0

A ja tam się nie przejmuję. Pierwszy skład mamy bardzo dobry, a paru młodych i zdolnych zawodników puka już do drzwi (Munir, Samper itd.). Nawet jeśli utrzymają ten bzdurny zakaz, to poradzimy sobie i tak :)

0

Chciałbym się dowiedzieć, na jakiej podstawie została narzucona taka kara i które przepisy złamała Barcelona. Bo jak na razie to wygląda na jakiś gruby wał, klub z najlepszą szkółką dostaje bana na transfery... I to jeszcze seniorskie.

0

Dla mnie porównanie statystyk samej ligi jest najbardziej uczciwe, bo tam grali z dokładnie tymi samymi zespołami. Ale OK, skoro chcesz to proszę bardzo (niestety, dokładnej liczby minut mi się nie udało znaleźć) :

Messi : 44 spotkania, 41 goli, 15 asyst.

Ronaldo : 47 spotkań, 51 goli, 18 asyst.

0

Aguero same kontuzje, ale ma potencjał. Higuain zaliczył z dwa dobre mecze chociaż, Palacio nie miał ani jednej akcji udanej nawet.

0

No cóż, wicemistrzów świata sprzed miesiąca trudno zmieniać. Ale wywaliłbym Palacio z tej kadry, to co ten człowiek wyprawiał na boisku to ośmieszało tak klasową drużynę jaką jest Argentyna.

0

Oczywiście, sezon La Liga 2013/2014, proszę Cię bardzo.

Messi : 2504 minuty na boisku, 28 bramek, 11 asyst.

Ronaldo : 2540 minut na boisku, 31 bramek, 10 asyst.

0

Noo jestem pod wrażeniem, Marca wspomniała o tym że Ramos uderzył Mandżukicia.

Generalnie to nie chce mi się wierzyć że Real wywalczy ten Superpuchar na Calderon, Atletico ma tam +50% do siły gry ze względu na niesamowity kocioł na trybunach ;)

2

I jeszcze taka mała śmiesznostka - Ronaldo rozegrał najlepszy sezon w życiu, Messi jeden z najsłabszych, a i tak mają porównywalne statystyki ;)

0

Nie żebym się czepiał, ale Neymar trafił w słupek pod koniec regulaminowego czasu gry, a nie dogrywki.

Generalnie masz rację, Real wcale nie był przekonujący w wygraniu Ligi Mistrzów, tak jak Barca w 2009 i 2011r czy Bayern w 2013r. Te zespoły miażdżyły każdego przeciwnika po kolei (Realowi brakowało dosłownie milimetrów żeby Borussia ich wyeliminowała), a w finale wygrywały przekonująco (Real tak naprawdę rzutem na taśmę dostał się do dogrywki). Tak jak piszesz, 2 akcje dzieliły sezon mocny od słabego.

Wydaje mi się, że mogą przerżnąć ten sezon przez słabą obronę, tak jak Barca w minionym sezonie. W ogóle nie wzmocnili tej formacji, a przecież jest u nich najsłabsza ze wszystkich czterech. Ramosowi coraz częściej zdarzają się babole (choćby wczoraj) i daleko mu już do stopera światowej klasy, tak samo jak u nas z Pique. Pepe ogólnie gra poprawnie, ale ma problemy z głową i jak mu odwali to wylatuje z czerwienią z boiska (pierwszy przykład z brzegu - zawalił Portugalii najważniejszy mecz w fazie grupowej Mundialu). Marcelo to w ogóle jakaś pomyłka, jedyny zawodnik który gra zawsze dobrze z formacji obronnej Realu to Dani Carvajal w moim odczuciu. Do tego wszystkiego można jeszcze dołożyć konflikt bramkarski i różnie to może być w tym sezonie. Dla nas to oczywiście jak najlepiej.

2

Nie no, jak Barca zdobyła Superpuchar to się liczył do zeszłego sezonu i została bez trofeów. Ale jak Real ma go wygrać, to nagle liczy się do tego sezonu, i mają szansę wygrać 6 trofeów ;)

0

Ach, za to. Jakoś ewidentnie go nie uderzył, fakt że niesportowe zachowanie na pewno ale Mandżukiciowi się należało za chamstwo przy starciu. Myślę że żółte kartki dla obu panów były poprawną decyzją sędziego.

1

Za co Ramos powinien dostać czerwoną kartkę? Widziałem kilka takich komentarzy, a 2.połowę oglądałem jednym okiem, więc pewnie czegoś nie zauważyłem.

3

To samo pomyślałem ;)

0

To jak Gerardzie, "od początku chciałeś być w Sevilli" czy "zaskoczyło Cię Twoje odejście"? Na pewno sobie nie pomagasz gierkami medialnymi.

0

Moim zdaniem po prostu to piłkarze za bardzo go szukają bo nie wierzą we własne możliwości, każdy piłkarz Barcelony zawsze gorąco zaprzeczał temu że Leo robi z siebie jakiegoś lidera. W tym Czyhryński i Fabregas którzy już nie mieli interesu w tym żeby mówić miłe rzeczy.

0

To też prawda, ale ja nadal uważam że w poprzednim sezonie Neymar po prostu nie chciał brać odpowiedzialności na siebie, ciągle podawał zamiast kończyć akcje. Nabrał pewności siebie chyba ;)

5

Podpisuję się pod przedostatnim akapitem dwoma rękoma. Pamiętajmy, że też musimy dać z siebie wszystko w tym sezonie, z cierpliwością i wiernością na czele.

0

Coraz mniej mi się podoba ten zawodnik. Niedość, że pajacuje na boisku, to jeszcze kompletnie nie potrafi przyjąć do siebie krytyki (bo wiadomo że Lucho go tak naprawdę wyrzucił do tej Sevilli za niespełnienie wymagań). Nie da się progresować jeśli się ma takie podejście, i to dotyczy nie tylko piłki nożnej. Szczerze mówiąc nie widzę aktualnie Deulofeu w Barcelonie, wydaje mi się być nieskromnym pyszałkiem, a takich tu nie potrzebujemy.

13

Nasze marzenie chyba też się spełniło ;) jakbyśmy koło stycznia-lutego usłyszeli że Suarez będzie u nas grał, to chyba każdy by się popukał w czoło.

0

Poza tym jeszcze jakieś teksty że to on podjął decyzję o wypożyczeniu - taaa...

40

Haha, że co? Zawsze chciał trafić do Sevilli? To chyba najśmieszniejsze kłamstwo jakie usłyszałem ostatnio.

1

Moim zdaniem to Rafinha się nie nadaje na tę pozycję, w Celcie Vigo grał jako mediapunta i rozegrał wspaniały sezon. Teraz też bym go ustawił na tej pozycji, mógłby być zmiennikiem np. Iniesty. Chyba, że mówisz o ustawieniu gdzie Messi jest cofnięty za plecy Neymara i Suareza, to wtedy faktycznie można by było tak zrobić z Rafinhą.

1

O wczorajszym meczu można napisać wiele (zwłaszcza pozytywów), dlatego ja ograniczę się do najważniejszych spostrzeżeń.

1) Rakitić na bardzo duży plus. Właśnie takiego pomocnika szukaliśmy - pracował w każdym sektorze boiska, nie było dla niego straconych piłek, plus znakomity przegląd pola - ta asysta na 4-0 to najwyższa klasa światowa.

2) Bardzo mnie ucieszyło że Neymar próbuje więcej samodzielnego prowadzenia gry, a także to że Messi rozegrał wspaniały mecz i że Iniesta wraca na właściwe tory, bo coś ostatnio był pod formą. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo nie ukrywajmy że tych trzech zawodników to absolutna podstawa w drużynie.

3) Jedyne co martwi to Mascherano na obronie (błagam, niech Lucho go nie marnuje tam przez kolejny sezon) i Rafinha w ataku. Mam nadzieję, że Enrique widział co w zeszłym sezonie zrobiła fałszywa dziewiątka z Cescem i nie zrobi tego samego błędu, bo Brazylijczyk ma znakomite umiejętności kreowania gry, a nie wykorzystywania sytuacji podbramkowych (co było widać nawet wczoraj).

13

Coś czuję, że Suarez zaliczy udany debiut na Bernabeu :)

0

W jakim sensie?

25

To oczywiste, że Neymar coraz bardziej adaptuje się do europejskiego futbolu. Miał rok podczas którego aklimatyzował się w Barcelonie i teraz wielu kibiców (w tym ja) ma duże oczekiwania wobec niego, które to myślę że bez problemu spełni ;) Wczoraj wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.

0

Mam to samo, pewnie niedługo Redakcja coś z tym zrobi.

3

Spokojnie, Helsinki i Leon to nie były jakieś wspaniałe kluby. Munir dobrze rokuje na przyszłość, ale jak widzę jakieś porównania do Messiego to mnie śmiech bierze. Jak ludźmi łatwo się manipuluje, wystarczy dać odpowiedni tytuł a już wypisują brednie w komentarzach.

0

Mi też nic nie wchodzi.

0

Alves już zdążył nieudanie wrzucić :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?