak zorganizował sobie swoje oszukane święto zwycięstwa (które powinno być 8 maja ale ruskim fakty nie przeszkadzają w lekcjach historii).
A teraz pół La Rambli ma kupę w majtkach, bo to woda na młyn ruskiej propagandy...
Ludzie, na jakim wy świecie żyjecie? Ruscy pompują taką ilość kłamstw które nawet ziarenka prawdy nie mają, że oblanie farbą ich ambasadora jest kompletnie niczym przy tym co oni tam codziennie wygadują.
Czy wy zdajecie sobie sprawę, że oni każdego dnia dokonują ludobójstwa i zbrodni wojennych twierdząc w swojej propagandzie, że wyzwalają bratni naród od nazistów? Serio, tam dokonują się straszne zbrodnie pod wydumanym powodem, który po prostu nie istnieje a was przeraża, że oblany ambasador ich rozeźli...
Nasz ambasador jest w niebezpieczeństwie od 2 miesięcy i ta sytuacja tego nie zmieniła w ogóle, nasi rodacy w rosji są w takim samym niebezpieczeństwie bo od 2 miesięcy kacapy cały czas mówią, że są anty-rosyjskimi nazistami a wy się sracie o to, że teraz to przegięcie bo farba na ambasadora, który robił rzeczy których miał dla własnego bezpieczeństwa nie robić...

A bardziej martwi, że wracamy do punktu wyjścia i do was nie dociera, że Ukraina jest naszym żywotnym interesem, że my też byśmy zostali zaatakowani jeżeli kacapom lepiej by poszło na wschodzie, że my BYLIŚMY I JESTEŚMY atakowani cały czas tylko w postaci wojny hybrydowej, agentury i szantaży.
Już się wam przez te 2 miesiące zapomniało, że ruscy nie znają słów, oni rozumieją tylko brutalną siłę, więc żadna ochrona procedur dyplomatycznych nie ma dla nich kompletnie znaczenia.

0

@Barca1992 Taka polityka doprowadziła nas do miejsca w którym obecnie jesteśmy i do wojny na Ukrainie.
Tyle się mówi, że kacapy nie rozumieją niczego poza brutalną siłą a tu pół portalu teraz biadoli nad tym, że ktoś oblał farbą typa z terrorystycznego kraju który każdego dnia dokonuje zbrodni wojennych, rozsiewa swoją agenturę po świecie, podburza społeczeństwo prowokacjami, skrytobójczo morduje ludzi w każdym zakątku świata a od dwóch miesięcy każdemu grozi wojną nuklearną.
Ruscy złamali każdy możliwy pakt, zakręcili gaz, w obwodzie Kalinigradzkim przeprowadzili kilka dni temu ćwiczenia z ataku nuklearnego na kraje zachodnie, a dla nas przesadą jest, że ich ambasador który stroi sobie żarty, otwarcie popiera ludobójstwo i organizuje wśród morza Ukraińców paradę zwycięstwa które nawet nie przypada na ten dzień, został oblany farbą.
Tak, będą mieli wodę na młyn propagandy, bo bardzo ruskim to potrzebne doczegokolwiek. Zdajesz sobie sprawę, że oni jeszcze tydzień temu wmawiali w swoich mediach, że Polska dokonuje inwazji na Ukrainę, żeby odebrać Lwów? Im nie potrzebna jest absolutnie żadna woda, żeby młyn ich propagandy się kręcił bo po prostu odcięli ludzi od świata i zmyślają każdą dowolną rzecz przeciwko nam.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?