Vampir707
Dołączył/a: wrzesień 2014
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Zamiast wciskać Rakiticia za Busquetsa, nie wolicie, żeby zamiast DMa grał Puig albo prawdziwy skrzydłowy? Arthur i de Jong to są gracze bardzo dobrzy w pressingu, szybcy, zwrotni, ktorych latwo sie nie wymanewruje, o niebo lepsi od Rakiticia w tym aspekcie. W reprezentacjach swoich (Frenkie wczesniej w Ajaxie) grają jako pół pivoci, wiec idealnie moga zagrac jako dwoch bardziej defensywnych pomocników i przed nimi ofensywny, kreatywny, swietny w dryblingu pomocnik, ktory bedzie zagrywal swietne prostopadle pilki, bo Frenkie i Arthur to wbrew pozorom rozgrywajacy, rozprowadzajacy pilke a nie blyskotliwy ŚPO
0
@ViscaBarca123 Puig drybling jak Messi, podania jak Iniesta ahhh
0
Jak za starego dobrego MSN
1
@xBarteZx Tak samo zrobił na początku z Denisem, który był najlepszym pomocnikiem Barcy, podawał prostopadle do Messiego (!) (kiedy ostatnio Messi mógł otrzymywać podania prostopadle? Za Iniesty?) a Valverde zobaczył i go wypindzolil na ławkę i wystawił Rakiticia (XD). Jak się to skonczylo? Tak, ze Denis jest jednym z najlepszych pomocników La Ligi teraz, z dryblingami i kluczowymi podaniami
0
@vukoo1 Jak Ter Stegen bedzie zostawał kapitanem to tez bedziesz sie czepial ze nie jest wychowankiem? :v
0
@Suzu Głosuj na lewicy, dzieki byku
2
@vukoo1 Element napływowy? Gosc zagral 6 lat w Barcelonie, 182 wystepy, 90 goli
0
Ej Pique wez ty tam wróć do repry
Kazdy trener sie cieszy, kiedy podczas przerwy reprezentacyjnej gracze zostaja w klubie (szczegolnie przed waznymi meczami). Mozna lepiej zadbac o ich przygotowanie fizyczne, pilkarze beda w dobrej formie, ale nie beda przemeczeni podrozami i meczami. Ma sie wiecej treningow na udoskonalenie taktyki. Ale nie, nasz Valverde nie lubi taktyki i przygotowania fizycznego :((
3
Nie ma miejsca do gry bo pomocników jest za dużo. Poza Rafinha mieliśmy tez sprzedać drugiego - najlepiej Rakiticia. Tak to byłoby 5 pomocników do kadry meczowej i Puig w odwodzie (który jest lepszy od Rakiticia, nie udawajmy) ale bęc, jest se Rakitic i będzie aż do końcowych dni apokalipsy
2
Ten transfer Rafinhi. jest strasznym absurdem. Na początku wraca do Barcy i czeka na transfer definitywny. Prawie się dogadali z Valencia, ale jednak nie. Rafinha wiec zostaje i zaczyna grać coraz więcej, zalicza 3 występy w lidze, jest jednym z lepszych naszych zawodników. A tu cyk ostatniego dnia oddają go na wypożyczenie z dupy i przedłużają z nim kontrakt wiec za rok wróci po raz 30 z wypożyczenia i będą go próbowali sprzedać po raz 31
9
Teletubisie mówią Rakiticiowi PAPAAAAA
5
Szczególnie wczoraj podczas genialnego ustawiania się do pressingu XD
Co wy ludzie macie na oczach ze tak bronicie Rakiticia, to jest większy beton niż elektorat PiSu na miłość boska. Kiedy ostatnio Rakitic zagrał prostopadle podanie lub wyszedł spod pressingu choć w małej mierze na wzór Xaviego i Iniesty? I nie mówcie mi ze pomocnik Barcelony nie musi tego umieć, jak grasz przed Busquetsem, tj grasz jako jeden z środkowych pomocników Barcelony to musisz to umieć
6
Busquets podobno od dwóch lat nie ma formy i już jej nigdy nie złapie. Rzekomo trzeba się go jak najszybciej pozbyć a Rakitic na jego pozycji radzi sobie o wiele lepiej. A jednak okazuje się inaczej.
Widzieliśmy wczoraj Busiego który znowu jest najlepszym DMem na świecie. Idealnie się ustawia do pressingu i sam, w pojedynkę potrafi kończyć akcje przeciwników - wczoraj dwa przechwyty na linii pola karnego (!) Betisu, po obu akcjach padła bramka po genialnym rozegraniu Busiego. Rakitic może i by potrafił od czasu do czasu, ale raczej to fart sprawia ze przeciwnik się na niego nabije, a o rozegraniu piłki do przodu w ułamku sekundy już nie ma co mówić.
Zastanówmy się dlaczego nagle Busquets zaczął dobrze grać. slatego ze dostał obok sb szybkich, inteligentnych taktycznie, świetnych technicznie pomocników - Frenkiego i Roberto (który nota bene ma chyba najlepsze podania za linie obrońców po Messim w naszej drużynie). Czyli innymi słowy NIE GRAŁ Z RAKITICIEM I VIDALEM, którzy są za toporni (technicznie, szybkościowo, jeśli chodzi o błyskotliwość) żeby grać u nas.
Wiec skończcie bronić Rakiticia za wszelka cenę i oburzać się ze nie jest wystawiany bo Barca go po prostu nie chce już. Busquets dalej potrafi być świetny bo ma to we krwi. A rakitic po prostu jest i pozostanie toporny
0
Lenglet ma beznaziejna forme dzis xD
0
@parpe Można się śmiać ze bal sie zagrywać do przodu, nie trafiał sam na sam, ale techniki mu odebrać nie można, jeden z lepiej wyszkolonych technicznie pomocników naszych za Enrique
1
@(L)iBarca ale to jest notorycznie problem z Rakiticiem, fakt iż podaje jakimś dośrodkowaniem, bo zagranie celnie po ziemi jest za trudne oraz to, ze nijak nie potrafi wyjść spod pressingu. To ma być technika?
1
@PJ777 Rakitic? Walczak? Gość który cofa się do obrony tak szybko jak Messi ma być walczakiem? XD
15
@(L)iBarca Technicznie znacząco odbiegał od takich graczy jak Denis np, warto spojrzeć na jego grę z Liverpoolem, każde podanie do Alby było zagrywane góra, tak ze Alba musiał skakać i przyjmować piersią pilke, kiedy wystarczyłoby zagrać podanie po ziemi
0
Bez przesady, owszem jest solidnym bramkarzem, grał niezle, nigdy nie robił problemu. Ale to nie jest tak przecież ze nie wiedział na co sie pisze. MAtS to najlepszy bramkarz na świecie, nasza teraźniejszość i przyszłość, przyszły kapitan tego klubu, a przeicez w innych klubach o wiele gorsi bramkarze grają większość spotkań. Dlatego nie jesteśmy mu winni żadnych długów wdzięczności, bez przesady nie ma co oddawać go za pol darmo
0
Moim zdaniem największy problem z Valverde nie jest taki ze przerżnął z Roma i Liverpoolem, ani to ze gramy tak ciekawa pilke jak Getafe czasami. Problem z nim jest taki, ze ma własne widzimisie dotyczące budowania kadry, tj nie dawanie szans niektórym i stawianie na kilku piłkarzy nieważne jak tragiczna forme maja (co nie do końca musi być wina piłkarza). Mam oczywiście na myśli np hamowanie rozwoju Semedo i potencjalnego rozwoju Wague, kiedy ciagle gra słaby Roberto. Albo np mała ilość minut dla Aleni, Puiga bo koniecznie musi grać Rakitic, który nie oszukujmy się - bardzo odstaje jesli chodzi o wyprowadzanie piłki (wychodzenie spod pressingu) i zagryeanie magicznych ciasteczek. Obrońcy Valverde mogą oczywiście powiedzieć, ze gość z takimi decyzjami personalnymi wygrywa dublety, wiec trzeba dać mu pozwolić grać tak jak chce bo to się sprawdza. Tylko pytanie ile sezonów jeszcze u nas spędzi? Zapewne niedużo, maximum 2. Po tym czasie zapewne Rakitic tez po pierwsze będzie już katastrofalny i stary wiec będzie trzeba go kimś zastąpić. A Valverde nie jest typem trenera który weźmie Puiga i Frenkiego, postawi na nich, jak np Solari na Viniciusa bądź Reguilona, i wykreuje ich na dojrzałych piłkarzy, bo i tak zapewne z nich nie skorzysta i nie taka jego myśl szkoleniowa. Dlatego tez mówi się o nazwiskach takich jak Setien, który z pewnością by wywalił tych starych drewniaków i przygotował kadrę, może pod Xaviego? Dlatego tez uważam ze Valverde powinien odejść bo trudno od niego oczekiwać ze się ogarnie i zacznie grać Puigiem 30 meczów w sezonie. Bo następny sezon będzie kluczowy dla rozwoju Aleni, Puiga, Arthura, Frenkiego, ?de Ligta? którzy po prostu musza dostać minuty
1
Jestem prawdopodobnie najwiekszym antyfanem Rakiticia, krytykuje go już od dobrych 3 lat >.
4
Wszyscy tak psioczą na tego Coutinho, a nikt nie pamięta jak grał na mundialu. Po pierwsze zagrał swietne zawody, ciagnal Brazylie grajac na LŚP. Po drugie, jak kazdy inny piłkarz, który zagrał dobrze na mundialu, ma obnizke formy w tym sezoniee - widać to po Courtois, Modriciu, Rakiticiu, Varanie - kazdy z nich grał swietnie na Mundialu a w tym sezonie wielką kupę. Nikt nie sprzedaje Modricia i rozumie powody jego obnizki formy. A u nas?
1
Gość od 2 sezonu Enrique nie ma kompletnie żadnej konkurencji w Barcelonie, tym bardziej za Ernesto kiedy to od niego zaczyna się budowanie składu, nieważne w jak beznadziejnej jest to formie. Dopóki na ławce był Xavi, dopóki musiał udowodnić sie przed Camp Nou to grał nawet ok. Ale teraz gość przypomina mnie na wf-ie
36
Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu w którym Rakitic będący kluczowym rdzeniem naszej drużyny będzie kontynuował swoją passę pt. „0 rozegranych piłek i 0 kluczowych, ofensywnych podan” w każdym meczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
A Torres Simeone? Kiedy obaj grali jeszcze w Atleti to 19letni Torres był jego kapitanem...
1
W następnym sezonie pierwsza drużyna, 20 meczów w sezonie!
0
Jak Rakitic, człowiek o technice na poziomie Krzysia Maczynskiego może być wgl pomocnikiem F C B A R C E L O N Y? I jeszcze być tak chwalonym za bycie dobrym w ofensywie X D
0
Jak to przecież Rakitic jest cudowny w ofensywie i ciagle ofensywne podania :oo
28
Puig to największy skarb jaki mamy od czasów Messiego/Iniesty. Gość prowadzi piłkę jak młody Messi a ciasteczka za linie obrony potrafi zaserwować od czasu do czasu też już jak jego dwaj starsi koledzy.
Nie dość ze talent wielki, to widać, że głowa też mocna. Pamiętam jak w pre-sezonie nakrzyczał na Suareza kiedy ten zmarnował dogodną sytuacje na zdobycie gola. Za każdym razem jak wchodził do składu to nie bał się i grał swoje, dryblował, podawał prostopadle (asysta do Denisa np).
Zmarnowanie takiego piłkarza to grzech, on musi zostać tu i grać, tyle ile Alena, jak nie więcej bo jest w stanie dać o wiele więcej niż nasi niektórzy pomocnicy ;)
0
To mi powiedz co Rakitic robi w tym meczu? Jak się przyczynia do dominacji nad Lyonem?