9

Ale fajnie się na to patrzy, jak Suarez jest pierwszy raz na treningu i tu już się śmieje z Iniestą i Xavim, tam Pique robi sobie z niego żarty jak ze starego znajomego itd. :) Widać, że drużyna jest jak jedna wielka rodzina i to jest najważniejsze :)

0

Ale ja mówię o presji 6 trofeów, bo przecież kto to widział żeby Barcelona zdobyła coś czego oni ani nikt inny nigdy nie dał rady zdobyć ;)

1

Wow, naprawdę? Nie wiedziałem że w nieoficjalnych meczach może grać. Fajnie by było go zobaczyć na boisku choć ten jeden raz do października :)

3

Nasz skład też jest imponujący ;) ale prawdopodobnie mamy przewagę psychologiczną ze względów o których napisałeś, Real może osiąść na laurach a my mamy za sobą nieudany sezon po którym zawodnicy są bardziej nakręceni na kolejne trofea i sukcesy :)

1

Podpis do tego zdjęcia mnie rozwala - "Urugwajczyk może zagrać w meczu o Puchar Gampera". Jakby nie wiedzieli o tym, że ma bana.

6

Osobiście śmieszy mnie zdanie „piłkarze bez presji décimy będą szukać rekordowego roku”. Przecież teraz właśnie będą mieli kolejną presję - 6 pucharów ;)

2

Jeśli będzie zmiennikiem Montoyi, to jak najbardziej może zostać. Coś jak Xavi - gdyby drużynie nie szło, to może dać dobrą zmianę ze swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Ale nominalnie musi już grać ktoś inny.

0

Trzeba by być ostatnim idiotą, żeby wypożyczyć zawodnika i nie dawać mu grać. Tak że wielkich zasług nie ma co przypisywać Luisowi.

1

To jest akurat absolutna prawda. Nie na darmo się mówi, że kibice Realu są najgorszymi kibicami na świecie (nie tylko ci polscy). Po przegranej wyzywają przeciwników i sędziów, po wygranej też wyzywają przeciwników i buńczucznie twierdzą że są najlepsi we Wszechświecie. Oczywiście generalizuję, można spotkać normalnych kibiców Realu jak kolega zidane1998, ale tacy to duża mniejszość.

Kiedyś rozmyślałem czym to może być spowodowane, i wydaje mi się że kiedy na początku XXI wieku Real był najsilniejszym klubem w Europie (czyli okres czasu kiedy większość dzisiejszych fanów zaczęła mu kibicować), to ego znacznie urosło, pojawiły się określenia "Galaktyczni" itd. A jak nastała Złota Era Barcy za Pepa Guardioli, kiedy zgarniali te oklepy 6:2 czy 5:0, kiedy byli wiecznie drudzy, kiedy Ronaldo był zawsze słabszy od Messiego... Wydaje mi się, że właśnie dlatego tacy się stali - ciężko było przełknąć tę gorzką pigułkę, że Real już nie jest tak kosmiczny jak kiedyś.U nas dzieciaki po ostatnim nieudanym sezonie też zaczynają szaleć i obawiam się, żeby ten sam syndrom nie wystąpił wśród nich, bo tylko zszargają opinię normalnym kibicom.

1

Wybacz kolego, ale jak dla mnie to po prostu bredzisz. Nikt nie wybiera tak często najlepszych rozwiązań na boisku jak Leo. Może nie jest mega inteligentnym człowiekiem, ale na boisku jego mózg przetwarza informacje jak superkomputer. Jeśli nie dowierzasz temu co mówię, to spójrz na liczby - ma ogromną jak na napastnika liczbę asyst i kluczowych podań, jest naprawdę świetnym kreatorem gry. A straty nie zdarzają się tylko zawodnikom, którzy grają wszerz boiska.

0

No cóż, ale po pierwsze lepszych opcji nie widać, po drugie potrzebujemy typowej dziewiątki jaką jest Munir, a po trzecie kiedyś trzeba zacząć grać na wysokim levelu. Messi w jego wieku sięgał po Ligę Mistrzów w 2006r. Poza tym wziąłbym jeszcze Halilovicia do składu, zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie.

0

Messi egoistyczny? Chyba coś źle zrozumiałem bo nie chce mi się wierzyć że możesz naprawdę tak myśleć.

0

Dlaczego miałby nie mieć racji? Mi też się wydaje, że ten "talent" Deulofeu jest sztucznie napompowany. Przypomnij sobie co w jego wieku robili Messi czy Ronaldo, do których to przecież co śmielsi go porównywali. Jak dla mnie gość ma tylko szybkość i strzał, boiskową inteligencję ma bardzo niską jak na ten poziom piłki nożnej. Byle kiwnąć i uderzyć, nic więcej.

0

Co to są zagadki na dobrego piłkarza?

9

Decyzja bardzo dobra - w sezonie 2012/13 Deulofeu działał mi na nerwy swoim boiskowym egoizmem, myślałem że w Evertonie się czegoś nauczył ale parę występów w presezonie szybko rozwiało te nadzieje. W Barcelonie nie ma miejsca dla takich zawodników, mnie osobiście nie przekonuje jego samolubna i nieskuteczna gra.

Pytanie tylko, kogo będziemy mieli w ataku - póki co mamy Pedro, Messiego i kurującego się Neymara. Myślę że Lucho weźmie Munira bo zasłużył, ale to nadal za mało.

0

Ale ich nie wykorzystał, co jako pretendent do tytułu najlepszego piłkarza świata powinien był zrobić. Z ostatnim zdaniem się zgadzam, obrona wygrywa turnieje. Ale Portugalia złej obrony nie miała.

0

"Nie gorszy" nie oznacza od razu, że lepszy. Powiedziałbym że porównywalny. Na bramce golkiper Sevilli która wygrała Ligę Europejską, vs Argentyńczyk Romero którego na dobrą sprawę nikt przed Mundialem nie znał. Obrona, pomoc porównywalnie. Atak lepszy miała Argentyna, ale tak naprawdę tylko Messi i Lavezzi robili różnicę z przodu.

Portugalia bez pomocy? No cóż, moim zdaniem Coentrao, Meireles czy Nani słabymi pomocnikami nie są. Wcale nie było tak, że Ronaldo nie miał z kim grać. Drwiliście z Messiego przez 4 ostatnie lata że bez Xaviego i Iniesty sobie nie radzi, to ja też teraz mogę się pośmiać że Ronaldo osiąga sukcesy tylko w Realu jak ma Modricia czy di Marię za plecami. Poza tym powtórzę - Ronaldo miał okazje strzeleckie i to bardzo łatwe do wykorzystania, ale tego nie zrobił - więc zwalanie winy na kolegów z reprezentacji jest trochę nie na miejscu. Od najlepszego piłkarza świata (przynajmniej na papierze) wymaga się odrobinę więcej.

0

Jak zawsze możemy polegać na naszej szkółce :) mam nadzieję że Lucho będzie czasem wystawiał tych zawodników, nie zapominajmy że Pep Guardiola wyjął kilka pereł z La Masii które są u nas do dnia dzisiejszego :)

4

No nie wiem, po prostu mnie życie nauczyło żeby nie zakładać nigdy pozytywnego rozwiązania z całą pewnością - najwyżej się miło zdziwisz, a jak będziesz nastawiony na pewny sukces to porażka o wiele bardziej boli ;) przykładów mieliśmy mnóstwo przez wiele ubiegłych sezonów u kibiców naszego największego rywala.

1

Wiadomo że najprawdopodobniej złagodzą mu tę karę, ale nie piszcie co to będzie za ból dupy hala dzieci bo jak się okaże że jednak ją podtrzymają, to Wy ten ból dupy będziecie mieli, a oni będą się z Was śmiali ;)

2

No właśnie o to chodzi, żeby te komentarze były włączone - ubawu jest zawsze pod dostatkiem ;)

0

Jak już pisałem wyżej, słabych drużyn nie było. Ja oceniając Leo kieruję się jego własnym mottem : "Bramki są ważne tylko wtedy, gdy wygrywają mecze". Jego bramki dały Argentynie awans z grupy, a dalsza gra miała realny wpływ na kolejne zwycięstwa. Niemniej jednak nie z tego powodu uważam go za najlepszego na świecie, a z innego, więc ja do grona wymienionych przez Ciebie osób nie należę ;)

0

No dobrze, kwestia gustu która bramka była łatwiejsza do strzelenia, ale polemizowanie kto z tej dwójki był lepszy na Mundialu chyba nie ma żadnego sensu, bo odpowiedź jest oczywistą oczywistością.

Co do reprezentacji z jakimi grali - widzisz, ale Portugalia z Niemcami dostała niesamowity oklep, a Argentyna zremisowała. Dodatkowo Albicelestes nie przegrali żadnego meczu na mistrzostwach w regulaminowym czasie gry, mało tego - w żadnym meczu nawet przez chwilę nie przegrywali, bo Niemcom zdarzyła się wpadka z Ghaną ale wyszli na remis - więc tutaj chyba się obaj zgodzimy że do finału doszli zasłużenie, bo nie okazali się gorsi od żadnego przeciwnika. Co do pokazywania umiejętności, to powiedz mi co pokazał Robben czy van Persie? Co pokazali Muller, Kroos czy Lahm? W tak dalekiej fazie Mundialu pojedyncze gwiazdy już nie błyszczą bo są dobrze zneutralizowane przez przeciwników, wygrywa kolektyw a nie indywidualności.

0

No cóż, to chyba inne mecze oglądaliśmy, bo Messi stanowił jak zawsze ogromną wartość w ataku, a z zadań defensywnych jest zwolniony ze względu na powyższe. Czy to dobrze, czy źle - nie oceniam, trenerzy wiedzą lepiej. W każdym razie ja uważam, że nie spacerował i dużo pracował tak jak reszta drużyny.

No cóż, ja tej ambicji i zapierdzielania CR7 nie dostrzegłem na Mundialu. Z pustego i Salomon nie naleje, mówisz. To przypomnij sobie ostatni mecz Portugalii z Ghaną, gdzie Ronaldo nie potrafił strzelić bramki głową z 3 metrów, miał też 2 albo 3 sytuacje sam na sam z bramkarzem i tego też nie wykorzystał. Strzelił dopiero jak piłka mu spadła pod nogi na 10. metrze, gdzie bramka była praktycznie pusta. Jak porównuję sobie gole Messiego, to niebo a ziemia, bo Argentyńczyk swoje bramki wypracował i strzelił praktycznie bez dużej pomocy drużyny.

2

Tu bym akurat uważał z tą ironią, bo na MŚ nie było słabych drużyn. Nigeria która wyszła z "argentyńskiej" grupy cisnęła Francję (która grupę wygrała w cuglach) jak chciała i tylko pech sprawił, że odpadli.

Co do statystyk, to zobacz lepiej jaki Messi miał wpływ na całą grę. Asysta jedna,ale za to jaka - dająca drużynie ćwierćfinał. Poza tym z Belgią, Holandią i Niemcami Leo miał plaster w każdym meczu (czasem podwójny) przez co Lavezzi, Higuain i Palacio mieli o wiele więcej miejsca. To, że dwóch ostatnich panów nie strzeliło kluczowych bramek, to tylko wina ich amatorstwa, bo Messi swoją rolę odegrał znakomicie. Poza tym wszystkim prowadził Argentynę jak rasowy kapitan, nie bał się odpowiedzialności, to on pierwszy podszedł do karnego z Holendrami i świetnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Gdzie był Ronaldo jak Portugalczycy strzelali karne z Hiszpanią w półfinale EURO 2012? Nie jest sztuką pakowanie bramek mając obok kolegów na podobnym poziomie. W końcu to kibice Realu przez ostatnie sezony zjadliwie dogryzali Messiemu że bez Xaviego i Iniesty sobie nie radzi - dlaczego ja miałbym teraz nie użyć tego samego argumentu? Odpowiedz sobie sam, jaka jest różnica.

1

Tak, też tak uważam - w końcu nie bez powodu dostał Złotą Piłkę MŚ. Mówiłem bardziej o sezonie klubowym.

5

No tak, to mnie mega bawi. A są ludzie na tej stronie, którzy twierdzą że Messi "nic nie pokazał" w zeszłym sezonie, i następnych 10 ludzi rekomenduje taki komentarz. Ręce opadają.

23

Mam nadzieję, że słabszy sezon w wykonaniu Messiego (co nie oznacza, że słaby w porównaniu do innych piłkarzy światowej czołówki) był tylko reperkusją trapiących go kontuzji. Leo, wracaj do jak najlepszej dyspozycji żebyś znów mógł nas cieszyć swoją grą :)

0

Messi cały poprzedni sezon nic nie pokazał? To mnie ubawiłeś. W takich chwilach żałuję, że w nowej wersji serwisu nie można dawać minusów.

0

MD pisze rzeczy o których myślący użytkownicy fcbarca.com wiedzieli od 2-3 tygodni :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?