0

@sokot Co zrobił? xD Przecież oni nic nie grają a to my sami sobie wsadzamy kij w szprychy brakiem precyzji

0

Nie no co za żenada... Powinno być 2 karne a Łysy do bazy z czerwoną kartką a raz sędzia nic nie zrobił a teraz zagwizdał faul po tym jak łysy ZNOWU zafundował zapasy Lewemu i się sam wywalił...

1

Raphinia chyba trochę się udusił pod presją. W presezonie ładnie grał a dziś masa niedokładności, niecelności i złych decyzji.

1

@fcbarcafan19 Ta, myślałem że mi się coś wali ale chyba C+ winny

0

@Davvd Strumk tv polecam. Opóźnienie czy okazjonalne zrywy transmisji da się przeboleć, ale to jest lepsza opcja niż ta patologia na naszym rynku, gdzie w zeszłym sezonie sama Barcelona leciała na 5 różnych kanałach.

6

@Emhyr Można się ubiegać o paszport Hiszpanii po 5 latach nieprzerwanego mieszkania w kraju (warunkowe, bo musisz udowodnić, że jesteś w stanie się utrzymać i nie możesz popełnić żadnego przestępstwa).
Dodatkową drogą jest nabycie paszportu kraju UE poprzez żonę, to trwa dwa lata, tak zrobił Suarez i Coutinho.
A no i istotne, że nie każdy może nabyć obywatelstwo Hiszpanii, bo nie pozwalają większości na podwójne obywatelstwo. Prawo podwójnego obywatelstwa przysługuje natomiast krajom hiszpańsko-korzennym czyli Argentyńczyk nie powinien mieć problemu, ale już Brazylijczyk łatwiej się postara o paszport Portugalii.

6

@MesQueUnClub_87 A jakie masz auto?
Edit: Nie było pytania. Jeżeli nie chcesz wsi, to zostaw kolor fabryczny.

0

@Ojciec5tkidzieci Zasadniczo tylko to są zagadnienia-pułapki, które bardzo skutecznie odsiewają ludzi kierujących się rozumem od ludzi kierujących się instynktami.
Nigdzie nie mówi, że to popiera publiczną masturbację czy kazirodztwo, z resztą to z kazirodztwem to eksperyment myślowy z książki Tabula Rasa autorstwa Stevena Pinkera.
Te dwa przykłady mają zadanie udowodnić błędność twoich nieuzasadnionych przekonań, bo po prostu nie znajdziesz rzeczowego argumentu przeciwko tym tezom.
Ten tekst lata po internecie od lat i jeszcze nikt z oburzonych nie podał jednego trafnego argumentu przeciwko.

1

@batoon No miał to, tylko co z tego skoro nie były to jego kluczowe aspekty? Głównie czym zasłynął to polotem, odwagą w podejmowaniu decyzji i bramkami z czapy a to się bierze z psychiki i to to robiło robotę.

1

@batoon Bo zdolność Fatiego nie polegała na fizyczności której nigdy jakoś nie miał tylko na polocie, stalowych nerwach, odwadze i zmysłowi? Tego nie stracisz od kontuzji co z resztą pokazał wielokrotnie bo po każdym powrocie z miejsca ładował bramkę i to jest jego siła.

0

@talizmo Raczej nikogo to nie obchodzi bo Hiszpania to duża marka w której różne rekordy należą do różnych nacji i nie ma nacjonalizmu jak w Niemczech.

3

@Chicken1992 Będzie czy nie będzie, Barcelona musi zacząć zarabiać na transferach a tego nie zrobisz oddając młodych na wieczne wypożyczenia czy trzymając ich do końca kontraktu i puszczać za darmo a ogrywać starego dziada, który jest w klubie tylko dlatego, że nikt go kupić nie chce. Pjanić wyglądał solidnie w tych meczach o nic, ale pewnie jak i za pierwszym razem, w sezonie będzie grał gówno.

6

E tam, przewrotka jakiemuś ogórowi z Francji, pokazałby czy tak potrafi podczas zimnego deszczowego wieczoru w Stoke ;)

2

@domin682 W Hiszpanii nie ma zwyczaju przyjmowania nazwiska męża, dlatego dziecko przeważnie ma podwójne nazwisko, jedno ojca drugie matki ale skraca się do jednego nazwiska, najczęściej ojca (ale niekoniecznie, może być też matki). Zasada tylko jest taka, że jak raz dasz dziecku np. Alonso Garcia to już każde następne dziecko musi mieć taki układ, czyli możesz dać Alonso Garcia albo Garcia Alonso pierwszemu dziecku, ale drugie wtedy musie mieć tak samo.

1

@Barcanajlepszyteam Przecież tamten finał to był kompletnie z dupy, grali bez rewanżów do tego PSG było wypoczęte gdy reszta ekip ultra wymęczona bo dogrywała sezon, grając po 10 kolejek w miesiąc. W normalnym sezonie mają ultra kadrę za miliard euro i najlepszy wynik to 1/2 zrobiona fartem bo rywale mieli problemy z wykorzystaniem okazji (zarówno Barca która zmarnowała 9 setek w rewanżu jak i Bayern który mógł skończyć dwucyfrówką gdyby zamiast Czapi-Mongoła był Lewandowski bo tyle sytuacji posłał prosto w Navasa).
Ostatnie 5 sezonów to finał, 1/2 i 3x 1/8, z nieskończonym budżetem.

6

@Comentateiro Przecież zawsze tak było. Jak kończył rok złotym butem, bo zawsze było, że nastrzelał jakimś Ossasunom czy innym Malagom a w Lidze Mistrzów to mu nie idzie i by sobie w Anglii nie poradził. A to, że zdjął skalp ze wszystkich angielskich drużyn przeciwko którym grał, to nie istotne.

0

@ranger3120 Ha, widzę że kolega też zarobas, dobrze.

0

@Lola120 Nie ma przyjaciół bo ich się poznaje w biedzie

0

@Bamek94 Nie pokazują 1080p. To, że ci odtwarzacz pokazuje 1080p nie znaczy że taką rozdzielczość widzisz bo sygnał nadawany jest winnym standardzie.

7

I mają swoje CVC. Obniżyli zyski od 10% praw na 50 lat w zamian za jakieś grosze kredytu który muszą regularnie spłacać więc tracić kasę którą "dostali" a i tak ich przepisy ligi cisną i jestem pewny, że w którymś klubie się coś wysra i nie zarejestrują jakiegoś zawodnika w tym sezonie.

1

@RomanHoffer A co stoi na przeszkodzie, żebyś bez grożenia odejściem (znaczy grozić możesz, o ile wiesz że szybko znajdziesz nową pracę) po prostu podszedł i zapytał, czemu jesteś rzucany po maszynach i że chciałbyś pracować na jednej?
Nie ma w tym nic bezczelnego bo pracodawca nie zatrudnia cie z łaski tylko to jest dwustronna wymiana, ty dajesz im swoją pracę a oni tobie pieniądze, co nie znaczy, że jesteś ich niewolnikiem.

0

@Kengo Wszystko fajnie, ale częstotliwość samobójstw byłby tam na ultra wysokim poziomie. Żyć w takim ścisku, bez dostępu do podmuchów powietrza czy przestrzeni, ciągłe zamknięcie w ciasnym pokoju, raj dla klaustrofobików z tą szerokością 200 metrów.

0

Żenująco jest patrzeć na kluby, których pracownicy co chwila patrzą Barcelonie na ręce i plują się o cudze pieniądze. Wszyscy posprzedawani a teraz udają wielce zdziwionych i zaskoczonych, skąd Barcelona pieniądze wzięła... Dziś właściciel Leeds coś się pluł, a sam w 2017 był inwestorem klubu aż do pełnego przejęcia po czym sprzedał 10% praw własności dla firmy z USA. Bayern też bardzo chętnie i często się wypowiada, ten sam Bayern który sobie pospłacał swoje zobowiązania lata temu, oddając swoje prawa i nazwę stadionu Allianzowi (czy kilku innym firmom, nie wiem jak dzisiaj to wygląda ale w 2014 miał 3 głównych inwestorów).
A bardziej śmieszą żale i bóle klubów-państw. PSG też coś o tym płakało, klub który zbankrutowałby w tydzień bez lewego źródełka od szejka. Chelsea chyba też coś na ten temat mówiło czyli pierwsza drużyna sprzedana państwu i żyjąca za petrodolary kolegi Putina.

8

Serio ból dupy ludzi w świecie sportu to jakaś żenada. Cały czas pytania "skąd wzięli na to pieniądze" i to słowa z ust ludzi, którzy sami wyprzedawali majątek klubowy...
A Leeds skąd pieniążki brało? Aaa no ta, w 2017 sprzedało klub Radrizzaniemu a następnie Radrizzani sprzedał 10% udziału firmie z USA.
Bayern tak samo głąby teraz coś pierniczą o naszej kasie, a jak spłacili swoje długi dekadę temu? A no ta, sprzedając udziały w klubie i prawa do nazwy stadionu Allianzowi.
Większość klubów na świecie nie dzierży 100% udziałów w swoim biznesie, bo sprzedają siebie, swoje prawa, aktywa, pasywa i inne pierdolety.
A teraz zdziwienie, skąd somsiad na to pinionszki ma i wybałuszone oczy, jak to możliwe, że jedna z największych futbolowych marek świata dostaje pieniądze ze dzierżawę swoich praw.

0

@Messi1000000 O co by mu nie chodziło to się myli, to jest swego rodzaju błąd poznawczy. Widzimy jak Real sprzedaje kogoś za porządną kasę, ale o tych, którzy gniją na ławce przez cały kontrakt to jest cicho. Ile lat próbowali pozbyć się Bale? Isco, Jović, Ceballos to już nabawili się odcisków na dupie od ławki a to nie są piłkarze których nie dałoby się sprzedać, tylko się nie dowiemy czemu tego nie zrobiono.

0

Niesamowicie jurny ten Riki musiał być, żeby zbałamucić córki wszystkich trenerów w Europie, że dopiero w stanach znalazł trenera, który nie był zrażony do niego i postanowił wykorzystać jego talent ;)

3

@taris A ja widzę, bo Araujo strasznie się męczy na PO i nie daje tyle ile grając na środku. Wykorzystujemy go bo to jedyna osoba z defensywy, która potrafi szybko biegać i może ganiać skrzydłowych, ale boczny obrońca to trudna pozycja i nie powinien tam grać byle kto.
Z Red Bullem Araujo grał na PO i był jednym z najgorszych na boisku.

3

@!34RC3!_0N4 Nie można tak zrobić, nie ma znaczenia czy piłkarz jest zarejestrowany czy nie tylko ile Barcelona wydaje na pensje. Jak gościa nie zarejestrujesz to po prostu nie będzie miał prawa grać do stycznia (gdzie ponownie otwiera sie okno rejestracji) ale jego pensje dalej będziesz mu wypłacał w pełnej wysokości, więc i obciążał budżet.

4

@TheBigShow Dopłaty są dla bogatych.
Modernizuje okna w mieszkaniu, są dwa programy które mogłby obniżyć koszty wymiany okien o 3000 zł. Ale niestety jestem za biedny, żeby kupić działkę i postawić dom, więc to mój prezes zarabiający 25 tysięcy miesięcznie sobie obniży koszty a mi, mieszkańcowi mieszkania przysługuje gówno.

1

@Herato Tyle, że dziwnym trafem się zdarza, że jak Ronaldo dołączy do zespołu, to ci sami piłkarze którzy kręcili dobre wyniki, nagle zamieniają się w patałachów.
Jak przyszedł do Juventusu, to Juventus z miejsca zanotował najgorszy wynik strzelecki od lat. Przyszedł do United i to samo, mieli rekordowy wynik bramkowy z ostatniej dekady a po transferze najgorszy wynik od 5 lat.
I oczywiście, zawsze milion wymówek, że to inni przestają grać, że to, że tamto, że patałachy bo nie trafiali idealnych setek.
I nikt nie zwróci uwagi, jak gra jest budowana pod Ronaldo i jak mało on drużynie daje na przestrzeni sezonu, bo pokazać kilka akcji czy kilka bramek jest prosto, a jak się ogląda mecze w którym United nie idzie, to Ronaldo albo na boisku nie widać albo psuje grę.
Przypomnę, że główny napastnik wokół którego obudowano cały napad od stycznia do marca strzelił 1 bramkę w lidze.
Tak właśnie kończy się kłamanie, że nie ma się 37 lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?