7

Można dywagować czy zrobili słusznie czy nie, bo są 2 strony medalu. Ale jedno jest pewne : za grę w reprezentacji piłkarze nie powinni pobierać żadnych pieniędzy. Klub powinien być dla nich źródłem zarobku, a reprezentacja zaszczytem gry z godłem swojego kraju na piersi.

0

Choćby od Danilo. Lahm został teraz przetransformowany na pomocnika. Juanfran zaliczył dobry sezon, ale jakoś we wcześniejszych tak nie błyszczał. Carvajal i Ivanović to faktycznie bardzo dobrzy prawi obrońcy, ale np. Serba bym kompletnie u nas nie widział, chyba obaj wiemy dlaczego. Piszczek ma duży potencjał co udowodnił już niejednokrotnie, dlatego naprawdę bardzo chętnie zobaczyłbym go w Barcelonie.

0

Moim zdaniem Piszczek jest w pierwszej piątce najlepszych prawych obrońców w ligach europejskich.

0

E tam, to tylko statystyka. Jak trzeba strzelić karnego, to Hiszpania daje sobie radę bez problemu. W półfinale Euro 2012 pokonali tak przecież Portugalię.

2

Wydaje mi się, że niektórzy mają problem z czytaniem. Dos Santos stanowi kwotę rozliczenia, a nie że kupią tego bramkarza i jeszcze dadzą dos Santosa. Przecież to by było chore, wyszłoby na to że ter Stegena kupili taniej niż rezerwowego bramkarza.

0

Ale żenada, czepiać się nawet o mecze charytatywne... Już nam zniszczyli jeden sezon, czego jeszcze chcą?

0

Aha, bo Alves przecież nie zawalił nam ani jednej ;) każdy popełnia błędy, moim zdaniem Piszczu by się sprawdził, bo też byłby bardzo skoncentrowany grając w takiej drużynie jak Barcelona.

0

A ja się nie zgadzam. Łukasz to naprawdę bardzo dobry obrońca, ja już w styczniu pisałem na tym forum że chętnie bym go widział w miejsce Alvesa. Polak ma dobrą technikę, w tempo podłącza się z prawego skrzydła do ataku i przede wszystkim stanowiłby dużą wartość dodaną w defensywie (wzrost 1.85cm i zero strachu przed skrzydłowymi światowej klasy, rok temu Ronaldo kompletnie nie istniał w dwumeczu Real-BVB). Jestem mega, mega za tym transferem, w dodatku 10-15mln to okazja za takiego obrońcę.

0

Myślę, że wygra Brazylia lub Argentyna, na 90% któraś z tych drużyn. W Ameryce Południowej nigdy nie wygrał europejski zespół ;)

0

Jakby Hiszpania wygrała czwarty turniej z rzędu, to byłby kosmiczny wynik. Ale myślę, że dojdą maksymalnie do półfinału.

0

OK, jak wyjaśniłeś swoje zdanie to brzmi to bardziej sensownie. Tyle że Neymar potrafi być szybki jak ma dużo przestrzeni, a jak zaczyna się gąszcz przed polem karnym to ktoś go zahaczy i on już leży (nie wchodźmy w szczegóły czy celowo czy nie, ale jest szczupły i niewysoki więc brak masy sprawia że nie ma szans w takich pojedynkach). Messi potrafi się wbić w dżunglę obrońców na pełnej prędkości (nieco wolniejszej niż Neymar, ale wcale nie dwukrotnie niższej) i przebiec przez nią tak, jakby defensorzy stali w miejscu i się nie ruszali. Efektywność się liczy, niekoniecznie prędkość. To drugie to raczej w innym sporcie.

Messi jest na razie niekwestionowanym królem dryblingów i nie zapowiada się, żeby to miało się szybko zmienić.

4

Że co? :O

1

A ja to oglądam dla beki :D denerwować to się przestałem jakieś 3-4 lata temu ;)

0

Nie chodzi o wykonywanie stałych fragmentów gry bo od tego mamy specjalistów najwyższej klasy, tylko o to że nie ma w środku pola typowego walczaka. Rakitić idealnie nadaje się do tej roli, no i też dysponuje bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Lucho wie co robi, biorąc go do nas.

0

Ależ ja wcale nie twierdzę, że jest to mało prawdopodobne. Pytam tylko skąd to słowo. Poza tym lekko bawi mnie wypisywanie przewidywanych składów na przyszły sezon w momencie, gdy plotka transferowa goni plotkę ;)

1

"Twoja"? Ale to w Fifie czy gdzie?

9

Tu akurat sprawa jest prosta : sprzedać za jak największą ilość pieniędzy, najlepiej po Mundialu bo Pedro zawsze ma wysoką formę w reprezentacji więc jego wartość pójdzie w górę.

1

Dla niedowiarków, co robił Ivan Rakitic z Realem w obu meczach ligowych ;)



0

Wyjąć z BVB Reusa i Piszczka i będę w siódmym niebie.

1

No dobrze, ale akurat to porównanie kompletnie nie dotyczy tematu dyskusji. Jakbym miał wybierać Pirlo czy Xavi, wybrałbym Xaviego i zdziwiłbym się bardzo, jeśli ktokolwiek wybrałby inaczej.

2

Pirlo robi różnicę w drużynie, która odpadła w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W klubie na miarę Barcelony Włoch nie miałby czego szukać. Ponadto zdarzają mu się techniczne babole, a Xavi potrafi z aptekarską dokładnością zagrać w praktycznie każdy fragment boiska. W tej kwestii Pirlo jest co najmniej o klasę słabszy.

Ile było meczów z szybkim Xavim? Teraz na palcach Ci nie wyliczę, ale 7-0 z Osasuną to był istny majstersztyk w jego wykonaniu, również 4-1 z Almerią czy też dwumecz z City w Lidze Mistrzów.

1

Święte słowa. A na dodatek łykają wszystkie plotki z gazet, przecież wiadomo że trzeba podgrzewać atmosferę, a po drugie to żaden piłkarz przy zdrowych zmysłach nie zdecyduje o swojej przyszłości przed Mundialem ;)

5

Nie sądzę. Akurat mecze Juventusu oglądam stosunkowo często jak na obcy klub, i Pirlo jedyne co ma naprawdę dobre to uderzenie z dystansu i rzuty wolne. W środku pola zamula i spowalnia grę praktycznie zawsze, a Xavi potrafił w tym sezonie rozgrywać mecze gdzie rozprowadzał piłki z taką prędkością że obrońcy nie ogarniali ;)

9

Bekę mam z ludzi którzy mówią że kupujemy no-name'ów czy słabiaków. Rakitić to idealny zawodnik jeśli chodzi o wzmocnienie stron Barcy które są najsłabsze - czyli głównie waleczności w środku pola, a także gry w powietrzu. W dodatku 20mln za tego piłkarza to jak za darmo, gdyby Sevilla zawołała 40mln to i tak warto byłoby go wziąć.

7

Mascherano na DMa i będzie dobrze. Nie ma sensu sprzedawać dobrych zawodników, lepiej sprzedać Songa który i tak nic nie grał w tym sezonie.

5

Xavi jest legendą, symbolem klubu. Poza tym gra chyba najlepiej ze wszystkich pomocników w jego przedziale wiekowym (Lamparda czy Gerrarda zjada na śniadanie, a drugi z nich jest klubowym bożyszczem). Nie wolno go sprzedać, a on sam na pewno nie będzie chciał odchodzić bez względu na to, jakie zarobki mu zaproponują ;)

1

Nieważne czy to prawda czy nie, ale gazety nie powinny wypisywać takich rzeczy. Elementarny szacunek do pamięci zmarłego należy się nawet złym ludziom, a co dopiero takim jak Tito.

3

Podstawowy błąd. Messi zawsze powtarzał, że nie odejdzie z Barcelony dopóki będzie tu chciany. Widać różnicę?

Co do Ronaldo, to jeśli nazywasz Messiego rozpieszczoną księżniczką a jego nie, to chyba widziałaś maksymalnie 2 mecze Realu w tym sezonie. To właśnie Ronaldo pokazuje jaki naprawdę jest gdy jego drużyna przegrywa. A to krzyknie na Bale'a z pretensjami że przestrzelił rzut wolny, tu nawrzeszczy na Moratę że mu nie podał. Uważasz, że gdyby Leo krzyczał na Alexisa czy Neymara że zmarnowali sytuację, to byłoby lepiej?

1

Zależy. Sam uprawiam inny sport drużynowo i wiem, że jak się na kogoś krzyknie to może podziałać motywująco, a może też w drugą stronę, czyli podłamać danego zawodnika. Kwestia charakteru. Leo jest prawdopodobnie tym drugim typem.

1

Tylko dlaczego dziwnym trafem krytykowano najlepszego zawodnika? Liczby nie kłamią, Messi zanotował najwięcej asyst i bramek z całej formacji ofensywnej, a miał przecież 3 miesiące przerwy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?