0

jeżeli prowadzisz Ajax ciężko jest utrzymać swoich najlepszych piłkarzy w drużynie. jeżeli masz świetnych piłkarzy, którzy są wychowankami Ajaxu, oni prędzej czy pózniej odejdą do najlepszych lig i drużyn. największym problemem Ajaxu teraz to liga w której grają, ona jest po prostu za słaba na tle najlepszych lig i ma dużo mniejszy wzkaznik sportowy. jeśli mówisz Ajax to mówisz przed ewszystkim o wielkiej historii. ich szkółka jest olbrzymia. mówisz o przykładach meczów to ja dam taki. dlaczego man UTD ma tak wysoki wskaznik sportowy tuż obok Realu Madryt, FC Barcelony i Bayernu Monachium, sam wiesz przecież co grają. dlaczego, dlatego, że byli finalistami 3 edycji ligi mistrzów w ciągu ostatnich 6 lat ( 1 wygrana ) bo byli w półfinałach wiele razy, dlatego. dlaczego Ajax ma najlepszą szkółkę piłkarską na świecie? bo Cruyff, bo Wim Anderiesen, bo Piet van Reenen, bo Arie Haan. Nie mają sukcesów na arenie międzynarodowej? a wygrali 4 Edycje Pucharu Mistrzów. nie dają im nic wychowankowie? chyba, że dodasz do tego 31 mistrzostw Holandii, dorzucisz 18 pucharów Holandii, puchar UEFA, 3 superpuchary europy, 2 interkontynentalne i 1 puchar zdobywców pucharów.

0

właśnie oto chodzi, że 80% taktyki Atletico polega na tym by uniemożliwić wykonywanie swojej taktyki FC Barcelonie. Dlatego będzie to najtrudniejszy mecz tego sezonu.

0

ten stadion będzie miejscem jeszcze wielu wielkich, historycznych spotkań. to jest najpiękniejszy stadion na świecie, drugi to Santiago Bernabeu

0

wiesz co to będzie Eriksen za kilka lat? ja Cię nie rozumiem

0

o matko boska. wiem, że mam przykład. mam mecz na Camp Nou i mam mecz na Amsterdam Arena. znasz średnią wieku piłkarzy Ajaksu? wiesz co zrobili z FC Barceloną na swoim podwórku? 2:0 - czerwona kartka. mecz przegraliśmy grając w przewadze 2:1. idz Pan w c***. Ty mówisz o młodzieżowej LM ja mówię o piłkarzach, którzy wcale nie mają wiele więcej lat od tych z młodzieżówki a ograli nas BEZDYSKUSYJNIE 2:1

0

dodaj do tego świetny mecz w defensywie Atletico w 38 kolejce LA Liga i gol w końcówce spotkania Davida Villi, który odbiera FC Barcelonie mistrzostwo. Taki scenariusz na pewno nie jest niemożliwy, Villa już mógł zrobić cichutko na Camp Nou na początku meczu FCB vs ATM 1/4 LM

0

haha co za nazwa w ogóle. może by się el nino tam odblokował... ;p

0

najlepszą szkółkę ma Ajax Amsterdam

4

jakby Lewandowski trafił 4 gole a BVB wygrało 4:0 ze śmiechu i radości bym nie wytrzymał.

1

gdy kupowano Neymara nie myślano o sezonie 13/14. to piłkarz który statystyki będzie miał imponujące nie raz, ale też nie trzy razy. to piłkarz, który będzie najlepszy, ale to piłkarz młody, który będzie najlepszy nie za sezon ani dwa. będziemy go błogosławić tu po cudownych akcjach nie raz i nie sto razy. to będzie nasza duma.

0

remont domu to spora kasa co dopiero Camp Nou. ale jeśli chcecie posadzkarza to priw

0

sankcje, dymisja Zubizarrety to nie jest najlepsza sytuacja, która dzieje się wokół Camp Nou w tym etapie rozgrywek. Takie rzeczy jak dymisja Rosella, Zubizarrety i wszelkiego rodzaju sprawy, które od wewnątrz mają związek z tym klubem powinny być rozwiązywane w lipcu. Teraz czeka nas mecz o życie w Champios League i to jest najważniejsze, najważniejszy jest środowy mecz i to na nim wszyscy powinny się skupić.

3

takie podejście jest odpowiednie. teraz pełna mobilizacja na mecz z Atletico.

1

no, ale teraz z Messim na zawodnika meczu parę osób przesadziło. wykorzystał 2 karne ( w sumie jeden ) no i chyba to wszystko co można powiedzieć o grze Argentyńczyka. Sergio Busquets chyba bardziej zasłużył na wyróżnienie może Xavi. chyba wszyscy oglądają mecze by oglądać bez wątpienia najlepszego piłkarza na świecie, ale patrzcie też pracę innych. Busquets nie ma strzelać bramek i konstruować akcji, robią to napastnicy. to, że Sergio nie jest tak widoczny to przyczyna jego innych obowiązków, które dzisiaj wykonywał bardzo dobrze. Marc Bartra też zagrał świetny mecz.

0

chłopaki coś nie na temat. dla tych co uważają, że to Messi jest najlepszy w historii futbolu

0

w ogóle błędem jest też Twoje zachowanie. pokaż o ile klas jesteś wyżej i nie reaguj na takie zdania w ogóle. to, że Twoje zachowanie jest odpowiednie nie oznacza niestety, że kibice Realu Madryt będą z Ciebie brać przykład. Ty rób tak dalej oni też niech tak robią, ale Ty miej to po prostu głęboko w dupie.

0

co cieszy: 2 bramki Messie'go, dobrze wyglądał Neymar po wejściu z ławki, cieszy przede wszystkim Marc Bartra. cieszy Alexis. nie cieszy na pewno to prawdziwe zdanie pod tytułem tego tematu ,, Betis potrafił obnażyć braki wielkiej Barcelony " no tak ostatnia drużyna przyjeżdża na Camp Nou i ,,potrafi obnażyć braki Barcelony" a to wszystko przed niezwykle trudnym spotkaniem z Atletico na Calderon.

5

ty chyba byłeś na meczu podbeskidzia nie FC Barcelony ;/ może się pomyliłeś, zastanów się dobrze. ,, korytarze jak polskie dworce" hm

2

zostanie co najwyżej zcavaniowane lub zlavettsiowane lub sPast(or)eryzowane ;p

0

nowy stadion to krok do przodu a Camp Nou to cofanie się. w takim razie la masii'a która ma tyle lat to cofanie się. puyol odchodzi to krok do przodu nie sprzedanie Xavie'go który ma już tyle lat to cofanie się. Camp Nou to historia cofanie się to pokusa przed technologią nowych stadionów a nie przestrzeganie pewnej historii

1

myślę, że atletico wie jak grać w piłkę i wolałbym skupić się pierw na półfinale

0

chyba niestety nie

0

jeśli prowadzisz klub przez tyle lat co Wenger i zdobywasz tyle tytułów to jesteś ważny i sławny, jeśli przychodzi taki okres jak 8 lat bez tytułów odsuwasz się w cień a jedyne rzeczy które słyszysz na swój temat to słowa dotyczące tej 8 letniej passy. wtedy zostaję Ci tylko wtykanie się w nieswoje sprawy, sprawy dotyczące Mourinho, dotyczące Realu Madryt i dotyczące City i dotyczące FC Barcelony, to jedyny sposób na bycie w gazetach sławniejszy nie tylko przez 8 letnia passę bez tytułu.

0

ja również. gdy mecz na Camp Nou odbywa się w lato w godzinach 17 - 20 stadion FC Barcelony wygląda jak stadiony z średniowiecza na którym walczyli gladiatorzy. jest jedyny w swoim rodzaju i koło La Masii, Leo Messie'go, Cruyffa i Pepa Guardioli jest najbardziej rozpoznawalną ikoną tego klubu.

0

ostatnimi czasy słowa ,,sankcje" i ,,referendum" występują zdecydowanie za często

4

to jest najlepsza polska strona poświęcona klubowi piłkarskiemu, która ciągle się rozwija.

0

sankcje będą miały ogromne skutki co do wyniku sportowego w sezonie 14/15. w czasach gdzie taktyka i psychika piłkarza odgrywają największą rolę, w chwili kiedy tak mówi się o 2 klasowych obrońcach którzy mają przyjść latem takie sankcje są tragedią, jeśli mashe, pique i bartra będą mieli na następny sezon być jedynymi środkowymi obrońcami to jedyny tytuł o który możemy walczyć w sezonie 14/15 to Superpuchar Hiszpanii. sezon 13/14 ( obecny ) z tymi stoperami już w pewnym sensie jest sukcesem.

0

jak czytam takie wpisy jak Twój, to czytam go dotąd ,,Tak mnie te oswiadczenie przekonalo lecz dla FIFA czyt ( fałszywa i frajerska administracja)" dalej nie ma sensu bo wiem, że nie będzie on ciekawy a, że nie będzie prawidłowy i trafny wie przeciętne dziecko z gimnazjum.

FIFA to mafia, FIFA to frajerzy!, kto Wam to zabroni pisać, można tu dostać bana za przekleństwo, ale redakcja w pełni jak widać zezwala na tego typu komentarze, które w ogóle nie są na temat bo to temat o wypowiedzi Fausa w sprawie sankcji FC Barcelony a nie temat pod tytułem ,,zarzuty na Real i FIFA". patleo nie odpisuj mi bo to nie do Ciebie jest skierowany ten post tylko użyłem Twój wpis dla przykładu Twojej kultury pisania i innych, którzy taką prowadzą. FIFA nie miała prawa nie zareagować bo osobiście brak reakcji uważał bym za niepokojący.

2. Rzekomo naruszona zasada ma na celu ochronę niepełnoletnich przed działaniami klubów sportowych, które sprowadzają piłkarzy, nie gwarantując im prawa do wykształcenia i odpowiedniej uwagi, jakie FC Barcelona zawiera w swoim modelu La Masíi.

To podstawowy zarzut. Piłkarz to zawód, ale wykonują go ludzie, którzy tak jak my kibice również wciąż się uczą. punkt 2 tematu ,, http://www.fcbarca.com/55021-komunikat-fc-barcelony-w-zwiazku-z-sankcja-nalozona-przez-komitet-dyscyplinarny-fifa.html " jasno wyjaśnia sytuacje i powód nałożenia sankcji na klub z Barcelony. FIFA się nie uwzięła, nikt nikogo nie chce zniszczyć to było naruszenie praw FIFA na które ona zareagowała bardzo odpowiednio.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?