Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Czy na Eleven już naprawili transmisje?
9
Co to za awaria na stadionie, że Eleven nie ma transmisji a na lewych strumykach działa kilkanaście kanałów? xD
1
@Dawidfcb1998 O najbliższej 2 w nocy.
0
@Bamek94 Nie, LHR nie narzuci ci ograniczenia jeżeli tylko w gierki grasz, musiałbyś włączyć 5x RDR 2 w 4K, wtedy może karta dostałaby stałego obciążenia 100% i się lejek załączył, ale ogólnie nie słyszałem, by komuś przy grze coś takiego się stało.
0
@Bamek94 3060. Jeżeli benchmarki pokazują tyle samo (co jest jakimś tam wyznacznikiem) to zawsze celuj w większość ilość pamięci. Ten 2060 ma tylko 8GB VRAMu.
A do tego seria 3xxx dużo wydajniej radzi sobie z technologiami RTXa (czyli RT, DLSS i inne pierdoły).
2
@JarekS Co nie jest prawdą? Praktycznie wszystko.
1. Uszanował kontrakt, chciał żeby go sprzedali, nie zrobił buntu, przyszedł na trening.
2. Lewandowski niczego sobie w Niemczech nie wybudował, bo dla nich był dalej obcokrajowcem i najemnikiem, który nie miał żadnego szacunku wśród tak zwanej "otoczki", bo ani klub go nie uszanował nie zachowując się fair wobec niego i jego kontraktu o którego przedłużeniu nawet gadać nie chcieli choć został tylko rok, a do tego robili mu problemy gdy już zechciał odejść. Ani kibice i media, bo wystarczy przypomnieć sobie jaki był jazgot jak miał pobić rekord Mullera czy chociażby to, jak szybko im się zapomniały rekordy sportowe i to co Lewy dał zespołowi, bo - z winy klubu - zechciał odejść z drużyny.
3. Niczego Lewandowski nie zepsuł, bo rekordów sportowych zepsuć nie można i żadne zachowanie nie odbierze tego, co dał drużynie i - co ważne - to on DAŁ drużynie, bo Bayern bardzo często nie dawał mu tego co on chciał dla wspólnego dobra. Ile razy była afera kręcona, bo Lewandowski miał ambicje wygrywania a władze Bayernu szczały na potrzeby kadrowe i olewały wzmocnienia? Z drugiej strony on nie poszedł tam w roli jakiegoś oddanego chłopca, dla którego gra w Bayernie to największy zaszczyt i życiowe marzenie, on tam poszedł jako sportowy najemnik i przez 8 lat dawał z siebie wszystko, nawet w najgorszych chwilach klubu.
Więc gdzie tu choć źdźbło prawdy w słowach Podolskiego?
0
@svaras Ale co wizami? To nie działa w ten sposób, wizę dostajesz dopiero w USA, wcześniej możesz wyrobić promesę. Xavi jest obywatelem Hiszpanii ale przez to, że był w Iranie został wyjęty z "ruchu bezwizowego" ale może on sam o tym nie wiedział i dopiero jak rejestrował ESTA przed wyjazdem to mu odmówili (a tego nie wypełnia się wcześniej, bo zwłaszcza przy jego pracy, możesz gdzieś polecieć i potem mieć niezgodne dane z wnioskiem, a w USA dużo wiedzą o tobie i jeżeli wykryją kłamstwo we wniosku, to praktycznie z automatu jesteś odrzucony.
Zasadniczo to coś musiało być bardziej skomplikowane, bo to nie jest tak, że jak byłeś w Iranie to nagle nie możesz wjechać do USA, wizyta tam odbiera ci uprawnienia bezwizowego ruchu, ale masa ludzi normalnie wjeżdża do kraju mimo że nawet mają wbitą pieczęć Iranu do paszportu, tu musiało zadziać się coś bardziej skomplikowanego i załatwić tego wcześniej widocznie nie można było, albo nie mogli wcześniej przewidzieć takiego obrotu sprawy, bo Xavi ponoć po prostu nie został wpuszczony do samolotu.
0
@BarcaFanSince2006 Podpowiem tylko, że tam też pracują ludzie a trudno znać każdy dowolny przepis w każdym dowolnym państwie świata. Tu na foru spośród kilku tysięcy użytkowników założę się, że nikt nie wiedział, że jak kilka lat temu pojechałeś do Iranu jako trener drużyny to teraz do USA nie możesz wjechać.
A inna sprawa, że być może nie dało się tego załatwić wcześniej, tego nie wiemy jak wygląda ta procedura i jakie ma zasady.
0
@Borneo Oczywiście, że można to traktować jak pożyczkę.
Jak idziesz do banku i bierzesz kredyt, to umawiasz się, że dostaniesz na teraz zastrzyk kasy w zamian za to, że przez ileś lat będziesz oddawał część swojego przychodu a bank zyskuje na tym, że na końcu on dostanie więcej niż ty wziąłeś.
Dokładnie tak samo działa sprzedaż praw. Barcelona się dogadała, że teraz dostanie 200 milionów, za to inwestor będzie zgarniał 10% kasy przez 25 lat (co przy obecnych wyliczeniach wygląda tak, że Barcelona zyskała 200 milionów gotówki do ręki za to, że odda 400 milionów przez 25 lat).
Więc skoro stracimy na tym więcej niż zyskaliśmy, tyle że zachowując płynność finansową w tym momencie, to jak to inaczej nazwać jak nie pożyczką?
Oczywiście, to nie jest sensus stricte tego określenia, ale jak najbardziej działa na tej samej zasadzie.
0
@Marcelinho99 Jeżeli się uda to będzie świetnie jak się nie uda to będzie źle i w sumie tylko tyle można powiedzieć a "ekspertów" nie słuchaj. To jest po prostu ryzyko Laporty, inwestycja która ma się zwrócić. Puste głowy widzą to w ten sposób, że Barca powinna spłacić długi tylko to tak nie działa i możesz spłacić długi wyrzeczeniami i wpaść w kolejne bo przestaniesz generować dochód, Laporta idzie na ryzyko, które trzeba było podjąć i zamiast spłacić żywą kasą zobowiązania bieżące to zapożycza się na przyszłość w celu zwiększenia generowanego zysku, którym to dopiero odbudujemy kondycję finansową.
Bo ostatecznie to wyniki generują pieniądze.
0
@mindbender84 Ale po co ma to robić, skoro faceci nigdy nie zagrają z kobietami? To są cyferki a nie jakiś wyznacznik jaką ktoś ma prędkość biegu czy ile wyciska na siłowni, żeby to miało jakikolwiek sens co mówisz.
1
@HansFCB 1 albo 3.
1
@mindbender84 Dlaczego maksymalna wartość miała by być 30?
2
@Vebrol Borek to jedna z najgorszych person medialnych w Polsce. Gość zadufany w sobie aż po same kule, ego wywalone a zero merytoryki. Jak był nikim lata temu to się starał, ale jak wyrósł na gwiazdę medialną to osiadł na laurach i teraz już tylko jedzie na tym, że jest "kimś". A de facto o sporcie nie wie nic, nie potrafiłby przewidzieć składu żadnego meczu, nawet kadry narodowej. Dlatego było takie oburzenie i krytyka Sousy, bo nic mu nie mówił to Boro kompletnie nic nie potafił powiedzieć a od kiedy jest funfel Michniewicz to nagle jak z nut dyktuje swoje "przypuszczenia" które pokrywają się 100% z wyjściowym składem (tak było ostatnio podczas Ligi Narodów, jak zaskakująco przewidywał, że Lewy nie zagra z Holandią, żeby odpocząć i wyjść na Belgię). Oślizgły cwaniak, który bez kasy i sławy zarobionej w czasach, gdy nie było nikogo lepszego, to dziś by co najwyżej przepisywał wyniki sportowe do telegazety.
0
@CryMeARiver Po to wchodzę, że czasami czytuje co się u rywala dzieje i akurat był duży artykuł o Lewandowskim więc z ciekawości wszedłem poczytać komentarze.
Co do drużyny, Modrić miał dobry sezon jak na swój wiek ale jak to się przekładało na wynik jak zdobył 8 asyst przez cały sezon a i tak był rekordzistą tej statystyki spośród pomocników? Jeszcze raz powtórzę, że w tej Barcelonie gdzie nie ma kto podawać Dembele z Albą zdobyli tyle asyst co CAŁA pomoc Realu. 60% zdobytych asyst Realu to Vinicius i Benzema.
Przypomnę ci, że przez PSG, Chelsea i City Real przeszedł tylko dlatego, że Benzema idealnie wykorzystywał wylewy obronne i z zabójczą skutecznością trafiał do bramki nawet najbardziej karkołomne okazje jak strzał główką przez całe pole karne. I nie powiesz, że tak nie było, chyba że chcesz zakłamywać rzeczywistość. Z resztą jak już mówiłem, wchodzę tam regularnie i przez cały sezon był jeden i ten sam płacz, że pomoc nic nie gra a Benzema sam ogarnia wynik.
18
Poczytałem sobie stronę białych i co tam sądzą o transferze Lewego. Zero zdziwienia, że oczywiście pokora na poziomie zbuntowanego przedszkolaka, ale zastanawiającym jest argument "a kto mu będzie podawał".
To jest tak ślepe pojęcie o piłce nożnej, że aż się człowiekowi śmiać chce.
A kto podawał Benzemie? Przecież ich dwaj najbardziej bramkostrzelni napastnicy odpowiadają za 60% asyst, cała pomoc zdobyła mniej asyst niż u nas sam Dembele z Albą. To jak to się stało, że Benzema został królem strzelców?
Bo mnie się zawsze wydawało, że coś co odróżnia dobrego napastnika od tego złego to skuteczność i ten dobry napastnik jak dostanie 5 dobrych podań na mecz to wywiezie przynajmniej 1-2 bramki a wykonać tyle podań to Barcelona będzie potrafiła (a przynajmniej kibice Realu powinni na ten temat zamknąć mordy, bo sami cały sezon jęczeli, że ich pomoc nie gra).
Z resztą jak ktoś oglądał Barcę przynajmniej z ostatnich 2 sezonów to doskonale powienien wiedzieć, że to nie brak sytuacji był problemem tylko to, że nie potrafiliśmy zrobić wykończenia. Gdyby skuteczność była lepsza to np. w zeszłym roku byśmy bez problemu zaliczyli dublet bo w La Liga dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie po czym traciliśmy punkty przez 15 strzałów bez bramki, a nawet mieliśmy na widelcu remontadę z PSG, gdyby nie to że z 9 setek nie zrobiliśmy ani jednej bramki (a jedna co wpadła to akurat wpaść nie powinna gdyby nie boskie uderzenie Leo).
Także na miejscu białasów to bym się bardziej martwił ile Benzema ma jeszcze pokładów szczęścia, żeby samotnie ciągnąć zespół niż to czy Lewemu będzie miał kto podawać.
0
@Kazragore Na ten konkretny przykład odpowiedzi nie znam, bo od Win11 bronie się rękami i nogami, ale złota zasada już od momentu jak robiono aktualizacje do Win10 jest taka, że nie należy robić aktualizacji tylko czystą instalację, bo niby jest bezpieczne i u 9/10 osób obejdzie się bez problemu, ale zawsze gdzieś ten problem może się pojawić z kompatybilnością.
Spróbuj może zakutalizować sterowniki grafiki, jeżeli to stoi na jakiejś JAVA to przeinstalować Jave.
0
@MrPGG Ale to nie to, może De Jong będzie się ciągnął z jakąś aferą, reszta to tak albo przyjdzie albo nie. Tu potrzeba akcji, jeszcze 1,5 miesiąca i mam to wytrzymać bez OJO?
0
W sumie słabo, mamy dopiero 17 lipca a saga transferowa już zamknięta. I co tu robić do końca okienka? Neymar chciej wrócić
0
Na wykopie jakiś gość zrobił ankietę, czy mino nienawiści do Barcelony ludzie będą oglądać mecze dla Lewandowskiego.
Z ciekawości zapytałem się, skąd taka nienawiść, i jaka była odpowiedź?
Bo mu jacyś fani Barcelony zaszli za skórę za dzieciaka w szkole xD
Taki obraz hejterów, nienawidzić Barcelony bo tak.
2
@KapiFCB Swoją drogą to jest ciekawy efekt motyla. To czy Laporta dogada się z jakimś faszystą w sprawie kupna Polaka do Hiszpanii zadecyduje o tym, czy jakiś murzynek z dalekiej Afryki odmieni swój los w Europie.
Coś jak to, że gdyby Enzo Ferrari się w ostatniej chwili nie rozmyślił z umowy z Fordem to dziś byś nie słyszał o marce aut McLaren.
0
@Ksavix Wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.
Sprzedaż nierentownych spółek państwowych to najlepszy krok jaki może państwo wykonać, Polska ma patologię tych spółek które służą tylko do obsadzania rodziny i jest całkowicie pożądane, żeby państwo ich nie miało a szczególnie takich które są nierentowne. LOT też jest do zamknięcia i to nastąpi, nie da się go uratować choć próbowano wiele razy, teraz znowu jest praktycznie bankrutem.
Co do TPSA to oczywiście nie wiesz o czym mówisz, jej prywatyzacja zaczęła się w 1997 roku, pierwsze pakiety akcji sprzedano już w 2000 roku, większość została sprzedana do 2005 roku, za PO dokończono ten proces w 2010 roku sprzedając ostatnie 4% akcji. To nie PO sprzedało TPSA, to nie PO odpowiadało za sprzedanie infrastruktury bezpieczeństwa bo to zrobiono za SLD. Jedyne co łączy PO z tą aferą to Bronisław Komorowski który pełnił wtedy funkcje przewodniczącego komisji ds. bezpieczeństwa, ale robił to z ramienia AWS, PO jeszcze wtedy nie istniało.
A co do OFE to też nie wiesz o czym mówisz.
Ta kasa została przetransferowana z OFE do ZUS i musiało to zostać zrobione, bo OFE już od początku swojego istnienia nie działało, niejako okradając państwo.
Sprawa wyglądała tak, że w 1999 jak powstało OFE to nie zwiększono składek ZUS tylko po prostu część środków które miały iść do ZUS zaczęły iść do OFE.
To spowodowało, że w ZUS zaczęła rosnąć dziura, którą zasypywano z budżetu państwa. OFE natomiast miało pomnażać środki ale tego nie robiło. Koszty operacyjne zjadały praktycznie cały zysk jaki został wypracowany, więc w rezultacie obywatel miał po prostu dwa konta: ZUS i OFE które robiły dla niego dokładnie to samo z tym, że przez OFE jego podatki były marnowane na zasypywanie ZUS. Dlatego trzeba było przetransferować te środki i zreformować system co PO zrobiło, ale PiS sprawnie sobie radził z propagandą i w ten sposób między innymi ty łyknąłeś, że oni tą kasę jakoś sobie zagospodarowali czy "ukradli" (co ciekawe, PiS też dobrał się do OFE i to dwukrotnie i tam już miałeś prawdziwą kradzież bo kasa nie była transferowana na emerytury tylko na potrzeby bieżące, okradli też Fundusz Rezerw Demograficznych czyli fundusz który zbierany był ze składek ZUS na emerytów z bumu demograficznego, na których nie będzie miał kto pracować, tego funduszu już nie ma bo kasa poszła na 500+).
0
@Medium Ale dlaczego? To jest całkowicie możliwe jezeli dałeś się złapać na standardowe oszustwo kurortów nadmorskich czyli cena za 100g ryby a dostajesz 500 gram z czego połowa to panierka.
Jeżeli średnia cena obecnie za rybę to około 15zł/100g to jak dostaniesz dwie ryby po 500g to na spokojnie wyjdzie ci 150 złotych. Do tego frytki pewnie z 10zł to już masz 170 zł za obiad dla dwóch osób.
Do tego 16 piw, lata temu sprzedawali je po 12 złotych to teraz możliwe jest 20 zł za piwo i masz gotowe 490 zł rachunek.
I w sumie w ogóle mnie to nie dziwi. Już w lepszych latach wyjazd nad nasze morze to najgorszy biznes jaki można zrobić, bo serio tam jest drożej niż jakiś all inclusive w Grecji.
0
@anxted Cały myk polega na tym, że NIKT ci nie zaproponuje niczego ciekawego, chyba że Konfederacja, która obieca wszystko byle dostać te 7% głosów od swojego twardego elektoratu.
Realnie z PiSem inaczej nie zawalczysz i to będą wybory w których marzeniem będzie, żeby politycy nie realizowali swoich obietnic.
Nie możesz powiedzieć, że zabierzesz socjal i inne pierdoły czy podwyższysz jakieś podatki, bo trzeba ratować gospodarkę w szerszej perspektywie niż to rozumie przeciętny Kowalski, bo musisz mieć głosy chociaż części patusów, żeby objąć rządy w tym kraju, a to co później zrobisz to już zupełnie inna kwestia.
Ale na szczęście choć w nieszczęśliwy sposób beton sam się może skruszyć już tej zimy, gdy ludzie realnie zaczną umierać z zimna a kraj dobije prawdziwa "putinflacja" a nie to co teraz jest, bo to co jest teraz z wojną jeszcze ma niewiele wspólnego, wszystko zacznie się na jesieni po żniwach, jak zabraknie plonów bo Ukraina była jednym z największych producentów nawozów a bez gazu krajowa produkcja też stoi.
5
@Kondziubarca A on nie ma mieć przypadkiem sprawy sądowej z Lewandowskim? Bo byłoby bardzo głupio, gdyby jeszcze się wypowiadał publicznie na jego temat kręcąc sobie bat na plecy.
A co do samego Lewego o ile to prawda co Kucharski gada, to kto jak kto ale Lewy ma 100% profesjonalizmu, więc jeżeli narzekał na jakość treningów w Lechu to najpewniej te były po prostu gówniane i każdy kto jest tam po coś więcej niż pensje powinien narzekać.
0
@Kubusek^^ Nie największych tylko Niemcom i odrobinę Francji co i tak jest na rękę całej Europie, bo Niemcy się skompromitowały a o kompromitacji ich rządu mówi nawet ich prasa która zawsze ich głaskała.
Natomiast Anglia czy USA pomagają im tak, że ta pomoc jest warta więcej niż wszystko co my na Ukrainę daliśmy
6
@Kubusek^^ NATO udaje że pomaga xD Gdyby nie NATO które pomaga im 24/7 to Ukraina byłaby zajęta dawno temu a teraz ślą im jeszcze mocniejszą broń która niszczy ruskich tak jak tego nie doznali od czasu II Wojny światowej.
Do tego ludzie dalej nie rozumieją, że to NATO toczy wojnę z Rosją za pomocą Ukrainy, nasze czołgi się tam nie marnują, tylko mają służyć do zabijania ruskich i właśnie to robią. To jest najlepszy układ jaki mógł nam się trafić ale ludzie dalej narzekają, że "my dajemy".
0
@priest9999 To jest sofizmat rozszerzenia, czyli chochoł. Sam sobie wymyślasz argumenty a potem je obalasz.
Nie, nie szukał bym dziury w całym przy porażce z drużyną o podobnym potencjale piłkarskim, nawet z trochę słabszą drużyną. Ale my mówimy o czwartoligowcu, zawodnikach rangi amatora których nasza kadra powinna rozklepać samymi umiejętnościami gry w piłkę a wy bronicie remisu po słabej grze "bo to sparing po wakacjach z eksperymentalnym składem" zupełnie jakby ten czwartoligowiec wyszedł grać na śmierć i życie swoimi najlepszymi zawodnikami.
0
@kuz Nie jest to w żaden sposób do obrony. A Olot to na finał ligi mistrzów przyjechali? Czy też mają wakacje?
I ile wkładu w spotkanie musi mieć Barcelona, która chce grać o największe puchary, żeby lepiej się zaprezentować z takim Olotem który się ociera praktycznie o pół-amatorstwo? I już napisałem, że oni też nie wyszli na nas pierwszą 11, wykorzystali wszystkie zmiany, grali ze sobą w składzie w którym na co dzień nie grają a na boisku byli też debiutanci którzy nigdy nie grali.
Samą jakością piłkarską powinniśmy ich rozjechać a u was szukanie powodów dlaczego nie mogliśmy być lepsi od drużyny z czwartej ligi.
@priest9999 jeżeli podajesz przykład dwóch drużyn na zbliżonym poziomie jakimi są Liverpool i MU to mam rozumieć, że uważasz Barcelonę na podobnym poziomie co Olot?
0
Nie rozumiem, czemu niektórzy próbują bronić tego wyniku.
Tak, to mecz o pietruszkę, testowanie zawodników, trening, wejście w tryb meczowy a drużyna miała dużą rotację.
Ale tu powinniśmy ich rozgromić od tak dla sportu i to bez napinania się, w końcu przyjechała Barcelona do trzecioligowca. I rotacja nie jest żadnym wyjaśnieniem bo ten trzecioligowiec też rotował składem, wymienił prawie cały i nie grał swoim optymalnym zestawieniem, więc też nie powinni mieć zgrania.
A my mieliśmy taki mecz jak zwykle, wiele posiadania, wiele strzałów i żadnych skutków a Olot miał kilka groźnych sytuacji.
To spotkanie nic nie znaczy i może niczego nie zwiastować, ale też nie zakłamujmy rzeczywistości i nie udawajmy nagle, że ten wynik nie jest drobną kompromitacją.