0

Haha, wiedziałem że to jest ta piosenka zanim otworzyłem :D takie klasyki to ja znam kolego ;)

1

Pokaż mi komentarz na tej stronie mówiący o tym, że trawa była za wysoka czy za sucha. Tutaj wszyscy się sami śmiali z tych słów, na rm.pl wszyscy wierzą w te urojone spiski i powtarzają.

4

Kibice jak kibice, ale piłkarze też. W końcu przykład idzie z góry - jak Ronaldo po przegranym meczu zwala wszystko na sędziów, to co oni biedni mają mówić? Wiadomo że tępo powtarzają te bzdury za swoją gwiazdą.

Ale drugie zdanie mnie zniszczyło. Powiedzieć, że Barcelona nigdy nie miała pod górkę patrząc na miniony sezon, to po prostu trzeba być skrajnym idiotą. Ale styl pisania też zakrawa na idiotę, więc w sumie to by się zgadzało :)

35

Komentarz moderatora (!) z rm.pl :

"Nic mnie nie zdziwi, jeśli zmniejszą Suárezowi kare... W końcu Barcelona jakoś nigdy nie miała pod górkę... Cofnięty zakaz transferowy (ciekawe, czy w końcu go dostanie), bo drużyna była w totalnej rozsypce i nic nie grała, a szkoda takiej potęgi, teraz Suárez będzie pokazywał, że się zmienił..."

Aż nie wiem jak to mam skomentować. Po prostu ręce opadają.

2

Przeczytałem gdzieś ciekawy argument i przytoczę go tutaj.

Przypomnij sobie jak grałeś w piłkę na podwórku z kolegami. Jak coś źle zrobiłeś i zwrócił Ci uwagę kumpel który miał umiejętności na Twoim poziomie, to raczej Ci to wisiało, albo jeszcze sam mu coś odszczeknąłeś. A jak najlepszy zawodnik z całej drużyny (ten któremu wystarczyło podać i zawsze coś zrobił) tylko spojrzał na Ciebie z pretensją, to zaraz starałeś się wykonywać swoje boiskowe zadania lepiej.

Tak samo jest z Leo Messim. Wielu kwestionowało jego opaskę kapitańską w reprezentacji Argentyny, ale tutaj jest identyczna sytuacja - Leo jest liderem, najlepszym zawodnikiem świata, każdy jest dumny z bycia z nim w jednej drużynie. On nie musi krzyczeć tak jak Puyol, żeby kogoś ustawić do pionu - wystarczy jedno zdanie wypowiedziane spokojnym głosem. Nie wiem w ogóle skąd ta fama że kapitan musi być krzykliwy i agresywny, chyba zbyt wiele lat Puyi był kapitanem i się do tego przyzwyczailiście. A Mascherano będzie się wdawał w utarczki słowne z przeciwnikami i sędziami bez względu na to, czy będzie miał opaskę na ramieniu, czy nie ;)

0

Dokładnie. Widzę że nie tylko kibice innych klubów są zaślepieni, ale Barcy też. Tak naprawdę z tym Interem to była ostatnia chamska symulka z jego strony, od tamtej pory dostał łatkę której się już chyba nie pozbędzie.

1

Nie no, umiejętnościami bije na głowę Alvesa, to bezdyskusyjnie. Pytanie co z obroną i czy znowu nie będziemy świadkami kuriozalnych sytuacji gdzie Pique ma do pokrycia ćwierć boiska przy kontrze przeciwnika.

0

Ha, a teraz sam siebie pozamykałem. Chciałem napisać, że Cuadrado jest niższy i generalnie słabo ogarnia w obronie, a 4-3-3 byłoby bardziej defensywnym ustawieniem niż 3-5-2, ale sprawdziłem i Montoya ma 174cm wzrostu a Cuadrado 178cm. WTF? :D Wydawało mi się, że Hiszpan jest wyższy, a Kolumbijczyk o wiele niższy ;)

0

Myślałem o Messim w linii pomocy jako mediapuncie, mającego przed sobą bramkostrzelnych Neymara i Suareza.

0

Mi się wydaje, że z Cuadrado w składzie będziemy grali ustawieniem 3-5-2 i on właśnie będzie po prawej stronie tej "5" zawodników w środku pola. Ze standardowym ustawieniem 4-3-3 oczywiście bardziej widziałbym Martina Montoyę.

1

To ja odpowiem za Ciebie - Suarez miał 14 asyst w minionym sezonie, jak na napastnika to ogromna liczba. Generalnie każdy kto obejrzał choć kilka meczów Liverpoolu wie, że Urugwajczyk oprócz umiejętności strzeleckich ma też znakomity przegląd pola i potrafi wypatrzyć lepiej ustawionego kolegę.

0

Mnie też to nie obchodzi, oni i tak znajdą zawsze jakiś powód żeby wysnuć kolejne teorie spiskowe, tak że mniejsza z tym co tam sobie obiorą za powód. W końcu czymś trzeba sobie wytłumaczyć porażki Realu na naszym tle, przecież nie słabą grą bo Galaktyczni są zawsze najlepsi :)

0

Wydaje mi się, że to drugie. Najprawdopodobniej czekają co wyjdzie z Cuadrado, i wtedy sprzedadzą Alvesa jeśli Kolumbijczyk przyjdzie, a w przeciwnym wypadku Dani zostanie na jeszcze jeden sezon.

15

Kto wie, może ten brak sukcesów przemawiał dodatkowo na plus przy jego zakupie ;) Wiadomo że im mniej ktoś osiągnął, tym bardziej się stara żeby w końcu się udało.

1

Pamiętajcie, że bycie dobrym stoperem nie oznacza tego, że w Barcelonie nadal się nim będzie. Tu się zupełnie inaczej gra w piłkę niż w większości europejskich klubów, dlatego trzeba ostrożnie go wybrać. Nawet jeśli Agger jest na papierze lepszy od innych opcji, to wcale nie oznacza że generalnie jego transfer byłby najlepszym wyjściem.

0

K, bdz głbk bł twj wypw.

0

Nie musisz ironizować, za humanistę się nie uważam (bo humanista jest człowiekiem wszechstronnie wykształconym, a nie tylko dobrym pisarzem i idiotą z matematyki), to Twoja wina że robisz bijące po oczach błędy ortograficzne, nie moja. Jeśli irytuje Cię wytykanie błędów, to nigdy się nie rozwiniesz. Poza tym to była uwaga na marginesie, w większości komentarza odniosłem się do merytorycznej części Twojej wypowiedzi.

0

Oj tak, chętnie bym zakupił jakąś. Tyle że teraz jak mnie na to stać, to takiej ze świecą szukać :(

8

"Wszyscy piłkarze pomogli nam wejść do drużyny, ale najbardziej weterani tacy jak Xavi czy Luis Enrique. Otrzymaliśmy od nich wspaniałą pomoc."

Xavi weteranem w 2003r.? :D

0

A ja bym chciał, żeby słownik ortograficzny wrócił do Twoich rąk.

Messi teraz ma o wiele większą boiskową inteligencję niż za "starych" czasów. Tyle że kiedyś zostawiano mu dużo miejsca bo obrońcy nie wiedzieli na co go stać, a teraz dostaje podwójny albo i czasem potrójny plaster na cały mecz.

1

Narzekanie na różnych zawodników stało się ostatnio ulubionym sportem użytkowników tej strony. Dobrze widzieć, że ostali się jacyś myślący.

0

No cóż, Ty wiesz swoje a ja swoje - zobaczymy w tym sezonie kto miał rację.

Pisząc tamto zdanie miałem na myśli to, że siedząc na ławce rezerwowych się nie nabija siłą rzeczy statystyk, bo się po prostu nie gra.

0

Ano niczym się tu zachwycać, ale też hejtowanie że jest za wolny i nie ogarnia gry jest zwyczajnie głupie i niepoparte żadnymi argumentami.

Pytasz czy to wystarczający wkład przez cały sezon - ale zauważ też, że przez ten cały sezon to Roberto grzał ławę albo wchodził w 85.minucie żeby drużyna zyskała na czasie. Z ławki rezerwowych jeszcze nikt nie nabił świetnych statystyk. W meczu który jest na początku przytoczonego przeze mnie filmiku grał o wiele dłużej niż 5-10 minut, to i o wiele więcej pokazał.

2

I znów ten lament, którego nie rozumiem. Jak kupowali Mathieu, to był za drogi, teraz cena jest odpowiednia to co się znowu Wam nie podoba? Bo miał parę kontuzji? Przypomnę tylko, że Fabregas zanim trafił do Barcelony to w zasadzie jego cały okres gry w Arsenalu wyglądał tak : parę tygodni gry - kontuzja - parę tygodni gry - kontuzja itd. W lidze hiszpańskiej nie gra się aż tak ostro, więc i ryzyko urazu jest niższe. Poza tym nie szukamy stopera do podstawowego składu, bo takowych już mamy.

0

Ja jestem innym czytającym - to, że ktoś nie komentuje, to nie znaczy że nie czyta tego co piszesz.

Tak naprawdę to nie podajesz żadnych argumentów, tylko mówisz : cienki,nic nie wnosi, za słaby, za wolny. To proszę bardzo, obejrzyj sobie krótką kompilację i przeczytaj jeszcze raz swój komentarz :

0

Może i powinni go gdzieś wypożyczyć, a może i nie. Powtórzę - jeśli Lucho go zostawił, to znaczy że ma co do niego jakieś plany. Może w tym sezonie już nie będzie grał tylko ogonów.

1

Wszyscy tak hejtują na tego Roberto, a wczoraj zaprezentował się całkiem dobrze. Parę razy odważnie wbiegał z piłką pod pole karne przeciwnika (jeden jego rajd został dość brutalnie przerwany ok. 2 metrów od linii pola karnego - dziwiłem się, że tam nie było faulu), nie popełniał błędów itd. OK, zagrał niewiele minut, więc też nie ma się co zachwycać. Ale skoro trener usunął ze składu takich zawodników jak Fabregas czy Tello zostawiając Sergiego, to znaczy że ma jakiś plan co do niego. Uwierzcie, on się zna na piłce znacznie lepiej od kogokolwiek na tej stronie.

1

1. Niestety od Iniesty oczekujemy więcej niż pasywnej gry.
2. Tutaj to nie było jakieś wielkie dogadywanie się, po prostu posłał kilka niezłych piłek które dostałby każdy napastnik na ich miejscu ;)
3. i 4. Pełna zgoda.

2

Kompletnie się nie zgadzam z ostatnim akapitem. Młody skrzydłowy Barcy zagrał tylko kwadrans, ale w tym czasie zdążył pokazać jak samolubnym jest piłkarzem - byle tylko się przedrzeć i strzelić. Na nic się nie przyda drużynie grając w ten sposób.

1

No przecież dostał więcej niż 10 - czy się mylę?

Dla mnie głupie jest to, że za występek w reprezentacji dostaje karę na występy w klubie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?