0

Tak? To dlaczego grają ustawieniem takim jakie zaproponował Messi? Dlaczego Lavezzi oblał trenera wodą bez żadnego szacunku? On nie ma u nich posluchu, zresztą co się dziwić jak ci piłkarze trenowali pod okiem takich szych jak Guardiola, Ancelotti czy Pellegrini. Każdy to widzi, wiec nie rozumiem powszechnego oburzenia.

14

To już wiemy, kto dla hala dzieci będzie winny jeśli Argentynie uda się wygrać ;-)

1

Sabella to figurant, kompletnie bez wpływu na drużynę. Tata na pewno będzie lepszy, choć osobiście widziałbym Diego Simeone na tej posadzie.

0

No cóż, jedni wytyczają trendy, inni za nimi podążają ;) gdyby Real kupił Bale'a za 50mln, to Liverpool by sprzedał Suareza za 40-45 maksymalnie.

0

No cóż, nie ukrywam że jego zwolennikiem nie jestem. Ale skoro już do nas przyszedł, to witam go z przyjaznym nastawieniem i mam nadzieję, że spełni oczekiwania wszystkich cules, a także poprawi swoje zachowanie.

3

Song jest absolutnie do sprzedania, z Mascherano i Busquetsem nie ma żadnych szans w rywalizacji o pierwszy skład.

0

To byłoby cudowne, gdyby Puyi mógł go wręczyć Leo... aż sobie nie wyobrażam tych emocji :)

0

Szczerze mówiąc dziwi mnie, dlaczego Masche nie ma opaski kapitana. Non stop rozstawiał wszystkich po kątach, walczył za dwóch, no i przed konkursem rzutów karnych stał i motywował Romero ;)

6

Niby dlaczego miałaby być inna? Z całej ofensywy grał najlepiej do spółki z Lavezzim, i tak jak wspomniała Redakcja, miałby spokojnie jedną asystę (jeśli nie dwie), gdyby Palacio i Maxi Rodriguez zachowali się jak przystało na napastników światowego topu.

0

Pytanie, czy wtedy Chelsea by go przyjęła za tyle, w co bardzo mocno wątpię. Poza tym to był pewien ukłon w jego stronę, bo sam chciał odejść.

0

Fajnie, że znalazł się ktoś kto ma inne zdanie i umie konstruktywnie je przekazać.

Z tymi zadaniami taktycznymi się zgodzę. Nie da się robić tego samego przez całą karierę i uzyskiwać cały czas ten sam efekt, no chyba że gra się z półgłówkami - ale na tym poziomie sportowym gra Leo Messiego jest rozpracowana do granic możliwości. Trzeba szukać czegoś nowego, zwłaszcza że Leo potrafi zrobić z piłką praktycznie wszystko więc pole do popisu jest ogromne.

Co do zdrowia - ja nie twierdzę, że Messi jest "ciężko" chory. Po prostu coś mu jest, zobacz jaki on jest blady pod koniec meczu. No i skąd Twoim zdaniem te wymioty skoro wszystko jest w porządku?
Kolejne pytanie - skoro jego wydolność jest na normalnym poziomie, to dlaczego nie wraca do pressingu?

0

Też tak uważam. Najbardziej mnie złości tylko to, ze mnóstwo ludzi na tej stronie obśmiewa Messiego za to że nie biega, albo co gorsza, rzucają jakieś nienawistne teksty pod jego adresem. Tak jak piszesz, Messi oddał zdrowie dla Barcelony, a oni potrafią powiedzieć że ma klub w dupie i oszczędza się na Mundial. Masakra.

1

Sam Leo to bagatelizuje w mediach, mówiąc że to "nic takiego". Wyobraź sobie tę panikę jakby wyszedł i powiedział - 'ludzie, jestem chory, nie mogę już grać tak w piłkę jak kiedyś'. Ci myślący co patrzą i wyciągają wnioski wiedzą o co chodzi, a motłoch krzyczy że stoi, drepcze no i w ogóle się oszczędza, a Barcelonę to ma głęboko gdzieś.

2

Widzę, że w końcu ludziom zaczynają spadać klapki z oczu, możesz przeczytać moją odpowiedź do kolegi poniżej.

12

No chyba nie wierzysz tym wszystkim durniom chrzaniącym coś o oszczędzaniu się czy czekaniu na podwyżkę? Leo ma poważny problem zdrowotny, pytanie tylko jaki i dlaczego tak majętny człowiek jak on nie może go wyleczyć.

3

Tylko idioci tak mówią. Holendrzy na poziomie (np. Robben) potrafili po meczu docenić klasę przeciwnika i powiedzieć parę miłych słów.

0

Ludzie o których mówisz, to kibice Ronaldo, a nie Realu ;) stąd bardzo zrozumiałym staje się fakt, że mają w dupie to że di Maria awansował razem z Messim.

15

Mówcie co chcecie, ale pozycja DMa należy się Mascherano jak psu buda w przyszłym sezonie. Zagrał po prostu G-E-N-I-A-L-N-I-E.

0

Tak bardzo ma klub w dupie że mając 3 miesiące absencji strzelił ponad 40 bramek w sezonie. Jakby Alexis tyle strzelił to byś krzyczał że jest absolutnym geniuszem i nie wolno go sprzedawać. Cała Barcelona grała do dupy, a zwalanie winy na Messiego świadczy o kompletnym niezrozumieniu futbolu.

0

Dziwię się, że tyle osób rekomenduje Twój komentarz, bo mnie osobiście żarty na temat motoryki Messiego już przestały śmieszyć. Ile można odgrzewać tego samego kotleta...

0

Świetne jest to, że Leo w ważnych meczach gra znakomicie. Oby i dzisiaj tak było, a z nieprzekonującej Holandii nie zostanie kamień na kamieniu.

0

Prędzej Argentyna rozwali Holandię. Nie przesadzaj, Belgia była dobrą europejską drużyną, a obrona Brazylii bez Thiago Silvy jest gorsza od polskiej (tak, to możliwe jak widać).

2

Podaj mi choć jeden mecz na tym Mundialu, gdzie Niemcy byli w formie. Uprzedzając - obicie Portugalii grającej w dziesiątkę z Ronaldo snującym się jak cień po boisku to żaden wyczyn.

1

Właśnie nie rozumiem dlaczego ludzie stawiają Holandię w roli faworyta w meczu z Argentyną. "Oranje" mieli nóż na gardle z Meksykiem, a i z Kostaryką męczyli się aż do rzutów karnych. Za to Argentyna w żadnym momencie nie była bliska odpadnięcia i gra naprawdę solidnie.

2

Mascherano jest takim cichym aktorem spektaklu w każdym meczu. Ciężko pracuje i nie widać tego jak na dłoni, ale bez niego środek pola by się kompletnie posypał. Życzę jemu i Leo żeby wreszcie zrealizowali marzenie wszystkich Argentyńczyków i nie tylko, bo moje też ;)

1

No tak, nie chciałem wymieniać listy argumentów przeciw żeby nie wydłużać komentarza, bo sprawa jest oczywista ;) w skrócie : no-name, dość stary, można za niego dać maksymalnie kilka milionów a Valencia na pewno go za tyle nie puści.

0

Osobiście z realnych transferów (czyli nie liczę Thiago Silvy np.) Hummels mi się najbardziej podoba. Mathieu nie wygląda na dobrego stopera, a Marquinhos to tak naprawdę kot w worku. Niemiec jest młody (25 lat), a jednocześnie doświadczony, co pokazywał swoją świetną grą w Borussii. Jest też wysoki co u nas jest na wagę złota.

Jeśli naprawdę udałoby się kupić Hummelsa, to do Zubiego nie będzie można się przyczepić ;)

3

Naprawdę jest sens o tym rozprawiać? To było 60 lat temu, nikt z nas wtedy jeszcze nie chodził po świecie, a co poniektórych tutaj rodzice nawet jeszcze nie żyli...

Nie zrozum mnie źle - też lubię jak prawdy historyczne nie są zamiatane pod dywan, ale w takim dniu to może niektórych ludzi prowokować do głupich dyskusji i obrażania się nawzajem.

0

Nie no, Pedro na prawą obronę to byłaby jakaś piłkarska parodia, bądźmy poważni. Ja tam się nawet cieszę że są problemy ze znalezieniem PO (myślę, że jak kupią Cuadrado to prędzej na skrzydło niż obronę), bo wtedy Montoya przedostałby się do pierwszego składu, na co mega zasługuje.

2

Dokładnie, zresztą nie pierwszy raz tak się dzieje. Te ich rozprawy na temat sędziów po każdym przegranym meczu z Barceloną, ja rozumiem hala dzieci ale redakcja całej strony? U nas takie artykuły byłyby nie do pomyślenia. Redakcja fcbarca.com bije redakcję rm.pl na głowę pod względem obiektywizmu.

Najbardziej przykre jest to, że nawet w obliczu śmierci piłkarskiej legendy nie potrafią zachować przysłowiowej ciszy nad trumną i muszą szczekać swoje pod naszym adresem. Masakra.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?