1

@michal26 Jak ja kiedyś pisałem, że ratownicy medyczni w trakcie pandemii zarabiali około 30k to nikt mi nie wierzył.

0

@goldenboy Na playera była promocja 39 zł rok, ale nie wiem czy jeszcze obowiązuje.

2

Sytuacja w Kazachstanie, Putin na bank maczał tam swoje palce. Kazachstan ma zaraz po Rosji największe złoża gazu spośród byłych Państw ZSRR (i jedne z największych na świecie).

2

1

@Bogan Jak mnie ten rząd wkur... A najgorsze jest to, że opozycja też jest żałosna i nie ma na kogo zagłosować.

0

@Mikolaj96 Tak, ale jak pracownik podpisze ten wniosek dla klasy średniej to będzie otrzymywał co miesiąc mniejszą pensję, a dopiero przy rozliczeniu otrzyma zwrot?? Pracownicy będą kręcić nosem, większość woli mieć więcej co miesiąc, a nie raz do roku.

0

Wypełnialiście wniosek o niestosowanie ulgi dla klasy średniej? Chyba najbardziej się głowią osoby które zarabiają na pograniczu 5,7 k brutto. Orientujecie się dokładnie jak to jest? Np. pracownik zarabia przyjmijmy 5,4k brutto, ale dostanie w jednym miesiący premię świąteczną i mu przekroczy 5,7 k, to bez tego wniosku będzie musiał zwrócić cały podatek przy rozliczeniu PIT'u?

0

Składaliście PIT-2?

0

@Geble chyba chodzi o to, że jeżeli żona przekroczy te widełki, albo straci pracę bądź będzie zarabiać mniej niż te widełki to będzie musiała oddać wszystko. Ten papier to takie zabezpieczenie, takie coś znalazłem w Internecie "Co ważne, na takim rozwiązaniu pracownik nic ostatecznie nie traci – jeśli jednak okaże się, że ostatecznie w 2022 r. był uprawniony do skorzystania z ulgi i zmieścił się w limicie, będzie mógł z niej skorzystać w zeznaniu rocznym. Jedyna różnica polega na tym, że w trakcie roku będzie otrzymywać niższe wynagrodzenie."

0

@kacmik1809 moja żona zarabia właśnie w tych widełkach, raczje nie przekroczy, ale lepiej niech podpisze i się zabezpieczy.

0

U mojej żony w robocie, kadrowa rozdaje wniosek o niestosowanie ulgi dla pracowników (tzw. ulgi dla klasy średniej) konkretnie o niepomniejszenie dochodu kwotę ulgi dla pracowników. Kadrowa twierdzi, że lepiej się wyjdzie jak to się podpisze. Orientuje się ktoś w tym?

1

@amanter ja pierdo.... co za czasy...

0

JWST rozkłada osłony termiczne, ale jakoś nie zauważyłem znaczących różnic w temperaturach. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i za pół roku świat zobaczy coś niesamowitego.

1

Ogniem i mieczem. Izabella scorupco top.

0

@LambiPL nie dość że rok się dopiero zaczął to już widzę od samego początku ostry podryw :-)

0

Chyba na Polsacie bardziej mi podchodzi. Cleo też niezła jest.

0

@MysticCat A kiedy mamy pić jak nie dziś?

0

Jaki był sens wysyłania kosmicznego teleskopu Jamesa Webba, jeżeli już są plany odnośnie ATLAST, który ma być pod każdym względem lepszy od JWST? Interesuje się ktoś tym tematem?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Ministerstwo Zdrowia się podnieca, że jest znaczny spadek przypadków tydzień do tygodnia.... Już to widzę jak ludzie idą się testować przed samymi świętami. Po świętach będzie armagedon...

0

Macie jakiś sposób na zamarzający zamek w starszych autach? Mamuśki auto już mnie denerwuje...

1

@macio_944 Oceniasz cały naród na podstawie kilku komentarzy na fb?

2

@kuz Trzeba będzie stare graty z garażu odkurzyć.

2

Jaką preferujecie formę zakupów prezentów? Ja byłem prawie pół niedzieli na zakupach i praktycznie nic nie kupiłem. W niedzielę wieczorem usiadłem, wybrałem to co mi się naprawdę podoba i zamówiłem wszystkie prezenty, do dziś większość już przyszła, oczekuje już tylko na jeden. Coraz bardziej męczą mnie zakupy stacjonarne w galeriach. Jak na razie stan przesyłek bez zastrzeżeń. Z allegro smart to nawet sporo taniej wychodzi niż stacjonarnie.

0

@RMS Nie podali konkretnego terminu :)

0

Na początku pandemii były plotki, że wojsko wyjdzie na ulice i pozamyka miasta. Dziś dotarły do mnie plotki, że przez 2-3 tygodnie nie będzie prądu, żeby robić zapasy, zapałki, świece, woda, wycofywać pieniądze z konta, paranoja :)

1

@Elprofesorxx Podałeś znajomych w wywiadzie? Może dlatego są źli.

0

Jaką telewizję polecacie? Canal +, Polsat? A może coś innego?

0

Dlaczego na TVP Sport na tv wyskakuje jakiś błąd? W tle leci transmisja, ale na ekranie wyskakuje błąd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?