cosinus90
Dołączył/a: czerwiec 2013
56 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Bardzo się cieszę, że tym razem Leo nie chce na siłę grać. Ta plaga kontuzji z zeszłego roku nie może się więcej powtórzyć, zwłaszcza że chyba powoli odzyskujemy starą, dobrą wersję Atomowej Pchły.
0
Jasne :D
0
W ofensywie dałbym 6.5, natomiast za poważny błąd obrońcy mogący skończyć się bramką daję -1. Tutaj sytuacja była klarowna i myślę że większość klasowych napastników wpakowałaby piłkę do bramki bez najmniejszego problemu, poza tym to już n-ta recydywa w wykonaniu Daniego, bo krycie (a raczej jego brak) to jego największa wada jako obrońcy - dlatego dałem aż 2 oczka w dół, bo ile można...
0
To fakt, ale Alves jest obrońcą i ma też inny rodzaj zadań, które nie do końca dzisiaj wypełnił. Spójrz do linku z mojego komentarza.
PS. Whoscored.com to tylko liczby, nie zawsze można się opierać na statystykach w ocenie zawodnika. Choć oczywiście jest to pewien wyznacznik gry.
0
Tak, ale w pierwszej połowie mogła paść bramka dla Villarrealu, bo Dani kompletnie odpuścił sobie krycie (już pisałem o tym parę komentarzy temu, może znajdziesz). Dlatego mimo wszystko występ nie do końca na plus.
EDIT : o, znalazłem. 1:05 z tego filmiku.
0
Fakt, tu duży szacunek. Cholernie ciężko jest wstać i walczyć dalej po dwóch takich ciosach - i to jeszcze w pierwszych 15 minutach meczu.
0
Co do Alvesa to faktycznie zagrał dość dobrze (myślę, że słowo "spektakularnie" to tylko czysta kurtuazja ze strony Luisa Enrique), ale nie mogę mu odpuścić tego braku krycia w pierwszej połowie, gdzie zawodnik Villarrealu uderzał z ostrego kąta pod poprzeczkę i minimalnie przestrzelił. Jeśli padłby gol, to byłaby stuprocentowa wina Daniego, i z tego powodu wystawiłem mu 4.5 za ten mecz.
Udało mi się znaleźć tę akcję. 1:05 z poniższego filmiku, jeśli kogoś to interesuje.
0
To teraz porównaj sobie parcie Barcelony na pozyskanie stopera z tym samym w Bayernie. Popyt kształtuje podaż i cenę, to podstawowe prawo ekonomii.
0
Teraz już mogę, dzięki.
0
Obrońców rozlicza się z błędów, które mogły skutkować bramką dla przeciwnika, a Villarreal mógł spokojnie strzelić ze dwie.
Dobrze że oglądam na zagranicznych streamach, bo gadania Orłowskiego już nie umiem znosić ;)
1
Hehe, jak już mam to szczęście że odpisał mi oceniający moderator, to zwróćcie uwagę przy ocenianiu Alvesa na sytuację z pierwszej połowy, gdzie kompletnie odpuścił sobie krycie przy wstrzeleniu piłki w pole karne, przez co zawodnik Villarrealu mógł ją wpakować pod poprzeczkę, ale chybił (pewnie kojarzysz, o co chodzi).
Przy okazji - kiedy będzie można wystawić oceny za mecz? Teraz jak klikam "Zapisz oceny" to wyskakuje komunikat, że można je wystawiać dopiero po zakończeniu meczu... :D
0
Fakt, jest przepłacony ale już pisałem wiele razy - nikt Barcelonie nie sprzeda stopera po normalnej cenie, skoro wiadome jest że szukają go na gwałt. Fakty są takie, że (sumując wszystkie mecze, presezonu i oficjalne) Mathieu wypada na razie najlepiej ze wszystkich naszych stoperów, tak że nie wieszałbym na nim psów póki co.
0
Oczywiście, uważam że to był największy minus dzisiejszego meczu. Zmarnowana "setka" Pedro w pierwszej połowie, 3 świetne okazje Neymara (z czego jedna dosłownie na linii bramkowej)... No cóż, miejmy nadzieje że to się poprawi.
O Mathieu napisałem w kategoriach innych dużych minusów, bo w głównym temacie jest tyle komentarzy że mój zaraz gdzieś by się zgubił, a liczyłem na jakąś dyskusję właśnie ;)
26
Chyba nikt nie zwrócił uwagi na to, jak słaby mecz rozegrał Mathieu. Tzn. generalnie nie grał źle, ale popełnił 4 poważne błędy, po których mogła paść bramka. Oczywiście to mogła być jednorazowa sprawa bo poprzednie spotkania grał znakomicie, ale jak dla mnie 3.0 to maksimum za ten mecz dla Francuza.
2
Że co? Przecież Villarreal nie istniał w środku boiska, Busi rozdzielał piły jak chciał, Rafinha z Rakiticiem utrzymywali bardzo wysokie posiadanie... Nie wiem kompletnie o czym Ty mówisz, chyba że trollujesz.
0
Nie wiesz kto jak prezentuje się na treningach. Choć generalnie Twoje zdanie podzielam, bo uważam że Bartra powinien grać o wiele częściej, ale Lucho zna się bardziej niż my. Jedyne co napawa nadzieją to fakt, że jak ktoś gra słabo to Enrique go nie będzie wystawiał do pierwszego składu, więc jak Pique zaliczy jeszcze parę takich meczów jak z Napoli to prawdpodobnie Marc zawita na podstawowego stopera :)
0
Ja tę Bundesligę na Eurosporcie oglądam tylko ze względu na niego :D
1
OK, w takim razie mnie też nie obchodzi co tu piszesz. Szkoda, że przeczytałeś tylko pierwsze zdanie a nie całą wypowiedź, gdzie zaargumentowałem swoje zdanie. Miłej "dyskusji" z gimbazą, bez odbioru.
1
Weźcie już mu odpuśćcie. Ciężko pracuje, to gra. Na pewno jest lepszy na skrzydle niż Rafinha, który kompletnie jest nieprzypasowany do tej pozycji.
0
Świetna wiadomość jeśli chodzi o Rafinhę. Już się bałem, że Lucho wystawi pomoc Rakitić-Xavi.
1
Dla mnie takie wypowiedzi nic nie znaczą, jak za chwilę sugeruje że Złota Piłka MŚ nie należała się Messiemu. Albo jakiś czas temu również poddawał w wątpliwość jego osiągnięcia, sukcesu i nagrody. Leo nigdy by nie odpowiedział w taki sposób, on zawsze mówi o innych piłkarzach w samych superlatywach.
2
Szkoda że 90% kibiców i zawodników Realu nie wie co to szacunek.
0
Dobra, już znalazłem ten sam, ale działający filmik :
0
On nie odpowie, ma zbyt wysoką klasę żeby się bawić w takie rzeczy. I to go właśnie odróżnia od Ronaldo.
0
Też tak uważam, że nie ma sensu się wdawać w jakieś jałowe krzykate dyskusje. Ja w życiu raczej odpuszczam takie sprawy, po prostu poniżej mojej godności są kłótnie z idiotami, a niektóre artykuły na rm.pl o których pisałem były naprawdę idiotyczne (nawet tamtejsi użytkownicy momentami już wyśmiewali piszących te bzdury). Ale też jako człowiek mam swoją dumę, i jeśli ktoś non stop mnie zaczepia i nie odpuszcza mimo tego że go olewam, to w końcu odpowiadam. Raz, a dobrze. I myślę że ten artykuł jest właśnie takim jednorazowym liściem w twarz dla Ronaldo i jego plujących jadem fanów.
0
Fajnie się zaczyna, ale ok. 1:35 mi stopuje na jednej klatce i tak już jest do końca. Tak ma być?
1
No właśnie - po przegranym finale. Jestem pewien, że gdyby Real przegrał, to w życiu by nie podszedł do Messiego.
Ronaldo się potrafi zachowywać na poziomie tylko wtedy, jak wygrywa - choć i ostatnio nawet z tym są problemy, jak było widać w czwartek.Jak przegrywa, to płacze, macha rękami i obwinia cały świat za swoje porażki, tylko nie siebie.
0
Naprawdę uważasz, że Ronaldo wcale tak nie myśli, tylko prasa poprzekręcała jego słowa?
To jest jeden jedyny artykuł jaki tu zobaczyłem, który w negatywnym świetle stawia Real lub któregoś z jego zawodników. A wchodzę tu już prawie 3 lata, od ponad roku mam własne konto. Z realmadryt.pl mogę Ci znaleźć takich na pęczki, wystarczy poszukać artykuły po przegranych Gran Derbi albo po jakiejś nagrodzie wygranej przez zawodnika Barcelony. Sorry, ale porównywanie Redakcji z fcbarca.com z tamtą to jak porównanie właśnie Messiego z Ronaldo pod względem zachowania ;) drugi ma kompleks pierwszego i wiecznie szuka spiny, a ten pierwszy ma to gdzieś i po prostu robi swoje nie zwracając na niego uwagi.
7
Wielu tutaj oskarża Redakcję o prowokacje, ale ja ich pochwalę za ten artykuł.
Po pierwsze, na stronie Realu tamtejsi "redaktorzy" obrażali Messiego wiele razy w swoich wypocinach, u nas nigdy nie podjęto tej rękawicy - i w sumie dobrze, z dzieciakami nie ma się co przekrzykiwać. Ale gdzieś jest ta granica, po której po prostu nie można dać sobie wejść na głowę. Zbyt wiele chamskich i pyszałkowatych rzeczy zostało powiedziane, a czwartkowa wypowiedź Ronaldo przepełniła czarę goryczy.
Po drugie, wredne teksty pod adresem Leo najczęściej były bezpodstawne lub subiektywne - natomiast ten artykuł to po prostu cytaty Ronaldo, to są zdania które powiedział na głos więc nie można powiedzieć że ktoś tu kogoś bez sensu obraża czy oskarża.
0
Co do naszego składu się nie wypowiadam, bo wiadomo że po dużym przemeblowaniu można spodziewać się wszystkiego. Zobaczymy.