1

@BarcaFan17 Myślę, że tak.

5

Mówi się o ogromnej cenie jaką będzie trzeba zapłacić za Hålanda, a Bild już wcześniej informował, że w jego kontrakcie jest zawarta klauzula wykupu w wysokości 30 mln euro. Promocja moim zdaniem. Dzisiaj informacje zmienili i klauzula wynosi podobno tylko 20 mln. Ciekawa sprawa.

4

@Chwytliwy Można żartować, ale w taki sposób, żeby było to śmieszne. Jeśli to tak Ciebie śmieszy, to super.

4

@Chwytliwy Ależ śmieszne. Dziwić się, że masz w niecałe 500 dni ponad 21 tysięcy komentarzy, skoro większość z nich nic nie wnosi.

6

Karim Adeyemi w tym sezonie:

Liga (2. liga w Austrii):

- 13 meczów
- 8 goli
- 7 asyst
- bezpośredni udział w 50% bramek Liefering

W Młodzieżowej Lidze Mistrzów:

- 4 mecze
- 3 gole
- 2 asysty
- bezpośredni udział w 41% bramek Liefering

Łącznie 17 meczów, 11 goli i 9 asyst. Notuje gola lub asystę średnio co 69 minut.

0

@Zip Myślę, że tak. Zapewne wypożyczenie. Spójrz na post wyżej. :)

4

@NeroTFP Uważam, że Abel powinien się udać na wypożyczenie. W Barcy B szału nie robi. Miał niezły początek tego sezonu, ale teraz wypadł ze jedenastki. Z chęcią zobaczyłbym go w jakimś pierwszoligowym klubie. Potencjał moim zdaniem ma bardzo duży, ale teraz potrzeba kroku na przód. Marques to także dobry napastnik, ma za sobą bardzo dobry sezon w Juvenilu A, gdzie był drugim najlepszym strzelcem zespołu i w ostatnich dwóch sezonach był też ważnym zawodnikiem w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Trochę mi jednak nie pasuje profilem na dziewiątkę w Barcelonie. Nie notuje prawie asyst (w zeszłym sezonie 0), umiejętności kreacji także dość przeciętne. Jednak ma świetne wykończenie, dobrze gra głową, tyłem do bramki, potrafi pracować w pressingu i znajduje się często w odpowiednim miejscu i czasie. Chciałbym żeby został, ale jeśli te negocjacje mają być trudne, to moim zdaniem nie warto podejmować większego wysiłku, jak wcześniej w przypadku Ansu, Moriby, Nico Gonzaleza itd.

5

Sport podaje, że Abel Ruiz i Marques są pod presją. Obaj grają w ostatnich meczach Barcy B bardzo mało (Pimienta postawił na Hirokiego Abe w roli fałszywej dziewiątki) i możliwe jest ich odejście z klubu. Marques wciąż nie przedłużył kontraktu z klubem i sytuacja jest skomplikowana, natomiast Abel chce spróbować swoich sił na wyższym poziomie. Do Barcy B ma już w najbliższym okienku trafić utalentowany napastnik. Mam nadzieję, że będzie to Adeyemi, który jest znakomity.

1

@tbas No tak, bo niby nie zrobił ogromnych postępów. I zagrał kilka razy gorzej i już go presja zabiła. :D Nie przestanie mnie ta strona zadziwiać.

2

@ForcaMilosz Przecież zwiększono klauzulę.

20

Ansu zrobił ogromne postępy, więc ulepszenie kontraktu i zwiększenie klauzuli wykupu to logiczna sprawa. W dzisiejszych czasach trzeba się odpowiednio zabezpieczać przed utratą młodych talentów. Klauzula wzrosła ze 100 mln euro do 170 mln. Jeśli Fati awansuje do pierwszego zespołu to klauzula wyniesie już 400 mln euro. Dobra decyzja klubu. Teraz trzeba o niego dbać i dawać mu regularnie minuty.

0

@ForcaMilosz No właśnie, na tej stronie zbyt często są powielane głupoty. Jak nie wiesz, to lepiej sprawdzić. Ansu przedłużył kontrakt z Barceloną pod koniec lipca i ma klauzulę wykupu w wysokości 100 mln euro. Jeśli ktoś chciałby go kupić, to musi tyle wyłożyć, a w tej chwili nikt tyle nie da.

1

@matirix20 @ForcaMilosz Dlaczego ktoś miałby go wykupić z Barcelony za 5 mln?

2

@PatrykBarcelona Myślę, że tak. Jednak nie jest potrzebny.

39

@PatrykBarcelona Jakby Barca potrzebowała pomocnika to myślę, że czas skończyć z takimi transferami i dać awans Puigowi.

4

@mandigal Podaję najważniejsze zalety danego gracza, więc oczywiste jest to, że będą się one dość często powtarzać. Nie bawię się już tutaj w konkretną analizę. Jakbym miał pisać na jego temat cały artykuł, to wyglądałoby to inaczej (jak w przypadku artykułu o Jandro Orellanie). :)

7

Txus Alba to jeden z najlepszych zawodników La Masii w tym sezonie. Pomocnik Juvenilu B rozgrywa kolejny świetny sezon i w tej chwili jest drugim najlepszym strzelcem zespołu i najlepszym asystentem. Rozegrał w tej kampanii nieco ponad 1000 minut, a na koncie ma 7 goli i 8 asyst. Świetny balans ciała, technika, wizja gry, uderzenie z dystansu, nie boi się wchodzić w pojedynki, dobrze pracuje w obronie. Czekam na debiut w Juvenilu A.

67

Riqui wreszcie regularnie trenuje z pierwszą drużyną. Na początku sezonu trochę go brakowało, ale teraz już chociaż trenuje. Nie zmienia to faktu, że on już powinien w tej pierwszej drużynie grać i z taką Mallorcą dostać szansę od pierwszych minut.

0

@Coutinho007 Ruiz gra słabo w Barcy B. Początek sezonu miał naprawdę dobry, a teraz znowu nie gra. Poprzedni sezon do zapomnienia, tylko kilka dobrych spotkań. Ja chcę go zobaczyć na wypożyczeniu. Ale trzeba przyznać, że gdy dostał szansę w pierwszej drużynie, to wyglądał naprawdę nieźle. Może grając na wyższym poziomie i z lepszymi zawodnikami strzelałby więcej bramek. Moim zdaniem ma problem z mentalnością.

1

@pax Zdaję sobie sprawę, że podawanie liczb Xaviego i Busquetsa nie ma większego sensu, ale po prostu dałem już statystyki każdego.

32

@gorgota Trudne pytanie. Myślę, że bym zaakceptował i wychował jak swoje.

14

@Coutinho007 Już mi się znudziło trochę odpowiadanie na takie brednie pisane przez niektórych. Trzeba zobaczyć grę Puiga w tym sezonie w Barcy B. On nie boi się pojedynków fizycznych, nie boi się wejść między dwóch czy trzech graczy. Angażuje się w grę w obronie, dostaje mnóstwo kopniaków, a bardzo twardo stoi na nogach i jest pod tym względem lepszy niż zawodnicy dużo lepiej zbudowani.

0

@student97r Jasne. Co najmniej dwóch graczy ze środka pola powinno odejść. Stawiam na wypożyczenie Alenii i sprzedaż Ivana. Wkrótce zapewne pożegnamy także Arturo.

5

@Witekk10 W spotkaniu z Leonesą w Pucharze Króla. To była bardzo ładna asysta.


37

Sporo się mówi o awansie Riquiego Puiga do pierwszego zespołu i o tym, że powinien już zbierać minut na najwyższym szczeblu (z czym się całkowicie zgadzam), dlatego postanowiłem sprawdzić ile minut w dorosłej drużynie w jego wieku mieli na koncie tacy pomocnicy Barcelony, jak Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Sergi Roberto, Sergio Busquets i Thiago.

*** Riqui ma w tym momencie 20 lat, 3 miesiące i 20 dni. W pierwszym zespole rozegrał 192 minuty i ma na koncie 1 asystę. ***

● Xavi w wieku 20 lat, 3 miesięcy i 20 dni w pierwszej drużynie: 3620 rozegranych minut i na koncie 4 bramki i 2 asyst. Bezpośredni udział w bramce średnio co 603 minuty.

● Andres Iniesta w wieku 20 lat, 3 miesięcy i 20 dni w pierwszej drużynie: 1396 rozegranych minut i na koncie 2 gole i 6 asyst. Bezpośredni udział w bramce średnio co 175 minut.

● Sergi Roberto w wieku 20 lat, 3 miesięcy i 20 dni w pierwszej drużynie: 408 rozegranych minut i na koncie 1 gol i 1 asysta. Bezpośredni udział w bramce średnio co 204 minuty.

● Sergio Busquets w wieku 20 lat, 3 miesięcy i 20 dni w pierwszej drużynie: 348 rozegranych minut, bez gola i asysty.

● Thiago Alcantara w wieku 20 lat, 3 miesięcy i 20 dni w pierwszej drużynie: 1118 rozegranych minut i na koncie 4 gole i 3 asysty. Bezpośredni udział w bramce średnio 160 minut.

Xavi był fenomenem i tutaj ciężko porównywać jego sytuację do obecnej sytuacji Puiga. Busquets i Roberto w jego wieku wcale nie grali dużo w pierwszej drużynie. Jestem pod wrażeniem liczb Thiago, który z buta wchodził do pierwszego zespołu. Riqui powinien jak najszybciej awansować do pierwszej drużyny i dostawać minuty. Już w tym momencie na koncie powinien mieć rozegrane około 1000 minut w pierwszym składzie Barcy.

2

@MaTt_BarcaFan O to chodzi?


1

@Gaucho Tak, jest świetny. Jeden z najlepszych zawodników w La Lidze.

6

Najlepsza 11 tygodnia złożona z zawodników U21. Top 5 lig.

https://pbs.twimg.com/media/EK4LaaNWwAUzEsR?format=png&name=small
[WhoScored]

0

@Colon Zgadza się, przecenili go jeszcze z 55 zł na 47. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?