53

O, pan z teoriami spiskowymi, brakowało mi was tutaj powoli. Ale wróć już do siebie, tam na pewno Ci ktoś uwierzy.

1

Jeśli z Cuadrado nie wypali i Alves zostanie, to ja go widzę na rezerwie na rzecz Montoyi, innej opcji nie ma.

2

Jasne że wiedziała, ale to nie oznacza że się z nią zgadzała. Poza tym wstępne zakontraktowanie Suareza nastąpiło już przed tym feralnym meczem.

44

Jak dla mnie logiczne byłoby zdjęcie sankcji z treningów i uczestniczenia w życiu klubu, a także przeniesienie kary tylko na grę w reprezentacji. Co Barcelona jest winna, że na Mundialu kogoś ugryzł? Jak w zeszłym sezonie dostał bana za Ivanovicia, to obejmowało to tylko Liverpool, a nie dodatkowo Urugwaj.

1

No wiesz, jakbyśmy nie sprowadzili Cuadrado to zakładając sprzedaż Alvesa mamy tylko Montoyę na prawej obronie. W razie jego kontuzji trzeba by było automatycznie sięgać do Barcy B. Nie zdziwiłbym się jakby było tak, że oni czekają aż sprawa z Kolumbijczykiem się wyjaśni, i wtedy w zależności od tego co wyjdzie zdecydują o tym, czy Dani zostaje czy nie.

2

A ja nie widzę w tym nic złego (chyba że się powtarza takie zdanie po każdym meczu), bo piłka nożna jest jednym z niewielu sportów gdzie można być lepszym i nie wygrać meczu. Weź taką koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną - jak nie atakujesz, to nie wygrasz. W futbolu możesz postawić autobus przez 90 minut, fartem strzelić z jednej kontry, zapchać i wygrać 1-0 - przez co właśnie ten sport jest tak nieprzewidywalny. Oczywiście nie twierdzę, że Napoli tak robiło, odnoszę się ogólnie do Twojej wypowiedzi.

1

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem na razie zadowolony ze wszystkich zawodników, którzy zostali kupieni w tym okienku transferowym. W dodatku defensywa i pomoc grała na przyzwoitym poziomie, i to już w presezonie.

1

Dlatego też nie ubolewam nad wynikiem, bo wiem że Suarez, Messi czy Neymar wykorzystaliby obie te sytuacje bez problemu i wyszlibyśmy na pewne prowadzenie 2-0. Z gry zawodników którzy mają często gościć w pierwszym składzie jestem zadowolony i to najważniejsze :)

0

No tak, nie bez powodu ter Stegen dostał 1 na plecach, zresztą był zakontraktowany wcześniej niż Bravo - to logiczne, że najpierw się szuka pierwszego bramkarza, a potem jego zmiennika, a nie odwrotnie :)

Też tak uważam że błąd Bravo to przypadek incydentalny, dlatego nawet o tym nie napisałem w powyższym komentarzu.

0

2. Tak, pamiętam, też zwróciłem uwagę na tę akcję ;)

Co do krycia to nie od dziś wiadomo że stałe fragmenty gry są elementem z którego Barca traci najwięcej bramek - dlatego trzeba koniecznie nad tym popracować, i również mam nadzieję że system Luisa Enrique zadziała w nadchodzącym sezonie.

0

Chyba nie zrozumiałem aluzji w pierwszym komentarzu.

Co do Deulofeu, to wiem że on gra tak od zawsze i mnie to nie dziwi. Natomiast dziwi mnie fakt, że on myśli że grając w ten sposób przebije się do pierwszego składu.

1

Tak, chciałem jeszcze napisać o Rafinhi ale nie wystarczyło mi miejsca, bo można tylko 2000 znaków. Na dziewiątce nie jest aż tak dobry ale wiadomo że tam będzie grał kto inny, jako mediapunta gra świetnie - mam nadzieję, że nie umknęło Twojej uwadze kilka błyskotliwych otwierających podań Brazylijczyka we wczorajszym meczu.

25

Dla mnie jest jasne, że Claudio będzie rezerwowym bramkarzem (czyli Copa del Rey i wchodzenie za ter Stegena w razie jego kontuzji). Umiejętności jako golkiper ma na pewno bardzo dobre, ta parada z pierwszej połowy zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale jeśli chodzi o grę nogami (jakże ważną przecież w Barcelonie) to Niemiec jest dużo lepszy. Mimo wszystko cieszę się, że mamy wreszcie porządnego drugiego bramkarza, bo jak Pinto bronił w zeszłym sezonie to miałem zawał co drugą akcję :)

9

Póki jeszcze jest w miarę wcześnie i można podyskutować na poziomie, zamieszczam swoje spostrzeżenia na temat wczorajszego meczu.

1) Zacznę od Bravo, bo to chyba najgorętszy temat wczorajszego spotkania - no cóż, babole się zdarzają każdemu, facet miał pecha że jemu to wypadło na debiutancki mecz. Ale trzeba nadmienić, że nie doszłoby do tej sytuacji gdyby nie jego dość słaba jak na Barcelonę gra nogami - kilka sekund przed strzałem musiał się ratować rozpaczliwym wybiciem piłki na oślep, bo źle ją sobie przyjął. Bramkarsko super (parada z pierwszej połowy najwyższej klasy), ale chyba nikt nie ma wątpliwości że Claudio będzie rezerwowym bramkarzem.

2) Rakitić i Busquets. Powiem szczerze, że Chorwat mnie w pierwszym meczu z Niceą nie przekonał, ale wczoraj wszystko było na swoim miejscu : przegląd pola, znakomite podania, walka, gra kombinacyjna itd. Oby tak dalej, Ivan :) Co do Busiego, to zaliczył bardzo dobre spotkanie (czyżby poczuł na plecach oddech wracającego do składu Mascherano?), zawsze był w tempie gry, dobrze rozpoczynał akcje z naszej połowy, generalnie na pewno plus - bardzo mnie to cieszy.

3) I na koniec największy minus wczorajszego spotkania, czyli Deulofeu. Pewnie mnie zaraz zakrzyczycie że musi być ktoś oprócz Messiego kto sam ciągnie akcje, ale na litość boską, przecież ten chłopak to jest jakiś jeździec bez głowy... Jak w ostatniej minucie meczu wbiegł z piłką między dwóch (!) stoperów Napoli i od razu ją stracił, to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać. Jeden jedyny plus za indywidualną akcję na lewym skrzydle zakończoną silnym strzałem, ale jeśli Hiszpan mając piłkę przy nodze będzie wybierał zawsze takie rozwiązania, to nie ma co myśleć o pierwszym składzie.

A Wy jak myślicie?

0

Ale tutaj to nie są puste słowa, bo naprawdę jej zabrakło. Te 2 setki które miał Munir to Suarez wykorzystałby ze związanymi rękami na plecach.

0

Naprawdę uwierzyłeś, że on to pisał na serio?

0

Chciałbym wiedzieć to samo co kolega xavi890. Jak będzie nadal takim egoistą, to sobie może iść do Barcy B kiwać ogórków w Segunda Division z powrotem. Ten rok w Anglii chyba niczego go nie nauczył.

1

Mistrz. Wygrałeś Internet na dzisiaj.

1

Rakitić duży plus, Bravo i Busi plusy, reszta tak sobie. Wielki minus dla Munira, ale nie martwmy się - Suarez wykorzystałby obydwie setki z zamkniętymi oczami.

0

Nie, ja uważam że piłka powinna być dogrywana do Leo wtedy, gdy jest ustawiony najlepiej, tak jak każdy inny. Spokojnie, przybył nam Suarez więc indywidualności w ataku nie zabraknie ;)

0

W zasadzie kolega wyżej wszystko napisał, chyba faktycznie mnie nie zrozumiałeś. Cenię umiejętności indywidualne zawodników, fajnie że jest Deulofeu który umie sam pociągnąć akcję, ale problem polega na tym że on nie wyczuwa granicy do której tę akcję trzeba pociągnąć, a po jej przekroczeniu oddać piłkę partnerowi. Poobserwuj Messiego jak gra. Najczęściej dryblując oddaje strzał na bramkę wtedy, gdy nie ma obok lepiej ustawionego partnera, natomiast gdy takowy się znajdzie, to bardzo rzadko się zdarza żeby Leo nie przekazał mu futbolówki.

0

Nie potrzebujemy jeźdźca bez głowy, tyle w temacie. Jak się poprawi w grze zespołowej to świetnie, bo potencjał ma ogromny.

1

Haha, Messi grający samolubnie? On zawsze wybiera najlepsze rozwiązania, a z Niceą Deulofeu miał Munira samego przed bramką ale zamiast mu podać to wolał dryblować przez 2 obrońców (!) i stracił piłkę - Messi by zdążył podać 3 razy. Takich sytuacji mogę Ci podać jeszcze kilka. Porównywanie Messiego do Deulofeu to jakbyś porównał Kulczyka do pana Stasia z bazaru.

1

Deulofeu ławka - i bardzo dobrze. Niech więcej "samiczy", to na pewno dostanie więcej minut.

2

A co Ty myślisz, że na konferencji prasowej zawodnicy będą zdradzali jakieś szczegóły dotyczące taktyki czy wypowiadali się kontrowersyjnie na czyjś temat? Przecież to oczywiste, że konkretów się nie dowiemy ;)

0

Taki mały offtop - zauważcie, że ten plakat musiał być dużo wcześniej przygotowany, bo nazwiska są wypisane wg numerów na koszulkach, a między Rakiticiem (4) i Xavim (6) nie ma nikogo ;) Busi jest między Bartrą (15) a Songiem (17) ze swoją starą szesnastką ;)

1

No tak, osobiście dałbym Messiego właśnie na mediapuntę, a na prawe skrzydło może sporadycznie Halilovicia który jest jego młodszą wersją ;) Lucho jest nie w ciemię bity, bądźmy dobrej myśli.

0

Nie wiem jak Ty, ale ja najlepszego piłkarza na świecie widzę na zdjęciu załączonym do artykułu.

0

Leo wojujący z kimkolwiek o cokolwiek? ;)

Przechodząc do meritum, moim zdaniem Lucho byłby głupi stawiając znów na Argentyńczyka w środku ataku. Nie po to kupowaliśmy najlepszą dziewiątkę świata, żeby teraz grała na skrzydle. Myślę że w tym sezonie nominalne ustawienie będzie z Neymarem i Messim odpowiednio na lewym i prawym skrzydle, a z Suarezem w środku, ewentualnie Leo cofnięty za plecy Urugwajczyka.

1

Idź "jechać" gdzie indziej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?