0

Skoro tylko Barcelona i Real są w tej sprawie, to o kim innym mógł mówić? ;)

0

Przeczytaj mój pierwszy komentarz.

1

Ale sprzedaż praw do transmisji nie sprawi nagle, że Levante, Getafe czy inne Valladolidy zaczną grać tak jak Tottenham, Everton czy Manchester United.

0

"Nie wszyscy byli w tym procesie pomocni." - niezła prowokacja, nie powiem :D

11

Witamy Wicemistrzów Świata w naszych skromnych progach ;) dobrze Was widzieć z powrotem!

1

Widzę, że Redakcja sobie wzięła do serca pretensje niektórych użytkowników i poranny przegląd prasy rzeczywiście stał się poranny ;)

0

Naprawdę uważasz, że chodzi o pieniądze? Czy tylko trollujesz?

1

Święta prawda. Wczoraj pisałem również o niezrozumiałej dla mnie fali niechęci wobec Alvesa, tak że w zasadzie nie będę się powtarzał (jeśli chcesz, to zobacz moje komentarze w archiwum).

Osobiście uważam, że Dani powinien odejść, z dwóch powodów. Po pierwsze, blokuje rozwój Montoyi, a nie oszukujmy się - Brazylijczyk ma 31 lat i długo już nie pogra, dlatego musi rosnąć nowy zawodnik na tę pozycję (jeśli sprowadzimy Cuadrado, to on i tak nie będzie grał jako nominalny prawy obrońca). Po drugie, wydaje mi się że on już nie ma motywacji do gry na najwyższym poziomie, co zresztą sam powiedział kilka razy. Mówił o poszukiwaniu nowych wyzwań itp.

Niemniej jednak jeśli Alves odejdzie, będę dobrze go wspominał za wszystko co zrobił na boisku przez te lata (bomba w lewe okienko bramki Casillasa zostanie mi w pamięci jeszcze na długo ;) ). Nie wiedzieć czemu, jak ktoś odchodzi to na tej stronie zaraz sypią się wyzwiska albo niechętne uwagi pod adresem tej osoby.

1

Nie sądzę żeby Generał zdradził jakieś konkrety, podejrzewam że skończy się na jakichś ogólnikowych, banalnych stwierdzeniach ;) ale chciałbym się mylić, bo też jestem ciekaw co takiego mogło go skłonić do pozostania w Barcelonie.

3

Niekoniecznie. Równie częste są żale wylewane do Boga za to, że zabrał ukochane dziecko. Ja jestem katolikiem i nie uważam żebym w tej kwestii miał klapki na oczach, mam dość zdrowy pogląd na tego typu sprawy.

Przy okazji : jak niby miałbyś dostać minusa? ;)

1

Od jutra drużyna będzie w komplecie prócz Suareza, super :) ciekawi mnie, czy Lucho da pograć nowo przybyłym w meczu z Napoli, a jeśli tak to ile da im minut.

22

Zawsze, ale to zawsze jak wejdę w tego typu artykuł, to widzę jak ludzie się kłócą o jakieś głupoty w komentarzach. Wyluzujcie trochę, to naprawdę jest tego niewarte...

0

"Po pierwsze, wymoczku, nigdzie nie oceniałem umiejętności Mathieu - wskaż, gdzie cokolwiek na ten temat napisałem.
Po drugie, to wiadomo na jakim poziomie jest 31 letni Mathieu "

W sumie sam siebie podsumowałeś. Idź obrażaj kolegów pod budką z piwem, bo zdolności umysłowych do dyskusji na poziomie nie masz, tak jak udowodniłeś w przytaczanym przeze mnie fragmencie Twojego komentarza. Bez odbioru.

1

Nie sil się na dyskusje z takimi użytkownikami, on już wie na jakim poziomie jest Mathieu nie widząc prawdopodobnie ani jednego jego występu w Valencii oraz jeden w sparingu w Barcelonie. Do takich przemawiają tylko nazwiska jak z gier komputerowych, nie liczy się profil drużyny czy indywidualne umiejętności zawodników.

8

Przywrócenie Laporty na stanowisko prezesa wcale nie rozwiązałoby wszystkich problemów pozaboiskowych Barcy, a kto wie - może nastręczyłoby ich jeszcze więcej.

Po pierwsze, ciężko byłoby posprzątać ten syf jaki zostawiłby za sobą stary Zarząd, bo pewne decyzje dotyczące klubu zostały podjęte i nie można już ich odwołać.

Po drugie i ważniejsze - nie tylko w Polsce są układy i układziki, ale i na całym świecie. Jeśli sprawa Neymara ciągnie się już prawie rok bo niby jeden socio złożył pozew do sądu, to wyobraźcie sobie ilu kretów pozostałych po starym Zarządzie byłoby przeciw Laporcie - i wtedy byśmy taki Neymargate mieli co 2 tygodnie.

1

Naprawdę, mnie też zdumiewa poziom nienawiści na tej stronie. Jak Xavi miał odchodzić do New York City, to też posypały się teksty w stylu że bardzo dobrze, że już nam niepotrzebny, że spowalniał tylko grę (haha...), że przeszkadzał tylko itd. Ja takich ludzi nie uznaję za kibiców, bo trzeba być kompletnym bucem i chamem żeby tak powiedzieć o klubowej legendzie, trzeba tak naprawdę nie mieć żadnego emocjonalnego związku z Barcą. To samo się tyczy tego co pisałeś o Busim.

3

Nie wiem czy odniosłeś się do mojego komentarza czy nie, ale jeśli tak to polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Ja nie twierdzę że Alves powinien zostać, wręcz przeciwnie - zresztą sam Brazylijczyk kilka razy zasugerował, że wypalił się już w Barcelonie(ja też tak uważam) i chciałby poszukać nowych wyzwań.

Tylko widzisz, istnieje pewna różnica w pożegnaniu zawodnika wyzwiskami typu "spadaj i żebym Cię więcej nie widział" , "przyjedź ale tylko po torby i nie wracaj" i ogólnie wyrzucaniu kopem w dupę za drzwi, a między podaniem ręki, poklepaniem po plecach i powiedzenia paru miłych słów w stylu "dzięki za wszystko, powodzenia w dalszej karierze". Nie sądzisz?

20

Nie rozumiem tej fali niechęci wobec Alvesa. OK, miał słaby sezon (jak większość drużyny) i powinien odejść, ale nie musicie tego wypisywać pod każdym newsem zawierającym jego nazwisko. Chyba już pozapominaliście (a może nigdy nie pamiętaliście?), ile dobrego nam dał przez te wszystkie lata.

1

Podejrzewam że zaczęło się od tego, jak Polacy zaczęli wyjeżdżać za granicę i tam dostatnio żyć. Niektórzy uważają się wtedy za panów świata (nie mając świadomości że są murzynami na usługach Anglików, Niemców i innych Holendrów) i wyśmiewają się z tych, którzy tu zostali, nadając im jakieś wyimaginowane charakterystyczne cechy.

Dodam tylko, że słowo "polaczek" było używane przez bolszewików wyrzynających nasz naród na początku XX wieku, tak że używanie go jest - delikatnie mówiąc - nie na miejscu.

0

Hala dzieci to z definicji głupkowaci kibice Realu, nie Barcelony. Nie rozumiem więc, dlaczego miałby tutaj z nimi dyskutować.

5

Chyba nikt się nie łudzi, że Cuadrado mógłby naprawdę grać na typowej prawej obronie. To oczywiste, że Luis Enrique chciałby go mieć jako wahadłowego po prawej stronie boiska w przypadku ustawienia trzech stoperów w defensywie.

1

Bartra próbował przeciąć akcję wypychając Bale'a za boisko, ale Bale okazał się twardym zawodnikiem i ustał na nogach. W zasadzie wszystko już napisałeś, a co do drugiego akapitu to niech tych "wielu" spojrzy na identyczną sytuację z meczu Hiszpania-Holandia na Mundialu, gdzie Ramos (uważany przecież za jednego z lepszych stoperów na świecie) będący w pełni sił zgubił w ten sam sposób Robbena.

2

Dla mnie to nie jest ujma na honorze jak z naderwanym mięśniem próbuje się dogonić jednego z najszybszych piłkarzy na świecie - wręcz przeciwnie. Stawiam że taki Alves (nawiasem, gdzie on wtedy był?) by go zostawił jakby już widział jego plecy przed sobą, a Bartra z grymasem bólu na twarzy biegł do końca, nawet mimo tego że wiedział że już go nie dogoni (pod tym względem mocno przypomina mi Puyola). Pique jest potrzebny jakiś wstrząs, tak to zawsze Tarzan go ogarniał a teraz jak jest pozostawiony sam sobie to dużo częściej gra zdekoncentrowany niż skupiony na grze, dlatego faktycznie jeśli się nie poprawi to powinien być taki duet jak napisałeś.

3

Bartra nie prezentuje poziomu żeby grać z najmocniejszymi? Przypomnij sobie choćby ćwierćfinałowy mecz z Atletico kiedy Pique po 10 minutach gry musiał opuścić boisko z kontuzją, a za niego wszedł niezbyt rozgrzany Bartra i już od początku zaczął grać jak profesor, a cały mecz był majstersztykiem w jego wykonaniu. On po prostu dostaje za mało szans, uważam że piłkarsko już dojrzał do pierwszego składu. Żeby nie być gołosłownym :



Kolegę wyżej popieram, Pique powinien dostać ciepłe miejsce na ławie, tam miałby czas żeby przemyśleć swoje podejście do futbolu.

0

Wiadomo że szukamy stopera bardziej na rezerwę, więc jak cena będzie niższa niż 10mln euro, to czemu nie. Mathieu też praktycznie nikt nie chciał, a na razie nie da się złego słowa na niego powiedzieć.

2

Mnie osobiście to rozśmieszyło. No i można też pośmiać się z durniów nierozumiejących ironii, tak jak kolega powyżej Ciebie ;)

0

Dobrze powiedziane - "zaczęli" wracać, bo Messi, Mascherano czy Neymar jeszcze są nieobecni :)

1

Czy tego chcesz czy nie, Suarez jest lepszy niż Sanchez. A "kasztan" Pedro przynajmniej akceptuje rolę rezerwowego, bo Alexis na pewno by się z nią nie pogodził. No i tak jak napisał kolega powyżej, za Pedro byśmy na bank nie dostali tylu pieniędzy co za Chilijczyka. Chyba, że widzisz lepsze wyjście z takiej sytuacji?

3

Mnie osobiście Deulofeu zawiódł, wczoraj kolejny raz pokazał że jest bardzo samolubny w akcjach, raz mógł podać do kolegi na czystej pozycji przed bramką to zaplątał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę. Szkoda, chłopak ma ogromny potencjał ale jak będzie cały czas tak grał to na długo nie zagości w pierwszym składzie.

0

Wiadomo, pierwszy mecz to i trema też jest, mimo to zagrał znakomite spotkanie. Myślę że jednak gra Pique była jakimś czynnikiem, bo najpierw on został zmieniony a potem Mathieu. No, ale może faktycznie chodziło o minuty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?