cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Pamiętaj, że PSG kupiło Davida Luiza za 60mln euro - to jest po prostu taki klub, im można by było opchnąć Alvesa za 30mln spokojnie ;)
0
Busi w formie jest genialny, zresztą Barca nigdy nie narzekała na braki w linii pomocy, to chyba najlepiej obsadzona formacja ze wszystkich. Ale usadziłbym go na ławce na rzecz Mascherano w ustawieniu 4-3-3, chociażby dlatego żeby dostał przysłowiowego kopa w cztery litery i się ogarnął. Sergio chyba już zbyt pewnie poczuł się na swojej pozycji (w sumie to niezbyt dziwne bo Song to co najmniej klasa różnicy jeśli nie dwie) i zaliczył regres formy.
0
Chodziło mi o to że Neymar był znany na sezon przed tym, jak kupiła go Barcelona. Nie porównuję piłkarsko tych dwóch zawodników, a bardziej chodzi mi o rozgłos związany z ich nazwiskami - przyznasz, że James Rodriguez niewiele mówił dużej większości kibiców jeszcze na początku czerwca. Eoren to dobrze opisała powyżej.
Pisze się "gwoli ścisłości", żadne "w roli", w ogóle bez sensu jest takie sformułowanie. Oficjalne dane mówią o 57 mln euro, nie zamierzam dawać się wciągać w takie polemiki bo gazety już dostatecznie rozdmuchały transfer Neymara. Kwota nabijana sztucznie przez ludzi dążących do zrobienia afery z tym transferem sięgała już 100mln euro, a to już kompletne bzdury.
0
Pepa się nie zwalnia - Pep odchodzi sam ;)
0
Jakiś tak, ale bardzo mały. Najbardziej przyczynili się Ramos i di Maria. Tak, ten drugi najwięcej robił z przodu, przed marcowymi Gran Derbi właśnie Argentyńczyka najbardziej się obawiałem i wcale się nie pomyliłem.
2
Wreszcie jakaś sensowna wypowiedź kibica Realu. To właśnie próbuję powiedzieć - James jest PERSPEKTYWICZNY, ale nie jest w światowym topie - i z tego powodu 80mln to grubo przesadzona cena. To nie moja broszka, ale skoro temat się nawinął to napisałem swoje zdanie.
Co do Isco to musisz przyznać że sformułowanie "wygrał LM" jest trochę nagięciem faktów, bo moim zdaniem (jako postronnego obserwatora) Isco udział w zwycięstwie Realu w Lidze Mistrzów miał prawie zerowy ;)
1
OK, ja meczów Monaco nie oglądałem ale to co piszesz tylko potwierdza moje zdanie. Z ciekawostek dodam, że Cesc w ubiegłym sezonie miał 8 bramek i 11 asyst w 36 meczach La Liga, co jest wynikiem porównywalnym do Jamesa, a został sprzedany za niecałe 40mln (czyli połowę kwoty za Jamesa) i większość opinii była taka, że to był nieudany sezon w jego wykonaniu.
1
Te buźki to zachowaj dla swoich młodszych kolegów lub na własną stronę, tu się toczy rzeczowa dyskusja a nie wzajemne obrażanie siebie. Jak masz coś do powiedzenia to podaj jakiś kontrargument.
Jeśli pijesz do Neymara, to kotem w worku nie był, MVP Pucharu Konferedacji plus wspaniała gra w Santosie sprawiły że warto było za niego dać te 57 mln (a nie 80). W dodatku Real też chciał go kupić, co dobitnie świadczy o tym że był wart tych pieniędzy.
Zwróć uwagę na to, że po Mundialu praktycznie tylko Królewscy mieli takie ciśnienie na kupno Jamesa, bo mało kto jest w stanie wywalić 80 baniek na chłopaka który może nie sprostać olbrzymim oczekiwaniom.
1
Ja nie wiedziałem kim jest James Rodriguez przed Mundialem. I szczerze mówiąc jego statystyki z ubiegłego sezonu w Monaco nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia (9 goli i 12 asyst w 34 meczach to słaby wynik patrząc na to że jest to liga francuska, czyli mocno przeciętna w Europie). Dawać 80mln za kota w worku to chyba tylko Perez potrafi. Nie jestem takim pesymistą jak kolega powyżej, ale bardziej podzielam jego zdanie niż Twoje.
2
Tak przy okazji, ten facet w czarnej koszulce na drugim planie wygląda jak Juanfran z Atletico ;)
0
"Doskonały dowód na to, jak jednym kopnięciem piłki, można zostać legendą, która w Barcelonie zawsze będzie traktowana wyjątkowo."
Zawsze jak pomyślę o tym finale w Paryżu to mam w głowie ten obrazek Bellettiego trzymającego twarz w dłoniach, klęczącego po prawej stronie bramki Arsenalu. Nie przypominam sobie cudownych zagrań Ronniego czy kąśliwych uderzeń Eto'o, po prostu mam ten obrazek w głowie :) i to przytoczone zdanie powyżej świetnie to obrazuje.
Generalnie znakomity artykuł. I chyba o to właśnie chodzi we wspomnieniach, że one są jedyne i niepowtarzalne, przypominają coś co już nigdy nie powróci... A my musimy iść dalej, zdobywać nowe szczyty, tworzyć i zapamiętywać nowe wspomnienia.
Vamos Barca!
2
Moim zdaniem nie chodzi o "szefostwo", tylko koncentrację. Pique w ubiegłym sezonie grał świetnie w ważnych meczach lub w takich, gdzie Barca miała nóż na gardle. Puyol zawsze potrafił utrzymywać skupienie w grze przez pełne 90 minut, to i Gerard grał znakomicie. Jak przestanie myśleć o niebieskich migdałach i dojrzeje jako obrońca (a moim zdaniem zaczyna tak się dziać), to sam stanie się tym szefem.
1
No właśnie - więc pytanie, czy warto go sprzedawać za symboliczne 2-3 mln euro, bo dla Villi już miejsca nie było a Dani jeszcze trochę może pograć.
0
Właśnie w takich meczach widać, na jak wysokim poziomie grają zawodowcy (Messi, Eto'o). W meczach Ligi Mistrzów interwencje obrońców wydają się takie proste i łatwe, a tymczasem jak się obejrzy emerycką obronę to widać jak piekielnie trudno zatrzymać takiego Leo ;)
1
3 wypracował, jedną strzelił, tak gwoli ścisłości :D
12
Właśnie to mnie wczoraj śmieszyło, że oglądam grę piłkarskich emerytów (gdzieniegdzie to już byli panowie z niezłymi brzuchami), a gra się klei lepiej niż u jakiejkolwiek polskiej drużyny. No, ale śmiać się z naszej ligi to tak jak śmiać się z inwalidów :)
0
Jeśli przyjdzie Cuadrado, to mam głęboką nadzieję że na skrzydło, a nie na prawą obronę. Potrzebujemy defensywy z prawdziwego zdarzenia, jak się kończy przesuwanie skrzydłowych i pomocników na pozycje obrońców widzieliśmy już w zeszłym sezonie...
0
Komu sprzedać? Za ile?
9
Tyle że ten "bezbarwny Pedro" zasługuje na więcej szacunku, przypomnij sobie kto ciągnął cały zespół jak Messi miał kontuzję pod koniec zeszłego roku a Neymar grał w kratkę. Przypomnij sobie też zeszłe sezony w których Kanaryjczyk dużo wnosił do gry. Ponadto w tym sezonie dla dobra drużyny godzi się na siedzenie na ławce (na co np. Alexis by się na pewno nie zgodził) - myślę, że nie na miejscu są te wieczne hejty w jego kierunku.
0
I to właśnie może być jego plusem - moim zdaniem łatwiej jest grać na pewnym poziomie jeśli i tak nikt w Ciebie nie wierzy, niż gdy wszyscy uznają Cię za nie wiadomo kogo. W tym drugim przypadku dochodzi presja sprostania oczekiwaniom, no i kończy się to jak było widać na załączonym obrazku.
5
Pozwalam sobie na wypowiedzi w pierwszej osobie liczby mnogiej dlatego, że utożsamiam się z tym klubem i jako cule czuję się jego częścią.
9
Tak się składa, że już mamy genialnie zapowiadającego się młodego pomocnika - i jest on Chorwatem z narodowości, a nie z nazwiska ;)
0
No dobra ale kiedy to było, ja mówię o współczesnym sporcie... Jak palenie papierosów może nie przeszkadzać w utrzymywaniu kondycji na najwyższym poziomie?
0
Wiadomo że to bzdury wyssane z palca. Jakieś tam zdjęcie Mathieu z papierosem krąży po Necie, ale jeśli to nawet nie fotomontaż to dawno i nieprawda. Nie wierzę że można być sportowcem najwyższej klasy i palić.
0
Pomysłu nie brakowało - problem w tym, że ten pomysł był jeden i taki sam we wszystkich wariantach ;)
26
Na pewno chłopaki z drużyny go dobrze przyjmą i nie będzie myślał o tych wczorajszych idiotach.
1
Jeśli faktycznie jest taki waleczny i będzie dawał z siebie wszystko, to bardzo dobrze. Właśnie takich zawodników potrzebujemy, bo takich najbardziej brakowało w zeszłym sezonie.
0
Pewnie podchwycił tę plotkę z Internetu i myśli że wszystko co jest napisane to prawda.
0
"Prawą nogą lepiej posługują się Piqué, Bartra oraz Mascherano, który też może grać na tej pozycji."
Żaden Mascherano... Jego miejsce jest tylko i wyłącznie na DMie.
0
To wynika z tego, że ludziom zrobiło się go bardzo żal po tym, jak chamsko został przywitany przez "kibiców" na Camp Nou.