cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
No ja właśnie nie chciałbym zwiększenia tej temperatury mając w pamięci to, co się działo za czasów Mou. Ja preferuję bardziej sportowe podejście, bez przepychanek słownych i prowokacji w mediach przed meczami, ale zdrową, piłkarską rywalizację tylko i wyłącznie na boisku.
W Realu taki gen Mou jeszcze pozostał, patrząc choćby na chore wypowiedzi Ronaldo czy Ramosa po przegranych 3:4 Gran Derbi w marcu. Tak że to akurat jest prawda, że Mourinho odchodząc zostawia drużynę w kompletnym nieładzie, a skutki tego są odczuwalne jeszcze przez kilka następnych sezonów. Nie chcę takiego berserka w drużynie.
1
Akurat to mnie najmniej zdziwiło, bo chyba przejrzeli na oczy po mundialowym szale i zobaczyli, że James na razie nie potrafi sprostać oczekiwaniom. A że dali za niego 80mln, to na ławie głupio go trzymać, więc trzeba gdzieś go przestawić gdzie będzie najmniej przeszkadzał.
1
Ja najczęściej oglądam na rosyjskim albo hiszpańskim Sopcaście, na angielskim jeszcze nie oglądałem. Ale chętnie bym obejrzał, bo lubię słuchać jak Ray Hudson komentuje grę Leo Messiego :) tak że jakbyś w dniu meczu mi podesłał kanał to byłbym wdzięczny.
4
Ludzie, ogarnijcie się z tym głosowaniem bo powoli już rzygam tym wiecznym nawoływaniem pod każdym artykułem w tym serwisie. Spinacie się na to jakby Wasze życie od tego zależało. I tak duża większość ludzi tutaj obejrzy to sobie na dobrym streamie albo Sopcaście, co za problem. Ktoś też słusznie zauważył że nagłaśniając temat sami sprowokowaliście złośliwe dzieciaki z rm.pl.
0
Z ciekawości - mówisz o jakimś streamie, Sopcaście, czy masz po prostu jakiś kanał na Youtube?
2
Zostaw,i tak nic nie poradzisz. Niech się gryzą w swoim gronie. A Redakcja to chyba śpi po wczorajszych imprezach bo bany powinny lecieć masowo w tym momencie.
1
To miało być do paxa, nieważne.
4
Nie rozumiem za bardzo posunięć Realu. Najpierw sprzedali swoich dwóch najlepszych pomocników, a teraz przesuwają jednego z najlepszych skrzydłowych świata do środka pola? Gdzie tu logika...
9
Jeszcze parę miesięcy powiedziałbym, że to niemożliwe. Ale jak zobaczyłem Cesca przechodzącego do Chelsea, to chyba wszystkie złudzenia mi minęły. Choć akurat w tym przypadku nie sądzę, żeby tak się stało. Z pewnością sam bym tego nie chciał, bo choć trenerem jest wybitnym ze względu na osiągnięcia, to bardzo mi się nie podobają jego maniery i sposób prowadzenia drużyny. I myślę, że nie tylko mi.
0
Haha, co Ty mówisz. No to trafiłem jak kulą w płot :D przy okazji, to świadczy o poziomie u nas, choć domyślam się że część głosujących to zwykłe trolle.
0
Wiesz co, jakoś mam dziwne przeczucie że nie gralibyśmy na posiadanie piłki, tak jak Barca grała zawsze. Maksymalnie jak Real za czasów Mou.
0
"Wymiana opinii z pasjonatami Barçy mieszkającymi na co dzień na Półwyspie Iberyjskim byłaby z pewnością bardzo ciekawym i bogatym doświadczeniem..."
Coś mi się wydaje, że nie byłoby to zbyt ciekawe i bogate doświadczenie. Jak widzę wyniki głosowania (87% na to że wzmocniliśmy obronę, tyle samo na pomoc, i 92% na to że wzmocniliśmy atak - podczas gdy 50% głosujących wystawiło Zubiemu ocenę niedostateczną), to stwierdzam że tam jest chyba jeszcze większa bezmyślna gimbaza niż u nas.
3
„Nie było również kontuzjowanych Rodrigo Palacio i Ezequiela Garaya i o tym nikt nic nie mówił”.
Co do pierwszego z tych panów, to chyba nikt o tym nie mówił bo każdy się z tego cieszył. Swoją drogą, dawno nie widziałem takiej łamagi w tak silnym zespole.
34
Mało brakowało, a z najbardziej ofensywnej drużyny świata stalibyśmy się największym parkingiem dla autobusów.
2
Wiadomo, że go powołali trochę też przez to, żeby go "zaklepać" - ale i tak bardzo cieszy, że nasz zawodnik tak się pnie po szczeblach kariery :) po wypowiedziach widać, że to jest fajny i skromny chłopak, a nie tak rozbestwiony jak Deulofeu. I Munira wolę o wiele bardziej widzieć na boisku niż jego.
0
No właśnie nawet mnie to dziwi, że nie zrobili tego głosowania dla posiadaczy NC+. Przecież to by było logiczne - po co dawać głosować komuś, kto nie ma wykupionej ich telewizji, skoro i tak nie obejrzy tego meczu (teoretycznie) ?
BTW, mam nadzieję że Heineken zrobi w tym sezonie to samo co w zeszłym, czyli będzie ta akcja z kapslami i oglądanie w dobrej jakości na streamach :)
0
Nie będę się już dużo rozpisywał bo ta dyskusja i tak jest czysto teoretyczna, a co się dzieje w szatni Barcy to tego nikt z nas nie wie.
Tak naprawdę jednym zdaniem podsumowałeś wszystko o czym rozmawiamy - "czy Messi ma autorytet i czy ma równy autorytet co Puyol (...) nie mnie to oceniać, spytajmy reszty zespołu". No właśnie. Tak naprawdę zawsze da się podać argumenty za i przeciw temu, żeby dany zawodnik był kapitanem. A rozstrzyga to tylko szatnia, więc debatowanie czy się komuś ta opaska należy czy nie, jest trochę jałowe. To piłkarze decydują czy wolą cichego Messiego, czy szefującego Mascherano, czy krzyczącego Puyola, czy majestatycznego Xaviego.
Ja przez 4 lata grałem w siatkówkę w klubie (i to nie w byle którym, żeby nie było), i zawsze kapitana wybieraliśmy anonimowo przez głosowanie. I rzadko się zdarzało, że zostawał nim teoretycznie ten "najbardziej się nadający". To zawodnicy wiedzą w swoich głowach, przez kogo chcą być kierowani na boisku, i tylko oni.
Co do wizerunku Messiego to tutaj się zgadzam w 100%. Jak ktoś był na Camp Nou i widział Leo na żywo z bliska przy jakimś wywiadzie, to wie że to jest normalny, otwarty gość. Żaden autysta czy inny zamknięty w sobie nieśmiały chłopiec (którym to kiedyś był, ale już nie jest od dawna). Wiadomo, media robią swoje. Ale to właśnie w nim uwielbiam, że nie wdaje się w przepychanki słowne w gazetach, nie udziela kontrowersyjnych wypowiedzi itd. - on po prostu gra w piłkę i odpowiada swoją grą, jak przystało na sportowca najwyższej klasy.
OK, chyba znacznie odbiegliśmy od tematu, tak że kończę i pozdrawiam.
0
Ale ja takiego czegoś nie rozumiem z założenia. Co im szkodzi, że obejrzymy sobie mecz naszej drużyny?
3
Ja tam nie wnikam czy miał ten uraz czy nie, jeśli nawet to cieszy mnie że stawia Barcelonę na 1.miejscu. Potrzebujemy Leo w najwyższej formie jeśli chcemy wrócić na szczyt.
0
Z tym Basel nie byłbym taki pewien, oni w zeszłym sezonie 2 razy ograli Chelsea. Mogą namieszać, zwłaszcza jak Real ich zlekceważy.
0
Poważnie? Ja cały czas myślałem, że do soboty. Byłoby super, gdyby mógł zagrać.
0
Jakieś uzasadnienie?
0
O ile ten mecz będzie w niedzielę, bo kara obowiązuje do soboty.
22
I mam nadzieję, że właśnie przez tak długą absencję już nigdy nie zrobi nic głupiego. Jak wróci naprawdę tak głodny gry, to może być ciekawie ;)
3
Jeśli to prawda to trzeba być po prostu zawistnym debilem żeby tak zrobić. Głosować tylko po to, żeby kibice Barcy nie obejrzeli meczu... Chore.
0
No niestety tak to już jest, że najlepszych się obarcza winą za porażki drużyny. Żeby chociaż jeden zawodnik w Argentynie grał tak jak Leo, to wygraliby ten Mundial.
0
Nie, nie piję do Ciebie. Twoich komentarzy w tym tonie nie zauważyłem. Po prostu mnie śmieszy że niektórzy robią tutaj z tego problem rangi światowej - bo nie zasłużył, bo fotki wrzuca na Instagrama, bo coś tam. No jest tym kapitanem i tyle, co im do tego? Ja rozumiem że można wyrazić swoją opinię, ale zwróć uwagę że zawsze w tego typu newsach są dywagacje czy ktoś powinien być tym kapitanem czy nie. To się robi męczące, dlatego napisałem taki komentarz a nie inny.
0
Przecież ja nie wypowiadam tych słów w kategoriach ogólnych praw, wiadomo że większość kapitanów poważnych drużyn jest bardziej taka jak Puyol, to są najczęściej właśnie charyzmatyczni i rozpoznawalni piłkarze nawet po zakończeniu kariery (Puyi, Raul w Realu, del Piero w Juve itd.). Nie przenoszę analogii z podwórka na boiska najwyższej światowej klasy. Ja teraz mówiłem tylko i wyłącznie o Messim, który ma zarówno umiejętności, jak i autorytet. I ze względu na to drugie jest kapitanem w Argentynie i trzecim w Barcelonie, a nie ze względu na to że strzela bramki.
0
Zobaczymy, może na początku sezonu są zgrzyty ale w miarę treningów organizm się przyzwyczai.
0
Może i jestem naiwny, ale przynajmniej nie jestem śmieszny wypisując tutaj jakieś żale że Neymar nie powinien być kapitanem bo to i tamto.
Czy myślę że komuś na dobru reprezentacji w świecie wielkiej piłki zależy? Ano myślę że niektórym tak, i podałbym tutaj chociażby Leo Messiego.
"Autorytet i wyniki to nie to samo" - czyli Twoim zdaniem Messi nie ma takiego autorytetu w drużynie, jaki miał Puyol? Bo ja uważam, że czasem to może iść w parze, niekoniecznie jedno wyklucza drugie.