0

@taris On ma w dupie te La Lige. Chciał wcisnąć CVC ale nie pykło i Real z Barcą się wyłamali za co pewnie mu obcięli łapówkę to teraz będzie się mścił i szukał każdego punktu zaczepienia i możliwości upokorzenia nas.
Już rok temu najpierw mówili co Barca musi zrobić, żeby został Messi a jak Barca to robiła to i tak odmawiali rejestracji po czym otwarcie powiedzieli, że jak podpiszemy CVC to będzie Messi. Widać w tym interes.

8

@blazeq Nie podejrzewam, że pieniądze wyparowały, podejrzewam jednak, że La Liga będzie łapać wszystko, żeby utrudnić życie Barcelonie. Dlatego wspomniałem o CVC, które dawało niewiele bo z tej puli tam 300 milionów tylko z 15% może 30% mogłoby pójść na poczet drużyny i długów czyli koło 40 milionów i z tego co mówił Tebes, to miało wystarczyć do rejestracji zawodników a nagle klub zyskuje 700 milionów to policzyli 500 a i tak zarejestrować zawodników się nie da.

33

No to szanowni redaktorzy portalu, macie ciężkie bojowe zadanie opisać na czym te wyliczenia polegają. Bo jeżeli prawdą jest to ostro chora sytuacja, w której wyliczenia są tak popaprane, że klub nie potrafi obliczyć własnej kasy.
A bardziej ciekawi mnie, jak to jest że rok temu Tebes powiedział, że co Barcelona nie zrobi to nie zarejestruje piłkarzy a zwłaszcza Messiego chyba że podpisze te nędzne grosze z CVC a teraz 700 milionów to za mało na piłkarzy o dużo niższych kontraktach.

3

Ciekawe gdzie byśmy dzisiaj byli gdyby głupi socios nie nabrali się na potrójną koronę w 2015 i to Laporta zamiast tego idioty Barto.
W jedno okienko ściągamy Raphinie, Lewego, Kounde, Kessiego i Christensena a koszt tych operacji jest tylko o kilka milionów wyższy niż ściągnięcie jednego Coutinho.

1

@VegetaPolska Nie będzie żadnego zakontraktowania Kubicy. Na rynku jest sporo innych kierowców i to w pełni sprawnych, których można podpisać a Kubica ma umowy na WEC i testowy w Alfa Romeo. Nawet jakby Alpin go miałoby go jakimś cudem chcieć, to on ma zupełnie inne zobowiązania i by mu nie pozwolili przejść z Alfy Romeo od tak.

1

@sokot To rozkminiasz to źle, a raczej cholernie głupio. Nie należały mu się pieniądze bo nie spełnił oczekiwań? A klub spełnił jego oczekiwania nie wypłacając należnej wypłaty? To działa w dwie strony, on nie jest tu niewolnikiem który ma być wdzięczny za to, że ma pracę.

0

@mekston Miał jakieś uszkodzenie auta, chyba przy tym jak się Ferrari biło, dlatego stracił tempo.
Tylko to nie istotne, że coś jest fartem to zawsze można na to zwalić, bo w każdym sporcie potrzebny jest fart.
Rzecz w tym, że powodem dla którego Max wygrał mistrza rok temu i wirtualne mistrzostwo tegoroczne już ma w kieszeni to to, że cały Red Bull idealnie potrafi wykorzystywać okazje, maksymalizując zyski i minimalizując straty.
W przypadku tamtego deszczu to nie były kwalifikacje, że można zrzucić na farta, bo technicznie komuś się poszczęściło i mógł zrobić okrążenie na suchym a gość za nim nie mógł wyprzedzić i wjechał na mokre. W Rosji deszcz padał dla każdego tak samo, każdy widział tą samą mapę pogodową i stał przed tą samą decyzją. Czy Lewis miał wtedy farta, że deszcz spadł? No nie miał, bo Lando tak samo mógł zjechać po opony deszczowe i to Hamilton by spadł na środek stawki.
Kwestia podjęcia ryzyka, odpowiedniej decyzji w odpowiednim czasie, minutę wcześniej albo 3 minuty później by zmienił opony i by na podium nie stanął.

0

@mekston Nie przyfarciło, każdy jechał na tych samych warunkach i każdy mógł podjąć takie same decyzje.
A jednak to Verstappen ze swoim garażem podjął decyzje o zmianie opon a następnie jechał jak natchniony świetnym tempem i nie marnując czasu, dzięki czemu nadrobił masę pozycji i wylądował na P2

5

@Kgorecki2500 Uczestnikom jak najbardziej cześć za odwagę, ale o powstaniu nie należy sądzić nic dobrego.

0

@mekston Tu po prostu się wszystko zgrało, zabójcze tempo i chłodna głowa Maxa połączona z IQ 200 ekipy Red Bulla dało zabójczą mieszankę, ale już wiele razy pokazywali ten styl. Choćby Rosja 2021 gdzie z P20 zrobił P2 dzięki świetnym działaniom całego zespołu. Tak samo Francja 2021

0

@T^L Karty są standardem teraz 1Gb, choć realnie prędkość taką uzyskać jest trudno. Ale dalej kwestia tego, że serwery tyle nie puszczają i u mnie przy 600 Mb/s czyli 75 MB/s najszybciej co widziałem to pobieranie 50 MB/s (i to przez dosłownie chwilę) czyli wykorzystanie raptem 400 Mb/s a realnie serwery średnio przepuszczają około 30 MB/s czyli 240 Mb/s
No ale taka moc daje komfort przy dużym użyciu neta i można sobie odpalić 4 filmy w 4K zamiast jednego.

0

@PaPo To jest nawet nadwyżka mocy i to gruba, bo praktycznie żaden serwer z drugiej strony nie odpowie ci na pełną przepustowość.

1

@mekston Tak, mówił Max w wywiadzie, mówił Horner w wywiadzie, chyba Max nawet na radio mówił po spinie że to sprzęgło.
https://www.autosport.com/f1/news/verstappen-explains-360%C2%BA-spin-during-crazy-hungary-f1-race/10346728/

Ślisko, nie ślisko, on tam praktycznie bez gazu jechał i nagle go wykręciło. Ogólnie sprzęgło musi działać perfekcyjnie bo utrata stabilności przy zmianie biegu jest dość spora zawsze a jak sprzęgło pociągnie obroty to kończy się tragicznie.

0

@mekston Do kategorii błędów zaliczyć można jedynie Hiszpanię. Wczorajszy spin to efekt awarii sprzęgła z którą RBR borykało się od początku wyścigu (co szczególnie widać przy starcie okrążenia formującego), przy zmianie biegu musiały pójść obroty na koła bo auto praktycznie bez gazu się obróciło.

1

@Ziemny Widać wartości optymalizacyjne podatków są dla pana konserwatysty Mentzena ważne więcej niż wiara i godność ;)

0

@Joe_Pesci Dusza przedsiębiorcy w Trumpie, którego bogactwo polega na posiadaniu spadku i praw do nazwy, bo większość "jego" nieruchomości nie jest jego a on oficjalnie jest bankrutem (a nieoficjalnie pewnie też, skoro musiał rozkraść pieniądze z datków na śledztwo w sprawie fałszowania wyborów).
Mentzen musi lepiej dobierać autorytety.

1

@Ascend Oby polskie społeczeństwo zweryfikowało tą abominację tak jak Holendrzy. W Holandii ubytek 700 tysięcy widzów F1 po tym jak Viaplay przejął prawa.

3

@Cule1234 Ale to są brednie ludzi, którzy o Lewandowskim wiedzą tyle, co zauważyli w ciągu ostatnich 2 lat...
Najlepsza wersja Lewandowskiego to jest ta gdy miał 32 lata a nie 27, ten chłop się ciągle rozwija mimo wieku. Oczywiście, że to nie jest piłkarz na lata bo jest już stary i projekt wokół niego budowany nie będzie, ale typ gada, jakbyśmy wzięli już wypranego emeryta z dobrym nazwiskiem a nie gościa, który pół roku temu wywołał światową aferę bo przegrał z Messim walkę o złotą piłkę.

1

@Explode I jeszcze raz powtórzę, bo masz ciężkość ze zrozumieniem: Nie patrz kto na co głosuje, bo PiS ma większość sejmową i to, że ci ktoś głosuje za bonami turystycznymi to kwestia PR-owa. Żaden rozsądny polityk, który chce wygrać wybory nie wsadzi propagandzie broni do ręki, głosując przeciwko rzeczom które i tak zostaną przegłosowane. Skończyłoby się tak, że bony turystyczne i tak by weszły a w TVP miałbyś grzane przez 2 lata, że jakaś partia nie chciała dać na dzieci.
Powodem utraty władzy przez PO-PSL było właśnie to, że niczego nie dawali bo podchodzili racjonalnie do budżetu. Najpierw nie chcieli 500+ bo mówili - zgodnie z prawdą - że Polski na to nie stać by potem zmienić narracje i się licytować kto da więcej. Nagle przestali rozumieć, że Polski nie stać, czy może zrozumieli, że przy tak głupim narodzie nie ma szansy na walkę z PiSem merytorycznymi przesłankami?

0

@Explode Rusz kolego głową, i domyśl się jak można nie powiększyć inflacji jednocześnie nie dając umrzeć z głodu pracownikom państwówki w inny sposób niż pisowski czyli w inny sposób niż dodruk albo więcej podatków.
Mi do głowy przychodzi np. no nie wiem, obniżka kosztów prowadzenia państwa? Sam koszt bezsensownych inwestycji pisowskich jak CPK, przekop mierzei, elektrownia w Ostrołęce, dotacje na TVP to kasa, za którą mógłbyś wszystkim 700 tysiącom pracowników budżetowych podwyższyć pensje o 300-400 zł na kilka lat.
A podwyżki na budżetówki i tak będzie trzeba zrobić, bo inflacja nie znika, to że dziś wynosi 15% nie oznacza, że jak wyniesie 0% to będzie taniej bo nie będzie, ceny pozostaną wysokie prawdopodobnie już na zawsze bo na długotrwałą deflacje rzędu 15% nie ma co liczyć.
Więc urzędnikom trzeba będzie zapłacić więcej bo ci ludzie też muszą za coś żyć a większość z nich i tak żyje na bardzo niskim poziomie.

4

@draxidox Ale jakie iść do gazu? Kto miał iść do gazu? Warszawiacy normalnie żyli do czasu wybuchu powstania i najwięcej co im groziło, to śmierć podczas walk o miasto kacapów z nazistami, chyba że by Niemcy po prostu uciekli to mielibyśmy dużo mniej ofiar i całe miasto. A ewentualne powstanie mogło się rozpocząć kilka dni później, gdy ruscy już by zaczęli walkę i miałoby to więcej sensu, ale to władze na uchodźctwie zdecydowały o przedwczesnym rozpoczęciu walk, licząc że kacapy przyjdą w trakcie i pomogą. Kacapy tego nie zrobiły a naziści zburzyli połowę miasta.

2

@Explode Nie słuchaj żadnego gadania o rozdawnictwie bo to gadanie pod publikę. Absolutnie każda partia w sejmie w tym momencie gada o rozdawnictwie, nawet Konfederacja bo bez tego nie masz szans na cokolwiek, nie wygrasz wyborów przeciwko komuś kto rozdaje cały hajs mówiąc, że zabierzesz im cały hajs, nie na tym to polega.
A podniesienie pensji w budżetówce nie wpłynie w ogóle na inflacje, bo czemu miałoby to zrobić? To są wypłaty dla pracowników, panuje ogromna inflacja a pensje urzędników są na tym samym poziomie od kilku lat.

2

@Criss18Barca A ona powiedziała, że by zlikwidowała inflacje czy do niej nie dopuściła? Bo teraz to niewiele da się zrobić, ale da się wiele zrobić, by ta inflacja nie rosła tak szybko jak i dało się zrobić bardzo wiele, żeby inflacja nigdy nie wzrosła do takiego poziomu.

1

@Rl9k1nG Modrić

0

@Vebrol Nie da się tego porównać i nigdy nikt tego nie porówna, ale można strzelać, że nowoczesny kierowca będzie lepszy od starego kierowcy przez zupełnie inne technologie i techniki rozwoju osobistego. To porównanie, jakby powiedzieć, że Maradona był lepszym piłkarzem od Messiego gdzie realnie Maradona (w prime) miałby problem z grą w nawet słabszych ligach bo futbol i szkolenia tak się rozwinęły, że to zupełnie inny poziom gry.

4

@MarcinVeB10 Ta, jak co chwila jest spam tenisem, siatkówką, boksem czy jakimiś patogalami to jest gicior. Jak raz na tydzień czy dwa w niedziele po południu ktoś popisze o F1 to już jesteś którąś osobą która na to narzeka.

1

@lukkobe Pamiętaj tylko, że oddajemy procent przychodu z praw telewizyjnych a nie stałą kwotę. Zwiększy się zarobek z praw telewizyjnych to i zwiększy się kasa jaką będziemy oddawali. W drugą stronę też to działa i zmniejszy się zarobek i kwota spadnie z tym, że jest tam chyba dolna granica w wysokości 10 milionów.
Dlatego istotna dla klubu jest dywersyfikacja źródeł zarobków, żeby uzyskiwać przychód z innych kategorii niż prawa telewizyjne.

8

@mauerinho Bo to jest właśnie to, że męczymy zawodników na obcych pozycjach.
Araujo to ultra ŚO i doskonale wie co tam robić a na skrzydle to zupełnie inna specyfika bo z jednej strony obrońca ale z drugiej bardziej skrzydłowy który musi ganiać za napastnikami przeciwnika (gdy na ŚO oni sami do ciebie przychodzą).
Boczni obrońcy to trudna pozycja i na świecie jest na prawdę niewielu takich co potrafią to robić a my tam wciskamy środkowego obrońcę.
To samo było z Minguezą, który całkiem przyzwoicie sobie radził na ŚO a potem był wciskany na PO i zdziwienie, że chłop nic nie gra.

0

@AlexDark00 Czyli Lewy już lepiej zaczął bo nikogo nie pogryzł.

10

Dobra, a tak na poważnie. Lewy ma w zapasie dużo potencjału, widać że się na boisku nie gubi, jest widoczny i pod grą więc skoro tam ma po raptem 2 tygodniach, to będzie świetnie jak skład się ustabilizuje i przyjdą automatyzmy.
Co do skuteczności to nie ma co siać paniki, nowy klub, nowa presja.
W Bayernie jak się rozkręcił to zatrzymać go nie mogli ale początki też miał niemrawe a wtedy nie był jeszcze tak wytrwanym graczem, przyjdą bramki, zejdzie ciśnienie, chłop się odblokuje, rozluźni i gra się polepszy.
To co jak na razie pokazuje wygląda obiecująco, biorąc po uwagę że to jego pierwsze minuty w mocno specyficznej drużynie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?