Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@meteo100 Mogą mieć kłopoty? xD Wiesz o tym, że to kacapy zaczęli dręczyć naszą dyplomację i to ponad miesiąc temu? Ambasadorowi zablokowano rachunek bankowy i wydalono 45 dyplomatów na początku kwietnia, rzeczywiście oblanie ich ambasadora farbą łamie reguły i teraz ruscy się będą mścić, nie to żeby jakieś prawa czy protokół ich kiedykolwiek interesował, dokonują regularnych zbrodni wojennych na Ukrainie, złamali memorandum budapesztańskie, swoją agenturę rozpylili po całym świecie, mordowali ludzi w obcych krajach, od 3 miesięcy każdego dnia grożą atakiem nuklearnym na każdego, pod naszą granicą przeprowadzają ćwiczenia z użycia broni jądrowej.
Ale oblać ich ambasadora to nie, bo się zeźlą.
0
@Szklaner Nie jest to wysoka kara jak za jednak dość odważny protest, są czasami rzeczy ważniejsze niż wygodne życie czy wolność, za komuny cała opozycja notorycznie trafiała za kraty (może poza Jarkiem, bo spał do późna).
A do tego jednak okoliczność łagodząca jaką jest stan wojny i prowokacje odprawiane przez tą czerwoną mordę, więc kara raczej ograniczy się do kilku miesięcy z bransoletą na nodze, bo i tak w więzieniach nie ma miejsca.
0
@kaamil1910 Nie, czemu spalony? Przecież piłka należała do rywala.
0
@igorbole I co to znaczy? Według takich rankingów Polska była 5. najlepszą kadrą świata, a przez lata Belgia była najlepsza, co prawda nigdy nawet blisko nie byli a najlepszy wynik to brąz w 2018, ale przez lata ranking upoważniał ich do bycia najlepszą drużyną świata.
0
@tomek256 A co ci da euro na inflacje? Kurs złotówki jest sztucznie zaniżany przez NBP od 2 lat, jak przestaną to robić to stracisz sporo hajsu a inflacja cie nie ominie przez to, że wymienisz kasę zarobioną w kraju na zagraniczną walutę.
Dalej zarabiasz w złotówkach a inflacja to wzrost cen a nie osłabienie waluty, więc jak przewalutujesz 1000 złotych na 200 Euro to potem będziesz musiał przewalutować 200 Euro na 1000 złotych żeby gdzieś zapłacić a ceny i tak urosną.
32
@igorbole Kogo obchodzą fani Premier League czy jakiś ranking?
Serio, nie rozumiem jak kibic Barcy może w ogóle pomyśleć o kibicowaniu Realowi w LM i to pod pozorem jakichś kompletnie nieistotnych rzeczy, gdy wygrana Realu w sposób rzeczywisty zagraża Barcelonie.
Przecież to jest dla nich potężna kasa i renoma dla przyszłych transferów, będzie ci bawić, że La Liga w jakimś rankingu będzie bliżej Premier League gdy w Realu będą grali Mbappe i Haaland?
1
@P33ck Bo Pedri to gówniarz który jest wychowankiem Las Palmas i został kupiony do Barcy w wieku 18 lat a Raphinhia to dorosły piłkarz który grał już w kilku klubach a jego ostatnim jest ogór z Anglii.
11
@Emhyr Nie. Wyciągnij z Realu Benzemę i już nie mają nic do gadania, bez jego indywidualnych popisów by przez PSG nie przeszli nawet.
0
@Encore Gdyby po prostu nie nawiązali do wyniku sprzed roku to byłoby wytłumaczeniem, ale tak United jak i Juve pierwszy sezon z Ronaldo zanotowali jako najgorszy od 5 lat.
0
No i jak tam, United został jeden mecz do końca sezonu, więc można sobie podsumować pewne rzeczy, bo raczej wątpliwe, żeby strzelili 9 bramek.
Od samego początku jak CR7 przyszedł do nich miałem w głowie pewną statystykę, które zauważyłem w Juve a mianowicie bramki ligowe.
Wiadomym jest, że zarówno w Juve jak i w United Ronaldo rządzi pod względem bramek, ale bardzo mnie ciekawią kolejne wymówki na pytanie:
Co się stało, że po przyjściu takiego goleadora kolejny klub zalicza najgorszy wynik bramkowy od lat?
Dla Juve pierwszy sezon z CR7 to najgorszy wynik od sezonu 11/12, dla United to najgorszy wynik od 15/16.
Do tego porównanie rok do roku: Juve w sezonie 18/19 strzeliło 16 bramek mniej niż w sezonie 17/18.
United w sezonie 21/22 strzeliło 16 bramek mniej niż w sezonie 20/21.
Przecież przeczy to logice, ani Juve ani United nie przeszły jakieś rewolucji kadrowej a wstawienie do składu tak wybitnego goleadora powinno zwiększyć ilość bramek a nie ją zredukować? Czy może jednak Ronaldo wali bramki bo jest głównym napastnikiem pod którego budowana jest gra, ale wieku nie oszuka i już jest bardziej ciężarem dla zespołu przez co on indywidualnie świeci ale reszta składu przestaje strzelać?
Zobaczymy za rok o ile w United zostanie - co wątpliwe, bo będzie się kopał po Lidze Europy - ale w przypadku Juve w dalszych sezonach trochę się odbudowali, jednak nie nawiązali do wyniku tuż sprzed przyjścia Cristiano a ich wyniki były w granicach średniej z ostatnich 6 lat, czyli przyjście gwiazdy za 100 milionów nie odbiło się na wynikach, i sądzę że w United będzie tak samo. Zobaczymy za rok.
2
@against_modern_football Jak ktoś twoim autem przekroczy prędkość przed fotoradarem, to w razie niewykrycia sprawcy ukarzą właściciela auta. Jak policja biła przypadkowych ludzi to nie wykryto sprawcy ;) Przecież tu dowódca powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
Inna sprawa, że wiadomo czemu w 2020 zdjęli im naszywki z mundurów. Maski na mordzie i policja mogłaby rozstrzelać ludzi bez konsekwencji.
21
@Patryczek1426 Mamy gościa prawie za darmo, którego jedynym celem jest możliwość grania w piłkę. Ten gość w 14 rozegranych meczach zdobył 1 bramkę i 4 asysty co jest wynikiem nadzwyczajnym jeżeli przystawimy go do Desta który ma 3 bramki i 4 asysty po 72 spotkaniach czy Semedo z 2 bramkami i 11 asystami po 124 spotkaniach. Do tego trudno powiedzieć, by którykolwiek z nich był lepszy w defensywie od Alvesa.
Więc chcesz się pozbyć gościa, który mimo wieku daje nam więcej niż ktokolwiek na tej pozycji od czasu odejścia Alvesa. A co w jego miejsce? Jak widać dobrego bocznego obrońcy za małe pieniądze nie dostaniesz.
0
A jeszcze 10 minut temu obaj byli do zwolnienia ;)
0
Serio sypałbym żółtymi za dotykanie piłki przez zawodnika drużyny przeciwko której podyktowany jest stały fragment.
2
@tomek8756 14 bramek i 9 asyst, Fati 6 bramek i 1 asysta. Drobną różnicą jest to, że jeden ma rozegrane 3500 minut więcej od drugiego.
1
@Encore Co znaczy niekoniecznie? Vinicius 30 bramek w 4 sezony, Fati 18 bramek w 3 sezony z czego 2 sezony prawie w całości zmarnowane na kontuzjach. Do tego jest znacznie młodszy.
0
Czemu my w ogóle pressingu nie stosujemy? Adama zamiast pobiec do typa co się mota z opanowaniem piłki to na wstecznym jedzie pilnować strefy koło Alvesa
0
@Transu96 " jedyne co podłączam to pada/telefon" no i właśnie sam wskazałeś słaby punkt jednego gniazda, albo pad albo telefon, nie oba a z drugiej strony ani telefonu ani pada nie podłączysz z tyłu o ile nie trzymasz wieży na biurku.
Mało istotna sprawa jak i z resztą cała obudowa, ale w kwestii wygody znacząc, zawsze pojawia się potrzeba podłączenia pendrive gdy akurat ładujesz telefon albo coś.
0
@Transu96 Gniazda z tyłu są niewygodne, jeżeli nie będzie stał z luźnym dostępem to przecież dobrze wiesz, że nie będzie ci się chciało sięgać do tyłu za każdym razem jak będziesz chciał coś wpiąć na szybko.
A rozszerzenia owszem, istnieją, tylko też zapewne się domyślasz, że to potem wygląda jak gówno gdy wala się tona kabli i przejściówek do przejściówek.
0
@Transu96 A no i lipa, że tylko 1 gniazdo USB.
0
@Transu96 Obudowa jak obudowa, nic specjalnego, może trochę przeszkadzać puszka na zasilacz na całą długość komputera.
0
@TheNekro94 Tym typom niestety cały czas trafia się złoto. Jak nie pandemia to teraz wojna, rzeczy na których kręcą sondaże. Jedyna nadzieja to to, że w 2023 będzie po wojnie a nawarstwiające się problemy w nich uderzą, bo to szkodnicy najgorszego sortu.
0
@Worny Z Valverde potrafiliśmy tak grać, tylko nikt tego nie chciał i naciskał na grę z "DNA".
Real miał sytuacje ale nic poza nimi wykrzesać nie mógł, bo po prostu cały mecz grali przerażeni i nie kreowali przewagi. Tylko, że Real jest mistrzem tworzenia pozorów, dlatego ich gra wyglądała na efektywną i agresywną a statystyki coś odwrotnego, krycie się na własnej połowie i lagi.
0
@Worny Tyle, że Barcelona się nie broniła. A raczej Barcelona grała wyrachowanie a Real jak zwykle wyszedł kompletnie bez jaj na mecz z nami. Zobacz sobie statystyki a szczególnie heat mapy, większość ich drużyny nie opuszczała własnej połowy, za szpice robił Vinicius na skrzydle, Benzema grał jako pomocnik a Vasquez był drugim defensywnym bocznym obrońcą i nie przekroczył linii połowy przez praktycznie cały mecz.
3
@zmiana_plana Piłka nożna to matematyka. 2+2 nie równa się 4.
Jeżeli Ronaldo jest mistrzem w zdobywaniu bramek a United zdobyło ich w zeszłym sezonie 73 to z Ronaldo powinni zdobyć więcej, a zdobyli mniej i to dużo mniej.
Jeżeli Neymar strzela dużo bramek, Mbappe strzela dużo bramek i dołożysz do tego Messiego, który strzela dużo bramek, to PSG powinno mieć dużo więcej bramek a jednak ma mniej niż bez Messiego. Właśnie przez to, że to nie matematyka tylko gra zespołowa.
Możesz nie mieć topowych zawodników i wygrywać, możesz wsadzić absolutne gwiazdy do składu i nie wygrać niczego jak PSG chociażby. Mbappe dla Realu równie dobrze może być koniem trojańskim przez przerost ego, rozwali obecną strukturę, zabierze miejsce Viniciusowi a wysokość kontraktu zapewne osłabi morale. Do tego status ultra gwiazdy może znowu przyćmić Benzemę i masz bardzo drogiego trupa.
0
@talizmo Liverpool ciężko nie ma, z drugiej strony Real ile razy trafiał na najłatwiejszą drabinkę z możliwych?
1
@Peciak Sanki na kolano + faul taktyczny z ciągnięciem za koszulkę. Tyle wystarczyło na czerwoną, wjazdu w polu karnym nie analizowałem dokładnie, ale bardzo mocno ignorowana jest rola żółtej kartki w przebiegu meczu. Zawodnik z nią zachowuje się dużo pasywniej i bezpieczniej, jej brak szczególnie wśród defensywnych zawodników mocno zmienia obraz gry.
8
@Image Łatwo kogoś wykluczać, jak możesz kilkukrotnie faulować na żółtą i dalej być na boisku ;)
0
@foczkyyyhg Kibic Barcelony, który chce żeby Realowi dobrze szło czym zyskają kupę siana i renomy dla przyszłych transferów, byle ktoś z nieistotnej dla Barcy Anglii nie wygrał? To się zdecyduj.
0
@MeMyselfAndI A dobrze grali? Mecz zakończony 5 strzałami na bramkę z czego jeden to karny. Obejrzyj powtórkę analizując grę a nie ulegając wrażeniu i ci wyjdzie, że klepali jak Barca, dużo i bez sensu. 80% celnych podań, gorzej niż my z Eintrachtem, do tego dużo gorsze posiadanie piłki, 1 celny strzał więcej i 4 strzały ogólnie więcej niż my, czyli według statystyk my z Eintrachtem zagraliśmy podobne spotkanie do Realu z City, tylko że my z Eintrachtem zagraliśmy gówno a wy uważacie, że Real z City zagrał dobrze.
PSG z Realem, Real zagrał dobrze 30 minut ze 180 możliwych i to jest dobra gra. To że bramki zdobyli po tak dziecinnych błędach obrony, że niejeden by murawy przez miesiąc nie powąchał to bez znaczenia, bo Benzema wcisnął więc jest super, dobry mecz.
Zaskakujące, że nawet na stroni Barcelony jak wynik ciągnął Messi to Messi zagrał dobry mecz reszta gówno a jak Real zagrał gówno ale Benzema z niczego wcisnął bramkę, to cały Real zagrał dobrze.