Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Płaczecie na Lewego, ale to jest typowa 9. Zobaczcie co teraz zrobił w polu karnym. On nie ma biegać, on ma potrafić robić cuda pod bramką, tego Barcelonie brakuje.
11
Niech oni spier... Rozszerzyli LM o więcej spotkań, teraz dowalić sobie Superpuchar na modłę tego z La Liga czyli jeszcze więcej spotkań i to wymagających w trakcie trwania sezonu na wyjazd na inny kontynent... Skończeni debile, piłkarze już teraz nie mają siły grać cały rok bo coraz więcej spotkań, miliony kontuzji i żenująco niski poziom gry, tego chce UEFA? Ale ta, piniążki z transmisji.
0
@masq GOG, zdecydowanie mniej problemowy.
0
Ale Borek to jest pajac, gość typowy celebryta, pojęcie o piłce zatrzymane koło 2008 roku, bo jest już taką gwiazdą, że nie musi nic się edukować...
Gość broni nogą, piłka wygląda jakby potem jeszcze rękę zahaczyła, przepisy jasno i klarownie wskazują że przy rykoszecie od samego siebie w obronie nie ma przewinienia a ten już drze papę, że to powinien być karny...
A najlepsze jego przewidywania składów, jakby nie kumpel Czesio który mu wszystko przekazuje, to by chłop nic nie trafił, dlaatego byli tak przeciwni Sousie, bo chłop ich odciął kompletnie i Borek NICZYM nie potrafił zabłysnąć.
0
@takisobiektos Zawiesiło mi mózg, przeczytałem League One i jakoś automatycznie przetłumaczyłem na polski i dorobiłem sobie że chodzi o Ligue 1 xD
0
@KapiFCB Zasadniczo ma rację, L1 to liga ogórkowa którą ciągnie tylko PSG, bo bez nich to by już dawno z TOP 5 wypadli za Portugalię. Jak się ogląda te mecze i widzi jak tam się dziwnie gra to człowiek się łapie za głowę czemu oni mają tyle drużyn w europie.
Problem Czesia tylko jest taki, że odrzucać zawodników z L1 mógłby trener Hiszpanii czy Anglii, bo to liga ogórków w porównaniu do topu ale przy ligach gdzie gra spora część naszych orłów to klasa światowa.
3
@Kondziubarca Borek zapomniał, że ani w Bayernie ani w PSG nie siedzi jego kumpel od wódy, więc jego informacje są warte tyle samo co moje.
0
Dać mu 1 milion więcej niż Araujo, ale z zastrzeżeniem, że każde zawieszenie za kartki to -500 tysięcy. I wilk sity i Manchester City
1
@ShawnC Nie, to nie on
1
@MesQueUnClub96 Nie ma szans na wygraną Portugalii, chyba że ultra fartem jak w 2016. Realia mistrzostw to zupełnie inna para kaloszy niż realia eliminacji.
4
https://streamable.com/7ie7m7
Aut Gumnego.
Z jednej strony jak na to patrzysz okiem laika to widzisz zabawną sytuację i bezsensowną stratę piłki.
Ale jak się człowiek przyjrzy, to dostrzega obraz biedy taktycznej tego zespołu.
Gumny ewidentnie komuś pokazał co ma zrobić, celem było podanie za linie obrony w pole karne, gdzie pod bramką już było 2 naszych napastników.
Ta sytuacja mogła się udać, bo jak było widać, obrońca najbliżej Gumnego w ogóle się w sytuacji nie zorientował więc Żurkowski mógł bez obawy o spalonego przyjąć piłkę i szybko dośrodkować na Lewego.
Tyle, że jest tu absolutny brak zgrania drużyny, Gumny daje sygnał a Żurkowski stoi jak widły w gnoju za obrońcą i nigdy nie dowiemy się po co, skoro nie był ani wystawiony do piłki, ani nie ruszył zza pleców obrońcy.
To po co nam ten trener? Oglądając te mecze naszych orłów zawsze mam wrażenie, że wszystko jest dziełem przypadku. Gramy o tyle o ile i czasem się ułoży, czasem nie.
I to są właśnie detale odpowiadające za to, że Polska w piłkę grać nie powinna. Zmarnowaliśmy złotą generacje piłkarzy, drugiego Lewandowskiego to mieć nie będziemy przez następne 40 lat, wszystko jak w piach bo dziadki z PZPNu wybierają totalne miernoty na selekcjonerów.
W ciągu naszej najlepszej dekady trudno jest mi zliczyć momenty w których Polska grała na miarę możliwości. Owszem, spora część naszej kadry to nie są jakościowi piłkarze, ale w tym właśnie rola trenera, że jak nie starcza umiejętności to trzeba używać głowy, a Polska głowy nie używa nigdy, jesteśmy jak takie autystyczne dziecko które będzie próbowało drewnianą siekierą ściąć betonowy słup.
2
@Fantastyczny Chłopiec Nic ciekawszego się nie wydarzy, niezależnie którą wybierzesz. Specjalistą od płyt nie jestem więc może @AxelF coś ciekawszego dołoży od siebie w tej kwestii, ale są to solidne konstrukcje, sam mam Gigabyte tylko Intelowskie i działa bez zarzutu a o ile nie masz zamiaru się bawić w jakieś egzotyczne kości pamięci to nie będzie problemu. Nie wiem jakie masz, ale jeżeli to mocny sprzęt, zakładam, że masz najpopularniejszą opcję 3200 MHz więc bez różnicy czego używasz, z resztą sama prędkość RAMu nie odgrywa jakiejś kluczowej roli, jeżeli nie mówimy o totalnych padlinach rzędu 2133 MHz, jeżeli masz ponad 2666 MHz to potem już wzrost wydajności jest marginalny, różnica między 2133 MHz a 3200 MHz to przy dobrych wiatrach będzie z 5 FPSów.
2
@Fantastyczny Chłopiec Nie, nie są gorsze, po prostu Tomahawk obsługuje szerszy zakres prędkości RAMu ale to nie jest jakiś istotny problem.
Przykładowo Tomahawk obłsuguje prędkości 3000 MHz i 3066 MHz a Gigabyte tych dwóch nie ma tylko 2933 MHz i 3200 MHz, tyle że w sprzedaży detalicznej praktycznie nie znajdziesz RAMu z prędkością 3066 MHz.
Płyta główna i tak się dostosuje, po prostu ograniczy ci tą prędkość jeżeli nie będzie obsługiwała danej, ale to mały problem, bo wszystkie obsługują najpopularniejsze taktowania.
Za to z ciekawostek, Gigabyte daje większą możliwość podkręcenia RAMu, bo Tomahawk więcej jak 4866 MHz nie udźwignie w trybie OC, Gigabyte dociągnie do 5100 MHz.
Co do zasilacza, to zobacz po prostu, czy masz wolną kostkę z 8 pinami, jeżeli teraz masz kostkę 8 pinów i kostkę 6 pinów do zasilania 3070 to najpewniej powinieneś mieć malutką kostkę na 2 piny jako dostawkę, żeby zrobić 2x8 pinów.
2
@Fantastyczny Chłopiec
Jeżeli możesz dołożyć 200 zł i mieć 3080 zamiast 3070, to warto taką ofertę wybrać i to jest bez dyskusji, każda 3080 będzie lepsza od każdej 3070. Ważne tylko, żebyś nie przesadził z rozmiarem karty w stosunku do wymiarków obudowy i możliwości płyty głównej, czyli maksymalnego rozmiaru karty jaki możesz do niej podłączyć.
Istotne jest też jaki masz zasilacz. RTX 3070 przeważnie ma zasilanie poprzez 1x8pin i 1x 6pin, RTX 3080 już wymaga 2x8pin, więc sprawdź, czy masz tyle wolnych kostek zasilających.
No i też pilnuj wyjść wideo czy są z HDMI czy z DisplayPortem, żebyś miał taką jakie masz monitory.
Jeżeli nie 3080 tylko coś z 3070 to lepiej celować w więcej pamięci. Różnice wydajności poszczególnych wersji nie są jakoś wybitnie widoczne, przeważnie w granicach maksymalnie 5 FPSów a pamięć zawsze się przyda, szczególnie jakbyś chciał sobie grać w 4K bo to tekstury zajmują najwięcej miejsca.
Co do płyty głównej to aż takiego znaczenia nie ma, najważniejsze jest dobre wsparcie czyli sterowniki, wersje BIOSu itp. ale trudno mi się wypowiedzieć na ten temat, bo nigdy nie porównywałem poszczególnych producentów, choć wydaje mi się, że Gigabyte ma to całkiem dobrze ogarnięte.
Ale w kwestii samego sprzętu, Tomahawk obsługuje bardzo dużo prędkości pamięci gdy dwie pozostałe płyty które wymieniłeś już tak szerokiego wachlarza nie mają. Nie jest to jakiś wybitny problem, tylko upewnij się, że płyta ma w obsługiwanych prędkość twojego RAMu.
Inne parametry tych płyt są praktycznie takie same, więc nie ma co tu wybierać za bardzo.
1
@panczo Odpowiedź na co? Belgia kopała się po czole z Holandią, kopała się po czole z Irlandią, kopała się po czole z Walią a nawet z Burkina Faso kopali się po czole choć wygrali 3:0. To są wyniki ich 4 ostatnich spotkań a ocenianie ich jakości po tym, że zaorali Polskę to żaden wyznacznik, bo Belgowie nawet zbytnio się nie zmęczyli, żeby ten wynik osiągnąć, wpadało co kopnęli celnie w bramkę, jednym podaniem przeszywali całą naszą obronę i kładli wszystkich defensorów prostackimi zwodami na Dembele. Tak grającą Polskę by nawet Eibar ograł.
1
Belgia która nie wygrała 3 z ostatnich 4 spotkań była wychwalana jakby co najmniej byli mistrzami świata, bo zbili nas 6-1 i to bez żadnego trudu. Czego to nie powie pan Borek, byle nie skrytykować tego jak złożył Czesio drużynę.
6-1 to jest ogrom porażki, Burkina Faso dostało tylko 3 gole, Estonia straciła 5 ale strzeliła 2 a my jak dzieci.
I żeby to jeszcze były jakieś ekwilibrystyczne akcje, coś czego nie dało się w żaden sposób zatrzymać, pełna rozpędzona maszyna, a Belgowie grali jakby o pietruszkę i się bez żadnych nerwów bawili piłką.
0
@Clue Z Bayernem nie miało to żadnego znaczenia. Byli lepsi pod każdym względem a dokładniej mówiąc to nie było wtedy lepszej ekipy na świecie. Czy byśmy przegrali z nimi 3:2, 5:2 czy nawet 15:2 nie miało znaczenia, bo i tak byśmy przegrali.
Z Liverpoolem to było 4:0 ale trzeba pamiętać, że wcześniej mecz skończył się 3:0 dla nas. Tam byliśmy tylko jedną bramkę od finału LM a utrata takiej przewagi była druzgocząca i bolesna. Ja po tamtym meczu 2 tygodnie nie mogłem piłki oglądać i chodziłem struty jak nie wiem. Natomiast po Bayernie było mi wszystko jedno.
2
@Qexi Dokładnie, a najważniejsze, że gdy ojczyzna wzywa obowiązkiem Konfederacji jest wstrzymać się od głosu. Była duża szansa odwołać tego debila Czarneka, kto się wstrzymał? Konfederacja. Mogli praktycznie obalić rząd PiSu wspierając Trzaskowskiego bo brakowało niewielu głosów, ale nie bo geje, lesbijki ebebebebe, nie poprzemy żadnego kandydata a jak jeden z nich powiedział, że głosuje na Trzaskowskiego bo to jedyna opcja odsunąć PiS od władzy to go zjechali dyscyplinarnie - tym czasem funfle pana Winnickiego od Ruchu Narodowego w sposób jawny i otwarty wspierali Dudę.
Za każdym razem jak była możliwość realnie coś zrobić, to Konfiarze się wstrzymywali, za to chętnie plują z mównicy i robią wielkie manifestacje głosując przeciwko ustawom które z palcem w dupie i tak przejdą.
2
@Barca1992 Tak, to jest też jedyna partia, która mając realną możliwość zaszkodzić rządowi na który tak chętnie szczeka, to zawsze wtedy wysiadała i szła za rączkę z PiSem. Więc to byłoby tyle o nich, niech ich piekło pochłonie.
1
Co chłop musi chyba na Kamczatce mieszkać i koniem się poruszać, bo jedzie podpisać ten kontrakt już drugi tydzień.
1
@kuz Drobna poprawka: PiS nie daje żaadnego socjalu tylko rozdaje bezcelowe pieniądze z budżetu na kupowanie głosów.
0
@tbas Mhm... Czyli masturbacja była powodem, pewnie do zdjęć mamy Gaviego i wszystko układa się w całość.
3
@Kgorecki2500 Kiedyś to były afery. Stadion narodowy za 1,5 miliarda złotych i afera na kilka lat, dzisiaj budujemy przekop warty pewnie koło 3 miliardów, wznowiono budowę Ostrołęki co pochłonęło 1,3 miliarda (po czym rozebrano zanim w ogóle wyprodukowała wat prądu) czy CPK którego budowa już pochłonęła 50 milionów a nawet lokalizacji nie wybrali. I to są tylko ciekawostki o których się mało mówi.
0
@siara10 Po to, że to nie są duże koszty jeżeli dogadali sią na dobrą pensje a Lewemu już to nie robi różnicy bo co swoje zarobił i teraz chce pograć.
A zawodników potrzebujemy, bo wynik sportowy w klubie sportowym jest po prostu kluczowy, bo to stąd generuje się kasę. Choćby sama wygrana w fazie grupowej LM to 2 miliony więcej niż remis, dojście do 1/8 nawet jak odpadniesz to już pokaźny zastrzyk gotówki. Gra w Superpucharze dzięki Pique to potężny hajs, ale żeby się tam dostać musisz zagrać finał PK albo zająć TOP 2 w lidze, a to czy to proste to ten sezon ci już odpowiedział.
0
@Wembley1993 Przecież mówili ostatnio, że jest dużo trupów w szafie, zapewne dużo kasy do piłkarzy idzie "pod stołem" w ramach jakichś bonusów czy innego gówna zapisanego w kontraktach. Ostatnio był artykuł, że Barca jest winna Pique 50 milionów za pensje a na liście nawet go nie ma, więc albo nie płacą mu od 5 lat, albo to co w kontrakcie zapisane jest gówno warte a piłkarze dostają dużo więcej bokiem.
1
De Jong teraz świetne zagranie w defensywie, truchtać 10 metrów od wbiegającego w wolne pole karne napastnika...
1
@Emhyr Tylko, że to są naczynia połączone. Wszyscy wiedzieli, że Barca ma kupę siana za Neymara, wiedzieli też że ma silny mus kupienia kogoś w jego miejsce i to szybko. W takich warunkach finansowych, nie kupiłbyś żadnego innego piłkarza taniej.
Gdyby nie sprzedaż Neymara i Barca chciała kupić Dembele, to sądzę że więcej jak 70 milionów by nie zapłąciła.
0
@barcelonaLM To czy im pozwolą walczyć zależy tylko od formy zespołu. Jeżeli odskoczą Ferrari to pewnie im dadzą się pościgać, ale jeżeli wynik będzie na styku to postawią na jednego zawodnika i nie będzie opcji walki między nimi.
67
I zajebiście. Sprzedanie 10% praw na 50 lat za marne 200 milionów i to jeszcze kredytu na 40 lat gdzie nawet nie ma dowolności wydawania tej kwoty, tylko wyznaczone odgórnie kwoty. To jest czyste bandyctwo i żerowanie na problemach finansowych klubów przez pandemię i śmierdzi srogą łapówką dla Tebesa.
11
@matirix20 Bo w 1986 jeszcze rozumieli, że nie każdy film musi mieć kontynuację gdy historia jest zamknięta.