0

@VegetaPolska Riccardo to walcząc o utrzymanie nie dawał rady, teraz jak już ma pewny wyjazd z zespołu i na 85% wyjazd z F1 to mu się nawet nie chce jeździć.

0

@Rust_Cohle Czytanie ze zrozumieniem... A czy ja mówię, że Firmino się źle prezentuje, czy to jak chaotycznie zarządzane było jego wejście na boisko?
Przecież kamery pokazywały całe zdarzenie, Firmino zdziwiony słuchał jak ktoś do niego coś powiedział po czym w pośpiechu musiał się przebierać gdy na boisku już był Carvalho i musiał zejść. Czyli Carvalho wyszedł z szatni i poszedł na boisko, nieprzygotowany Firmino wrócił na ławkę rezerwowych a potem w pośpiechu się zamieniali, tak właśnie wygląda zaplanowana wcześniej zmiana.

0

Zmiana Firmino mocno symboliczna w sprawie obecnej formy Liverpoolu. Wygląda to jakby Klopp nie miał pomysłu co robić, żeby drużyna zaczęła działać i jest dużo chaosu w zarządzaniu i takie próbowanie "na siłę", skoro zamiast podjąć decyzje o zmianie w szatni, to Firmino dowiedział się, że wchodzi na boisko kilka sekund przed gwizdkiem drugiej połowy.

0

@trolownik Ponoć nie było żadnej akcji, nie padły żadne oferty i nikt się na nic nie dogadał a jedynym źródłem był Inter, który miał traktować Albę jako opcje zapasową.

0

W sumie znowu potwierdza się brutalna statystyka United, że czym mniej Ronaldo tym więcej bramek. Nie było go na boisku to 6 strzałów i bramka, wszedł na boisko i United nie oddało żadnego strzału.

0

@Kondziubarca Pewnie usłyszeli śmieszny żart.

0

@Barcanajlepszyteam Nie jest osobą publiczną tylko powszechnie znaną. I mógł się nie pojawić, mógł nie zabrać swojej dziewczyny, może w ogóle z domu nie wychodzić to nie będzie problemu z fotografami czy dziennikarzami. Tylko czy to na tym polega, że gość nie może normalnie żyć, bo jego normalne życie prowokuje bandę sępów do robienia rzeczy, których nie powinni robić?

5

@mm_ Tak, powinien bo i czemu nie? On ma prawo prowadzić swoje życie i nie musi się chować, to inni nie mają prawa przekraczać pewnej granicy.

5

@Suzu Dla mnie Alba nie powinien mieć stałego pierwszego składu, powinien mieć silną i realną konkurencję, ale to dalej jest świetny boczny obrońca a takich na rynku jest mało i nie powinien odchodzić. Nie wiem o kim mówisz, ale wydaje mi się, że trochę uogólniasz temat, trywializując różnicę między tym, że Alba nie powinien być zabetonowany w wyjściowym składzie do tego, że go w ogóle w składzie nie będzie.

1

@Survier Na pewno się podniosą. Sęk w tym, że to są "aż" 3 mecze w których oglądaliśmy innych zawodników, więc dostali swoją szansę i jej nie zmarnowali. Przyjdzie dołek formy, przyjdą kontuzje to i rotacje się zaczną, ale już Pique, Busquets czy Alba nie grają za sam fakt, że jeszcze żyją.

1

@fcbarcafan19 Złota zasada, że nie ma nic za darmo. Wszelkie usługi abonamentowe próbują uciec jak najdalej od dzielenia konta, Microsoft idzie w inną stronę. Tyle, że korporacje nic nie dają za darmo a pytaniem nie jest czy za to zapłacisz, tylko kiedy i ile bo taki ruch nie jest opłacalny dla twórców którzy wsadzają swoje gry do Game Passa.
Ja obstawiam, że pierwszym krokiem płatności za taką usługę będzie wycinanie gier na skalę, jakiej nigdy nie widzieliśmy, bo DLC nie są objęte abonamentem i je trzeba kupić oddzielnie, więc zapewne szybko dojdziemy do momentu gdzie ta "darmowa" część będzie tylko demem do którego trzeba będzie dokupić tonę dodatków.

0

@SkN A ja się nie kłócę bo to był oczywisty strzał w światło bramki a nie podanie.
Gol najpewniej jest przypadkowy przez rykoszet, ale sam strzał był na bramkę tyle, że na krótki słupek a po rykoszecie poszło po długim omijając bramkarza.

0

Chciałbym kiedyś zobaczyć tyle wolnej przestrzeni gdy gra Barcelona, żeby ktokolwiek był w stanie przebiec spod naszego pola karnego i stanąć niekryty naprzeciwko bramkarza.

4

Dobrze, że Almeny nie posłuchał La Rambli i nie sprzedaliśmy MATSa bo byśmy teraz musieli go znowu kupić ;)

5

Na prawdę rozpiera człowieka duma, że mamy w Barcelonie rodaka i to nie jako tanią zapchajdziurę na ławkę tylko największą gwiazdę.

1

@norbi77 No i dobrze, ma kończyć. Już mieliśmy całą drużynę która nie próbowała kończyć tylko dogrywać do lepszej sytuacji i potem kończyliśmy mecze bez bramki.

1

@barcowy1899 Dokładnie, dlatego z United 17 strzałów, 70% posiadania i przegrali 2:1 ;)

1

Nie no ale z tym faulem to już żart. Powinien być rzut wolny dla nas bo przecież oni się zderzyli w trakcie faulowania Gaviego.

9

Gavi odkrył jak neutralizować przeciwnika nie dostając żółtej kartki - ZOBACZ JAK

3

@ObiektywnyKibic121 Idealnie się zestarzał ten post

0

@mekston Sam Horner powiedział, że na Monzy się trudniej wyprzedza i ma rację, tam robi się pociąg DRS i jeżeli się nie rozerwie to będziesz kręcił kółka bez sensu.
Dlatego w ostatnich 3 sezonach nie wygrał tam żaden faworyt.
A w tym roku może być jeszcze trudniej, nowa formuła ułatwia podążanie w zakrętach ale na prostych wyprzedzanie jest trudniejsze przez dużo słabszy cień aerodynamiczny co z resztą widziałeś dzisiaj gdy Albon przez pół wyścigu utrzymał za sobą 5 aut jadąc Williamsem.
Z resztą już nie ma co dalej się o to spierać, było nie było, uznajmy że przegrałem.

0

@JohnnyBarca Mam nadzieję, że chłop się odbuduje. Nie lubie go za bycie madryciakiem ale ładnie grał do czasu jak łysy klaskacz nie zechciał mu zniszczyć kariery stawiając na Mendiego który nie był lepszy.

0

@mekston No właśnie i dlatego porównuje to do Leppera i talibów.
Gadaliśmy, że wezmą na Spa i na Monzy, żeby mieć świeże silniki, ale nie ma i nie było takiego planu.
Mieli zmienić jeszcze w limicie jednostek albo na Spa albo na Monzy silnik na nowy, ale Horner mówi, że na Monzy się trudno wyprzedza dlatego wzięli na Spa po uwczesnej wymianie na Hungaro. Ale nie wzięli po to, żeby mieć świeży silnik tylko po to, żeby mieć w nowej specyfikacji.
Gdyby nie awaria to by wtedy nie wymienili, teraz wzięliby nową w limicie a następną pewnie w USA, tylko nastąpiła awaria więc wyszło, że wymienili dwie pod rząd.

2

Mercedes to lubi sam sobie w mordę strzelić.
Rok temu się oburzyli na tylne skrzydło Red Bulla, że się ugina i przez to są szybcy.
Oczywiście skrzydło było legalne, przechodziło testy ale FIA na usługach Merola musiała w środku sezonu się doczepić i kazać przeprojektowywać ten dość drogi element (tak w ramach walki o obniżenie kosztów co jest ponoć ich głównym celem).
Okazało się, że nowe, nieelastyczne skrzydło Red Bulla jest jeszcze szybsze.
Oczywiście FIA zamilkła na wieki w sprawie przedniego skrzydła Mercedesa o które upominał się Red Bull, nigdy tego nie sprawdzili.

Teraz znowu Mercedes nie może uczciwie walczyć bo jego samochód jest gówniany, to znaleźli rozwiązanie i próbowali spowolnić konkurentów - a jakże - znowu w środku sezonu zmieniając przepisy techniczne i znowu generując miliony kosztów u prawie każdego zespołu, gdzie do śmietnika mogą trafić projekty na przyszły sezon i to wszystko tylko dlatego, że tylko oni nie mogą ogarnąć jednego problemu i przez to są powolni, więc chcieli spowolnić innych. Okazało się, że ponoć jest jakieś ugięcie podłogi w RBR i Ferrari, no trzeba je zlikwidować, sam Russell mówił, że to nie przez bezpieczeństwo tylko przez ich tempo.
I co się znowu okazało? Red Bull przyjechał na wyścig z nowymi przepisami i był o prawie 2 sekundy szybszy od Mercedesa.
A przy okazji, w Mercedesie znowu nieprzepisowo ugina się przednie skrzydło, mówił o tym szef Red Bulla, operatorzy pokazują to w każde weekend wyścigowy ale FIA drugi rok z rzędu nawet nie ma zamiaru na to patrzeć ;)

Przyszłość tego zespołu widzę tak, że pojeżdżą do 2026 roku i znowu się wycofają jak wejdzie rodzina VAG z Porsche i Audi.

0

@mekston No właśnie sensowan wypowiedź nie była, sam mówiłeś że to po to, żeby mieć świeży silnik. RBR nie mówiło wtedy o wprowadzeniu nowej specyfikacji a i ich czyny nie świadczyły, że to było planowane. Gdyby Maxowi nie padł silnik w kwalifikacjach to by żadnej wymiany nie było na Węgrzech i dopiero na Spa by wziął nową jednostkę.

0

@Ascend Tam to był inny wał, FIA próbowała ustawić cały sezon pod maksymalne emocje, dlatego przymykali na wszystko oko na co się dało a co by wynik wypaczyło. Dlatego Hamilton dostał 10s kary gdy weekend wcześniej Raikkonen za podobne zdarzenie dostał 20s kary. Ale sam przepis nie jest do końca bezsensowny, patrząc na konsekwencje byś musiał inaczej oceniać to samo zdarzenie a często przyczyną takich a nie innych konsekwencji jest działanie drugiego kierowcy a nie tego co spowodował wypadek.

0

@mekston Bo bez sensu wymieniać po kwalach pod w parku zamkniętym szczególnie jak zniszczyli sobie kwalifikację tą awarią.
Z resztą już nie ważne, wymienili to wymienili a Marko to farmazon i po co się kłócić

0

@Ascend Nie liczy się konsekwencja tylko sam czyn i powinien dostać karę gdyby to nie było pierwsze okrążenie które jest okolicznością łagodzącą.
Problem w tym, że kto inny pewnie by karę dostał bo tam się nic nie działo, przerwy były dużo, Hamilton atakował Alonso ale nikt nie atakował Hamiltona, nie jechali w ścisku i była cała wolna przestrzeń.
Sędziowie orzekli, że Hamilton jest w pełni winny zdarzenia ale przez to, że pierwsze okrążenie to tylko incydent naliczą.
A jak już, to zniszczył też wyścig Alonso, Alpine się dobrze spisywało na tym torze ale najpierw stracił pozycje po kolizji a później cały wyścig jechał z uszkodzeniami które wpływają na osiągi.

1

@Compadre Się módl o awans do fazy grupowej, jak spadniemy do LE to jeszcze 55zł za Viaplay

0

@Gogonatra Nie, byłaby to standardowa kara. Przelicznik kar przesunięcia równy jest przelicznikowi kar czasowych, za spowodowanie kolizji nie dostałby 3s tylko 5 więc i 5 przesunięć na starcie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?