0

@AlexDark00 A nie potrafi? W ważniejszych meczach jakoś sobie radził w sumie samemu ciągnąc ten biało-czerwony wózek. A teraz to on ma już wakacje i w dupie jakiś mecz o gówno przeciwko rezerwom WAlii.

4

@wilu9054 Tak, sprzedać wszystkich i zastąpić juniorami. Tylko jak zawsze trzeba przypomnieć, że to nie jest FIFA i oprócz tego, że musisz znaleźć kupca, którego oferta da ci więcej niż pozostała amortyzacja to jeszcze sam piłkarz musi zechcieć odejść a niewielu będzie chciało to zrobić bo taki Umtiti to od kilku lat jest na sprzedaż i pies z kulawą łapą nawet na niego nie patrzy.

1

@Sysia11
"Cris bardziej kochał nagrody indywidualne niz te drużynowe"
A to jest jakaś tajemnica? Sądzisz, że głupoty wypisywane przez jego siostrę to bez jego wiedzy powstawały? A jak mu kompletnie z czapy w Serii A za zupełne nic wręczali nagrodę najlepszego zawodnika ligi, to obrażony całą galę w aucie siedział a wyszedł tylko na odebranie nagrody, bo był nadąsany że nie wygrał złotej piłki (bodaj to było wtedy, co ją Modrić odebrał). Z resztą nie kojarzę, by od 2017 pojawił się na jakiejś gali ZP.

0

@michal26 Stawiał 4 do 1? xD Są relacje świadków, zdjęcia, nagrania, obrazy z satelity, wydarzenia działy się w mieście bezpośrednio podczas okupacji ruskich. Jakim idiotą trzeba być, żeby dawać jakiekolwiek szanse, że nie zrobili tego ruscy?
Nie mówiąc już o tym, że podchwyciła to ruska propaganda i bardzo chętnie wykorzystuje jego tweety w swoich mediach.

0

@maroon Jest posłem, reprezentantem narodu. Trwa wojna, na tej wojnie giną Ukraińcy ale my jesteśmy jedną ze stron konfliktu. Mamy w kraju masę uchodźców a jeden z posłów w sposób otwarty mataczy, kłamie i neguje ludobójstwo na rodzinach i znajomych tych ludzi. To nie przystoi, tak jakbyś negował mord na Wołyniu albo jeszcze mówił, że to sami siebie tam wymordowaliśmy i zrzucamy winę na Ukraińców.

1

@Kitek1640 Chodzi o to, czy się puszczasz za pieniądze.

0

@michal26 Wolność słowa nie oznacza, że można gadać cokolwiek tylko komuś głupi łeb wymyśli. Negowanie ludobójstwa - a nawet więcej, zwalanie winy za ludobójstwo na Ukraińców - to zdecydowana przesada i słowa których nie należy wypowiadać publicznie, szczególnie w sali parlamentarnej.

1

@darr0o Patrz, Real to ta sama klasa co my i co? Właśnie przeszedł im koło nosa największy transfer dekady za którym chodzili przez ostatnie 2 lata a piłkarz którego "marzeniem" ponoć była gra dla białych nagle rezygnuje i zostaje w ogórkowej lidze i ogórkowym zespole z którym niczego nie może wygrać od lat. Musieli mu obiecać dużo więcej niż obiecywał Real i to musiały być rzeczy których nikt inny obiecać nie mógł.
Ile chcesz się tak bawić? Ile piłkarzy już nas ominęło przez PSG?

2

@tomek8756 Opieka medyczna jest na takim samym poziomie jak w Polsce. Czyli jak jesteś bogaty to cię wyleczą.
Różnica polega na tym, że w Polsce umrzesz czekając na leczenie a w USA lepiej umrzeć niż się leczyć, dlatego wielu amerykanów nawet nie chodzi do lekarza do póki nie dolega im coś ciężkiego (a rzeczy ciężkie zaczynają im dolegać bo nie leczą rzeczy lekkich).
Ubezpieczenia zaczynają się od 100 dolarów miesięcznie, ale są kompletnie nic nie warte, kwoty od których już można czuć się bezpiecznie to 500 dolarów. Z takim ubezpieczeniem masz jedną wizytę u lekarza miesięcznie (za każdą następną płacisz) i pokrywasz opłaty za hospitalizację do 10 tysięcy dolarów więc przy jakimś ciut powazniejszym wypadku wyjdziesz ze szpitala z kredytem, bo przez hiper wysokie koszty leczenia szybko dojdziesz do limitu.
A przypomnę, że mediana zarobków w USA to 36,000 dolarów rocznie czyli na ubezpieczenie wydajesz 1/6 swojej pensji a jak coś ci się stanie to stracisz jeszcze 1/3 pozostałej kwoty.

0

@ini_barca Nie pamiętam które, mówiło się o tym rok temu więc już nie pamiętam które a głębiej szukać mi się nie chce.
Ale 15 klubów z Primera i Segunda miało z tym problemy, pierwsze co znalazłem
https://www.realmadryt.pl/news/105711-az-15-klubow-ma-problem-z-rejestracja-pilkarzy-w-la-lidze

6

Ten pan chyba jest za głupi, by zrozumieć o czym Laporta mówił, albo udaje bo kryje swojego pana.
La Liga trzyma restrykcyjne zasady finansowe mimo pandemii która przetrzebiła większość klubów na świecie. Nie tylko Barcelona ma problemy finansowe i nie tylko Barcelona ma problem z rejestracją graczy przez te zasady które wymyślili.
UEFA poluzowała FFP, kluby-kraje robią co chcą w najlepsze a w La Liga praktycznie nie ma już gwiazdorów o globalnych zasięgach medialnych a w zeszłym roku utraciła największą gwiazdę jaką można w lidze mieć, czyli Messiego.
Czemu? Bo łapówkarz Tebes nie chciał nic zrobić z problemem który sam stwarza, by kluby musiały podpisywać CVC.
Tak zresztą powiedziała sama La Liga, chcecie Messiego? Podpiszcie CVC. I wtedy byłoby ok? Już by się dało wszystko zrobić gdyby Barca zaakceptowała KREDYT na 200 milionów z którego na pensje i tak mogłoby iść bodaj 40?
Stąd też takie sranie o Mbappe i to, że PSG go przekupiło. Myśleli, że Florek posmaruje i będzie gwiazda a nie pykło i La Liga traci jakąkolwiek atrakcyjność dla przeciętnego fana piłki nożnej, który nie jest oddanym fanem którejś z drużyn.

1

@Antimadridista_WR A ja byłem na 1000% pewny, że ktoś zaraz tak napisze, jak Traore zaczął gadać xD

0

Ten mały murzynek co teraz daje wywiad to ile ma lat? Bo on by przy Pedrim wyglądał jak ojciec z synem.

0

@BlaseR9 Śmieszne, że paliwo mamy tanie dla Niemca jak tu przyjedzie ale w przeliczeniu na zarobki to jedno z najdroższych.

1

@Roobo Tylko jeżeli miałby kontrakt symboliczny to jako po prostu długa ławka mógłby służyć. Formy jako takiej to on nie miał od dawna a jedyne gdzie się sprawdzał to na obronie co może też po prostu wynikać z tego, że Semedo był żenujący i każdy byłby lepszy.
Problem jest tylko taki, że gość nie ma już zdrowia, przez ostatnie 2 lata zdrowy był coś koło 5 miesięcy w czasie których i tak nawet nie zdążył wrócić do formy zanim znowu trafił na L4.

0

@barcelonaLM Jachira to czystej wody idowiec co ma swoje plusy i minusy.
Ale taktycznie to strzał w kolano, jeżeli chce się wygrać wybory, ustawa i tak by przeszła a dawanie pożywki TVP, że "na biednych emerytów nie dajo" to automatyczna utrata elektoratu 60+. W takim głupim kraju przyszło nam żyć.

3

@jeyx77x Więcej broni do obrony wśród cywilów = więcej broni do ataku na czarnym rynku.
Broni nie zdobędziesz jak trawy w Polsce, bo przez bardzo małą ilość broni w prywatnych rękach po prostu źródła jej pozyskania są bardzo wrażliwe, więc nie kupisz jej w pierwszej lepszej bramie na Pradze.
Handlarze też nie sprzedadzą jej byle debilowi, bo łatwo o wpadkę więc pierwszy lepszy dresiarz z okolicy prędzej dostanie kosę pod żebra za interesowanie się niż załatwi klamkę. Trzeba mieć plecy i bardzo gruby portfel.
Zauważ, że Polska ma jeden z najniższych na świecie odsetków przestępstw z użyciem broni palnej, w twardych liczbach u nas tego jest mniej niż w kilkukrotnie mniejszej i kilkukrotnie bogatszej Szwajcarii.

Druga sprawa to sama kwestia obrony, niestety statystyki z całego świata są nieubłagane i użycie broni do obrony to jest margines.
W takim USA na kilkadziesiąt tysięcy przypadków użycia broni rocznie przypada raptem kilkaset użyć "legalnych" z czego większość generuje policja.
Wynika to z tego, że ludzie mają o broni pojęcie filmowe i wydaje się, że użycie jej jest proste a de facto liczy się inicjatywa, i jeżeli zostaniesz napadnięty przez uzbrojonego gościa to już jest za późno żeby się bronić bo to on ma inicjatywę i to on do ciebie mierzy zanim ty w ogóle zrozumiesz, że zostałeś zaatakowany. Czy w takim momencie zdążysz wyciągnąć broń, odbezpieczyć, wycelować i oddać strzał zanim gość który już do ciebie mierzy odbezpieczoną bronią cię zastrzeli? No właśnie.

A obecnie rozmowa o broni wynika z kolejnej strzelaniny i tu jest ciekawe zagadnienie: co by się stało jakby więcej osób miało broń?
Życie to nie gra, nie dostaniesz wytycznych, przeciwnik nie podświetli się na czerwono a sojusznicy na niebiesko, jeżeli ty miałbyś broń, kilka osób wokół ciebie też to znaleźlibyście się pośród strzelaniny nie wiedząc kto strzela.
Wyobraź sobie sytuację, słyszysz strzały, widzisz trupy, wbiegasz do pomieszczenia i widzisz gościa z bronią, co zrobisz? Zagadasz zapytać po której stronie stoi, mając w perspektywie, że chłop się odwróci i cię zabije? Temu chłopu też ktoś z bronią wpadnie do pokoju, sądzisz że w nerwach i emocjach będzie pytał czy najpierw strzeli? A jeżeli ten gość to właśnie morderca, zapytasz się go czy to on morduje?
Bo informacji kto zaczął strzelaninę nie masz żadnej.

1

@BartqRKO Nic nie da, bo to jest prosta logika. Gość idący z bronią nie strzela na oślep tylko wie co robi a do tego jest zdesperowany i nie martwi się o własne życie. Inaczej mówiąc po prostu w następnej strzelaninie szkolnej pierwszym celem będzie ochroniarz.
Inna kwestia, że jak będziesz chciał zaatakować to wybierzesz najłatwiejszy cel, obstawisz szkołę to zrobi rozwałkę w kościele a nie ma absolutnie możliwości by obstawić każdy możliwy zakątek świata uzbrojonym ochroniarzem.

4

@michal26 Odsetek wszędzie jest podobny, stan materialny też ma dużo do rzeczy, ale mówisz jak typowy hoplofil. Ilość broni palnej w obiegu ma znaczący wpływ na jej nielegalne wykorzystanie.
Żadna broń nie wychodzi z fabryki nielegalna, ona trafia na rynek bocznymi drogami z drogi przestępstwa, jednym z najczęstszych jest po prostu kradzież broni legalnej. Brazylia ma pełno broni wokół siebie, w samym kraju też kwitnie biznes bo służby są bierne na to. W USA masz to samo, nawet stany z brakiem dostępu do broni są otoczone takimi w których broń kupisz w sklepie. Taki Nowy Jork ma duże restrykcje tylko co z tego, jak 2 godziny drogi autostradą i już restrykcje są dużo mniejsze i broń dostaniesz od ręki?
Kłamstwem natomiast jest, że w Polsce gangusy łażą z bronią, bo nikt przećpanemu patafianowi broni nie sprzeda właśnie przez to, że broni na rynku jest mało i przy tak ciasnym rynku ryzyko wtopienia jest na tyle duże, że nawet czarny rynek nie rozdaje broni komukolwiek, więc oprócz dużo grubszego portfela niż w innych krajach, potrzebujesz też mieć plecy.
Odbicie tego masz w statystykach, ilość przestępstw z użyciem broni palnej to margines.
Te same statystyki wskazują, że czym większy ilość broni tym więcej przestępstw z jej użyciem i taka Szwajcaria mimo że mała i bogata bije nas na łeb pod tym względem w bezwzględnych cyfrach.

0

@michal26 Nie, nie jest. W poprzedniej robocie miałem 3 ancymonów zapaleńców ASG, każdy z nich wyrobił pozwolenie na broń mimo absolutnego braku zagrożenia życia choć ja bym im nie dał przynajmniej jednemu, bo miał zbyt dużego pierdolca a do tego dziwną sytuację osobistą a jednak dostał.
Nie ma rozróżnienia na broń sportową, kolekcjonerską czy do obrony, to ta sama broń palna, tak samo można jej używać a różni się sposób przenoszenia, z tym że od 2014 broń do celów sportowych można nosić załadowaną czyli tak samo sprawną do obrony jak broń do obrony, jedynie broni kolekcjonerskiej nie możesz nosić naładowanej.
Jeżeli nie masz w rodzinie przestępców, nie masz problemów psychicznych bądź nie mieszkasz z taką osobą i dostosujesz się do przepisów, to dostanie pozwolenia na broń nie jest trudnym zadaniem.

0

@Medium To jest inna kwestia, ale zakazana nie jest i przy odrobinie samozaparcia i chęci to aż takie trudne nie jest.

0

@Medium Nie jest zakazana. Jest dostępna po uzyskaniu uprawnienia.

1

@Comentateiro Więcej broni w szkołach, co może pójść źle xD

6

Po prostu Tebes to skorumpowany kretyn. La Liga ma problemy i wpada w wir, bo ten zamiast poluzować restrykcje to je trzyma, bo dzięki stawianiu klubów pod murem może zawierać niekorzystne umowy tak jak to było z CVC, gdzie specjalnie trzymali limity budżetowe na takim poziomie, przez co sporo klubów z La Liga miało problem z rejestracją zawodników i musiało zgodzić się na CVC, żeby zarejestrować graczy. Z resztą w ten sposób stracił Messiego, który generował dla ligi kilka milionów przychodu za sam fakt, że tu był.
To się tak zesrał o to, że przez jego działania liga traci splendor i co za tym idzie kasę, że aż wysłał to żenujące pismo przeciwko PSG, że nie chcą dać Mbappe.

4

@LatajacyHolender Rummenige to bardzo lubi gadać o cudzych pieniądzach, bo sam ma już wszystko posprzedawane, ostatni raz bodaj w 2014 spłacili długi sprzedając kolejne udziały Allianzowi który już wcześniej miał choćby nazwę stadionu. Do tego ich zarządzanie finansowe jest ładne w krótkim terminie ale w długim Bayern może spaść do zupełnie innej kategorii przez zastój i brak inwestycji w markę w ciągu następnej dekady czy dwóch. Samo za siebie mówi, że Barcelona czy Real w sezonie 19/20 i tak zarobiły dużo więcej niż Bayern, mimo że to Bayern zgarnął wszystkie puchary i od samej UEFA dostał grubo ponad 100 milionów.
Z resztą ich sytuacja finansowa w dużej mierze oparta jest o zdrowie Allianzu a u nich robi się ciepło, bo chociażby od roku trwa śledztw o zamknięcie funduszy i przepalenie miliardów dolarów.

0

@Survier Wystarczą setki, a dokładniej około 200 tysięcy. Droga mleczna zawiera szacunkowo około 400 miliardów gwiazd, a ile jest planet wokół tych gwiazd to nawet trudno sobie wyobrazić. Nie ma sensu rozmyślać o innych galaktykach przy takim ogromie naszego sąsiedztwa.

0

@Kitek1640 Logika tego jest taka, że były silnie zaklęte przedmioty związane z Voldemortem, ale nie mieli pewności co to jest i ile tego jest.
Dalej to naiwne, bo to że się Tom pytał za gówniaka ile horkruksów może stworzyć czemu miałoby oznaczać, że akurat tyle ich zrobił a nie zmienił planów w międzyczasie i nie zrobił ich więcej albo mniej? Ale to tylko książka dla dzieci i młodzieży.

5

@Peszko07 Czyli stopy 120%, ten mechanizm nie jest jedynym rozwiązaniem na likwidację kasy z rynku a do tego w ogóle nie działa, bo NPB podnosi stopy a rząd zwiększa rozdawnictwo i już zapowiedziano bardzo drastyczne podwyżki minimalnej na przyszły rok.

0

@norbi77 No to właśnie, jak sam o tym nie powiedział to w sumie nie wiemy co było jego marzeniem, ale też się nie ograniczajmy, bo kto zabroni człowiekowi mieć wiele marzeń?

0

@norbi77 A zawsze marzył o Realu? Romansował z Realem, ale i też to raczej Real był zainteresowany jego usługami a o tym by Lewy trafił do Barcelony to słyszę chyba pierwszy raz w życiu i nawet na La Rambli trudno znaleźć aż takich marzycieli, którzy by go tu sprowadzali.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?