1

Zgadzam się w 100%!

1

No właśnie - 14 - widzę, że poprawiłeś ;-)

6

Witam

Mówi się, że gazety wydawane w danym regionie są stronnicze i fanatycznie nastawione do drużyn, które reprezentują ich region...

Na pewno jest w tym wiele prawdy, ale zobaczcie na ostatni okres:

Real przegrywa z Sociedad 0:2 i kampania Marci i Asa na VAR za potencjalnego karnego na Viniciusie (chociaż nie wiadomo jak by się skończył tamten mecz, karny to nie gol i padł później jeszcze drugi gol dla RSSS) sięgała zenitu. Kilka dobrych dni gazety madryckie huczały, jaka to niesprawiedliwość ich spotkała...

A dzisiaj? Pierwszy gol Valencii został strzelony po ewidentnym faulu na Messim (VAR go uznał, pomimo tego, że przepisy mówią, że powinien się włączyć z automatu, gdy sędzia główny popełni rażący błąd, a taki miał tu miejsce) I co? No właśnie - NIC! Żadna gazeta nawet o tym nie wspomniała. O tym, że madryckie nie napiszą byłem pewien, ale jak mi zaimponowały te katalońskie! Zamiast biadolić, jak to zostaliśmy skrzywdzeni wzięto to na klatę i jeszcze obrócono w korzyść, że Barca powiększyła przewagę o 1pkt nad wiceliderem - marginalizując w ogóle Real (jakby nie był graczem do Mistrzostwa ;) ). A zatem wcale nie jest tak źle z Mundo Deportivo i Sportem, jak by się mogło wydawać. Ps. AS oczywiście nie omieszkał napisać, że był karny na Moracie (to niestety jest już stan umysłu i wątpię, że da się coś już z tym zrobić...)

Teraz Panowie, życzę wszystkim kibicom Barcy, żeby w środę dali z siebie WSZYSTKO i roznieśli tę zakompleksioną drużynę, a Messi niech pokaże ich nowej gwiazdeczce V, jaka jest różnica między prawdziwą gwiazdą, a smugą po komecie ;-)

Pozdrawiam
czarny

0

Nie były celne.
Po odbiciu od słupków dobijali piłkę inni zawodnicy, a to różnica ;-)

0

27 stycznia podałem skład Barcy na dzisiejszy mecz:
Cillessen
Roberto, Pique, Lenglet, Alba
Busquets, Rakitic, Arthur,
Messi, Suarez, Couthino
Pozdrawiam

7

Ok. Zgoda. Co się jednak stanie, jak Mats złapie kontuzje, która wyeliminuje go na dłużej z gry..?? Topowy zespół MUSI mieć dwóch bardzo dobrych, wręcz równorzędnych golkiperów.

1

Witam

Jakie to życie potrafi być przewrotne...

Benzema gra cały sezon piach, dosłownie padakę i w meczu, w którym zawodnicy przeciwnej drużyny cieszą się z goli Realu i mógł się poczuć jak na gierce towarzyskiej na treningu (zwłaszcza w polu karnym Espanyolu) od razu otrzymuje tytuł Czarodzieja. Nie wiem jak bardzo jest to żałosne, ale na pewno bardzo.

Mało tego, Barca, która odstawiła ten magiczny Real na 10 pkt wygrywa 8 mecz z rzędu w lidze i mając świadomość potrzeby dokonania remontady w środę lekko się oszczędzała (to nie była gra na pełen gwizdek, nie oszukujmy się) i bezczelne pismaki z notatników madryckich śmią pisać, że była słaba.

Bezczelność!

Cieszę się, że gdy byłem małym chłopcem nie spodobał mi się styl Realu, a zakochałem się w Barcy. Gdyby było odwrotnie dzisiaj byłoby mi tak przykro i tak wstyd..

Pozdrawiam kibiców Barcy

0

Komentarz na meczu Espanyol-Real:
"Dla Baptistao to jest młyn na wodę" ;) ;) ;)

16

Nie uważam, że taki będzie skład.
Raczej:
Cillessen
Roberto, Pique, Lenglet, Alba
Busquets, Rakitic, Arthur,
Messi, Suarez, Couthino

0

Co będzie trudno? Nic z tych rzeczy...
Bernabeu to dla nas lepszy stadion niż Nou Camp ;)

5

Piłka odbita od zawodnika Girony. Podbiegł, kropnął wzdłuż lewą nogą po ziemi i piłka wpadła przy prawym słupku. Bardzo się cieszę, że gra Semedo, a nie Roberto.

0

Jedynym błędem Cou było to, że zamiast strzelać po długim, co jest jego specjalnością grał po krótkiej, a widać że tego nie czuje. To nie Suarez...

1

Witajcie
Wiecie co?
Wszyscy tak jadą po tym, że nie gramy już wychowankami, ale zobaczcie, w takim meczu zagra 5 wychowanków! Prawie połowa drużyny. Tak, wiem, zdecydowana większość jest zaawansowana wiekowo, ale fakt pozostaje faktem.
Nikt nie może zaprzeczyć, że za 2-3 lata, kiedy Messi, Pique, Busi itp odejdą na emeryturę (jeśli tak się stanie) to Barca nie będzie miała wysypu młodych, zdolnych piłkarzy pokroju Puyola czy Xaviego... Wystarczy wysyp raz na 10 lat, a nawet dłużej ;)
Może też się skończyć tak, że w Barcy zostanie 1-2 wychowanków. To prawda.
Ale na tę chwilę Barca cały czas jest klubem, którego trzon to wychowankowie. I nikt i nic tego nie zmieni. A co będzie to gdybanie ;)
Pozdrawiam wszystkich wiernych kibiców Barcy i życzę udanego i emocjonującego meczu!
czarny

1

Witam
Kupienie Cou za 400mln przez PSG jest swojego rodzaju odcięciem sobie lewej nogi, bo nie udało się chwycić gruszki prawą ręką... Powodzenia!
Barca i tak i tak jest wygraną tego Mercato!
Pozdrawiam
czarny

0

Nie jestem z Olgą, hehe
Tylko z Kaliną ☺

0

Wiem, wiem.
To była prowokacja do wyciągnięcia takich wniosków.
I teraz mamy wreszcie smutny wniosek: złapanie np. 5 żółtej kartki w drużynie B skutkuje sankcją kary nawet w kilku meczach, jeśli np. drużyna A gra po sankcji w lidze, PK i lidze zanim drużyna B zagra swój mecz w lidze, w którym i tak dany zawodnik nie zagra. A więc jest to już nie jeden mecz zawieszenia lecz cztery, a to pokazuje, że przepisy są do d...
Pozdrawiam

5

Panowie!

Ogarnijcie się - może nie wszyscy, ale większość.
Skład był eksperymentalny to fakt.
Gdyby udało się zakończyć cały mecz takim wynikiem, jaki był po pierwszej połowie, to bym tu czytał peany na cześć Valverde.

Każdy, kto kibicuje Barcy od lat wiedział, że raczej ten mecz przegramy (widząc skład, stadion na którym był rozgrywany mecz, klasę przeciwnika i jego skład). Liczyliśmy tylko na gola na wyjeździe.
Taka prawda. Nie liczę naiwniaków i sezonowców.
Skończyło się na 2:0, a większość tutaj panikuje, wyrzuca nas z Pucharu, biadoli... Panowie? Trochę wiary i pamięci!

Jeśli wyjdziemy w mocnym składzie na rewanż - a wyjdziemy oraz będziemy grali tak, jak umiemy - nic więcej to spokojnie wygramy 3-4:0! Czy ktoś naprawdę ma wątpliwości?? Nie będę przypominał wyczynów, których dokonał ten zespół.

Ok, nie ma Neya, Dembele jest kontuzjowany, ale bez przesady. Nie było tych zawodników i Barca wielokrotnie (powtórzyć ostatnie słowo) pokazywała, że umie dokonywać remontad!
A jeśli Barca przejdzie dalej, to kto będzie się rozwadniał nad tym, że przegrała pierwszy mecz..?? ☺

Ale to, że większość zawodników odpoczęła to już będzie miało znaczenie.
I na ligę, i na LM, i na sam Puchar.

Zatem Panowie, trochę wiary, jajec i optymizmu. Widzę, że szaruga za oknem temu nie sprzyja... ☺

Po zwycięskim dwumeczu i przed kolejną taką sytuacją zapraszam, by przeczytać te wypociny dla poprawienia humoru i spojrzenia na ewentualną trudną sytuację z perspektywy Barcy, a nie jednego z wielu klubów ????

Pozdrawiam wiernych kibiców Barcy
czarny

11

Panowie!
Ogarnijcie się - może nie wszyscy, ale większość ????
Skład był eksperymentalny to fakt.
Gdyby udało się zakończyć cały mecz takim wynikiem, jaki był po pierwszej połowie, to bym tu czytał peany na cześć Valverde.
Każdy, kto kibicuje Barcy od lat wiedział, że raczej ten mecz przegramy (widząc skład, stadion na którym był rozgrywany mecz i klasę przeciwnika i jego skład). Liczyliśmy tylko na gola na wyjeździe.
Taka prawda. Nie liczę naiwniaków i sezonowców.
Skończyło się na 2:0, a większość tutaj panikuje, wyrzuca nas z Pucharu ????, biadoli... Panowie? Trochę wiary i pamięci! ????
Jeśli wyjdziemy w mocnym składzie na rewanż - a wyjdziemy oraz będziemy grali tak, jak umiemy - nic więcej to spokojnie wygramy 3-4:0! Czy ktoś naprawdę ma wątpliwości?? Nie będę przypominał wyczynów, których dokonał ten zespół.
Ok, nie ma Neya, Dembele jest kontuzjowany, ale bez przesady. Nie było tych zawodników i Barca wielokrotnie (powtórzyć ostatnie słowo) pokazywała, że umie dokonywać remontad!
A jeśli Barca przejdzie dalej, to kto będzie się rozwadniał nad tym, że przegrała pierwszy mecz..?? ☺
Ale to, że większość zawodników odpoczęła to już będzie miało znaczenie.
I na ligę, i na LM, i na sam Puchar.
Zatem Panowie, trochę wiary, jajec i optymizmu. Widzę, że szaruga za oknem temu nie sprzyja... ☺
Po zwycięskim dwumeczu i przed kolejną taką sytuacją zapraszam, by przeczytać te wypociny dla poprawienia humoru i spojrzenia na ewentualną trudną sytuację z perspektywy Barcy, a nie jednego z wielu klubów ????
Pozdrawiam wiernych kibiców Barcy
czarny

0

Brak powołania ;-)

0

Real został wykluczony wtedy z rozgrywek PK!
Przestańcie pisać już o tych walkowerach, których w Hiszpanii w PK nie ma. Pozdrawiam

2

No tak, ale Postigo jest zawodnikiem pierwszej drużyny (jak Vazquez), a Chumi drużyny rezerw i chodzi im o ten artykuł, który jest stosowany właśnie do zawodników młodzieżowych.
Ale spokojnie - nieco niżej napisałem wyjaśnienie, które powinno uspokoić kibiców Barcy ;)

0

1. Na pewno nie ma walkowera.
2. Sprawa czysta. Jutro będzie potwierdzenie. ;)

19

Witam.
Jeśli Chumi był nieuprawniony to uwaga! Każdy kto zgarnąłby 5 żółtą kartkę w drużynie B z automatu by się wyczyszczał, jeśli następny mecz Barca A grałaby PK... No bo w razie czego powiedziałoby się, że miał wystąpić, ale nie grał, bo nie mógł i wtedy by się w ten "cudowny" sposób wyczyszczał... Beka. I wtedy spokojnie mógłby znowu grać w drużynie B kolejny mecz... Totalny bezsens...
Poza tym dlaczego zawodnicy Primera mogą występować w PK, po sankcjach w lidze, a zawodnicy Segunda już nie mogą...??
Powinniśmy być spokojni, ale to jest Hiszpania, więc WSZYSTKO może się zdarzyć... ;)

3

Z tego, co pamiętam, to przy tej wcześniejszej akcji nie było spalonego... ;-)

0

czarny od urodzenia ☺

0

Z ostatniej chwili:
Pep Segura zapindala po samolot ✈, który ma przewieźć Messiego do Walencji. A Bartek pyta się Tebasa, czy możemy wpuścić niepowołanego zawodnika?

33

Witam
Jak zobaczyłem skład, to mordka mi się uśmiechnęła, bo tego oczekiwałem ☺
I jak patrzę na ich grę, to dochodzę do jednego wniosku: To nie są źli zawodnicy, ale kompletnie nieograni. Powinni być wpuszczani pojedynczo, by nie czuć takiej presji i zaznajamiać się z piłką przez duże P. A tu mamy do czynienia z: wszyscy jesteście super, wpuszczę was wszystkich i jakoś to będzie. A to tak nie działa Panowie. Dochodzi presja, że jak zawalą to już nie zagrają, że Ci co zostali w Barcelonie będą musieli odrabiać straty itp. Każdy z tych zmienników grając przy weteranach daje z siebie 100% więcej. I nie chodzi tu o to, że inni mają biegać za nich, ale ich głowa wtedy lepiej pracuje. Psychika Panowie, jest równie ważna jak wyszkolenie techniczne.
Uważam, że im dłużej potrwa mecz, tym bardziej Barca opanuje go i będzie miała go pod kontrolą. Czy padną bramki? Powinny, jeśli gwiazdy i gwiazdeczki nie będą grać indywidualnie. Wierzę, że Barca strzeli przynajmniej 1 gola i w rewanżu będziemy mogli oglądać skuteczną remontadę! ☺
Pozdrawiam
czarny

7

Jak Messi...
Oj, zaszalałeś ;)

1

Już znalazłem ;)
Trzeba wejść do Aktualności, bo na głównej nie ma.

0

Przepraszam, ale chyba wydarzył się cud!

Nie było dzisiaj Porannego przeglądu prasy, czy moje oczy są już tak zmęczone... ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?