3

Jak dla mnie to skład Realu jest "imponujący" tylko na papierze, bo obrona leży i kwiczy (no może poza Carvajalem), co udowodnili już w kilku meczach. Sądzę, że mogą przerżnąć ten sezon podobnie tak jak my przerżnęliśmy ubiegły, czyli przez braki w defensywie. No i kto będzie grał na pozycji defensywnego pomocnika? Chyba tylko Kroos, ale on i tak nominalnie grywa na innej pozycji.

0

Nie, ale myślę że wygrać 3-0 (gdy od stanu 1-0 gra się w dziesiątkę) jest trudniej, niż ledwo wymęczyć beniaminka albo zremisować z ligowym średniakiem.

Poza tym nie sądzę żeby kolega Hen opierał swoją opinię tylko na 1.kolejce La Liga.

0

Wiadomo, ale Villarreal jest solidnym zespołem. Poza tym dziwnym trafem zespoły które wymieniłeś, najczęściej odpadają w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Jeśli drużyna jest zwarta i pełna tzw. "team spirit", to w krytycznych momentach potrafią zagrać na 110% możliwości. A jak drużyna jest pełna najemników za grube pieniądze, to mogą zagrać maksymalnie na tyle ile potrafią ;)

1

Pieniądze to nie wszystko, o czym dobitnie przekonaliśmy się w zeszłym sezonie La Liga.

0

Jedyne czego zazdroszczę Realowi to obecność zorganizowanych grup kibiców na meczu. Tydzień temu byłem w Barcelonie na Elche to "kocioł" który kibicował cały czas zajmował zaledwie jeden malutki sektor, to było może ze 100 osób... a na stadionie kilkadziesiąt tysięcy. Ja krzyczałem ile wlezie, ale na mojej trybunie był taki piknik że praktycznie byłem z tym sam. Okazyjnie tylko ludzie podchwytywali za kotłem jakieś przyśpiewki, ale generalnie tak jak zawsze.

0

Zawsze jak Tomek Hajto komentuje "Bundezligę", to dla mnie pozycja obowiązkowa do oglądania :D

0

Generalnie o to chodzi, ale pisząc moją wypowiedź miałem na myśli to, że już pomijając dywagacje kto jest lepszy a kto nie, najważniejsza jest ta wypowiedź.

No dobrze, ale jakim prawem on się wypowiada na temat Mundialu, skoro zagrał na nim kompletne zero? Powinien siedzieć cicho, a nie komentować nagrody które ktoś dostał. To tak jakby się Teodorczyk wypowiadał że ktoś nie powinien dostać Złotej Piłki.

0

Skoro gadacie że trzeba było go sprzedać, to może jeszcze powiecie gdzie? Przecież to oczywiste, że żaden klub nie kupi kota w worku, tylko chce najpierw sprawdzić jak Song będzie grał, skoro cały poprzedni sezon notorycznie grzał ławę.

Jak dla mnie to dobrze że problem z głowy, bo teraz już na pewno Mascherano przejdzie do rywalizacji o pozycję, na której powinien grać od zawsze.

2

Nawet jeśli wyszedł inny kontekst, przytoczę :

"Nie mogę być szczery, nie mogę. Gdybym powiedział wszystko co myślę... wylądowałbym w więzieniu. (śmiech)"

Uważasz, że Leo zapytany w analogicznej sytuacji odpowiedziałby to samo? Albo inny piłkarz ze światowej czołówki? Przecież to oczywiste, co chciał zasugerować. Beznadziejna wypowiedź zakompleksionego frustrata, tyle w temacie.

9

Jeśli próbujesz go teraz bronić, to chciałbym powiedzieć że bardzo duża większość piłkarzy na świecie nie czyniłaby w tym miejscu żadnych sugestii, tylko kurtuazyjnie odpowiedziałaby że został wybrany przez FIFA i tyle. Ronaldo za tę wypowiedź stracił wszystko co miał w moich oczach.

1

My mając w składzie Neymara, Messiego, Iniestę czy Xaviego nie potrafiliśmy strzelić bramki spadkowiczom z Valladolid, mało tego, bo przegraliśmy tamten mecz. Tak że nie śmiałbym się za bardzo z tego.

0

No i właśnie pomyśl co by Rafinha z Neymarem robili na lewej stronie ;)

0

Mimo wszystko wolałbym Rafinhę zamiast Iniesty niż Xaviego. Rakitić jest bardziej zbliżony stylem gry do Generała, więc moim zdaniem nie wyszłoby dobrze gdyby grali ze sobą. Potrzebujemy powiewu brazylijskiej fantazji :)

0

Mam nadzieję, że te informacje na temat Iniesty nie okażą się prawdziwe, bo nie chcę powtórki z zeszłego sezonu gdzie gazety wiedziały wszystko.

0

Chodzi o to, że Barcelona i Real mają ogromną większość praw do transmisji i nie chcą oddać ich części na rzecz innych klubów. W EPL jest mniej więcej równy podział, oczywiście bardziej medialne kluby mają więcej, ale nie ma tak kolosalnych dysproporcji jak w La Liga.

1

Dokładnie, w sezonie 2012/13 było tak że QPR który zajął ostatnie miejsce w tabeli mógł sobie pozwolić na transfer na poziomie 10 mln euro (już nie pamiętam kto to był). U nas taki Betis to sobie mógłby ewentualnie kilkaset tysięcy wydać...

1

Z Busim bym nie przesadzał, mimo obniżki formy (w mojej ocenie spowodowanej królewiczowskim podejściem do gry, co mam nadzieję szybko się zmieni za rządów Luisa Enrique) jest nadal świetnym piłkarzem i niewielu DMów na świecie gra tak jak on lub lepiej. Sergio nie schodzi poniżej pewnego poziomu, czego nie można powiedzieć o Pique, który pomimo długich wakacji z Napoli zagrał straszny piach i aż boję się zobaczyć go w pierwszym składzie na Villarreal.

0

Żeby jeszcze Bartra dostawał tyle zaufania u Enrique, ile dostaje u del Bosque, to byłoby świetnie.

0

Mi piłkarzy niezbyt, z małymi wyjątkami. Za to tego typu zachowania jak "płacze co chwilę na meczu o karnego", "on naprawdę ma jakiś kompleks", "zachowuje się jak 8-letnie dziecko" i "cham bez szacunku do rywala" do złudzenia mi przypominają "kibiców" Realu powszechnie znanych jako hala dzieci. Co się potem dziwić, że tak się zachowują, skoro przykład idzie z góry, włączając w to tłumaczenie porażek różnymi teoriami spiskowymi rodem z filmów sensacyjnych.

1

To tylko gierki słowne, jestem pewien że liczy na dużo więcej, a takimi wypowiedziami chce uśpić czujność Barcelony.

0

Nie, Ribery powiedział że jemu się należała, ale nie wystosował słów bezpośrednio pod adresem zwycięzcy plebiscytu, czyli Ronaldo. Poza tym Ribery brał udział w konkursie, więc coś tam mógł ewentualnie wtrącić, choć i tak tego nie pochwalam. Ale Ronaldo? Co on ma w ogóle do gadania na temat Mundialu? Przyjechał, nic nie zagrał i pojechał z powrotem, więc niech siedzi cicho. To tak, jakby np. Neymar powiedział, że Ronaldo nie zasłużył na Złotą Piłkę.

2

Ale to wcale nie chodzi o to kto jest lepszy, kto ile osiągnął i w ogóle. Tu chodzi o elementarny szacunek do przeciwnika. Już pomijam że Ronaldo powinien być ostatnią osobą która ocenia innych grających na Mundialu, ale jak w ogóle można coś takiego powiedzieć? Widziałeś żeby jakiś piłkarz kiedykolwiek mówił o innym, że jakaś nagroda mu się nie należała?

0

Nie rozumiesz, jak można go lubić? A przytoczone przez Ciebie zachowania nie przypominają Ci pewnej grupy osób? ;)

0

A to dziwne, bo na stronie portugalskiej telewizji takie zdanie już figuruje. To Twoim zdaniem co jest bardziej prawdopodobne? Zanim ocenisz Redakcję naszej strony, to może poczekaj do wyjaśnienia sprawy.

1

Uważam, że niezależnie od tonu wypowiedzi (czy to był żart czy nie), nie powinien wypowiadać takich słów. Messi nigdy nie komentował żadnej z jego nagród, wręcz przeciwnie, np. ostatnio na gali Złotej Piłki złożył mu gratulacje. Już pomijając to, że Ronaldo jest zawodnikiem Realu, to jest po prostu przykre że nie potrafi zachować pewnego poziomu niezależnie od tego, czy wygrywa czy przegrywa. Jak Messi wygrywał Złote Piłki, to mówił że Argentyńczyk nie zasłużył i że to on powinien dostać, że już nie wie co ma zrobić żeby ją wygrać itd. Jak on wygrywa nagrody, to dogryza Messiemu że nie zasłużył na swoje.

Jednym słowem - wstyd.

1

Przecież 99% piłkarzy będąc ciągniętym za koszulkę w polu karnym upadnie, do czego mają pełne prawo skoro są faulowani. Ja pytam o ewidentną symulkę, gdzie nie było kontaktu ani faulu a Barca dostała z tego karnego. Jak nie rozumiesz o co mi chodzi, to spójrz sobie np. na to, to jest świetny przykład :

0

Jakbyś ogarnął trochę lepszą powtórkę, to widziałbyś że obrońca Milanu wcześniej ciągnął go za koszulkę, a jak zobaczył że Neymar zaczyna upadać to błyskawicznie cofnął ręce i podniósł do góry, jako że on niby "nic nie robi".

1

Ta dyskusja stoi na bardzo niskim poziomie, ale jedno mnie tylko ciekawi więc się włączę. Pokaż mi choć jednego karnego gwizdniętego dla Barcelony z symulki Neymara. Czekam.

0

Jakbyś coś znalazł, to podrzuć mi w odpowiedzi do tego komentarza jeśli mogę prosić. Jeśli to prawda, to Ronaldo wyjdzie na debila roku.

0

Właśnie wyedytowałem posta, bo przeczytałem poniższe wypowiedzi. Wiem że gazety lubią wywoływać burze, ale chyba jakąś podkładkę musieli mieć? Inaczej mógłby ich podać do sądu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?