Xwowrak
Dołączył/a: czerwiec 2013
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Bykunn w jaki sensie bei narzekać? Co z tego, że pszenica i rzepak biją rekordy, jak ropą i nawozy również boją rekordy, a bez nawozu i oprysków nic nie wyrośnie, szczególnie pszenica konsumpcyjna.
0
@Matheo123 również słyszałem o takim czymś, że ktoś dostał takie wezwanie, stawił się i tylko sprawdzili że taka osoba jest dostępna i się stawiła i tyle, bez żadnego szkolenia dwoutygodniowego
0
@Matheo123 dwa tygodnie przeszkolenie, musi Ci dać wolne, nie ma że nie, albo musisz mieć dobrą wymówkę. Za wolne z tego co się orientuję to chyba później jakoś gmina zwraca.
1
@Matheo123 jak był kiedyś w wojsku i miał kiedyś przysięgę to wezwanie to nie jest związane z wojna, już dawno takie osoby dostawały wezwanie, bo są one związane ze szkoleniem które jest zaplanowane na kwiecień
3
Ukrainiec, pracuje jako stolarz w mojej okolicy, robił u mnie meble, jego kuzynka uciekała do Niemiec (ma tam kogoś znajomego). Po drodze zatrzymała się na trochę właśnie u tego Ukraińca stolarza. Jego szef i współpracownicy są Polakami,gdy się dowiedzieli to jej trochę pomogli. Spytali jej również, czy to co pokazują w tv / internecie jest prawdą to ona opowiedziała, że tak tylko, że więcej cywilów ginie tak naprawdę niż podają.
0
@Matheo123 Był on kiedyś w wojsku?
0
@Toretto Czas pokaże.
0
@Kgorecki2500 Obserwujmy Łęczną.
0
Mój znajomy ma brata do którego zadzwonili z WKU, że chcą na jego polu rozlokować czołgi. I tak pewnie nikt nie uwierzy, ale to prawda.
1
@william_wallace Zaraz im wyłączą fb, netflixy i inne usługi, nie kupią nic za zachodnich marek to się skończy pajacowanie.
1
@LioMessi10 #Hostomel Twitter zbyt drastyczne żeby tu wrzucać
1
Ale rzeź w Hostomelu, albo naprawdę putin wysłał mięso armatnie, albo Ukraińcy tak sobie tak dobrze radzą.
0
@bartekvisca Kolega w pracy pellet w zeszły week kupował 1650 zł odbiór osobisty.
7
Jak daj Boże wojna się skończy, to już te sankcje na ruskich powinni zostać na zawsze za te zbrodnie wojenne i terroryzm. Czekaja nas ciężkie lata kryzysu, ale musimy się w pełni od nich uniezależnić.
0
https://x.com/gana_natarajan/status/1499607530489585667
Chyba nas maski nigdy nie opuszczą.
0
@LS Już usunęli, wydaje mi się że w tym konwoju był jaki radar na gąsienicach, albo coś w ten deseń, nie znam się na sprzęcie. Tak to był NUR-21, ale już więcej nie piszę.
16
Lokalne media to dzbany, wiele organizacji prosiło, aby nie ujawniać ruchu wojsk, a tu bach dziś pierwsza wiadomość na takim portalu to przejazd kolumny wojsk przez miasto... Również jak zaczęła się wojna, to na tym samym portalu było info "Z nieoficjalnych informacji hurtowników wynika, że będzie problem dostawą paliwa"...
2
@MesQueUnClub96 O panie, ale kasa.
0
@takisobiektos Problemy z łańcuchem dostaw.
0
Dwie fabryki Volkswagena w Polsce wstrzymują produkcję, zaczyna się.
0
@arkasath Ostatnie zdanie, może nie do końca im dobrze, ale tu będą czuć się bezpiecznie. Dopóki Ukraina nie wejdzie do UE i NATO to Ukraińcy nie będą chętnie wracać do siebie.
2
Najgorsze jest to, że obecnie mamy mega rozpieszczone społeczeństwo, boję się jak to będzie wyglądało jak przyjdzie prawdziwy kryzys, który jest nieunikniony.
Odnośnie sankcji na ruskich w sferze sportu, kultury itp. jest to bardzo dobra decyzja. Propaganda pierze im mózgi, radio, tv, internet, ale gdy zobaczą, że nie ma ich kraju w rozgrywkach sportowych, zablokują im zachodnie usługi to może się w końcu będą budzi, że to nie są ćwiczenia na Ukrainie.
2
@tobiasson92 Poczekajmy kilka miesięcy, jak przyjdzie nam płacić 30-40 zł za bochenek chleba, ropa już po 117$, złoty dostaje po tyłku, a nawozy i pszenica biją rekordy, ponieważ ruskie i Ukraina były ich największym eksporterem. Spodziewałem się wzrostu poparcia dla PIS'u, jak zwykle się potrafimy zjednoczyć, ale dlaczego dopiero w takich sytuacjach, a nie gdy PIS jeb... na w tyłek od tylu lat. W czasach koniunktury my rozdawaliśmy na prawo i lewo zamiast zaciskać pasa i robić inwestycje, czeka nas katastrofa, nie ma co się śmiać z ruskiej gospodarki, bo może być tak, że na koniec my gorzej wyjdziemy. Wczoraj napisałem, pomagać ale bardzo rozsądnie, musimy pamiętać również o SOBIE, a nie 500+ dla każdego Ukraińca, darmowe żłobki, jak duża część naszych dzieci nie może się dostać do nich, bo po prostu jest ich za mało. Obecnie super pomagamy, zbiórka darów, zbiórka pieniędzy, przyjmowanie rodzin z Ukrainy, ale wydaje mi się, że taka pomoc powinna wystarczyć, na większą po prostu nie stać naszego kraju.
5
@Blanco16 ruszyła ponów od budowa Baltic pipe, już w październiku popłynie trochę gazu.
3
Powinniśmy pomagać bardzo rozsądnie, zapewne obecna sytuacja będzie trwać bardzo długo, powinnyśmy również zadbać o siebie, czekają nas ciężkie czasy.
1
@prokofiew te dwa banki obsługują handel gazem i ropą, wyłączenie ich oznaczałoby koniec handlu tymi surowcami, na co na razie Europa nie może sobie pozwolić.
29
putina to chyba zaraz zjedzą ruskie
Nie spodziewałem się tylu sankcji z całego świata.
10
@ObiwanKenobi Tak czułem, że to tylko tak pięknie wygląda z zewnątrz.
0
Odnośnie obecnych wydarzeń, mam w pracy styczność z bardzo wieloma Ukraińcami. Zdecydowana większość jest za obecną władzą, ale zdarzają się też Ukraińcy, którzy są za ruskimi i popierają ich działnia, z rozmowy wynika, że są bardziej ze wschodu. Widać wyraźny zgrzyt pomiędzy tymi dwiema grupami. Uważam, że ludność ze wschodnich regionów Ukrainy popiera Putina i będą chcieli się dołączyć do Ruskich.
0
@mat32 Ja mam inne podejście, to jest straszy człowiek, nie pawa jakąś ogromną nienawiścią, jest przerażona, ale opowiada mi dawne czasy.