barcelonaLM
Dołączył/a: październik 2012
30 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FcPortoFan1999 jakie plany na weekend?
0
Dzumhur co locked in xd
0
@agaFCB pamiętajmy, że ten człowiek przegrał gem mając piłki meczowe w finale Wimbledonu, by potem w tiebreaku pokonać Djokovicia. Calma.
1
@SelloutCrowd Ty możesz tak to postrzegać, ale większość ludzi tak tego nie odbiera. Bez względu czy głosuje się przeciw Trzaskowskiemu (i Tuskowi) czy przeciw Nawrockiemu (i perspektywie rządów PiS)
0
@SelloutCrowd ale to wina tych co Konstytucję pisali, że II tury wyborów są referendami nad poszczególnymi rządami i większość ludzi w nich głosuje przeciw, a nie za kimś. Powinniśmy pójść jednoznacznie albo w stronę systemu parlamentarnego gdzie premier ma pełnię władzy, albo w system (semi)prezydencki, gdzie Prezydent jest szefem rządu. A tak w III RP mamy dwa centralne ośrodki władzy wykonawczej, oba z potężnym mandatem społecznym (ponad 10 mln głosów). Samo to, że władza Prezydenta w III RP głównie sprowadza się do wetowania ustaw pokazuje, że jest to urząd przeciw komuś, a nie za.
0
@gumaz Też tyle mam w prognozie mniej więcej :)
1
@Alex1995 Mocno zleciał RT na ewybory. Niestety te ich przepływy śmierdzą, aż 6% wyborców Nawrockiego ma nie iść do II tury?
0
@arasz1819 ok. 30% PAD miał tylko 20%
6
Ależ te serwery X są tragiczne ostatnio. Nie ma tygodnia bez awarii.
3
Trzaskowski wygrał za granicą 75-25 w II turze w 2020.
W I turze w 2025 kandydaci prawicy zdobyli 45%. Bardzo daleka droga przed RT do powtórzenia wyniku z 2020.
0
@VamosDeJong Wyborcy Hołowni w 2023 uwierzyli że to będzie prawdziwa Trzecia Droga, a nie czerwony dywan do władzy Tuska. Mentzen prowadził mocną kampanię antyrządową i jeżeli przekonał tym wyborców Hołowni, którzy jednak popierają ten rząd to jest to niezły fikołek.
0
@Aragorn33 ale granie to jedno, IMO Nawrocki też prowadził kampanię potraktowania tej II tury jako referendum nad rządem Tuska, co skłania nowych wyborców zawiedzionych rządem. W 2020 PAD wygrał w nowych wyborcach 51/49 a wiadomo jakie były nastroje
1
@gumaz to by oznaczało, że narracja Mentzena atakująca Trzaskowskiego przez kilka miesięcy nic nie dała
0
@Aragorn33 Tak, ale zakładając optymistyczny dla RT scenariusz rozkładu nowych wyborców (sam taki zakładam). Jednakże wg ewybory może się skończyć 50/50, co przy dowolnie dużej frekwencji nic nie daje Trzaskowskiemu
1
Końcowa prognoza II tury - 30.05
Rafał Trzaskowski - 49,73%
Karol Naworcki - 50,27%
Frekwencja - 72,34%
Różnica wynosi ok. 115 tys. głosów.
0
@arasz1819 no tak, Dudek ma swój autorytet i ja cenię tego człowieka. Ale jego bias antyNawrocki nie pozwala mi w pełni uwierzyć w te słowa
7
@arasz1819 ale tak obiektywnie, jaką wartość mają takie słowa, że ktoś z kimś rozmawiał i że potwierdza autentyczność zeznań? Takie coś każdy może sobie wymyśleć.
1
@arasz1819 prof. Dudek to se może gadać; dobrze wiadomo od pół roku jak ma z górki na Nawrockiego. Gadał z jakimś człowiekiem, no spoko, ale to dalej puste słowa jak anonimowe zeznania Onetu.
4
@OBSERWATOR2021 Nie sądziłem, że tak szybko się stoczą. TVPiS zajęło trochę dłużej dojście do takiego poziomu
0
@mekston Łódzkie tak, Śląsk od dawna nie jest. W 2020 wygrał Trzaskowski, a przegrał
12
Zaskoczony? Nie. Ale na kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej
0
@Kgorecki2500 Zawsze ten zachód (z Warszawą) może dokonać secesji :)
6
Jak ten Stiller przejdzie do Realu to Pyrez też mu fundnie
0
@pax rosół z ziemniakami? Co to za aberracja!
0
@CLS63AMG Większość tego salonu ma przeszłość w PZPR więc nic dziwnego :)
4
@draxidox później w tym nagraniu Lis twierdził, że spotkanie RT z Martyniukiem to strzał w pysk PiSowi bo odbili jego człowieka :D
1
@Safrani Prezydentem przez 10 lat był człowiek, który okłamał ludzi ws. swojego wykształcenia i zataczał się nad grobami Polaków w Katynie. Rzekomo jest on uznawany przez salon III RP za najlepszego prezydenta.
7
@Mathew16 Jedynym wytłumaczeniem jest to, że oni serio postrzegają się jako elitę, która przychodzi do "plebsu" i daje im taki worek ziemniaków za który mają być wdzięczni.
20
Mistrzostwo polityków. Jakiś temat jest trudny -> powiedz, że nie znasz sytuacji. I gotowe
1
@Encore Wimbledon to jedyna szansa. Jest w formie, a w 1R teraz trafił na trudnego rywala