6

Jak Pepe nie dostanie zawieszenia, to będzie śmiech na sali patrząc na to, jak dosrali Suarezowi. Bezczelnie kogoś opluć z uśmiechem na twarzy i to jeszcze w towarzyskim meczu...

0

Khedira nie grał w finale przecież...

0

Faktycznie, to wiele zmienia. To dostaną 3-0 w Szkocji, po prostu.

0

Nie popadałbym w hurraoptymizm, Reus nie gra od 2 miesięcy więc może zanotować znaczny spadek formy. Poza tym skład Barcy trzeba było przebudować, a nie kompletnie zmienić, bo dostaniemy 11 piłkarzy którzy pierwszy raz się widzą na oczy. Moim zdaniem najlepiej poczekać do następnego okienka transferowego, choć z drugiej strony jeśli ktoś ma go sprzątnąć to może faktycznie lepiej zakontraktować go teraz.

0

Zważając na to, że powinni strzelić spokojnie ze 3 bramki więcej, określiłbym ten wynik jako słaby. Gdyby wykorzystali chociaż ze 2 karne, to już mieliby pewny awans, a tak to myślę że dostaną 3-0 w Glasgow i Eurowpier*ol 2014/15 w Lidze Mistrzów można uznać za zakończony.

0

Trochę mi się nie podoba że analogicznie do zeszłego sezonu gazety mają jakiś wgląd do treningów i ustalanej taktyki. Ale jak na razie jest mowa o ogólnikach i to w niewielkim stopniu, więc póki co można to zaakceptować. Chodzi o to, żeby nie było tak jak za Taty Martino gdzie ustawienie było znane już dzień wcześniej, a w grze nie było żadnego planu B, przez co nawet słabi przeciwnicy mogli się dobrze przygotować do meczu i ugrać korzystny rezultat (przykładów podawać chyba nie muszę).

7

Ten Suarez to by się nadawał do programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" ;)

0

Są plotki wiążące Ronaldinho ze Stoke, jakby tak się naprawdę stało to mieliby ciekawą drużynę ;)

25

"W porównaniu do Ibrahimovicia, który zawsze miał potrzebę czucia się liderem, Messiemu było to obojętne. Nie potrzebował tego."

I właśnie za to uwielbiam Leo, że nie pcha się do przodu i do światła fleszy. On gra jak komputer, wybiera zawsze obiektywnie najlepsze rozwiązania, nie ma ciśnienia na rekordy bramkowe (aczkolwiek one i tak same przychodzą :) ) - i dlatego właśnie stanowi tak kolosalną wartość dodaną w grze drużyny.

Co do Ibry - lubię faceta, zawodnikiem jest znakomitym, ale niestety dla takich jak on nie ma miejsca w Barcelonie. To musi być zgrany kolektyw, a nie grupa z podziałami i hierarchiami. Wystarczy przypatrzeć się dowolnemu filmikowi z treningu, tam nawet zawodnicy z Barcy B są traktowani jak starzy kumple i w ogóle nie idzie poznać, że są z drużyny rezerw.

10

Fajnie widzieć Rakiticia czy Bravo śmiejącego się razem ze "starymi" zawodnikami, widać że aklimatyzacja przebiega bardzo dobrze :)

0

No na pewno nie chcą być gorsi, ale to oczywiste. Każdy się zbroi, żeby osiągnąć jak najlepsze wyniki w nadchodzącym sezonie.

0

Tutaj pełna zgoda, ale myślę też że w pierwszym oficjalnym meczu taki Mathieu, Rakitić itd. będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony :)

8

Jestem bardzo ciekaw tego meczu z Niceą, tam będzie dużo więcej piłkarzy pierwszej drużyny niż z Recreativo. Zwłaszcza chciałbym zobaczyć nasze nowe nabytki w akcji :)

4

Sorry,ale chrzanisz głupoty. Barcelona kupiła najlepszą dziewiątkę świata (a była to nasza newralgiczna pozycja), do tego dwóch bramkarzy co było konieczne ponieważ nie mieliśmy żadnego, a także rosłego i silnego stopera którego nam również brakowało. Real o którym mówisz kupił Kakę po to żeby siedział na ławce, wyrzucił 40mln za słabego Illaramendiego itd. Naprawdę uważasz, że to daje się porównać?

0

Z meczów Neymara w lidze brazylijskiej wynikało, że tutaj spokojnie powalczy o koronę króla strzelców. Stało się tak?

Nie chcę umniejszać tamtejszej ligi, ale nie oszukujmy się - profesjonalny europejski futbol pierwszej klasy stoi na o wiele wyższym poziomie. Wystarczy że przypomnisz sobie zeszłoroczny mecz o Puchar Gampera z Santosem.

0

Dokładnie. A potem jakby nie dał rady to byłaby fala hejtów że Zubi kupił gwiazdę jednej imprezy. Co do komentarza kolegi goldmetaxa - nie jest to dziwne skoro wiadomo, że Barca na gwałt potrzebuje dobrego stopera. To tak jakbyś był na pustyni, myślisz że jakbyś podszedł do stoiska z wodą to kosztowałaby 2zł za butelkę tak jak w Polsce?

2

Tylko proszę, nie zacznijcie wypisywać żeby do nas przyszedł. Ronnie już dawno nie gra na poziomie jaki byłby wymagany w jednym z najsilniejszych klubów świata, w moim sercu jego gra pozostanie na zawsze, ale trzeba iść dalej. Przy okazji, to samo sądzę o sprowadzeniu Eto'o, którego niektórzy tutaj się domagali po pożegnalnym meczu Deco - nie zaprogresujemy ani nie wygramy niczego jeśli będziemy żyli wspomnieniami.

15

A Ty się wykaŻ i sprowaDŹ Z POWROTEM słownik na swoją półkę, zanim zaczniesz wypowiadać się publicznie.

0

Jest pewien siebie i swoich umiejętności - i bardzo dobrze, takich ludzi nam trzeba.

0

Rozwala mnie to, że masz tyle rekomendacji. Przecież nie można w ogóle porównywać Neymara samodzielnie wygrywającego mecze Brazylii do Ronaldo snującego się po boisku i odpadającego w słabym stylu z grupy (co jak co, ale teoretycznie najlepszy piłkarz świata powinien chociaż do tej 1/8 finału dojść). Tu nie chodzi o przyczepianie się do fryzury, tylko o to że Neymar zawinił najmniej, o ile w ogóle zawinił, a Dunga ma jakieś muchy w nosie z tego powodu że miał takie włosy a nie inne.

1

Ja Masipa nie skreślam, ale nie oszukujmy się - wielkich szans w starciu z ter Stegenem czy Bravo nie ma. Myślę że jeśli będzie cierpliwy, to za parę sezonów ma szansę na pierwsze rękawice w Barcelonie ;)

1

Wiadomo, że tak naprawdę rywalizacja będzie tylko pomiędzy ter Stegenem a Bravo. Trudno sobie wyobrazić, żeby Masip stworzył dla nich porządną konkurencję. Osobiście postawiłbym na Niemca, ale tak naprawdę niewiele jeszcze o nim wiemy, Chilijczyka znam bardziej bo grał w lidze hiszpańskiej do tej pory. Najlepiej wstrzymać się z ostatecznym osądem dopóki nie zobaczymy ich obu w akcji.

0

Ale Masip ma 25 lat (rocznik 89) i tak jak kolega napisał, jeśli do tej pory się nie wybił to już marne są na to szanse. W dodatku ma zaledwie 180cm wzrostu, jak na bramkarza to bardzo, bardzo mało... Wyobrażasz go sobie wychodzącego do dośrodkowania przy stałym fragmencie gry, gdzie w polu karnym jest ogromne zamieszanie?

0

Nie byłoby to złe, para doświadczonych stoperów (Pique + Mathieu) i para młodych, gniewnych (Bartra + Laporte) ;) ale 40mln to znacznie, znacznie za dużo.

2

Fakt, porównania nie mają sensu, ale zawsze będą. Tak to już jest, że ludzi porównuje się do ich wielkich poprzedników : Messiego do Maradony, Halilovicia do Messiego itd...

Co do poprzednich komentarzy - lepiej jest słabo zacząć, a dobrze skończyć (patrz Real z minionego sezonu). Tata Martino słusznie powiedział po zwycięstwie z Levante 7:0 w pierwszej kolejce : "jeśli w maju nie będzie trofeów, to nikt nie będzie pamiętał o tej wygranej". Rozliczenia są zawsze na koniec, a nie na początek. Choć to nie zmienia faktu, że jeśli Lucho zacznie ze złymi wynikami, to dzieciaki zaczną płakać że słaby trener i w ogóle ;)

11

I takiego trenera nam potrzeba. W Barcelonie trudno jest nauczyć kogoś grać lepiej w piłkę, ale trzeba umieć zmusić te wszystkie gwiazdy do pracy, aby utrzymywały najwyższy poziom przez cały czas.

1

Xavi grał za dużo meczów jak na jego wiek, więc nie był w stanie brylować w każdym. Przypomnij sobie np. spotkanie z Villarrealem w rundzie jesiennej, jak wszedł w drugiej połowie to tak podkręcił tempo że obrońcy Żółtej Łodzi Podwodnej nie ogarniali co się dzieje. Przykładów mogę podać jeszcze wiele ale nie ma to sensu żeby się aż tak rozpisywać.

Krótko podsumowując - Xaviego podstawowe miejsce w tym sezonie powinno być na ławce rezerwowych, Generał powinien wchodzić jak gra się nie będzie kleiła, skorzysta na tym on, jego koledzy z formacji i cała drużyna Barcy również.

0

Śmiali się tylko idioci, którzy nie ogarniali tematu. Villi nikt by nie kupił za duże pieniądze, a w kolejnym sezonie czekałaby go tylko i wyłącznie ławka rezerwowych, więc to był ukłon w jego stronę od klubu.

12

1) Alves - ok.
2) Pedro - kto Twoim zdaniem miałby wówczas być rezerwowym skrzydłowym? Neymar, Messi i Suarez nie będą przez cały sezon grali na pełnych obrotach, a szansa urazu/kontuzji jest u nich dość duża.
3) Xavi - takich piłkarzy się po prostu nie sprzedaje, chyba że sami chcą odejść. Generał nadal jest pomocnikiem najwyższej klasy (nie znam piłkarza który lepiej uspokaja grę niż Xavi), a jego doświadczenie jest nie do przecenienia. W tym sezonie będzie wyśmienitym rezerwowym.

28

Xavi musi zostać, stanowi bezcenną wartość dla klubu, nawet jeśli nie przebywa na boisku. Nie wierzę, że da się przekonać jakimiś petromilionami szejków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?