0

Bez przesady, finał Mistrzostw Świata to takie wydarzenie dla piłkarza, że nie sądzę żeby miał patrzeć na zakazy z klubu. Moim zdaniem po prostu stan zdrowia mu nie pozwalał i tyle.

0

Już wczoraj to pisałem, ale przeboleć nie mogę że Angel nie zagrał w finale Mundialu. Mogłoby być zupełnie inaczej, bo jakość jaką wnosi do gry jest ogromna. Zdemolował wczoraj Niemców, a jego ładna bramka była istną wisienką na torcie :)

5

Trudno żeby Lucho poradził sobie lepiej niż Pep Guardiola, bo era Pepa była najlepszym okresem w historii Barcelony i prawdopodobnie najlepszym okresem jakiegokolwiek klubu w historii piłki nożnej.

Niemniej jednak ja też jestem dobrej myśli, póki co Luis Enrique kładzie nacisk na to, czego brakowało, czyli pressing, strzały z dystansu itd. W końcu nie bez powodu sprowadził piłkarzy którzy bardzo ciężko pracują, bo właśnie to łączy tych 4 panów na okładce Mundo Deportivo ;)

0

Suarez rok temu też był silnie łączony z Realem.

0

Nie kozacz, nie kozacz... żeby przypadkiem i z nami nie było takiego wyniku, ale w drugą stronę.

2

No, Leo to już ugasił niejedne płonne nadzieje wielu kibiców ;)

4

Kurczę, tak strasznie mi żal że di Maria nie zagrał w tamtym finale... Ale trzeba iść dalej, niestety.

1

Chodzi o to, że zdanie można mieć jakie się chce, nikt nikomu tego nie broni, ale wypowiadać się trzeba

a) z szacunkiem do innych (użytkowników serwisu, a także piłkarzy, trenerów i działaczy jak to wpwelement napisał),
b) nie powtarzać tego samego przez cały czas, nie przytaczając żadnych argumentów.

Rozumiesz?

4

Mały offtop :

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10606245_10152830580059305_8446530870810187275_n.jpg?oh=f271bb963c500c1d4b2080ae25898e7b&oe=547E7F52

Świetnie się patrzy na takie zdjęcia, z przesłaniem zwłaszcza dla tych co narzekają że Xaviemu się już grać nie chce :)

1

Ja sobie tak kiedyś myślałem, że Leo chyba musi naprawdę sobie poważnie coś zrobić (zerwać, złamać czy nie wiem co) żeby ludzie wreszcie zobaczyli, ile on zostawia na boisku.

1

To dobrze. Mi się wydaje, że większość hejtujących go tu użytkowników nawet nie pamięta czasów kiedy on grał najlepiej.

1

To prawda, i dlatego siedzi na ławce i nie narzeka. A jak trzeba, to potrafi wejść i zapier*alać aż miło, czego nie można powiedzieć o całym zespole. Ja też uważam że słabo gra, ale z drugiej strony sądzę że należy mu się elementarny szacunek za to, ile serca i płuc wkłada w swój pobyt na boisku.

0

Oczywiście nie umniejszam roli innych zawodników, bo gol jest efektem pracy całej drużyny (najczęściej). Użyłem bardziej skrótu myślowego, bo przy indolencji reszty ofensywy Pedro szalał z przodu jak za najlepszych lat. Wiadomo, o co chodzi.

23

Tak sapiecie o tego Pedro, a powiedzcie mi kto będzie rezerwowym skrzydłowym, zwłaszcza w obliczu zablokowanych okienek transferowych? Uprzedzając, Munir to typowa dziewiątka, a po Sandro jeszcze nie wiemy czego się spodziewać.

Przypomnę Wam, że ten wyśmiewany przez Was Pedro w grudniu 2013r. pod nieobecność Neymara i Messiego w pojedynkę rozwalił Getafe przy stanie 2-0 dla nich. Teraz owszem, gra słabo, ale jakieś przebłyski ma i dopóki godzi się z rolą rezerwowego nie widzę sensu w takich hejtach. Alves już niemodny czy jak?

1

Trochę to egoistyczne, ale ja bym się cieszył z takiego obrotu sprawy. Choć jak widzę źródło, to nie jest dla mnie zbyt wiarygodne ;)

0

Zrozum, że w jednym zespole można grać słabo, a w innym dobrze. To zależy od pozycji, roli w drużynie, poziomu zespołu, oczekiwań, presji kibiców - po prostu od mnóstwa czynników. U nas Cesc był zmiennikiem Xaviego (nie twierdzę, że to dobrze) lub był wystawiany na fałszywej dziewiątce, w Chelsea jest głównym reżyserem gry i dlatego mu tak dobrze idzie.

Jeśli miała przyjść do nas najlepsza dziewiątka świata, to Alexis musiał odejść. Takich zawodników jak on nie trzyma się na ławce, a poza tym moim zdaniem zawsze za bardzo szukał Messiego w swojej grze. Jak Suarez znowu strzeli 30 bramek w lidze to wszyscy zapomną o Chilijczyku.

0

Nie oglądałeś ze mną meczu więc nie wiesz co o nim mówiłem. To rozdawanie autografów też sam zauważyłem.

0

Podsumowując transfery :

- sprzedaliśmy Cesca który nie czuł się szczęśliwy i nie odnajdował się do końca u nas,
- Alexis za Suareza - czy to było dobre, wyjdzie dopiero za parę miesięcy
- sprzedaliśmy dos Santosa i Bojana którzy i tak nie grali,
- sprowadziliśmy dwóch solidnych stoperów, przy czym jeden był przepłacony,
- sprowadziliśmy dwóch bardzo dobrych bramkarzy,
- kupiliśmy za 18mln Rakiticia,
- sprowadziliśmy Douglasa który jest jedną wielką niewiadomą,
- Song i Sergi Roberto zostali w drużynie (moim zdaniem zła decyzja).

Podsumowując - 6 dobrych decyzji, 3 będzie można ocenić za jakiś czas, 2 złe. Generalnie dobra robota wykonana przez Zubiego i ekipę.

0

To już zostaw fizjoterapeutom.

0

Ale Neymar przestrzelił też 2 wyborne okazje, które zawodnik jego formatu powinien wykorzystać. Widać było, że nie jest skoncentrowany.

0

Widziałem to podczas oglądania transmisji i się też wkurzyłem że zaczął rozdawać te autografy. Bardzo dobrze, że trener też zwrócił na to uwagę. Jest czas pracy i czas przyjemności, a Neymarowi się chyba jedno z drugim pomieszało.

0

Ciekawe, dlaczego Martino odmawiali, a Lucho już pozwalają. Czyżby nieudany sezon sprawił, że przejrzeli na oczy i wreszcie dadzą trenerowi decydować o drużynie?

0

Czepię się, ale jak można coś kupić za darmo? :D

No właśnie z Rakiticiem mnie zaskoczyło, ze daliśmy za niego jedynie 18mln. Tutaj oklaski dla Zubiego.

Dorzuciłbym jeszcze Kroosa w Realu za 25 mln, taki piłkarz za taką cenę to jak za darmo.

1

Hm, no to rzucę choćby duet Suarez-Sturridge z zeszłego sezonu, gdzie pierwszy strzelił 31 bramek, a drugi 21 i został sklasyfikowany na drugim miejscu w tabeli strzelców. Zlatan był typem egocentrycznego piłkarza który musi być liderem w drużynie, natomiast Suarez wnosi ogromną wartość do gry drużyny zarówno pod względem bramkowym, jak i kreacyjnym. Ja jestem dobrej myśli, bo wreszcie mamy zawodnika który odciąży Messiego i odwróci od niego choć część uwagi obrońców.

0

Dobrze, niech się kłócą jak najwięcej ;)

0

Jasne, to się zgadza. Chodziło mi o to, że duża ilość rozgrywanych meczów odbija się na jakości jego gry.

2

Xavi po prostu nie dałby rady fizycznie rozegrać cały sezon, co w ubiegłym skutkowało ospałością i przewidywalnością w grze. Ale gdy wchodzi na świeżości, to zawsze robi świetną zmianę, bo jest profesorem na swojej pozycji. Z Villarrealem pokazał to dobitnie.

0

Ma ktoś może składy tego Meczu Pokoju?

0

Wydaje mi się, że zapłacono tyle kasy za potencjał Suareza. Spójrz na zeszły sezon w EPL - ile meczów opuścił Urugwajczyk ze względu na bana, a mimo to wyrównał osiągnięcie Cristiano Ronaldo w liczbie strzelonych bramek, i to nie wykonując rzutów karnych. Myślę, że w okolicach grudnia wszyscy już zapomną że sprzedaliśmy dwóch bardzo dobrych zawodników w zamian za jednego kibica ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?