0

Haha, nawet we wczorajszym meczu? :D dobrze że tego nie widziałem, bo bym chyba spadł z krzesła. Hejterom nie przetłumaczysz, najlepiej jakby wszystkie piłki walił na pałę do przodu.

1

W Realu mają niemały problem, bo Casillas gra po prostu źle, ale posadzenie go na ławce wiąże się ze zgrzytami wewnątrz drużyny. W dodatku cała obrona gra słabo (tak, wiem że to tylko sparingi czy towarzyskie mecze, ale cały blok defensywny to byli zawodnicy pierwszego składu i w każdym spotkaniu tracili bramki, czasem w głupi sposób). Jeśli to tylko hurraoptymizm po zdobyciu Ligi Mistrzów, to powinien minąć, ale jeśli nie, to czarno widzę te "złote lata" Realu które mają nadejść, a już na pewno 6 pucharów które sobie wyznaczyli za cel :)

18

OK, zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, umieszczam tutaj swoje spostrzeżenia co do kilku zawodników. Wiadomo, że oceniać cokolwiek po jednym meczu to tak jak oceniać potrawę po zapachu, niemniej jednak o pewnych rzeczach można sobie powiedzieć.

1)Mathieu -tego zawodnika obserwowałem wczoraj najbardziej i muszę powiedzieć, że jeśli tak gra w meczach towarzyskich, to jestem spokojny o mecze w rozgrywkach ligowych czy europejskich :) cały czas grał bardzo intensywnie, notował mnóstwo odbiorów i wygranych pojedynków główkowych, "siedział na plecach" rywala, bardzo dobrze podawał - świetny występ.

2) ter Stegen - również ogromny plus. Pracy miał niewiele, ale jak trzeba było, to stawał na wysokości zadania (pierwszy strzał z rzutu wolnego lecący prosto w róg bramki Niemiec obronił kapitalnie). No i te podania... Jeśli Barca szukała bramkarza który dobrze gra nogami, to trafiła idealnie - na mnie największe wrażenie zrobił jego przerzut w drugiej połowie, gdzie z okolic 30.metra posłał piłkę do Halilovicia na skrzydło prosto pod nogi.

3) Xavi - to jak to było? "Xavi spowalnia grę" ? :) Generał wczoraj pokazał dokładnie to, co o nim pisałem przez cały czas - wchodząc z ławki robi świetną zmianę, rozdzielał piłki jak za swoich najlepszych lat, a podania górą to był majstersztyk.

4) Pique - no niestety, Gerard wczoraj po raz kolejny pokazał swoją główną słabość - nieskoncentrowany gra po prostu na poziomie niegodnym Barcelony. Lucho ma u mnie mega plusa za to, że go ściągnął w przerwie, pokazując tym, że naprawdę będzie sadzał na ławce tych co słabo grają, a nie tych co mają słabe nazwisko.

A Wy co myślicie?

0

Nie wiem czy zauważyliście, ale jak Montoya zszedł z boiska a Patric jeszcze nie wszedł, to Pedro był na prawej obronie ;) więc jednak te plotki nie są wcale takimi plotkami ;)

2

No tam to jest masakra. Ludzi umiejących poprawnie pisać po polsku wśród moderatorów naliczyłem aż jednego, wiecznie jakieś "fakty" wyciągane z kontekstu (choćby ostatnio z tą spiną Keita-Pepe, jeden napisał w artykule że "z niewyjaśnionych przyczyn" Keita nie podał mu ręki a potem go rzucił butelką) albo otwarte pojazdy po Barcelonie typu "i tym się właśnie różnią madryckie gazety od katalońskich brukowców" lub w spotkaniu Argentyny "Messi nie z łatwością wykończył sytuację" (gdzie normalnie posłał piłkę do siatki) itd. Przykładów mógłbym rzucić z dziesięć z każdego tygodnia. Rozumiem niechęć do nas, ale redakcja nie powinna walić takich tekstów bo to poziom 15-latka (bez obrazy dla ludzi z rocznika 99). Tych moderatorów to już nawet normalni kibice Realu zaczynają hejtować, żeby ktoś założył konkurencyjną stronę bo tam to ciężko wejść czasem.

11

Zapraszam jutro normalnych ludzi do dyskusji z rana, jak dzieciaki jeszcze będą spały, bo teraz się nie da czytać co niektórzy wypisują. Dobrej nocy życzę.

0

Adama na "+" ? Widziałeś żeby komuś podał w pierwszej połowie albo zrobił cokolwiek pożytecznego? Jak dla mnie to jest do zmiany.

Roberto nie umieszczaj w jednej grupie z Pique. Ten drugi gra tragicznie, ale Sergi dobrze wykonuje swoje zadania. Nie wiem skąd ta fala hejtu na niego, wskażesz pomocnika który radzi sobie lepiej na boisku?

0

Też się cieszę z tego powodu :)

0

Strasznie głupio się zachowują kibice, gwizdać na hymn i to jeszcze w towarzyskim meczu...

0

W sparingach trudno obstawić jakiś konkretny wynik, odchodzi cała psychologia gry skoro to mecz towarzyski. Choć zważając na to, że jest wielu nowych zawodników i będą chcieli pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony, postawiłbym podobnie.

1

Niby tak, ale jak się ma poziom który prezentował Falcao przed kontuzją (czyli najwyższa światowa klasa), to potem powrót jest bardzo ciężki. Inaczej do formy wracają przeciętni napastnicy, a inaczej najlepsi na świecie. Wystarczy spojrzeć na Leo Messiego, który długo nie mógł się pozbierać po serii kontuzji.

4

Podejrzewam, że finalnie opchną nam tego Marquinhosa. Ale mogę się mylić.

0

No, to zapowiada się ciekawy mecz skoro Nicea jest już przygotowana do rozpoczynającego się sezonu. Ale i tak najbardziej czekam na spotkanie z Napoli, bo to już jest rywal z górnej półki :)

1

Żebyś się nie zdziwił, jak pozyskanie Mathieu okaże się w ogóle super transferem.

18

Dla nas to świetne wiadomości. Pozbędą się swojego najlepszego pomocnika, a w dodatku przyjdzie napastnik który nie gra od wielu miesięcy.

2

No cóż, zawodnicy wykonują polecenia z góry. To nie ich wina że klub zakontraktował jakieś cyrki objazdowe w wakacje - teraz chyba Zarząd poszedł po rozum do głowy widząc końcówkę ubiegłego sezonu.

0

Jeśli nadal zakażą mu treningów z drużyną, to w praktyce zagra dopiero w 4. - 5. kolejce.

3

Nie ma co ich oceniać dopóki nie nadejdzie 1.września. Wtedy będzie można podsumować pracę Zarządu nad modernizacją drużyny.

6

Najbardziej cieszy to, że pomimo tylu zmian to nadal jest zżyta ze sobą grupa ludzi :)

0

No jak to, Khedira przed finałem Mistrzostw Świata na rozgrzewce doznał urazu i nie zagrał. Sprawdź sobie składy.

1

Dajcie już spokój Busiemu. Z decyzjami Kapitana się nie dyskutuje.

2

Najbardziej bym nie chciał, żeby Masche znowu poszedł w odstawkę po tak świetnym występie na Mundialu. Zasłużył na występy w pierwszym składzie Barcy na swojej nominalnej pozycji i mam nadzieję, że Luis Enrique też to widzi.

7

I bardzo dobrze. Zawodnicy muszą ciężko pracować, a nie gwiazdorsko uśmiechać się z plakatów.

8

Dobrze, że Atletico też się wzmacnia przed nowym sezonem. Liga będzie bardziej konkurencyjna, mam nadzieję że ubiegły sezon nie był jednorazowym występem Rojiblancos ;)

1

Spójrz na jego wiek... przecież on nie pamięta czasów kiedy Alves był najlepszy na swojej pozycji.

8

Powodzenia, Luis! Obyś mógł chociaż trenować z pierwszą drużyną...

0

Gdzie wtedy byłem to trudno mi sobie przypomnieć, dawno to było dosyć. OK.

0

Wiem, chodzi mi o to że np. w meczu o wysoką stawkę niektórym mogą puszczać nerwy (gdyby ktoś chciał szukać mu usprawiedliwienia), a spotkanie towarzyskie jest tego pozbawione.

3

Wtedy również to potępiłem. Messi przeprosił, Duda powiedział że nic się nie stało, wszystko było ogarnięte. Leo nie śmiał mu się chamsko w twarz tak jak Pepe Keicie. Costa jak opluł Ramosa to też go przeprosił od razu po meczu, w nerwach niektórzy robią głupoty, pytanie jak je potem naprawiają. Jeszcze masz jakieś problemy z moimi wypowiedziami czy już wszystko jasne?

2

Ja bym ustawił Mathieu - Pique - Bartra.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?