Xwowrak
Dołączył/a: czerwiec 2013
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@bartekvisca Ja mieszkam na wsi, firma w której pracuje znajduje się na wsi (wschodnia polska). Ukończyłem dziennie mgr inż. Czy jestem zadowolony z zarobków? Jak na region, w którym pracuje RACZEJ tak (6,5 - 7k netto bez premii), praca biurowa pon - pt od 8-16, szefa praktycznie nad sobą nie mam, jedynie audity mnie weryfikują. Napisałem RACZEJ, bo ja mam taki charakter, że zawsze mi mało, dlatego szukam właśnie roboty dodatkowej, trochę w sezonie pomagam wujkowi na gospodarstwie, a w czerwcu kończę podyplomówkę i mam zamiar iść do szefa po podwyżkę, bo mam sporo argumentów (nigdy wcześniej go o to nie prosiłem, podwyżki zawsze sam mi dawał, w tej firmie pracuje prawie 5 lat). Codziennie przeglądam oferty pracy, żeby być na bieżąco z rynkiem pracy, no i staram się rozwijać (czasami trafiają się darmowe szkolenia, albo ciekawe promocje).
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Jakie obecnie biuro podróży polecacie? Bardziej mi chodzi o jakość usługi niż cenę.
2
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-wysle-Ukrainie-25-tys-ton-benzyny-8339037.html
Ciekawe czy za darmo, czy zapłacą. Kurcze jakoś się to złożyło ze wzrostem cen na naszych stacjach.
4
Warzywo, folia, truskawki i borówka zabezpieczone przed mrozem, można spać spokojnie. Trzeba jakoś się zabezpieczać przed inflacją.
1
@jacobFCB kiedyś o nim pisałem, to czy jest bezwartościowa to mniejsza o to, ale zawsze mnie to ciekawiło ile on kur... zarabia. Czuję, że kwota by mnie powaliła.
5
@Hanok Ukraina wygra. Pomimo, że ma słabą piosenkę.
1
Ciekawa sytuacja na stacjach, benzyna powoli się zrównuje z dieslem, niestety to nie diesle tanieje (coś tanieje ale powoli), a benzyna drożeje szybko.
0
@AdamaTraore ja większe zakupy robię w Kauflandzie.
1
Ciekawie się dzieje, Erdogan przeciwko Finlandii i Szwecji w NATO.
0
@Barca1992 gdzie można zobaczyć?
0
@LioMessi10 a tego to nie wiem
1
@mrboom Ja mam Orange, pakiet 25 zł co miesiąc, rozmowy i smsy bez limitu do wszystkich (jedynie brak MMS, ale nie potrzebne mi to w dzisiejszych czasach), internet w sumie też bez limitu, bo za każde doładowanie konta i odnowienie pakietu masz dodatkowe GB, które się kumulują, obecnie mam tyle internetu, że nie do przerobienia w najbliższym czasie (dokładnie 1092,47 GB z samego pakietu do wykorzystania na wszytko, plus coś tam za doładowania).
1
@Ojciec5tkidzieci Czytałem o nim ostatnio sporo. Niezła menda. Podobno papież Pius XII przymykał na to oko. Ciekawe jaki mieli w tym cel, może naziści wiedzieli dużo i obawiali się, że coś ujawnią. Z drugiej strony kiedyś czytałem, że naziści próbowali obsadzić kogoś swojego w strukturach kościelnych żeby od środka tę instytucję niszczyć. Podobno ten pomysł nie przeszedł, ale kto tam wie jaka była prawda. Z trzeciej strony, oprócz nazistów, może komuś jeszcze była na rękę eksterminacja żydów (tu już sam sobie dodaj). Czytałem kiedyś, że w październiku 1943 r. Niemcy przeprowadzili łapankę w rzymskim getcie i aresztowali ponad 1000 osób. Pociąg, w którym zamknięto wszystkich, stał dwa dni na stacji w Wiecznym Mieście, zanim wyjechał do obozu zagłady Auschwitz. Nie mogło się odbyć bez wiedzy Piusa XII, mimo to papież milczał w ciągu tych dni. Pewnie nigdy się nie dowiemy prawdy.
0
@BART97 na razie za małe kwoty dla przyjemności, chce zobaczyć czy to dla mnie :-)
0
@Rust_Cohle trzeba być pozytywnie nastawiony :-)
0
Chciałbym zacząć coś w krypto. Jestem zielony, ale małymi kowtami chciałbym zacząć. Jaką giełdę polecacie? Binance czy może Zonda? Chciałbym wejsc w eth i btc, myślę, że w końcu odbicie musi nastąpić, szczególnie jak panika związana z luna będzie ustępować. Może bym też trochę luny kupił, może będzie nadzieja na odbicie.
3
Antrykot w elemencie ponad 1,5 roku temu 24 zł, obecnie 49,90 zł (obniżony VAT). Inflacja 12,3% no jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze robią, dobrze wszytko jest w porządku, jest git, pozdrawiam cały rząd, dobrych chłopaków i niech się to trzyma, dobry przekaz leci. Najważniejsze dobry przekaz z GUS'u leci, 12,3% to chyba kur.. w snach.
2
W obecnych czasach to najlepiej mieć dużą rodzinę, najniższą krajową na umowie, a resztę pod stołem, przecież zawsze Państwo pomoże, Państwo idealne. Emerytura? A obieca mi ktoś, że kiedyś będzie na nią kasa i będzie miał kto na nią pracować?
1
Lubię czasami w wolnym czasie poczytać o historii, jak sobie ostatnio czytałem o II wojnie światowej i to co się działo na kilka lat przed jej wybuchem to mam trochę ciarki. Mam nadzieję, że to co się dzieje na Ukrainie to nie jest początek czegoś większego.
0
@FCB_dimiC Mój ojciec dorabia sobie do emerytury, jest kierowcą karetki (bez ratownika medycznego), jest na umowie zlecenie, on nie dostawał żadnego dodatku, a w kombinezon to kur... musiał codziennie parę razy wskakiwać. Jego koledzy ratownicy nowe fury z salonu, motocykle, działki, mieszkania. Młody łepek ratownik medyczny, prawie zerowe doświadczanie, po jakiejś tam zaocznej szkole medycznej (wiadomo płacisz to wymagasz), 30-40 k miesięcznie, największe kozaki nawet po 50 k, ale to już kompletnie beż życia prywatnego. Ojciec mówił, że jak już się trochę uspokoiło, to większość czasu siedzieli w koszarach przed TV, albo w łóżku leżeli, a dodatek leciał. Ja rozumiem jakiś tam dodatek, ale kurde jakieś są granice... A to tylko ratownicy medyczni, a ile musieli zarabiać lekarze, pielęgniarki?
2
@Barca1992 tak jak pisałem nic jej nie zrobią.
0
Tak jak kiedyś pisałem, ratownicy medyczni zarabiali po 30-40k miesięcznie. https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-15-tys-zl-za-30-minut-pracy-nik-bierze-pod-lupe-dodatki-covi,nId,6012846
15
To było niepotrzebne. Pracuje z Ukraińcami od ponad 5 lat, nic do nich nie mam, ale jestem przekonany, że gdybyśmy to my byli teraz na ich miejscu, to nie moglibyśmy liczyć na aż taką pomoc z ich strony, jaką my im teraz oferujemy. Taki naród, trochę roszczeniowy.
9
@tristan87 Nic jej nie zrobią, niestety za takie zachowanie powinno grozić więzienie. Zaczynają czuć się bezprawnie.
1
Na razie putin nic nowego chyba nie powiedział, ciągle ta sama śpiewka. Mam lekkie wrażenie, że nawet trochę za miękka ta przemowa jak na to co się spodziewałem.
2
Nieźle się tam bawią u ruskich, to już któryś z kolei oligarchą, który "sam" postanowił odejść z tego świata.
https://wiadomosci.wp.pl/byly-szef-lukoil-nie-zyje-tajemnicza-smierc-w-rosyjskim-przemysle-naftowym-6766895501736736a
0
Unia chce nałożyć embargo na ropę. Inflacja jeszcze bardziej wybije w kosmos.
0
@tbas Rubel trzyma się najlepiej od czasu startu pandemii. Pewnie większość zachodu już potulnie płaci w rublach.
0
@Kurkmen Nie pozamykają już, nasz kraj jest praktycznie bankrutem, nie stać nas na kolejny lockdown.