0

Jeśli chodzi o formację ofensywną, to wszystkie pozytywy są właśnie zasługą Messiego w 90% i może w 10% di Marii.

0

Daruj sobie ironię, bo w meczu ze Szwajcarią Argentyna miała 22 strzały celne i cisnęła ich cały czas, a gdyby nie kilka świetnych interwencji bramkarza to padłyby bramki.

1

A wiesz dlaczego? Bo chcieli kupić Rakiticia, ale ten przyszedł do nas, a także chcieli kupić Suareza, ale jeśli gdziekolwiek pójdzie to tylko do nas ;)

7

Ze Szwajcarią ani Bośnia nie potrafił nikogo minąć? Obejrzyj bramki z tych meczów i puknij się w czoło.

2

Przecież gołym okiem widać, że Leo ma problem zdrowotny i dlatego mniej biega. Śmiać się z tego to poziom przedszkola.

15

Leo się męczy przy mniejszej ilości przebytych kilometrów, nie wiem dlaczego tylu ludzi się z tego wyśmiewa. Powoli żartowanie na ten temat staje się bardziej irytujące niż śmieszne, więcej szacunku do najlepszego piłkarza w historii Barcelony.

5

Przed Mundialem mówiło się o słabości defensywy argentyńskiej, ale obrońcy radzą sobie bardzo dobrze. W drugiej połowie meczu ze Szwajcarią Garay do spółki z Fernandezem całkowicie zneutralizowali Drmicia i Shaqiriego, mieli bodajże jedną czy dwie akcje przez całe 45 minut. Do tego wysoki i silny Rojo na lewej obronie, no i Zabaleta na prawej - a tego pana już nie trzeba nikomu przedstawiać.

Z drugiej strony, mówiło się o kosmicznym ataku, tymczasem w praktyce okazało się, że Messi musi odwalać 90% roboty przy akcjach ofensywnych, bo di Maria notuje wiele strat i bezsensownych dryblingów (choć ze Szwajcarią akurat się obudził, i bardzo dobrze), a Higuain plącze się między obrońcami i w sumie nic z tego nie wynika. Jeśli to się poprawi, to Puchar Świata dla Argentyny jest naprawdę możliwy :)

0

Myślę że po meczu z Argentyną ocena Courtois może pójść w górę, bo chłopaki dostarczą mu wiele pracy ;)

0

Dlatego, że jeśli teraz włoży w to wszystkie swoje siły i nie wygra, to przychodzi już zniechęcenie. Za 4 lata będzie słabszy niż teraz, więc jeśli teraz nie wygra Mundialu to już nigdy tego nie zrobi.

2

"To jedyny tytuł, którego mu brakuje. Zdobędzie go teraz, albo nigdy".

Dokładnie tak, popieram w 100%.

0

To masz w końcu ten problem czy nie? Bo koleżanka grzecznie pyta :D

1

Większość najczęściej narzeka na oceny, a ja pochwalę ocenę Leo Messiego. Jest dokładnie taka sama, jaką osobiście bym mu wystawił. Grał świetnie, udanie dryblował, dostrzegał kolegów, kreował grę (na whoscored.com miał notę 9.41) - jedyne, za co można mu delikatnie obniżyć ocenę, to za strzał po ziemi pod koniec drugiej połowy, bo jednak od Leo można wymagać strzelenia bramki w takiej sytuacji. Brawo!

Jeśli reszta argentyńskich gwiazd na czele z Higuainem się przebudzi (a di Maria już zaczyna), to Argentyna ma realne szanse na Puchar Świata.

3

Brak słów na tę sprawę. Z tego co się orientuję (choć w sumie już przestałem, tyle było epizodów z tą sprawą) to Leo już wpłacił dziesiątki milionów "zadośćuczynienia", ale jeszcze dostatecznie "nie przekonał" sądu.

0

Podbijam. Tyle że Rojo jest lewym obrońcą, więc musiałby być na rezerwie bo Jordi Alba jest praktycznie nie do wygryzienia...

20


Narzekacie na Argentynę, ale żaden z faworytów prócz Kolumbii nie przeszedł 1/8 bez kłopotów. Argentyna wczoraj w żadnym momencie nie miała noża na gardle, nie musiała gonić wyniku jak np. Holandia. Zagrali świetnie w obronie,a i atak był dobry.

1

Jak pokazał ten sezon, nie piłkarze są ważni, tylko to jak grają i co z nimi robi trener. Jakoś w sezonie 2012/13 nie słyszałem takich nazwisk jak Miranda, Godin, Gabi, Koke czy Diego Costa, a w Atletico przecież grali.

0

No tak, nie twierdzę że przez Ronaldo Portugalia pojechała do domu tylko przez indolencję w ataku (ten murzyn to chyba tylko biegać tam potrafił) i bezmyślność w obronie, bo czerwona kartka Pepe w zasadzie ustawiła im cały turniej pod górkę. Ale sam Ronaldo też niewiele pokazał, w końcu od takich zawodników wymaga się, żeby ciągnęli drużynę jeśli nie idzie.

Messi rzecz jasna też sam meczu nie wygrał, ale 4x Zawodnik Meczu w 4 meczach mówi samo za siebie. Z Bośnią i Iranem tak naprawdę uratował wynik, a z Nigerią był głównym aktorem spektaklu. We wczorajszym meczu ze Szwajcarią na szczęście formę z sezonu zaczął odzyskiwać Angel di Maria który dryblował, wrzucał, walił na bramkę aż miło (ok. 12 strzałów, ale mogę się mylić) i wspólnie doprowadzili Argentynę do ćwierćfinału.

0

No cóż, niestety Twoi koledzy z Waszej rodzimej strony nie potrafią tego zrozumieć, bo nienawiść do Messiego sprawia, że mają klapki na oczach. Trudno się pogodzić z tym, że Ronaldo grał kompletny piach i pojechał do domu, a Leo wprowadził Argentynę do ćwierćfinału. Ech, o ile futbol byłby lepszy bez takich "kibiców"...

0

Co świadczy o tym, że na tym etapie już nie ma faworytów. Argentyna jak najbardziej może sięgnąć po Puchar Świata ;)

0

Jeśli Algieria potrafiła nie przegrać meczu z Niemcami (co więcej - uważam, że przez 60-70 minut regulaminowego czasu gry byli po prostu lepsi), to tym bardziej Argentyna może ;) co do Holandii to tak naprawdę rzutem na taśmę awansowali, spokojnie mógłby być Meksyk na ich miejscu.

2

Ja obstawiłem 2:1.

8

Leo, życzę powodzenia z całego serca. Jesteś najlepszy :)

0

Ano nijak. I dlatego właśnie trzeba olewać takie dziennikarskie kaczki ;)

1

To jest właśnie znakiem firmowym silnych drużyn - nawet jeśli spotkanie jest wyrównane, to oni i tak awansują dalej. Decydują szczegóły, ale dziwnym trafem zawsze decydowały na korzyść lepszych teoretycznie drużyn ;)

1

Pewnie 4, po Fabregasie.

0

Pardon, faktycznie. Dzięki za czujność :)

0

Szkoda Tello, ale chyba jego czas u nas już się skończył. W ostatnim sezonie nie pokazał nic poza hat-trickiem w meczu z Getafe (ale te asysty Messiego to palce lizać). Przy ataku Neymar - typowa "9" - Alexis i czasem Messi przesuwający się na pozycję któregoś z tej trójki, nie miałby praktycznie żadnych szans na przebicie się do pierwszego składu. No i jest jeszcze Deulofeu, którego Luis Enrique chce na pewno wypróbować.

0

No, i to mi się podoba. Mes que un club zobowiązuje !

0

Songa sprzedać, Xaviego zostawić. O Suarezie zapomnieć, a te pieniądze przeznaczyć na stopera najwyższej klasy.

0

OK, dzięki za info.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?