1

To jest chyba jedyna cecha trenera, która może jeszcze podnieść Barcę z marazmu. Grać w piłkę tych ludzi uczyć nie trzeba, należy za to ich zmotywować i zaprawiać im ostre treningi.

BTW Rafinha śmiesznie wyszedł na tym zdjęciu, jak taki chłopczyk ze złożonymi rączkami :D

1

A nie, jednak bramka na 6:2 niezaliczona ;)

0

Już nie :D

3

Ja cały czas chciałbym wiedzieć, na jakiej pozycji chcą go ustawić jeśli go kupią. Skrzydło - OK, prawa obrona - nigdy w życiu.

0

To w żaden sposób nie wskazuje, że dopuszczam opuszczenie klubu przez Songa m.in. dlatego, że uderzył kogoś łokciem. Koledze odpisałem dlatego, ze nie uważam żeby można było w jakikolwiek sposób usprawiedliwać tak haniebny czyn, wręcz dziwi mnie że ktoś go może jeszcze teraz bronić. W ogóle nie odniosłem się do jego transferu, który notabene uważałbym za słuszny ale to ze względu na jego poziom gry.

Hiperbola dla mnie nie jest trudnym słówkiem, ale jakbyś zapytał 10 losowych ludzi na ulicy co to jest, to prawdopodobnie odpowiedziałby Ci jeden z nich, a może i nawet żaden. Trudność danego słowa określa liczba osób, które znają jego znaczenie. Co do chełpienia się wykształceniem to nawet nie ma sensu odpowiadać, bo to trochę poniżej pewnego poziomu dyskusji. Mnie za to śmieszą ludzie, którzy w Internecie wszędzie szukają okazji żeby dopiec drugiej osobie - stawiam dobrą flaszkę, że na żywo nigdy byś tak nie powiedział.

Generalnie rozmowa znacznie odbiegła od tematu głównego, więc myślę że można ją śmiało zakończyć.

0

To byłoby tak naprawdę na minus, bo kibicować tyle czasu jednej drużynie i nie mieć z nią żadnej zażyłości to dopiero wyczyn ;)

15

A my nie chcemy na stronie sezonowców i fanboyów sukcesu, którzy nie mają za grosz szacunku do klubowych ikon.

3

Xavi po prostu musi z nami zostać. Już to pisałem kilka razy, ale napiszę jeszcze raz : dopóki sam Generał nie powie że odchodzi, nie uwierzę.

0

Mylisz środki stylistyczne z wypaczaniem cudzych wypowiedzi. Związek wyrazowy "też sprzedajemy" wyraźnie wskazuje, że stwierdziłeś że ja chcę sprzedać Songa bo kogoś uderzył. Nie musisz mi zamydlać oczu siląc się na trudne słówka bo na Twoje nieszczęście ukończyłem bardzo dobre szkoły. Wystarczy powiedzieć 'sorry, źle zrozumiałem co napisałeś' ;)

0

Pokaż mi, gdzie napisałem że chcę go sprzedać bo uderzył kogoś łokciem.

Pisałem w tym temacie osobny komentarz w tej sprawie.

1

Jak dla mnie to sprzedać bez zastanowienia, już pomijam ten karygodny incydent w meczu z Chorwacją, ale Song po prostu się u nas nie odnajduje. Rzadko wprowadzał do drużyny dodatkową jakość, najczęściej spowalniał grę lub notował łatwe straty. Od nowego sezonu prawdopodobnie Busi i Masche będą tworzyli parę DM-ów, więc ja już nie widzę dla niego miejsca w Barcelonie.

0

Tylko widzisz, na pewnym poziomie sportowego profesjonalizmu trzeba umieć opanować emocje. Takie zachowanie u sportowca najwyższej klasy zasługuje na ogromną naganę i nie ma na nie żadnego usprawiedliwienia.

Gdyby np. taki Pepe pociągnął z łokcia Messiemu czy Neymarowi, to byście go tu zjedli żywcem. Punkt widzenia nie może zależeć od tego, jakiej drużynie się kibicuje ;)

0

Hummels bardzo pasuje do naszego stylu i jest do wyciągnięcia (w przeciwieństwie do Benatii). Co prawda temat trochę przygasł od zeszłego roku, ale chętnie zobaczyłbym Niemca u nas.

0

No dobrze, ale chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Ja nie napisałem, że jak Mathieu przyjdzie to będzie podstawowym stoperem, tylko że nikt go tu nie chce na pierwszy skład - czyli chodziło mi dokładnie o to, co napisałeś.

0

Jak napiszesz tę wypowiedź na poziomie wyższym niż przedszkole, to Ci odpiszę. Bo na razie Twojego bełkotu nie rozumiem.

0

Ale dlaczego Ty go już żegnasz? Czy on cokolwiek powiedział oficjalnie?

0

Stanowcze nie.

Jest za drogi, niestabilny psychicznie (nie chcę się potem za niego wstydzić tak jak kibice Realu za Pepe) i niepotrzebny nam kolejny lider zespołu, bo mamy już trzech. Trzeba się skupić na obrońcach, bo na razie jedyne co słyszę to Mathieu którego chyba nikt tu nie chce na podstawowego stopera.

0

Mam nadzieję, że używając liczby mnogiej mówisz tylko do tego fanboya. To, że ktoś wygaduje bzdury, to nie znaczy że całe barcelonismo tak uważa. Takich się po prostu olewa i czyta dalsze komentarze, ja tak robię już od paru miesięcy.

1

Dać 35 milionów za skrzydłowego i wystawić go na obronie to byłby szczyt debilizmu. Skrzydłowych mamy dobrych, więc siedziałby częściej na ławce niż grał. Ja bym go odpuścił i dał szansę Montoyi, który zaliczył dobre występy w zeszłym sezonie. Ewentualnie można by kupić mniej znanego prawego obrońcę, a zaoszczędzone pieniądze wydać na rasowego stopera.

1

No cóż, chyba pora zejść na ziemię i zapomnieć o Argentyńczyku, bo transferem byłby dobrym ale Napoli to cwaniaki i chcą za niego wyciągnąć astronomiczne pieniądze. Barca po prostu nie może tyle dać za zawodnika który i tak rozpoczynałby większość meczów na ławce rezerwowych, skoro w kolejce czekają bardzo nam potrzebne transfery obrońców.

0

Nazywanie Pedro "dziadem" pozwoliło mi od razu ocenić Twój poziom. Jak już niepotrzebny, to zapominamy o tym co zrobił dla klubu i go obrażamy - typowe podejście kibica-frajera.

5

Gdyby Pepe zrobił to co Song, to na stronie Realu tamtejsza redakcja by napisała coś w stylu, że na pewno Mandżukić go sprowokował i w sumie to niechcący mu się ta ręka omsknęła, sędzia był ustawiony i w ogóle ;)

0

Xavi nie odejdzie. Nie wierzę w to, to jest po prostu niemożliwe. Jego miejsce jest w Barcelonie.

0

"Polskim zwyczajem czeka ich jeszcze mecz o honor z Australią."

Haha, świetne :D

1

Ja w to nadal nie wierzę ;) i nie uwierzę, dopóki nie zobaczę oficjalnego komunikatu.

1

Meksykanin.

No cóż, szansa na jego ściągnięcie była... Zresztą po jednym meczu nie popadałbym w taki hurraoptymizm, każdemu może się zdarzyć mecz życia. Potencjał ma na pewno, a zobaczymy co będzie w kolejnych spotkaniach.

0

Z pewnością.

0

Aha.

15

Mały offtop : Leo Messi odnalazł to dziecko, któremu niechcący nie podał ręki ;)

https://pbs.twimg.com/media/BqW9McgCcAEtdKU.png

6

Jak dla mnie to Ochoa 10.0 za to spotkanie. Gdyby nie on, to Brazylia wygrałaby coś koło 3-0, po prostu w pojedynkę uratował Meksyk od porażki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?