0

@fcb710 @Transu96 wypowiadała się parę sekund w wydarzeniach o Lewym u nas, nawet było podpisanie fcbarca.com

0

Julia Cicha na Polsacie :-)

0

Człowiek już się nie może powoli doczekać do 16:30 i zdjęć z JWST. Jeden z moich ulubionych zespołów post-rockowych jeszcze bardziej mnie wkręca w takie klimaty.


0

Jutro pierwsze zdjęcia z Webba, jak uważacie to będzie od razu coś przełomowego czy hype po ukazaniu zdjęć spadnie? Ja uważam, że hype spadnie, bo z tych zdjęć coś wartościowego i istotnego dla nauki odczytają tylko naukowcy, którzy się tym zajmują. Zwykły człowiek zapewne popatrzy i tyle z tego, bo i tak nic więcej z tego nie zrozumie.

W linku lista obiektów, na cel które wybrał sobie Webb.

https://www.nasa.gov/feature/goddard/2022/nasa-shares-list-of-cosmic-targets-for-webb-telescope-s-first-images

0

@tomek8756 O najsztubie też mówili, dlaczego nie wspomniałeś

2

Rząd chce ograniczyć więźniom dostęp do lekarza bez kolejki oraz dostęp do gier komputerowych. Lewica jest przeciw

1

https://www.facebook.com/watch/?v=555346882964716

Masakra, jakie to trzeba mieć jaja i odwagę.

Jego oficjalny profil: https://www.tiktok.com/@simon.nogueira

1

@Kgorecki2500 Lipa, na bak nowy premier będzie lizał tyłek Putinowi.

1

Agrounia i rolnicy znów na ulicach Warszawy. Trochę uciążliwe, ale w sumie tylko oni mają odwagę wyjść na ulicę.

1

@vangoor Też tak uważam, twierdzi, że odpuści, ale ja mu nie wierzę do końca.

0

Ciekawe o ile podniosą dziś stopy. Wczoraj przy piwie ziomek mi powiedział, że zmienia robotę, idzie jeździć tirem w Holandii rozwożąc towar z centrów dystrybucji do sklepów (Lidl itp.). 23 euro czysto na godzinę, musiał tylko założyć działalność w Polsce. Praca od poniedziałku do soboty po 12-15h, towar często musi sam wózkiem rozładowywać, spanie w kabinie (w weekendy również) wyjazd na 4-6 tygodni. Za rok ma ślub, chce się budować, podziwiam ludzi za taką odwagę i zawziętość. Twierdzi, że o kredycie nie chce słyszeć, woli mieć rok wyjęty z życia (w sumie nie taki rok, bo od zawsze jeździł tirem). Naprawdę imponują mi tacy ludzie, że potrafią się tak poświęcić.

0

@semafor Bardziej zmowa cenowa. Większość rolników nie ma gdzie przechowywać zboża, pod gołym niebem mają przechowywać? Jak się skupy i młyny dogadały odnośnie ceny to nie ma przebacz. Na przyczepach też nie mogą przetrzymywać, bo nie będzie na co skosić reszty. W tym wszystkim chodzi mi o zmowę cenową, a później te skupy / młyny wywalą ceny w kosmos. Przytoczone skupy również skupują zboże z zachodniej Ukrainy, przerabiają papiery sprzedają w dobrej cenie, chcę zaznaczyć, że na Ukrainie nie kontroluje się praktycznie niczego (pestycydy, środki ochrony roślin itp.).

0

@BorzyKrzys Mam nadzieję, że ZMDK coś zmieni :)

3



A u nas cena pszenicy już taka jak w tamtym roku (w niektóry rejonach nawet niższa). Skupią po śmiesznych cenach, bo rolnicy nie mają gdzie magazynować, a po żniwach cena wyje... w kosmos. Zawsze ten najniżej musi dostać po tyłku. Jak to jest, cena nawozów oszalała, ropy oszalała, świat niby zmaga się z brakiem zbóż, a Polski rolnik, którego zboże jest bardzo dobrej jakości, dostanie marne grosze. Tak to niestety jest, banda musi się wzbogacić na tych zwykłych ludziach.

1

Nagłówki największych serwisów znów szaleją. "Niemal dwukrotny wzrost liczby zakażeń!!!". Zaczyna się.

25

Obajtek i spółka na bank wiedzieli, że ropa spadnie, zrobili niby wielką promocję i obniżkę o 30 groszy, ludzie tłumnie polecili tankować, a teoretycznie przy dzisiejszej cenie baryłki spadki powinny być na poziomie ~50 gr/litr. Pięknie nasz naród rozgrywają.

1

Temat covidu znów powraca to i mi odklejony sen się przytrafił :) Śniło mi się, że kupiłem piwo, jakaś nowość, gdy skonsumowałem je z ziomkami, jakaś obca laska uświadomiła mi, że to piwo było z dodatkiem szczepionki. Ziomki normalne piwko, a ja z dodatkiem szczepionki, niezłą bekę ze mnie cisnęli, ale dobrze, że ten sen się szybko skończył :) Coś chyba jest na rzeczy z tymi snami, że jak się o czymś dużo gada to później się śni, ostatnio w week właśnie dużo gadaliśmy na temat piw i szczepionek, więc się skumulowało.

0

@joloskyy Współczuje

1

Macie jakieś sytuacje w życiu, o które macie żal do dnia dzisiejszego, bądź jakieś szanse, które przeszły wam koło nosa? Ja pamiętam, w liceum byłem jednym z lepszych uczniów z matematyki, wraz z jedną koleżanką. Było to już kilka ładnych lat temu. Organizowano wtedy dla najlepszego ucznia wyjazd do CERN, aby zwiedzić i zapoznać się z LHC (zbierano po jednym uczniu z każdego liceum). Pomimo, że z matematyki byliśmy raczej na podobnym poziome, to z fizyki byłem trochę lepszy. Mam żal, że nie wybrano mnie wtedy, nauczycielka matematyki nawet nie zapytała, czy któreś z nas interesuje się tym tematem. Ja właśnie od dziecka do dnia dzisiejszego mega interesuje się nauką, nowymi odkryciami itp., a LHC to już całkiem mnie mega jarał (teraz bardziej przerzuciłem się na JWST). Byłem czasami trudnym uczniem pod względem zachowania, zapewne to zdecydowało, ale tej koleżanki kompletnie nie interesowały takie rzeczy - nawet nie poszła chyba na studia (była zdolna, ale olewająca). Ja też nie jestem jakimś naukowcem, nie zajmuje się nauką zawodowo i trochę moje życie zawodowe potoczyło się inaczej, ale ogólnie nauka / odkrycia to jest moje mega hobby. Do dziś czasami mam żal o to, za młodu nie miałem odwagi, żeby pogadać z tą nauczycielką i zawalczyć o swoje. Ta koleżanka potraktowała to jako zwykłą wycieczkę (mówiła mi tak nie raz), a ja bym to potraktował jaki przygodę życia i spełnienie marzeń. No nic, tak to jest w życiu :)

0

@RomanHoffer Najważniejsze to jest przełamać się i zrobić pierwszy krok, po studiach pracę zmieniałem ze 3-4 razy, pracowałem maksymalnie po parę miesięcy, aż w końcu znalazłam ta, w której pracuje już 5 lat, ale też już myślę o zmianie, bo czuję że w obecnej robocie doszedłem do ściany, znaczy czuję że uwiłem sobie wygodne gniazdko i nie rozwijam się i stoję w miejscu.

2

@Hubsao Bardzo dobrze, jechać ze Stanowskim.

4

@bartas97 Bardzo dobrze, jechać i po Stanowskim.

5

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-wzywaja-do-poszukiwan-korespondencji-von-der-leyen-z-szefem-,nId,6129289

Nieźle, 1.8 miliarda dawek szczepionek negocjowano przez zwykły komunikator internetowy :) (dawka szczepionki pfizera kosztuje od 15,5 do 19,50 euro - około 35 miliardów euro). Wszystkie wiadomości zaginęły. Przykro, kto by się spodziewał.

0

@kuczyniak Mnie czeka budowa garażu murowanego 3 stanowiskowego, ale na razie czekam z zakupem materiałów, gdy tylko będą oznaki pokoju na Ukrainie, bądź perspektywa nie podnoszenia lub obniżki stóp procentowych to od razu kupuję. Fakt, nie spieszy mi się, więc mogę wyczekać najlepszy moment.

1

@barcanawieki na razie kacapy po całości są przegranymi, jedynym chyba plusem dla nich jest zacieśnienie współpracy z Chinami.

2

@DaPidejpi @Lionel_Messi10 było bardzo blisko, ale chodziło o kolibra :-)

2

Mój ogród odwiedził dziś furkacz gołąbek, bardzo ciekawy owad, zgadnijcie kogo przypomina.

2

@Essos Zara Cię fanatycy RDR 2 zjedzą, a jest ich wielu na tym forum.

9

https://x.com/NZGoebbelsa/status/1539574777115037697/photo/1

"Niezależne" i "samodzielnie myślące" kobiety VS "niewolniczo myślące" i "prowadzone na smyczy" kobiety.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?