1

Odpowiem słowami Luisa :

"W tym sensie jestem spokojny, ponieważ już w Anglii przez to przeszedłem i udało mi się z tym zmierzyć. Przyzwyczaiłem się do gry z tego typu presją. Tak naprawdę to nie jest presja, tylko wiele par oczu, które wciąż cię obserwują."

Jestem pewien, że Suarez jest przyzwyczajony do tak ogromnej presji. Pedro sportowo niewiele może nam zaoferować przy takiej wadze spotkania, a Munir i Sandro mogą się spalić psychicznie.

6

Dlaczego miałby nie zagrać od pierwszej minuty? Jest najlepszą dziewiątką świata i mamy go trzymać na ławce?

Uprzedzając argumenty pt. "brak ogrania, nie będzie się rozumiał z resztą kolegów na boisku" - po to są treningi, sparingi i mecze towarzyskie, żeby właśnie tak się nie stało. Jemu przerwy w grze najwyraźniej nie szkodzą, w zeszłym sezonie od samego początku po banie zaczął strzelać bramki.

2

Czy ktoś ma jakiegoś linka do tych koszulek? Bardzo mnie ciekawi, jak wyglądają.

0

Osobiście nie sądzę żeby Liverpool był tak silnym przeciwnikiem jakim był w zeszłym sezonie, ale to tylko moje zdanie.

Z pewnością to będzie wymówka. Ale ja w zamian za taką grupę w LM jaką ma Real to chętnie bym wziął wyjazd do Liverpoolu 3 dni przed GD :)

1

No tak, ale bez przesady... Niedługo może zaczną rozważać pływy mas powietrza nad stadionem w dniu meczu albo kąt padania promieni słonecznych na ich połowę o 18.00. I tak wygra lepszy, i tak. Grają u siebie więc nie rozumiem płaczu.

0

No przecież redaktor ich strony już wrzucał na facebooka czy tweetera jakieś wstępne biadolenie, że z Liverpoolem grają zaraz przed GD :)

0

3 dni przed, gwoli ścisłości.

20

Tak żeby zredukować połowę komentarzy pod tym artykułem, to napiszę 2 rzeczy :

1. Kara Suareza kończy się w piątek, więc będzie mógł zagrać z Realem w sobotę.

2. Tak, mi też nie pasuje że spotkanie jest o 18.00, ale większość oglądających prawdopodobnie będzie w Azji, więc ta godzina jest też ustawiana pod nich.

0

No to jak teraz Bartra nie zagra, to już nie wiem kiedy.

2

Co do pana w Twoim avatarze, to lepiej w poprzeczkę z 3 metrów, niż na Marsa z jedenastu :)

2

No pewnie! Tyle że Alves to ładniej zrobił, bo tak z fałsza ;)

24

I w takiej sytuacji przypominają mi się słowa Marca Bartry o Xavim : "On jest bardziej barceloński niż herb tego klubu". Takim zachowaniem Xavi zyskał sobie u mnie jeszcze większy szacunek, o ile to w ogóle było możliwe.

0

EDIT : Sorry, miałem napisać na głównej stronie, a nie w tej dyskusji.

20

I to jest prawdziwy kapitan. Respekt, Generale.

0

No nie ukrywajmy, że przeciwnicy też jakoś bardzo się nie starali pokonać naszego bramkarza, zwłaszcza Elche, a z Villarrealem mieliśmy trochę szczęścia. Choć z drugiej strony takie są profity z konieczności przebijania autobusów, jest ciężko ale w zamian mamy spokój pod własną bramką.

0

Wiadomo że te statystyki są zafałszowane, ale tak czy siak jestem pewien że te liczby będą wciąż rosły. Skoro Wenger jest w stanie dać za 19-letniego Sampera 12mln euro, to już mówi samo za siebie.

0

Chodzi mi o to, że Mathieu trafił do klubu swoich marzeń, ma gigantyczną motywację żeby grać jak najlepiej się da. Tak że nie sądzę żeby jeszcze sobie popalał.

0

To też fakt. Tak czy siak, nie sądzę żeby sporadyczne palenie wpływało na kondycję Mathieu. Poza tym wydaje mi się, że od czasu dołączenia do Barcelony nie zapalił ani razu.

0

2.60 to to samo co 3.00, nieprawdaż ? :)

2

Natomiast ja miałem kolegę w klasie w liceum który miał astmę i sporadycznie popalał, a wyniki na WF-ie miał praktycznie najlepsze z nas wszystkich (typu czas na poziomie 3:00 w biegu na 1000 metrów). Tak że nie wiem, czy ta kondycja tak silnie zależy od palenia ;)

1

Nie przybierajcie już takiego posępnego tonu po tym artykule. Zwróćcie uwagę, że trenowanie Romy a Barcelony to zupełnie 2 inne kwestie. W Romie Luis Enrique musiał wdrożyć swój styl gry, miał do rozwiązania wiele kwestii czysto futbolowych, z którymi sobie nie poradził. W Barcelonie ten styl już jest od dawna (zresztą - czy można nauczyć Messiego, Iniestę czy Xaviego grać lepiej w piłkę?), a problemy z jakimi musi się zmierzyć są innej natury, głównie psychologicznej i taktycznej. Jak odzyskać najlepszą wersję Messiego (powoli mu się to udaje), jak zgrać ze sobą wielką trójkę w ataku, jak przebijać autobusy itd.

Co prawda można znaleźć jedną analogię - w Barcelonie na obronę też sprowadził zawodników którzy nie są w światowej czołówce na swoich pozycjach (Mathieu, Vermaelen, Douglas). Ale trzeba wierzyć, że Lucho wie co robi i udźwignie ogromną presję jaka na nim ciąży. Jako kibice mamy obowiązek ufać trenerowi w jego działaniach, dopóki nas nie zawodzi. Na ocenę jego pracy jeszcze przyjdzie czas.

0

Może pousuwali głosy które były oddawane z tego samego IP, albo z zagranicznych adresów... trochę się ich mogło nazbierać.

0

Arabom nie można ufać ;)

A tak już zupełnie poważnie to widząc co wyrabiał w Romie, jakieś telenowele z kontraktem i podwyżką, psucie atmosfery w szatni... Chyba faktycznie byłby nam niepotrzebny taki zawodnik, i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że to dlatego Zubi go odpuścił ostatecznie.

0

No tak, ale o to tutaj właśnie chodzi, że z ekonomicznego punktu widzenia Benatia był nie do wyjęcia, bo były 2 opcje : albo by go sprzedali nam za 50mln (o wiele, wiele za drogo), albo za normalną cenę do innego dużego klubu, który takiego stopera weźmie z pocałowaniem ręki. Praktycznie niemożliwe było, żeby nikt się po niego nie zgłosił prócz Barcelony.

0

Warto dodać w tym artykule, że Barcelonie był oferowany nie za 26mln euro, a za 50. Chyba tylko PSG byłoby w stanie wywalić za niego taką kasę.

2

Jestem pewien, że wchodząc po tych porażkach na rm.pl znalazłbym Ci wiele komentarzy obwiniających arbitra lub inne czynniki niż słabą postawę drużyny. Zadając takie pytanie doskonale wiesz, że nie mogę na nie odpowiedzieć, bo nie cofnę się wstecz tak daleko. Ale spokojnie, przy najbliższej porażce wyślę Ci PW z wybranymi przeze mnie najlepszymi komentarzami z rm.pl :) Bez odbioru.

2

Wystarczy wejść na waszą stronę, żeby się przekonać że nie kłamię ;) bezczelnie kłamiecie to wy, widząc nieistniające spalone, ręki, teorie spiskowe LFP i UEFA, a także wiele innych.

2

Hm, no ja na rm.pl przeczytałem parę wypowiedzi że Vela dotknął piłki ręką przy golu na 4:2 - oczywiście tak nie było, gwoli ścisłości. A,i że sędzia wziął kartki tylko dla ich zawodników, bo Sociedad tak strasznie faulował i zero kary...

0

Proszę bardzo. Odpal sobie wypowiedzi Ronaldo i Ramosa po ostatnim meczu Real 3:4 Barcelona ;)EDIT : Ach, bo ja zastosowałem skrót myślowy, być może się nie zrozumieliśmy. Pisząc "Real", chodziło mi głównie o kibiców Realu.

7

Nikogo nie zamierzam prowokować, ciekawi mnie jedynie czy zaczniecie kiedyś szukać winy we własnym obozie a nie na całym świecie. Choć z drugiej strony trudno się Wam dziwić, skoro nawet zawodnicy po przegranym meczu potrafią wygadywać bzdury o ustawieniu meczu, sędziego i w ogóle że cały świat jest przeciw nim.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?