1

@Albus54 Warto odłożyć tyle żebyś mógł bez pracy, gdyby coś się stało, przeżyć pół roku, a resztę pieniędzy staraj się inwestować :)

7

@TheNekro94 A czemu naiwnym albo głupim? Przyznaję się od razu, że w tym temacie jestem zupełnie zielony, ale w czasach gdy nie było wirusa to ilu ludzi specjalnie jechało/leciało na mecz Barcelony żeby obejrzeć Messiego na żywo? Ile koszulek Messiego się sprzedało? Ile gadżetów z jego podobizną się sprzedało? Ilu sponsorów płaciło Barcelonie i Messiemu za reklamy, bo musi być tam Messi? Ja tego nie wiem, ale jak Ty masz jakieś mocne dane statystyczne, które mówią, że klub na pewno nie mógł zarobić dzięki Messiemu 300 mln euro rocznie to bardzo proszę podziel się, bo jestem ciekaw jak to wygląda od środka.

0

@maroon też się nad tym zastanawiałem, ale logicznego wytłumaczenia nie znalazłem

2

@4drian0 A co teraz można stwierdzić, że jest w formie, bo dwa dobre mecze zagrał?

1

@mr_robot Deja vu? Dlaczego? Jeśli mam deja vu z konkretnej sytuacji, która dzieje się w konkretnym miejscu w otoczeniu konkretnych osób to jakie jest prawdopodobieństwo, że to jest sytuacja z poprzedniego życia? Biorąc pod uwagę, że np. ostatnio miałem właśnie deja vu korzystając z laptopa, a w moim potencjalnym poprzednim życiu taka technologia jeszcze nie istniała.

0

@JacekM Nie mam pojęcia co to jest niestety

4

@Pilka_jest_okragla No nie spodziewałem się tutaj takiej odpowiedzi xD

0

@BarcaInfo Przeciętny użytkownik La Ramblii, który wyczytał, że Garcia to kocur:


0

@AssisMoreira Czyli rozumiem, że wierzysz w reinkarnację? No to zachęcam Cię żebyś coś więcej na ten tematu tutaj napisał.

39

Co sądzicie na temat reinkarnacji?
Dzisiaj czytałem artykuł na pewnej popularnej polskiej stronie i udało mi się wyczytać, że Dr Ian Stevenson, amerykański psychiatra, zebrał ponad 2,5 tys. opowieści dzieci z poprzednich wcieleń. Przypadki dzieciństwa badane przez Stevensona mają wiele cech wspólnych.
Dr Ian Stevenson, który zmarł w 2007 r., był przewodniczącym Wydziału Psychiatrii na University of Virginia, School of Medicine. Został również uhonorowany tytułem Carlson Professor of Psychiatry w tej instytucji. Począwszy od 1961 r., przez 40 lat, dr Stevenson badał dzieci, które "spontanicznie przypominały sobie poprzednie wcielenia". Zdecydował się badać tylko dzieci, ponieważ uznał, że jest mało prawdopodobne, aby dzieci zmyślały wspomnienia z poprzedniego życia. Po nim stanowisko przejął Jim Tucker, który kontynuuje te badania.
W 2018 r. dr Tucker poinformował Semkiwa, że Stevenson i jego koledzy zebrali ponad 2,5 tys. przypadków wspomnień z poprzedniego życia z dzieciństwa. Zdaniem badaczy w 1567 z tych przypadków osobowość z poprzedniego życia została przez nich potwierdzona. W kolejnych 150 przypadkach osobowość z poprzedniego życia została "wstępnie" zidentyfikowana.
Przypadki dzieciństwa badane przez Iana Stevensona mają wiele cech wspólnych, które Semkiw usystematyzował:
1. Gdy tylko dziecko zaczyna mówić, zaczyna opisywać poprzednie życie
2. Dziecko pamięta szczegóły swojej śmierci w poprzednim życiu
3. Można zidentyfikować poprzednią rodzinę
4. Płeć zwykle pozostaje taka sama
5. Wygląd fizyczny może być podobny
6. Relacje odnawiają się poprzez reinkarnację
7. Dzieci pamiętają przerwę pomiędzy wcieleniami

Średnia przerwa między śmiercią a odrodzeniem wynosi 4,5 roku. W przypadkach reinkarnacji obejmujących samobójstwo w poprzednim życiu, średni odstęp między śmiercią a ponownymi narodzinami wynosi tylko 3 miesiące.

4

1

@Sulimo Niby dzik, a mi się zawsze jego wygląd kojarzył ze wściekłą świnią/dzikiem

6

@Shapiro O widzę kolega ogląda mecze City, a wcześniej uważnie śledził karierę Diasa w Benfice XD
Bardziej chodziło o to, że kolega @MontelQ pytał się kogo my mamy i wskazał na Lengleta. Delikatnie podsunąłem myśl, że zamiast patrzeć na to w ten sposób to można zauważyć, że mamy perspektywicznego Araujo, który gra naprawdę nieźle, a i w głowie ma poukładane - no materiał na przyszłą topkę świata. Nigdzie nie porównałem Araujo do Diasa.

3

@camp_torres10 Za czasów Pepa i Valverde nie było koronawirusa, a Barcelona nie miała długów

0

@Michvl no mówię na głodnego :D

32

@MontelQ Araujo?

12

@amanter Po co głodzisz psa, a potem mu wsypujesz 200 g cukru do odbytu?

0

@Zboras_1964 kogo wziąłeś w zastępstwo?

1

@AlwaysBlaugrana Rzeczywiście, w styczniu zagrał aż 270 minut na 720 możliwych, więc ostatnie mecze chyba nam za dużo nie mówią. Dopiero trzy najbliższe kolejki pokażą jaki tak naprawdę ma plan Koeman, ale sam zrezygnowałbym z Lengleta w meczu przeciwko PSG.

12

@excalibur No na razie nie pokazuje, że jest wart 120 melonów

0

Wiadomo do kiedy Kane ma kontuzje? Nie wiem czy go sprzedawać w fpl

1

@cules100pro Co prawda zagrał dobre dwa mecze, więc jeszcze o ustabilizowanej formie nie możemy mówić, ale w pod nieobecność Pique i z taką formą Lengleta to rzeczywiście nie będzie innej opcji jak zagranie z Araujo i Umtitim.

1

@kodi77 Wystarczy zobaczyć ich ostatnie wyniki oraz tabelę i widać, że nie jest ciekawie.

8

@Rust_Cohle Krótki poradnik jak działa LR:
- Barcelona wygrywa mecz - zajebiście, trener wyciska maksa, dogonimy Atletico, wygrana 1:0, bo oszczędzają siły na LM
- Barcelona przegra mecz - wywalić trenera, niech Messi odejdzie, Griezmann tragedia, czemu Puć nie grał
- jakiś zawodnik zagra dobrze - jeśli utrzyma formę (z jednego meczu xD) to jestem spokojny, no normalnie drugi Iniesta, oby tylko kontuzji nie dostał
- jakiś zawodnik zagra źle - sprzedać go, za drogi był, po co trener go wystawia jak jest Puć

6

@rafik300010 Tak naprawdę to ja. Jeszcze przed pandemią byłem na wycieczce w Barcelonie i podczas zwiedzania Camp Nou powiedziałem, że idę do kibla zrobić kupę. Zamiast tego znalazłem biuro Bartomeu, a tam na biurku teczka z przekreślonym zdjęciem Messiego, jak w detektywistycznych filmach gdzie zły charakter trzyma akta wyeliminowanego przeciwnika. Otworzyłem teczkę i na pierwszej stronie była kwota z zarobkami Messiego to cyknąłem fotkę, ale nie upubliczniałem informacji za szybko, bo czekałem na odpowiedni moment. Kilka tygodni temu sprzedałem zdjęcie Marko Gaccio za 500 zł, dobry deal.

4

@BarcaSupporter Barcelona szuka oszczędności, liczy się każde euro, a Ty chcesz pieniądze na speakera wydawać? No prezydentem to byś nie mógł zostać. Tutaj trzeba Garcie zakontraktować i mu co sezon dawać podwyżkę.

15

@maatiixx Jestem fanem Almerii, ale nie mamy swojego forum polskiego :(

2

@tomek8756 W przypadku niektórych popaprańców to aborcja nawet do 18 roku życia powinna być legalna

0

Jest Sevilla! Dobrze, że teraz gramy z najlepszymi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?