0

@Sortello uwierz, że Covid potrafi być ciężki i pozostawić wielomiesięczne skutki w organizmie. Tylko diagnostyka i paraliż (już wcześniej sparaliżowanej służby zdrowia) są jeszcze cięższe. Dlaczego prywatnie normalnie mogłem leczyć się z dnia na dzień, a państwowo jest problem? Dlaczego lekarze prywatnie nie traktują pacjentów jak trędowatych. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dlaczego PZU wchodzi w branżę fitness - bo sprowadzili ją do parteru i zbudują sieci za ułamek wartości. Pewnie nasz cudowny kraj dotknie niewidzialna ręka skupująca wszystko co pada za przysłowiową złotówkę. Dlaczego Pani Jadzia ze spożywczego i Edzio listonosz żyją skoro spotykają tysiące osób dziennie? Ograniczenia są wyssane z palca, aby nie zarzucić rządzącym, że nic nie robią, a oni właśnie realizują swój plan. Nie chcą przejąć sklepów spożywczych, a poczty są ich. Teraz przyszła kolej na siłownie, zaraz będą restauracje, domy weselne, hotele, fabryki itd. Covid i jego obecność to fakt, musimy nauczyć się z nim żyć, ale problemem jest to, że ktoś perfidnie chce na tym zrealizować swoje cele, a dobro ogółu ma w nosie.

1

@tomono tam gdzie raport Macierewicza??

0

@Hopner15 Covid to bardzo ciężka choroba, ale każdy przechodzi ją inaczej. Ja miałem smak, ale przez 12 dni gorączka 38,5-40 i problemy ze skupieniem, brak apetytu, drgawki, straszny ból kręgosłupa i 4 miesiące utrzymujących się powikłań - dostałem azitrolek i już po 2 dniach przyjmowania czułem się lepiej wszystko wracało do normy. Mi szybko pomógł dostępny antybiotyk, który przepisał mi lekarz na prywatnej teleporadzie, bo teleporadę z NFZ przekładali mi 2 razy do 11 dnia od rozpoczęcia dolegliwości. Po pół roku od zachorowania mam nadal 480 jednostek przeciwciał. Nie wiem czy to dużo i czy szczepionka mi zwiększy ich ilość. Uważam, że gdybym był starszy i bardziej schorowany mógłbym mieć problem dotrwać do teleporady! To jest problem, teraz testy chociaż są łatwiej dostępne, wcześniej lekarze NFZ zbywali wszystkich! Paraliż służby zdrowia to jakaś paranoja! Uważam, że powinni badać wiele środków równolegle, aby mieć możliwości leczenia. Ale to wszystko bez szybkiej diagnostyki jest o kant ty..ka... Narracja, że tylko szczepienia ocalą ludzkość są bez sensu, gdyż znam kilka osób, które ciężko chorowały pomimo szczepienia dwoma dawkami, dlatego uważam, że jak mamy grupy chętnych do "eksperymentowania na sobie lekarstw" to powinniśmy z tego korzystać i dokumentować działanie, bo szczepionki nie ochronią wszystkich! Pomimo szczepień świat powinien nauczyć się skutecznie diagnozować i leczyć to ustrojstwo, ale wszystko wygląda na to, że nie jest robione nic poza promocją szczepień i sianiem propagandy.

0

@Przystankers znalazłem coś takiego, co bardzo Ci się spodoba:


0

@Pawlak1992 polemizowałbym z defensywa. Ale nie ma się o co licytować, żaden z nich nigdy nie powinien zostać trenerem naszego klubu.

0

@Pawlak1992 w tym sezonie Bayern w takim gazie przejechały się po nas tylko bardziej... tak słabej defensywy nie mieliśmy od dawna.

0

@JarekS jego mierny poziom przykryty jest bramkami Leo i przebłyskami indywidualnymi. Jest wiele do posprzątania w tym zespole, ale zacząć trzeba od trenera. Zachowanie w ostatnim meczu, które usunęło go z ławki na kluczowe mecze sezonu to jakaś parodia. Niech idzie wydurniać się gdzieś indziej.

0

@Pawlak1992 nie, nie była gorsza.

0

@Hadim Allegri, ten Hag czy ktoś, kto coś osiągnął. Jak dla mnie nie musi mieć wpisanego w Cv kopania piłki w trampkarzach Barcelony. Koeman to 5 z rzedu trener bez papierów na prowadzenie Barcelony (sprawdził się tylko LE). Czy my nie możemy sięgnąć po kogoś poważnego chociaż raz?

0

@robsons23 Messi miał wzlot formy i już każdy chwali trenera. Rywal się postawi i obstawi Leo i tutaj jest problem. Zachowanie Koemana w ostatnim meczu adekwatne do jego poziomu trenerskiego.

0

@pero1983 jak można było przegrać z Juve i Psg u siebie w takim stylu? Sezon do zapomnienia.

0

@Przystankers problem ze statystyka Ter Stegena to, ze 6 celnych strzałów na nasza bramkę to 3 gole dla przeciwnika. Gdyby takie statystyki mieli bramkarze po drugiej stronie boiska to mielibyśmy w każdym meczu po 5 bramek. Ty masz jakieś różowe okulary co to naszej drużyny. Mam nadzieje, ze Laporta ich nie ma. Barcelona jest na fali wznoszącej jak obecnie Polska gospodarka. Zbyt dużo zobowiązań i emerytów na polu gry.

0

@Przystankers w zasadzie każda, przecież to taki kozak:)

0

@Donio lepsi trenerzy serio? Lepsi trenerzy to się nie chcieli z Barcelona związać bo zawodnicy maja władze i był ten czubek w roli prezydenta, który robił kilka transferów na ta sama pozycje pomijając bieżące potrzeby. Setien i Valverde może byli lepsi od Koemana, ale z pewnością to nie były właściwe osoby na ławce Barcelony. Spełniały jedyne wymaganie - przeszłość w trampkarzach Barcelony. Pilnie potrzebna zmiana trenera oraz wprowadzenie rywalizacji, aby nawet Leo siadał na ławce. Obrona po 30 i Umtiti do sprzedania. Niech grają piłkarze Barcy B gorzej nie będzie.

0

@Przystankers to Ty trollujesz każda wypowiedz. A Ter Stegena po prostu obciążają ważne mecze... nasz Herkules nawet średniaków pod presja nie potrafi zatrzymać. Za rok przyjdzie trudny mecz w LM i znów będzie bezradny jak z Live, Psg czy Bayernem. Mam nadzieje, ze Laporta spakuje go razem z Koemanen i dobrze sprzeda

0

@Tomek54321 sorry Allegri jest jedynym dostępnym trenerem z topu poza Mou. Koeman wczoraj przegiął i nic nie wskazuje na poprawę w defensywie przez cały sezon. Xavi tak, ale Katar go nie puści:)

0

@Donio trener nie ma pomysłu na defensywę. Skład defensywy po 30 dlatego mówię o konieczności wymiany starych ogniw. Ktoś po Bartku musi posprzątać. Koeman od grudnia był dla mnie wątpliwym wyborem. Wczorajsze zachowanie w meczu z ogórkami mnie przerosło. Pognać go i tak nic tu nie ugra. Coroczny wyjazdowy blamaż w LM zamienił w podwójny na własnym podwórku. Pozbyć się go byle szybko i dawać Allegriego.

0

@rafalmroz pewnie brakowałoby go nam jak Suareza. Czyli w sumie rezultaty bez zmian. Jak widać wczoraj i innych trudnych spotkaniach punktów nam nie przynosi. W LM jest nijaki. Neto pewnie za 1/3 $$$ grałby to samo, a młodzi bramkarze chcieliby go wygryźć. Dlatego uważam, ze przyspawanego do pierwszej 11 zawodnika powinnismy się pozbyć. Aby nie blokować młodych. Nie mamy 9 bo nikt nie chciał grać ogonów Suareza. Z TS będzie to samo.

0

@Coutinho007 wyciąganie wniosków, cierpienia itd. Tu jest Barca i nie ma 5 letnich okresów przejściowych. Laporta mam nadzieje zacznie rewolucje od Trenera. Potem na odstrzał powinna iść stara gwardia z przerośniętymi pensjami. Pique, Busi, Alba, Umtiti i Ter Stegen dziękujemy! Zrobiliście swoje, możecie odejść. Tylko zmiana trenera i kompletna przebudowa defensywy może coś poprawić.

0

@Przystankers miał tyle do zrobienia co Navas przy drugiej. A miał wczoraj jakaś udana interwencje ? bo około 15 minut nie oglądałem. Po prostu wczoraj Koeman i TS nie stanęli na wysokości zadania. Mingeza musi się jeszcze wiele nauczyć.

0

@Przystankers no to skomentuj interwencje Ter Stegena... ups... nawet interwencji nie miał... gdzie ten nasz boski bramkarz, który nawet z Granda w ważnym momencie sezonu nie potrafi zabłysnąć. I ten wynik 2:1 określany mianem fatalnego, pewnie pozbawi nas mistrzostwa.

0

@Przystankers co do fatalnego wyniku... 2:1 do odrobienia, bo 4:0 lub 4:1 trudniej, a co dopiero mówić o 8:2 i to w 90 minut. TS jest tak przydatny w LM jak L. Suarez. Nie ma go i nie ma różnicy.

0

@Przystankers nikt nie jest nieomylny, przynajmniej do półfinału wciągnął swoją drużynę, ale fakt wczoraj zagrał na poziomie TS z LM. Chociaż jestem pewien, ze TS puściłby więcej. W dwumeczu może jeszcze nas zaskoczyć, ale trzymam kciuki za Pepa. Należy mu się LM. Co do Navasa miał 2 bardzo dobre interwencje i 2 błędy. TS w takich meczach daje sobie wbić 3, 4, 8... także długo poczekamy aż ktoś się zbłaźni w LM jak Ter Stegen. No ale Navas wczoraj popełnił błąd. Strata 2 bramek z czego druga bez szans na obronę to nie tragedia. Przypomnij sobie mecz z nami lub mecze z Bayernem, wciągnął ich do półfinału. Ter Stegen w dwumeczu z PSG po raz kolejny pokazał, ze w LM nie ma co na niego liczyć. Ale i tak będziesz go bronił.

0

@marcinjozek potrafią się bronić. Mają problem z przodu, ale bronią się skutecznie. My zawsze przegrywamy LM z tyłu. Żaden Neymar nam nie pomoże jak nie zmienimy naszej defensywy. Swoją drogą Courtois wczoraj klasa. Trzymam kciuki za niebieskich lub 0:0 w Londynie:)

0

@yoli TS, Busi, Clement, Koeaman, Pique, Alba oni doprowadza Barce do kolejnych kompromitacji w Europie. W poprzednich edycjach byliśmy ośmieszani raz w tej 2 razy - widzę postęp. Szkoda, ze w złym kierunku. Ligę chciałbym ja wygrać, ale umówmy się, ze za czasów CR7 vs Messi to bilibysmy się z taka gra o 3 miejsce, a obecna sytuacje zawdzięczamy zadyszce w Madrycie. Pozbycie się Suareza, Rakiticia, Semedo i Vidala to za mało. Czekam na kolejne porządki, bo złomu za wiele w tej drużynie. Barca ma obowiązek bić się o LM, a z tym zestawem to mamy problem się z nią pożegnać bez obciachu.,,

0

@Przystankers za rok pewnie znów przyjedzie jakiś Zenit, Roma czy PSG skompromitują naszą drużynę, a TS wyjdzie i powie "cierpieliśmy". Dla mnie 8 bramek i ten żałosny występ przelał czarę goryczy. Alba, Busi, TS, Pique powinni tego samego dnia rozstać się z klubem. Drużyna potrzebuje nowych fundamentów. Pewnie nie rozumiałeś jak odchodził Deco, R10. Czasem trzeba. Chelsea pozbyła się Hazarda i Kepy, ale drużynowo zobacz co grają. Można dawać szansę 2-3 lata, ale ta stara gwardia jest pod płaszczem mediów i dalej niszczy nasz klub od środka.

0

@Przystankers jakoś w drugim meczu zgasił całą maszynkę Keoamana jak kiepa w popielniczce. Kilka dni później zatrzymał Bayern, nie sądzę, że to przypadek. Ter Stegen nie jest wybitny w niczym i w żadnych rozgrywkach. Pismaki kreują go na "Boga rękawic", a po prostu trzeba mieć temat zastępczy jak Leo nie idzie. Może popatrz też na jego mecze w reprezentacji... Neto mógłby go zastąpić bez straty jakości.

0

@Przystankers a ja Ci przypomnę 2 występy w tym sezonie... Dwumecz w PSG, gdzie Navas zjadł naszego GK. Z Bayernem też pokazał klasę, a TS puszczał 1,2...6,7,8.

0

Skoro już tu przyszedł to niech pokaże swój potencjał:)

0

@krzywy ja o tą sytuacje mam małe pretensje, bardziej podkreślam fakt, że nawet gdy gra słabo to ma dobrą prasę. Moim zdaniem jest równie rozdmuchany przez media jak De Gea i Wojtek Szczęsny. Bardzo dobre mecze zdarzają się, ale nie regularnie. Gra nogami i jego długie podania w tym sezonie to nie jest coś za co go powinni chwalić, bo po długich podaniach mamy notorycznie straty... Nie rozumiem czemu wszyscy go tak chwalą. Rok w rok w kluczowych meczach LM ma marną dyspozycję i akurat wtedy nie ma tego bardzo dobrego meczu, na który liczymy. Oczywiście to i tak wina Leo, bo powinien w pojedynkę zdobyć więcej bramek niż przeciwnik w dwumeczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?