cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To prawda z tym cytatem czy nie?
0
Myślę, że nie ma czego się bać. Jestem pewien, że Leo bez strachu wyjdzie na boisko i przełamie ten koszmar.
4
Mam nadzieję, że Leo pokona stare duchy przeszłości i w meczu z PSG zagra znakomicie i bezawaryjnie :)
0
"... trener wasz wspaniały był przez niego zły" można by było zamienić na "...admin wasz wspaniały był przez niego zły..." :D
0
Haha, no nie wierzę. Z dwóch koszyków na trzy możliwe dostali najsłabsze możliwe drużyny i jeszcze jakieś pretensje? Ten człowiek to jest jakiś chodzący ból dupy, on chyba zawodowo zajmuje się szukaniem tego typu rzeczy.
0
Edytowałeś komentarz, przykro mi ale to widać :)
1
W Sao Paulo finał Ligi Mistrzów? Zniszczyłeś.
1
Dokładnie, choć trzeba też powiedzieć, że w Barcelonie panuje specyficzny styl, i jeśli piłkarz nie ma refleksu, szybkości podejmowania decyzji i techniki na poziomie jaki panuje w tym klubie to niestety odpada.
0
Wszyscy (albo duża większość) piszą, żeby sprzedać go nawet za małe pieniądze. Ale jakby Barca zaoferowała go Liverpoolowi za kilka milionów, to jestem stuprocentowo pewien że pół tej strony znowu by krzyczało jakie to chu*owe transfery Zubi robi.
0
To oczywiste, ale temat jest o zarobkach w Barcelonie.
1
W te 30 sekund potrafi uszczęśliwić więcej ludzi niż przeciętny Kowalski przez cały dzień ;)
1
A ja uważam, że jeśli potrafisz dobrze sprzedać swoje umiejętności, to powinieneś proporcjonalnie do tego zarabiać. Przykładowo, na kasie w supermarkecie może siedzieć prawie każdy z podobną skutecznością pracy, dlatego zarobki tam są niskie. Grać w piłkę tak jak Messi (lub lepiej) nie potrafi praktycznie nikt na całej planecie, dlatego też zarobki Argentyńczyka są odpowiednio wyższe.
Oczywiście drugą kwestią jest popularność. Gdybym potrafił gwizdać na palcach najlepiej na świecie, to prawdopodobnie nie zarobiłbym na tym dużych pieniędzy. Bogactwo piłki nożnej kryje się właśnie w jej popularności, bo piłkę kopie lub kopał prawie każdy od lat dziecięcych, przez co wielu ludzi interesuje się tą dyscypliną i lubi oglądać, jak robią to inni, lepsi od nich. Stąd się biorą ogromne pieniądze za transmisje w telewizji, bilety na mecze, sprzedaż klubowych gadżetów, koszulek... Barca nawet płacąc Messiemu 40mln brutto rocznie, i tak zarabia na nim duże pieniądze ;)
0
W minutę to on zarabia niecałe 40 euro, więc nie wiem jaki samochód mógłby za to kupić, chyba 30-letniego kaszlaka z Polski ;)
1
Niech już to losowanie się zacznie, bo zaraz w swoich domysłach i życzeniach wyczerpiecie chyba wszystkie możliwe składy grup.
0
No jasne że można, od tego są komentarze żeby w nich rzeczowo dyskutować. Tak jak już wyżej napisałem, umieszczanie drużyn które (być może) chwilowo są na topie, byłoby niesprawiedliwe względem drużyn które równo i solidnie pracują w każdym sezonie.
0
Moim zdaniem takie zasady są właśnie dobre. Gdyby brać krótki okres czasu pod uwagę, to mogłoby być tak że jakaś drużyna zajdzie wysoko w Lidze Mistrzów, potem wyprzeda większość swoich zawodników i grając już o wiele słabiej w następnym sezonie będzie w pierwszym koszyku. Uważam, że miejsce w nim należy się klubom, które są stabilne na pewnym poziomie gry i dają gwarancję, że nie narobią sobie wstydu.
0
A co Juventus zrobił w europejskich pucharach w ostatnich sezonach? Borussia poza sezonem 2012/13 też wiele nie osiągnęła, bo nie oszukujmy się że awansowali z grupy rzutem na taśmę w zeszłym sezonie, i mieli reputację chłopców do bicia w fazie pucharowej. PSG jest od krótkiego czasu zauważalne w Lidze Mistrzów. Benfica czy Porto prezentują stabilny poziom od wielu lat. Możesz też przeczytać mój komentarz poniżej do kolegi chris.
0
Zapoznaj się z zasadami umieszczania drużyn w koszykach, to się dowiesz. Poza tym nie nazywałbym tego sukcesem, a oczekiwanym minimum.
0
Jak dla mnie to piłkarzowi aspirującemu do miana najlepszego na świecie nie przystoją tak częste zachowania tego typu na boisku, a także sporadyczne bójki (przejechanie pazurami obrońcy Bilbao po twarzy, pobicie Godina itd.). Suarez za ugryzienie został wypchnięty z najlepszej trójki piłkarzy Europy, ale Cristiano wydaje się być nietykalny.
0
3 hiszpańskie drużyny w pierwszym koszyku - to napawa dumą :)
0
BVB też będzie, zostało tam dwóch Polaków jakby nie patrzeć.
5
Fajnie by było jakby dostali Borussię, transmisja w TV gwarantowana, a i na mecz można się przejechać bo niedaleko :)
0
2 włoskie drużyny w jednej grupie?
0
Nie potrafię wskazać konkretnych drużyn, ale na pewno wolałbym trudniejszą grupę niż łatwiejszą. Chciałbym jak najszybciej zobaczyć, jak nowa Barca Luisa Enrique radzi sobie w starciu z europejskimi potentatami. Poza tym nie ma sensu lać ogórków, jak potem w 1/8 można dostać np. takie PSG i się wyłożyć będąc nieprzyzwyczajonym do wysokiego poziomu gry.
2
Nie rozumiem takich tekstów,a czytam coś takiego nie pierwszy raz na tej stronie. Kiedy Messi strzelił o coś focha? Wiele razy powtarzał, że jego gole są ważne tylko wtedy, gdy dają zwycięstwo drużynie, nigdy nie miał spiny na indywidualne nagrody, wielu byłych zawodników Barcy opowiada o nim, że nigdy nie miał parcia na bycie liderem... Moim zdaniem to nie jego wina, że koledzy z ataku ufają mu aż za bardzo i wolą, żeby to on wykańczał akcje. Dlatego też cieszę się razem z Tobą, że przychodzi Suarez, bo pewności siebie to mu na pewno nie brakuje :)
1
Już drugi raz czytam wypowiedź Luisa, w której kieruje swoje słowa pod adresem kibiców. Jak na Barcelonę, jest to bardzo bezpośrednie podejście, myślę że wyniósł to z EPL gdzie wsparcie kibiców jest na bardzo wysokim poziomie. Ale to mi się też podoba, bo jak sam powiedział, będzie chciał odpłacić nam na boisku :)
0
Faktycznie, nie wiedziałem że urodził się w Hiszpanii, w takim razie porównanie go do Costy jest bez sensu. Dzięki za poprawkę.
0
Zyskałby u mnie duży szacunek, gdyby zagrał dla Maroka. Nie lubię karierowiczów takich jak Diego Costa, który zresztą otrzymał za to karę na Mundialu. Messi też mógł grać dla Hiszpanii ale wybrał Argentynę.
1
Po prostu mówię, że nie sądzę żeby gra w lidze angielskiej była dla Messiego przeszkodą nie do pokonania, a wręcz przeciwnie, wkręcałby ich w ziemię jak drewniane kołki. Wyższość nad Ronaldo tłumaczę tym, że Portugalczyk gra świetnie tak naprawdę tylko na jednej pozycji, natomiast Messi na kilku prezentuje absolutny top. Wyobrażasz sobie Ronaldo w pomocy? Gole można porównywać bez końca, ale w kreacji gry Messi jest znacznie, znacznie lepszy. Nawet liczby to potwierdzają - jest ponad 2 lata młodszy od Ronaldo, a ma ponad 80 asyst więcej. Nie zrozum mnie źle, myślę że w ataku obaj prezentują podobny poziom strzelania bramek, ale gdyby ich porównać pod względem gry na innych pozycjach, to Messi jest o wiele bardziej kompletny. Dlatego jak drużynie nie idzie to Leo jest w stanie zmienić wariant gry i popchnąć zespół do zwycięstwa.
0
Żeby się tak wyróżnił jak Belletti to nie miałbym nic przeciwko ;)