0

Bo przeciez sedziowie liniowi to tylko od spalonych są XD

0

Jezus Maria, to ja musze jeszcze bardziej łopatologicznie ci to tlumaczyc?



Na mecz jechało zawsze trzech bocznych. Jakby Alba nie mógł zagrać to na lewej by zagrał albo Semedo albo Roberto. Napisałem wcześniej - jedzie jeden boczny obrońca na ławkę.



W tym momencie przeczytałem, że Paco Alcacer wg Cb grał na prawej obronie i nie wiem czy dalej odpowiadać Ci na twój irracjonalny wywód.



Tak czy siak - jeśli piłkarz w słabym klubie zdobywa dobre liczby to znaczy że jest dobry. Munir nie grał PRZECIWKO SŁABEMU ALAVES. Grał W ALAVES przeciwko SILNEJ LIDZE HISZPAŃSKIEJ.



Mam prośbe, zapytaj się mamy czy przypadkiem nie masz żołtych papierów.

1

Przywołanie Asensio miało na celu uwydanietnie dobrych statystyk Munira.

A teraz mała lekcja piłki nożnej. Różnica pomiędzy Munirem napastnikiem a Rafinhą pomocnikiem jest taka, że pierwszy gra na napadzie, drugi w pomocy. I UWAGA. Jak zabierasz piłkarzy na mecz (tj. powołujesz 18) to robisz to w ten sposób, aby każdego piłkarza z wyjściowej jedenastki miał jakiegoś rezerwowego na ławce. Ja wiem wiem, że Rafinha ostatnio strzelił gola mocarnemu Boca Juniors dlatego jest wspaniały, ale poczekaj z ejakulacją. Munir jedzie na ten mecz jako zmiennik Suareza - środkowego napastnika. Rafinha pomimo tamtego gola - uwaga - NIE JEST NAPASTNIKIEM i niestety tu cię zaskoczę - na środku ataku spisze sie gorzej (sic!) niż Suarez i Munir.

A teraz prościej może, bo pewnie połowy słow, małolacie, nie zrozumiałeś. Na ławce masz 7 miejsc - jedno dla bramkarza, (JEZU PO CO TEN EZKIETA!!! RAFINHA LEPSZY!!! yy sory nie mogłem sie powstrzymać), jedno dla bocznego obrońcy, jedno dla srodkowego. Zostają 4. Uwaga zostają dwie linie jeszcze - linia ataku i linia pomocy. Hmmm jak podzielić te 4 miejsca na dwie linie....O WWIEM! 4:2=2. Czyli dwa na pomoc, dwa na atak. Arthur, Arturo - Malcom, Munir. Zgadza się.

Ja i Valverde 1, ty 0. 1:0

1

Najgorsze w tym wszystkim to to, że wasza ślepa miłość zabiera wam resztki zdolności poznawczych. Munir to jest napastnik, Rafinha pomocnik. Jeśli potrzebujesz rozwinięcia tej myśli to chętnie wytłumaczę Ci czym się rozni napastnik od pomocnika.

(((Przy okazji, Munir to uzbierał lepsze statystyki niż Asensio w zeszłym sezonie grając mniej minut)))

0

Tydzień, dwa chyba...

1

Hurr durr tacy źli ci operatorzy, przegrywają i wygrywają prawa!!!!1 wolny rynek jest zły!!!! *wipes tears*


Po kiego wuja uciekałes z nc+ jak Eleven na poczatku kosztowalo mniej niz 10, a teraz kosztuje 15? To miesiecznie jeden McZestaw mniej, aż tak cie boli? Zresztą zakładam ze chcesz ogladać Barce, a Liga mistrzów to cały czas była na nc+ (CdR też) . Jedynym logicznym wyborem (nie chce tutaj sie chwalić - ale moim wyborem ;)) było zostawienie nc+ i dokupienie Eleven. Od kilku sezonów mam niezmiennie dostęp do wszystkich meczów Barcelony wiec to raczej ty sie dałeś dymnąć jak czujesz sie poszkodowany. X D

0

Wy płaczecie o te transmisje jakby to dopiero się dowiedzieliście, że prawa do La Liga mają dwie stacje naraz. Wiadomo o tym od kwietnia, wystarczyło wcześniej nieco pomyśleć o zmianie umowy, operatora.

I skończcie ten bulwers o to, że się podzielili prawami. Nie wiecie jak działa rynek czy co?

0

Co do porównań - to ja cały czas odnoszę wrażenie, że większość ludzi z tej strony bez zastanowienia by wymieniła Dembele na Asensio - szczególnie przed meczem o superpuchar.

Co do tych 4 milionóww - rozumiem twój punkt. Myślałem, że chcesz porównać jakość sportową do ceny piłkarza jak kilku kolegów przedtem.

Był w podstawie, ale BVB...Wiesz, Asensio pewnie też by tam grał w pierwszej 11 owego czasu...a co do kontuzji - podnieść się po takiej kontuzji i zakończyć sezon z 4 golami i 9 asystami - moim zdaniem super.

Nie pamiętam meczu ligowego z Valencią więc nic nie moge o tym powiedzieć. Ale, obejrzałem własnie kompilacje jego najlepszych zagrań zeby sobie odświezyc jego gre i naprawde nie powala zbytnio niestety..

A z Messim chodziło mi o to, że znikanie w ważnych meczach czy ratowanie dupy zespołowi to owszem ważna cecha, ale nie najważniejsza w ocenianiu piłkarza i jego jakości.

0

Co nie zmienia faktu, że jest LN bardziej niż ŚPO.

1

Lubiącą schodzić, bo nie przedrybluje się przez środek boiska, bo nie ma jak się ścigać z obroncami.

A tak bardziej serio, pokaż mi jakieś przeszywające podanie Asensio, niczym Messi, Neymar...Chyba że twoim zdaniem kreowanie gry to jest oddanie piłki do Marcelo, żeby ten zrobił swoje.

Co do pozycji, pokaż mi heatmapy, bo transfermarkt mówi jasno, że to lewy napastnik (Messi jest ssklasyfikowany jako cofnięty napastnik, więc wszystko sie zgadza z pozycjami)

1

1) A wyżej od Dembele? ;)))

2) Real go kupił w 2014 roku, czyli zanim ManU kupiło Pogbe, czyli zanim rynek zwariował.

3) No dobrze, a porównaj go teraz do Dembele proszę.

4) Ja nigdzie nie napisałem, że on nie potrafi strzelać goli w ważnych meczach. (zreszta Messi tez nie potrafi wiec...:v). Napisałem, że został napompowany jak polska reprezentacja po tym, jak wpakował tamta brame nam

1

O jezu, a ja lubie Denisa i lubie profil graczy takich jak Denis i Halilović i Bernardo Silva. I CO z tego...?

Asensio to taki gracz w stylu Coutinho, że jego jedynym dryblingiem jest biegniecie z piłką na wprost wzdłuż bocznej linii i ściganie się z obroncą. Co do kreacji gry - pokaż mi kompilację jakąś z jego nieszablonowymi zagraniami. Bo oglądając mecze Realu to ja jeydne co widze, to skrzydłowego który potrafi wyłozyc czasami patelnie. A Dembele umie kreować, uwierz mi. Jeszcze tego uświadczysz za swojego zycia

2

Oh boi

Asensio grał w 53 meczach, Dembele w 24. (Przypominam, że Dembele 2/3 sezonu spędził nie mogąc biegac nawet. I wytrzasnął takie liczby)

Nie wiem o co Ci chodzi z tym utrzymaniem formy przez cały sezon, ale 11+6 na 53 mecze to średni wynik. Ten twój argument z Messim jest troche beznadziejny, bo Dembele zagrał w 24 meczach a nie w jednym...

"Na ten moment Asensio jest graczem lepszym" - nie. po prostu nie. Liczby gorsze, wpływ na gre mniejszy itd. (Jak mi wyjezdiesz tutaj ze stratami, to przypomne ci tylko, ze Messi i Neymara mają ich w kij, a są najlepsi na świecie - a taki Andre Gomes - niech mniej ;))

A co do tych cen - blagam, ty wiesz jak działa rynek? Popyt i podaż? I rozumiem, że dodałes wszystkie zmienne już do transferu, bo czemu nie XD

1

Nie zamierzam bronić Denisa bo mnie wszyscy tu zjecie. Tak czy siak, tak jak napisałem w komentarzu wyżej ^ Asensio nic szczególnego do gry nie wnosi.

Oprócz tego, gdzie ty masz tu pomocnika? Asensio w Realu grał prawie, że tylko na skrzydle. Chyba, że ty wpadłes na magiczny sposób sklasyfikowania Asensio jako pomocnika (błagam, tylko nie to, że jest CAM'em w fifie, błagam)

0

Napisałem przed statystykami, że Asensio nie pokazuje ani wybitnego dryblingu, ani jakiejś szczególnej kreacji gry. Jak chcesz się przekonać to weź pierwszy lepszy filmik z yt z Asensio i zobaczysz. Ludzie chwalą Dembele za to, że ma dobre wykończenie - naturalnie to powinna pokazywać statystyka goli (która jest mizerna tbh) - oraz to, że potrafi pobiec i wyłożyc patelnie - czyli statystyka asyst to powinna być.

1

Owszem, 20-22 lata to dalej bardzo młody wiek, i to dalej są "młode talenty" a nie wyrobieni piłkarze. Tylko obecnie się z niego robi mega wonderkida, w Madrycie chcą nim zastępować Ronaldo, wg wielu znawców z tej strony, jest lepszy niż Dembele...

5

Nie wiem czy pamiętasz okres po mundialu, kiedy kazdy tutaj szkalował Dembele, że nie chce sobie skrócić wakacji. Pozniej podczas superpucharu i ostatniego meczu ligowego, dalej masa osób na niego krzyczała.

A Asensio dla tej społeczności to utracony diament jak Neymar dla Pereza

44

Wśród kibiców Barcelony panuje pewne przekonanie o jakości sportowej Asensio. Gdzie nie wspomni sie o talentach to wyskakuje naraz kilku komentujących, że Asensio to jest taki cudowny i wspaniały, najlepszy młody piłkarz obecnie itd itd...

Zawsze się nie zgadzałem z tym, bo uważałem, że Marco oprócz tego strzału życia w SPH nie pokazał dotychczas niczego przebojowego. Nie pokazał się jako wybitny drybler ani kreator gry. Ale podobno jest kluczowy w asystach i ma dobre wykończenie.

Przy okazji często czytam, że Dembele ma słabe wykończenie i nie potrafi dograć dobrze ostatniego podania. Postanowiłem więc zrobić mały research co do liczb 5 największych talentów Europy (napastników): Mbappe, Dembele, Asensio, Gabriel Jesus, Sane.

Jako iż wszyscy to są skrzydłowi/boczni napastnicy to zsumowałem gole i asysty i wyliczylem co ile minut ci gracze notują gola lub asyste.

Sezon 17/18:

1. DEMBELE (co 94 min)

2. Mbappe (99)

3. Sane (110)

4. Gabriel Jesus (118)

5. ASENSIO (166)

Warto tutaj zauważyć, że Asensio traci do Gabriela 48 min, a Gabriel do Dembele 24 ;)

Sezon 16/17:

1. Jesus (62)

2. Mbappe (66)

3. Dembele (109)

4. ASENSIO (137)

5. Sane (153)

Jak widać - statystyki też nie bronią Asensio. Wiek też nie, ponieważ razem z Sane (obaj styczeń 1996) są starsi od Dembele i Jesusa o 1.5 roku, a od Mbappe o 3 lata.

Co ciekawe, poniżany przez La Ramblę Dembele wygląda całkiem dobrze na tle konkurencji, a zeszły sezon (w którym budował formę cały czas) miał zjawiskowy jak na tak młodego piłkarza.

Asensio to moim zdaniem najbardziej przereklamowany talent na świecie i jeden z najbardziej przereklamowanych piłkarzy. Owszem - jak na cene 4 mln jest całkiem dobrym piłkarzem, ale chyba mówimy o grajkach którzy mogą w przyszlości wejść w buty Messiego i Ronaldo - piłkarskich gigantów, a nie w buty Pedro - zwykłego dobrego piłkarza.

0

Asensio wcale nie jest tak dobry, jest najbardziej przereklamowanym piłkarzem ostatnich lat.

Jeśli się spojrzy na jego liczby Mbappe i Gabriel Jesus (obaj młodsi) solidnie mu odjeżdzają - Asensio gol/asysta co 166 a Mbappe i Jesus kolejno co 99 i 118.

Dla innego porównania - Sane, gość który się urodził w tym samym momencie do Asensio ma gola/asystę co 110 minut. (A zapewne grał z lepszymi rywalami, bo Asensio grał ze słabszymi z La Liga)

A co ciekawe z tej 5 największych talentów świata najlepsze liczby ma Dembele - w zeszlym sezonie (TAK, W ZESZŁYM SEZONIE) miał co 94 gola lub asystę.

A jeśli cofniemy się do 16/17 to Asensio zamiast wypaść na 5 miejscu to wypadł na 4 przed Sane.

A co takiego ma w sobie Asensio, że uwaza się go za wybitny talent? Strzelił raz gola z dystansu ter Stegenowi i tyle. W dryblingu, kreacji, kontrach każdy inny go zjada.

Co do Mbappe - jest lepszym napastnikiem i zapewne piłkarzem niz Dembele, ale tak samo jak Dembouz potrzebuje dużej przestrzeni i ogólnie rzecz biorąc drybluje gorzej.

1

Klub musi to zgłosić. A zwykle duże kluby się nie bawią w takie zgłaszanie, bo każdy kontaktuje się z zawodnikiem przed podjęciem rozmów z klubem. Tylko mniejsze, biedniejsze drużyny składają doniesienia bo to jedyna metoda, żeby nie zostać pożartym przez większe kluby

2

Gomes odszedl, Denis nie miał odejść wiec nie wiem o czym ty mówisz, Samper jest kontuzjogenny. A Cillesen to chcial sam odejsc zeby wiecej grać, a Barca chce go zatrzymac wiec kolejny niepelnosprawny punkt twojego wywodu

7

Ja wiem, ze trendem jest uważanie Rakiticia ze najlepszego piłkarza Barcelony, ale uwazanie ze Rakitic moze byc lepszy niz Busquets na DMie...XD

7

Suarez może i jest grubasem. I może nie strzela goli. Ale dalej jest swietnym napastnikiem, robi za takiego Benzeme. I nasz Luis, drewniany grubas, w beznadziejnej formie i tak gra na takim samym poziomie co najlepszy Benzema, którego biali chcieliby mieć.

Ale trzeba kogoś szkalować na tej la rambli cnie

1

Grubyyy! hahhah

0

Kalafioricie z nich :))

0

La Rambla at its best - "Uaa Dembele jest beznadziejny" - "Valverde to g a nie trener" - "z grupy nie wyjdziemy"

5

Czego wy nie rozumiecie, ze połowa sukcesu to jest dojście do piłki. Wy tak narzekacie na Dembele "Uuuuaa nie strzelił setki"...połowa waszych faworytów to by nawet nie doszło do tej piłki...

0

Coutinho rozegrał jakies 65 minut przed tym meczem w pre-sezonie. Jest słabo przygotowany jeszcze po prostu

0

Trzeba było w szkole uważać to by się zrozumiało, a tak to heca

0

Tak to dziala? Jak ja czytałem o tym, że Eleven podzieliło się z nimi meczami, to wyczytałem, za zachowują sobie pierwszeństwwo wyborze..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?