barcelonaLM
Dołączył/a: październik 2012
30 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@BorzyKrzys co ciekawe wychodzi na to, że najbardziej KO stawia się PL2050 i pojedynczy politycy PSL jak Sawicki, a nie Lewica, która teoretycznie ma najdalej program od KO. Ale czego się nie zrobi dla stołka marszałka dla Czarzastego
1
Novak Djoković jest niepokonany na kortach RG od ćwierćfinałowego meczu RG 2022, gdzie przegrał z Rafaelem Nadalem.
2023 - wygrany RG
2024 - wycofanie się przed 1/4 (nie przegrał na korcie)
2024 IO - złoty medal
2025 - co najmniej półfinał
Biorąc pod uwagę okres od 2019 to Djokovicia na RG pokonywali tylko Thiem (SF 2019) oraz Nadal (F 2020, QF 2022).
2
Zverev po finale AO jest słabiutki. Djoković w SF.
3
@Encore Na pewno nie z Tuskiem u władzy. Z Trzaskowskim zresztą też.
9
1890 dni do końca kadencji Karola Nawrockiego.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
30
@draxidox jak nie da się zrobić fikołka, to atakuje się autora wypowiedzi, że jest PiSowskim pionkiem. I cyk CSik
0
@626 miało być w tym tygodniu już, a będą specjalnie zwoływać Sejm. To znaczy że trwają targi w tym momencie
5
Wotum zaufania dopiero za tydzień, a więc na 3 czerwca Tusk nie ma większości dla swojego rządu. Zobaczymy co wytargują koalicjanci :)
0
@July_6_BcN nie zgodzę się, że perfekcyjnie, bo 2ga kadencja PiS to był szereg błędów Kaczyńskiego
1
@Irmscher10 tak, tak, a jak Prezydent będzie blokował, to będzie wprowadzał prawo swoimi sposobami, bo ma już w tym doświadczenie. Dobrze wiemy o co chodzi :)
5
Tusk zapowiada kolejne lata rządzenia uchwalami i rozporządzeniami. Jeszcze tylko ten Giertych na ministra sprawiedliwości i będzie można pogratulować gigantycznej porażki w 2027.
2
@Konradowskyy lata mijają, a TVP dalej łże.
0
@FcPortoFan1999 na razie ma cakewalk ale od 1/4 się zacznie
0
@BorzyKrzys haha teraz już premier Sikorski i ch.. a Tusk niech wraca do Brukseli
2
@Bykunn zależy po jakim kierunku, ale studia w przeciągu ostatnich 30 lat uległy takiej popularyzacji w społeczeństwie, że to jest nie jest coś wow. Wielu ludzi kształci się nie dla siebie, ale żeby potem mieć lepsze szanse na awans - czyli to firmy, szczególnie te duże, wymuszają na ludziach kształcenie
0
@Safrani w polskiej Biedronce?
9
@majkel95 ale wiesz, że obecny premier też przyznał się do brania udziału w ustawkach? I ponoć jeszcze z sprzętem :O
17
@Criss18Barca magister nic nie znaczy w dzisiejszych czasach, doktorat to też często i kupiony jest, zwłaszcza wśród polityków.
0
@Recha_0684 no teraz to co najwyżej druga
2
Idealny plan na 2027 :)
https://x.com/NigdyWiecejPiS/status/1929437544791388352
2
Hołownia zapowiedział możliwe wstrzymanie się w głosowaniu nad wotum zaufania, ale to w reakcji na fejka, że Tusk w mediach ogłosił tę decyzję, a nie przed liderami koalicji. Nie mniej jednak hipotetyczne wstrzymanie się od głosu PL2050 oznaczałoby, że PiS+Konfederacja+Razem+Republikanie mogliby zbudować większość do odrzucenia wotum
3
@Safrani byłoby dobrze jakby Tusk nie dostał wotum i byłoby wymuszenie zmiany premiera. Ale Trzecia Droga na to nie pójdzie...
4
@barteq teoretycznie jest nią teraz KO, ale wiadomo jak z wiarygodnością
0
@Arkon PiS musi zrozumieć, że nie podporządkuje sobie Konfederacji tak jak poprzednie partie i musi z Konfą współpracować po partnersku. A to całkowicie zmienia perspektywę na powrót PiSu do władzy. Kaczyński dla takiej współpracy będzie tylko obciążeniem. Po 2027 powinien już sobie dać spokój, miał 8 lat władzy całkowitej i doszło do czego doszło.
Tusk może już tylko liczyć na jakąś posadkę w Brukseli. Dobrze jakby nie dostał wotum zaufania i Hołownia z Kosiniakiem wymusili zmianę premiera. To jest jedyna szansa na walkę w 2027, bo z Tuskiem nic się nie ugra.
0
@barteq tak, wyborcy z 2023 którzy zostali w domach przeważyli
3
O 20:00 orędzie Tuska. Prawdopodobnie jutro lub w środę złoży wniosek o udzielenie wotum zaufania. PDT potrzebuje zwykłej większości głosów, a nie 231 jak w przypadku powołania rządu.
1
@Alex1995 tragiczne przemówienie
2
Nawrocki wygrał w Rybniku, mieście rodzinnym Małgorzaty Trzaskowskiej. To zaskoczenie.
1
Nawrocki ma już więcej głosów niż PAD w II turze w 2020r.
Emocjonująca noc, jak przy każdych takich elekcjach - cieszy to, że wyniki spłynęły szybko jak na Polskę, no i że zwycięzca ma solidną przewagę. Sondaże znowu się pomyliły, nawet sondaż uliczny ewyborów na próbie blisko 10 tys. ludzi przeszacował RT o ponad 1 p.p - sporo. Liczba shy voters wśród prawicy jest olbrzymia - z drugiej strony prawdopodobnie (w przeciwieństwie do moich odczuć po exit) wyborcy Mentzena i Brauna tłumnie poszli głosować na Nawrockiego i taki Trzaskowski z elektoratu SM nie dostał 17-20%, a max. 10%. Oby politycy nie próbowali majstrować przy zaprzysiężeniu, obecna koalicja nadal ma 2 lata i olbrzymi aparat władzy dalej w swoich rękach - chociaż ja tam żadnych ambicji, szczególnie po dzisiaj, już nie widzę.