Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Lewy przekładka, dokładne ustawienie piłki, spojrzenie na bramkarza i pudło. Dembele nawet nie wie czy w dobrą stronę pobiegł, kop z czuba i bramka.
0
@matirix20 Jakby był aptekarz, to by gwizdał każdy najdrobniejszy faul a ten debil gwiżdże na to, że chłop próbował skasować kogoś barkiem i się przewrócił.
7
No no, sędzia to do wyjebania jest. Co on sędziuje jak każdą padakę tych niemot z Nowego Jorku gwiżdże? Typ się sam przewraca po nieskutecznym ataku na Gaviego i faul...
0
Dobra, ale sędzia to kiep najgorszy. Całkowicie rozumiem irytacje Araujo.
Typ go atakuje barem i to specjalnie polując bez zainteresowania piłką a potem upada sam z siebie i faul dla RBNY.
1
Lewy to jest profesjonał, wzór doskonałości. Jak mu Xavi powiedział, że ma grać jak Torres, to robi to idealnie 1 do 1.
8
Dembele jakie zdziwienie, jak mu Lewandowski przefrunął przed ryjem xD
4
Boje się, że Lewy będzie się gubił jak Griezmann u nas, bo będzie wbiegał za linię obrony a podania nigdy nie dostanie bo pomocnicy będą kombinować bezpieczne podania zamiast zaryzykować z pierwszej zagrać w tempo między obrońców.
2
@shaun Najgorsze i najśmieszniejsze jednocześnie jest to, że denialiści dalej używają argumentów, które już są potwierdzone jako fejki produkowane przez korporacje paliwowe (polecam poczytać o ExxonMobile, tyle wątków wtedy zacznie mieć sens).
Czy np. ulubiona teoria Korwina, że nie ma konsensusu naukowców co do globalnego ocieplenia, jest to teoria podtrzymywana przez jednego głośnego "naukowca", który jak się okazało był finansowany przez OPEC i urząd ds. paliw kopalnych USA.
1
@AlexDark00 Metan jest gazem cieplarnianym i jest silniejszy od CO2 ale jest go tysiąckrotnie mniej w atmosferze, choć z jego produkcją także należy walczyć a ta też jest antropogeniczna w dużej mierze. Największym problemem jest przywracanie do obiegu wycofanego miliony lat temu węgla co zaburza naturalną gospodarkę węglową planety, to prowadzi do ocieplenia które zaczyna napędzać samo siebie. Ocieplasz atmosferę, ocieplają się oceany, woda paruje a to też gaz cieplarniany więc atmosfera się ociepla jeszcze bardziej. Topnieją lodowce, zmniejsza się albedo Ziemi więc mniej promieni słonecznych jest odbijanych a więcej pochłanianych - Ziemia się nagrzewa. Ciepłe oceany się odtleniają, w odtlenionej wodzie pojawiają się beztlenowce których efektem metabolizmu jest metan - Ziemia się nagrzewa.
7
@mauerinho Umtiti się sprawdził. Później co prawda kontuzja go sportowo zabiła, ale do póki był zdrowy to był topowym obrońcą.
0
@mekston Najpewniej im silników nie wystarczy, tylko czemu mieliby wymieniać akurat chwilę po wsadzeniu nowego silnika?
Fiksujesz się, dalej zakładając, że lepiej dla nich będzie jak na Monzy przyjmą karę bo w Singapurze czy Japonii trudno się wyprzedza.
Właśnie nie, tak to nie działa, nigdy tak nie działało i nigdy nikt czegoś takiego nie robił. Wymieniasz silnik tam, gdzie masz najmniejsze szanse na wygraną bo wtedy minimalizujesz straty, jakby przyjęli karę na Monzy to najpierw by przegrali na Monzy a potem w Singapurze i Japonii bo to będą tory zdecydowanie bardziej pod Ferrari i nic tam Red Bullowi moc silnika nie pomoże.
Jeszcze raz zapytam: gdzie widzisz sens w tym, żeby stracili punkty tam gdzie mogą ich uzyskać maksimum, po to żeby mieć świeży silnik na GP w których silnik się nie liczy a dojazd na P3 będzie sukcesem?
0
@mekston Ale nie ma to żadnego sensu, ich silniki nie tracą w ogóle mocy po jednym weekendzie. Honda, już ubiegłoroczna a szczególnie tegoroczna jest ultra wytrzymała i RBR już chwaliło się nawet, że prawie nie ma spadków mocy.
Nie będzie żadnej różnicy w prędkości za to będą startować z końca stawki a warto, żebyś wiedział, że RBR jest najszybszy ale nie jest to duża różnica i są na torze bolidy równie szybkie (nie Ferrari), które na takiej Monzie mogą znacznie utrudnić gonienie stawki.
Do tego jeżeli nie odwali się coś na torze, to praktycznie nie ma szansy wygrać startując z końca więc robiąc to o czym mówisz w łatwy sposób po prostu straciliby punkty akurat na torach, na których mogą w łatwy sposób wygrać.
A co do kwestii prędkości jeszcze, to zobacz sobie na wyniki we Francji, RBR jadąc na starym zajechanym silniku (zarówno Max jak i Checo) miał o niemal 7 km/h więcej od Sainza, który jechał na nowiutkim silniku.
I jeszcze jedna kwestia: od Spa wchodzą regulacje techniczne, które mogą spowolnić zarówno Ferrari jak i Red Bulla a przyspieszyć Mercedesa i McLarena, więc start z końca stawki byłby po prostu samobójstwem.
Za bardzo się fiksujesz na tym co mówi Marco a jego się po prostu nie słucha, bo on gada bardzo dużo i prawie nic z tego o czym on gada się nie sprawdza.
0
@Kidd Jak to bez przyczyny? Przecież na La Rambli mówili, że Valverde się nie zna a Koeman się obraził za bałamucenie córki ;)
0
@Bykunn Niestety nigdy nie zweryfikujemy tego optymizmu względem Kubicy, bo do F1 nie wróci.
1
@VegetaPolska Doświadczony i Kubica, wybierz jedno. Zdajesz sobie sprawę, że młody Stroll ma przejechane 112 wyścigów a Kubica tylko 99?
1
@mekston Nie, właśnie o nic nie chodzi a Marko plecie bzdury często takie, że uszy więdną.
Max nie ma żadnego elementu na limicie i kary dostać nie może nawet jak mu wymienią wszystko bo ma cały czas zapas więc jedyną opcją kary byłoby to, jakby mu dwa razy pod rząd wymienili silnik, tylko nie wiem po co mieliby to robić. Marko jeżeli już o czymś mówił to pewnie popluł się o to co napisałem, czyli o ewentualnym czwartym silniku pod koniec sezonu, gdy potrzebna będzie wysoka moc, żeby zredukować straty związane ze zużyciem, ale z tym Honda praktycznie nie ma problemu i te silniki są bardzo wytrzymałe i spadki mocy są niemal niezauważalne.
1
@VegetaPolska Nie ma szans, Kubica jest stary, nierozwojowy, nie ma większego doświadczenia w erze hybrydowej a do tego ma upośledzenie ruchowe w postaci niesprawnej ręki a w obwodzie będą kolejni młodzi kierowcy bez fotela i to raczej na nich postawią.
0
@mekston Czyli dalej kolego coś pomieszałeś, słów Marko się nie słucha ;) On nie ma wpływu na nic w kwestii zarządzania drużyną RBR i realnie nie wiadomo co będą chcieli zrobić. Pewnym jest natomiast, że Max nie dostanie kary za najbliższą wymianę bo po prostu ma jeszcze dostępny nowy silnik z puli, więc jeżeli nic się z nim nie stanie, to mogą go wymienić i przyjąć karę pod koniec sezonu, żeby utrzymać pełną sprawność jednostki na szybkie tory, czyli zakładam, że może będą chcieli taki myk zrobić w Singapurze bądź Japonii, gdzie Ferrari będzie miało przewagę (o ile klasycznie nie spieprzą rozwoju bolidu po przerwie letniej).
0
@mekston Coś kolego pomieszałeś. Verstappen nie dostanie kary, bo jedzie teraz na drugim silniku czyli ma jeszcze jeden z dozwolonej puli.
1
@Clue Jeżeli nie masz PC zdolnego do grania jak i nie masz w żadnych planach nabycie takiego komputera, to XSX jak najbardziej będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom, a jeżeli coś bardziej budżetowego to XSS. Jeżeli jednak nosisz się z planami kupna komputera to Xboxa nie jest dobrym wyjściem.
1
Jestem dzieckiem wczesnych lat '90, dalej czuje dysonans gdy widzę wywiad dwóch grających w tym meczu piłkarzy, obaj z Polski, grający w przeciwnych drużynach a był to mecz Barcelony z Juventusem.
Jeszcze Szczęsny w Juve to jakoś pasuje, ale żeby mi ktoś w koszulce Barcelony po polsku mówił?
1
Czemu Barca miałaby chcieć go przekonywać do powrotu? Albo on chce przyjść i drzwi są otwarte albo nie chce przyjść i nie ma tematu, Messi to legenda tego klubu, ale młodszy nie będzie, klub musi się odciąć od tego cyca więc nie powinien nadstawiać karku, żeby go tu ściągnąć za wszelką cenę.
1
@taris Nie wiadomo. Pasy na torze dobrze zadziałały i go wyhamowały, ale jeżeli wbił się w opony tak, że utknął to mógł też rozwalić zawieszenie a tego mu już nie naprawią a jazda z nieznanym poziomem sprawności byłaby skrajnie niebezpieczna.
0
@Virusk3 Nie, nie będzie. W listopadzie - grudniu temperatury w Katarze to średnio 25 stopni.
1
@MesQueUnClub_87 Często się zdarza, że na rynku brakuje jakiegoś towaru tylko w normalnych czasach nikt tego nie zauważa. Niepewne czasy wzmagają wyobraźnie i jak ludzie słyszą, że zaczyna czegoś brakować to się robi panika gdzie zasadniczo w czasach takiej globalizacji trudno, żeby w sklepie rzeczywiście po prostu towaru nie było. Jakbyś miał rzeczywiste braki które nie zostaną uzupełnione, to cukier w sklepie kosztowałby 20 zł.
0
@Rhaan Po prostu skończył się cukier na rynku, nie ma zapasów stąd panika i wykupowanie tego co zostało. To samo było na początku pandemii, też ludzie rzucili się na produkt którego po prostu brakowało na rynku.
0
@Cule1234 Lewy to tam pompuje, żeby Albie w ryj strzelić na treningu czy co?
0
@fenix1983 No to masz powtórkę, ja wczoraj tyle samo widziałem z meczu na Eleven co ty teraz tej powtórki
1
@Emhyr Zaskakujące, bo dla mnie goryl to symbol olbrzymiego rozmiaru i siły, ale widocznie w komentarzach jest dużo rasistów, skoro im skojarzyło się porównanie małpy do czarnoskórego człowieka.
Swoją drogą, ciekawe co by powiedzieli ci ludzie, jakby się dowiedzieli, że Lewis Hamilton za miejsce na podium GP Francji w zeszłym roku też dostał małpę ;)
https://static.sky.it/images/skysport/it/motori/formula-1/2021/12/22/f1-hamilton-2021/hamilton_francia_ansa.jpg.transform/gallery-horizontal-desktop-2x/bf7f26d345bbb84593ae486e172d1865720e7a26/img.jpg
1
Nie oglądałem uważnie, jaki jest wynik i ile do końca?