3

styczeń
out: Demir, Coutinho, L.de Jong, Aguero (koniec kariery), Mingueza, Umtiti
in: Cavani, Torres

kadra na wiosnę 22:
bramkarze - ter Stegen, Neto
obrońcy - Alves, Dest, Araujo, Pique, Garcia, Lenglet, Alba, Balde
pomocnicy - Pedri, Busquets, Gavi, de Jong, Nico, Puig, Roberto
napastnicy i skrzydłowi - Fati, Dembele, Torres, Depay, Cavani, Abde, Braithwaite

w lato ogarnąć boki obrony i sensowna 9

0

gdybyśmy mieli grać z nimi za tydzień to porażka murowana, ale mamy całe 2 miesiące + okno transferowe, jeżeli przyjdzie np. Torres i Cavani, Fati i Pedri sie wyleczą i Xavi to jakoś pouklada to druga cześć sezonu może być o niebo lepsza

0

ter stegen - araujo, garcia, lenglet - nico, de jong, busquets, gavi - abde, coutinho, dembele, tak bym to widział

0

już jednego pana, który sobie nie poradził w United mamy, wystarczy

4

chciałbym zobaczyć mecz w takim ustawieniu:
-----------------------ter Stegen------------------------------
----Alves-------Araujo---------Garcia-----Alba---------
-----------------------Busquets------------------------------
---------Gavi -------------------------de Jong---------------
-------------------------Pedri-----------------------------------
----------------Depay------------Fati-------------------------

1

Roberto, Pique, Lenglet, Alba - czekamy

5

Manchester City 3 raz wykłada się w LM na drużynie z Premier League (wcześniej odpadali z Liverpoolem i Tottenhamem), w każdym z tych sezonów zostali Mistrzem Anglii

3

na Real bym widzial takie zestawienie - Ter Stegen - Dest, Mingueza, Araujo, Lenglet, Alba - de Jong, Busquets, Pedri - Messi, Dembele


0

Jest nam zupełnie nie potrzebny, byłby kolejnym gościem "na pól roku" jak Boateng. W sezonach gdzie zdobywalismy tryplet mielismy w skladzie ataku trio gwiazd + wychowankowie na rezerwie, taki układ kadry chyba nam najbardziej odpowiada, niepotrzeba nam rezerwowych z zewnatrz narzekajacych na brak gry

1

Tak naprawde mamy teraz dość proporcjonalnie ułożoną kadre, na każda pozycję są dwaj piłkarze + Sergi Roberto jako zapchajdziura
ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - de Jong, Busquets, Arthur - Messi, Suarez, Griezmann
Neto - Wague, Todibo, Umtiti, Firpo - Vidal, Rakitic, Alena - Dembele, Perez, Fati
+ Sergi Roberto mogący grać wszedzie w sroku pola, na obu bokach obrony i ataku
Ta kadra ma niestety tylko jeden problem w osobie trenera

1

AJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAX

0

Zastanawia mnie w zasadzie jedna rzecz. Dlaczego mowa jest o WYKLUCZENIU Z ROZGRYWEK, a nie o WALKOWERZE W 1.MECZU ? W sytuacji z Cheryshevem, Real dostal w.o. w 2.meczu , a ze w pierwszym wygral 3:1 , to Cadiz dwumecz wygralo 4:3. Jakby Real wygral 4:0, przeszli by dalej. Pytanie co w sytuacji gdy Barca wygrala 3:0, mamy 3:3 , normalnie gralibysmy dogrywke.

0

Dziwnie tak kibicować Hiszpanii , a jednocześnie nie cieszyć sie z gola bo trafił Ramos .

3

Akurat Mina musiał:/

8

Już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu. Coutinho może nas wznieść znowu na tron w Europie

3

Raktic > Messi

0

działa wam strona tvp?
edit. dobra widze to samo pytanie było nizej.

0

nie boli mnie wcale, Real obrał sobie za cel LM i go osiągneli, chwała im za to. Po prostu zauważyłem, że obecna forma rozgrywek jest mało sprawiedliwa. System ligowy jest dużo lepszy, porażka z rywalem który ci nie leży (tak jak Liverpool Manchesterowi City) nie przekreśla twoich szans na awans.
W systemie który opisałem, dużo większe znaczenie miałyby mecze jesienne, emocji by nie zabrakło, gdyż walka byłaby do samego końca, pamiętam LM z czasów drugiej fazy grupowej, dużo lepiej się to oglądało niż dzisiejsze mecze 1/8 gdzie większość jest roztrzygnięta po 1.meczu.

0

ale nie jest miarodajna, przez to LM może wygrać niekoniecznie najlepsza drużyna danego sezonu, jak w moim odczuciu miało to miejsce w tym roku, czy wcześniej chociażby w 2012. Taka rozbudowana faza grupowa minimalizuje to ryzyko, a szlagierów i emocji nie zabraknie.

1

Powinni znieść to, że w 1.koszyku grają mistrzowie najsilniejszych lig. Przez to grupy są nierówne, robią sie sztuczne szlagiery typu Bayern City w grupie, a w innej mamy walke Sevilli z Porto o 1.miejsce.
Ogólnie fajnie by było ograniczyć LM do 16 drużyn, zrobić dwie grupy po 8, niech grają 14 meczów i potem finał, ewentualnie jakieś final four dla najlepszych z tych grup. Ograniczyłoby to znacznie wypaczanie wyników przez sędziów (łatwiej przepchnąc kogoś przez dwumecz niż 14 kolejek), drobne kryzysy miałyby mniejsze znaczenie, te duże już tak.
Obecnie można sobie przespacerować fazę grupową, przegrać sobie ligę na jesieni i dzięki nastawieniu się na 3 dwumecze + finał wygrać LM, w sytuacji gdy rywale walczą o mistrza kraju.

1

Ten mecz pokazuje że zmiena Benzemy na Lewego jest bez sensu :D

0

świetny ruch z zamianą Martineza na Tolisso, dzięki temu Thiago gra tak jak lubi, jako cofnięty pomocnik, rozgrywa aż miło

0

poratuje ktoś streamem?

1

Swoją drogą ciekawe jakby wyglądała tabela takiej Superligi w tym sezonie, coś mi mówi że Real na max 5-6 miejsce by się doczłapał po takiej jesieni.
Od dawna jestem za wprowadzeniem takich rozgrywek, LM jest już przereklamowana i nudna, argument że będzie zbyt duzo meczów wsrod czołówki i stanie sie to nudne jest moim zdaniem bez sensu. Czy fanom NBA nudzi się ogladanie 81 + od 16 do 28 meczów w play-off swojej druzyny z ciągle tymi samymi ekipami?

0

Ronaldo gra obecnie bardzo specyficznie, jest mało widoczny w całych meczach, ale jest zabójczo wręcz skuteczny. Statystyki mocno go bronią.
Inna sprawa jeśli chodzi o Real, oni faktycznie zagrali z 4 dobre spotkania w sezonie (2x PSG, Juve, Valencia, sredniakow LL nie liczę), troche mało jak na potencjalnie najlepsza ekipe w historii.

0

dlatego powinniśmy sprowadzić konkretnego pomocnika, kosztem Griezmanna, pytanie kto na rynku obecnie daje jakość podobną do Kroosa, czy Modricia? Verratti? Eriksen?

0

Spieprzyli czy nie, grają tam obecnie na pół gwizdka, koncentrując się na LM. Zawsze bardziej doceniałem drużyny które potrafiły wygrać wszystko (Inter '10, Bayern '13, żeby nie było tylko o Barcie). Rok temu Real faktycznie mi imponował, teraz w zasadzie zagrał w sezonie raptem kilka dobrych meczów, być moze zostana najlepszą ekipa europy własnie przez te kilka dobrych meczów.

0

Barca też, jak i każda drużyna z topu, co najwyżej wyskoki typu Leicester raz na kilka lat.
Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to..

3

Największy ból dupy mam chyba o to, że jeśli Real wygra 3 LM to będzie uznawany za najlepszą ekipe w historii. Szkoda, że będzie to dotyczyło drużyny która w meczach się wycofuje i czeka na odpowiedni moment do ataku, kosztem romantycznej ekipy Guardioli z lat 09-11, gdzie gra była prawie cały czas pod kontrolą i nieważne z kim grali, utrzymywali się przy piłce i szukali kolejnych goli, Real idzie po trupach do celu, odpuszczając ligę (bo czymże będzie dublet Barcy przy zdobyciu LM, chocby w drugim klasyku było kolejne 3:0?), spinając się na Lige Mistrzów, drużyna owszem efektywna, ale najpiękniej grającą w historii moim zdaniem nie jest

0

Juventus wpakował tam 3 bramki po znacznie gorszym wyniku w 1.meczu. Na Real trzeba wyjść zdecydowanie, bez przysłowiowej kupy w gaciach, tak jak robi to Barca (SH nie licze), zrobił to Tottenham czy Juve ostatnio, wtedy są szanse na sukces.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?