escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@HighestInTheRoom niecałe 40 metrów z prawie bańkę, oni ochujeli chyba... a najgorsze, że i tak znajdzie się chętny. Dramat.
3
@Kidd w zasadzie czy prezent czy nie, 5-6 mln PLN to przy zarobkach, premiach itd to żaden wydatek dla niego.
1
@P33ck dziękuję:) Pozdrawiam:)
5
@Kidd Pytanie czy Pep nie dostał "prezentu", którym miał się pochwalić:)
I reklama "za darmo", znaczy za wartość sikora:)
4
Izrael:
M. Tel Aviv - M. Haifa 1:1. U gospodarzy kolejnego gola strzelił 37 letni za chwilę Eran Zahavi. Facet w 10 ostatnich meczach ligowych, pucharowych i kadrze Izraela strzelił 10 bramek i dorzucił asystę. Ładnie:)
Katar:
W hicie Al-Duhail wygrywa 3:1 z Al-Sadd. U gospodarzy w składzie Philippe Coutinho, a u gości Paulo Otavio (Wolfsburg), Gonzalo Plata (Valladolid) czy Akram Afif. Katarzec uzbierał już w 19 meczach ligowych 23 gole i 8 asyst.
Al Ahli Doha - Al Markhiya 1:4. Pogrom, ale gola dla gospodarzy strzelił Julian Draxler.
Al-Wakra - Al Arabi 2:4. Marco Verratti z asystą u gości, a na obronie jego drużyny grał inny zawodnik z PSG - Abdou Diallo.
Meksyk:
Tigres - Pachuca 0:3. Salomon Rondon z kolejnym ligowym golem w Meksyku. Były napastnik Evertonu czy Newcastle w 14 meczach ma 8 goli i 2 asysty.
Guadalajara - Puebla 3:2. Mamy to! Chicharito w końcu z bramką!!. Meksykanin czekał prawie rok na kolejna bramkę, ostatnią strzelił dla LA Galaxy 23 kwietnia.
Paragwaj:
Libertad - Guarani 2:1. 41 letni za chwilkę Oscar Cardozo z kolejnym golem dla Libertad.
Turcja:
W Turcji nie było kolejki ale "odbył się" finał pucharu.
Kilka tygodni wcześniej odbył się mecz Trabzonspor - Fenerbahce, po którym kibice gospodarzy wbiegli na boisko i zaczęła się naparzanka z piłkarzami gości. Fenerbahce chciało kary dla drużyny rywali za niewystarczające środki ochrony. Do tego chcieli przełożyć finał ze względu na 1/4 LKE. Ale Federacja rzucała kłody pod nogi i odrzuciła wniosek. Na znak protestu Fenerbahce wyszło na finał juniorami, stracili gola w pierwszej minucie (strzelił Icardi), po czym zeszli z boiska. Taki to finał pucharu Turcji.
Ale jest inna ciekawostka z Turcji - otóż nasz były gangster z bronią w ręku - Arda Turana - został ogłoszony jako trener zespołu Eyüpspor. Co ciekawe zespół ten zagwarantował sobie już awans do pierwszej ligi, więc Turan będzie za chwilę trenerem pierwszoligowej tureckiej ekipy. Turan już planuje skład na przyszły sezon i jednym z liderów jego teamu ma być Luka Modric:) Znaczy Turcy chcą, ale Modric nie wiem:)
MLS:
Los Angeles FC - Los Angeles Galaxy 2:1. Denis Bouanga (St. Etienne) z golem, a jedną z asyst dla gospodarzy zanotował człowiek z przeszłością w Barcelonie - Ilie Sanchez. Ponadto zagrali Mateusz Bogusz, Hugo Lloris czy in exBarcelończyk - Sergi Palencia. U gości nasza gwiazda - Riqui Puig, ale też Joseph Paintsil (Genk) Maya Yoshida (Southampton).
Columbus Crew - DC United 1:1. U gospodarzy w składzie Cucho Hernandez (Watford) z czerwem, a do tego Yaw Yeboah (Wisła Kraków). U gości Mateusz Klich oraz Christian Benteke - Belg z kolejnym golem.
Chicago Fire - Houston Dynamo 2:1. U gospodarzy błysnął Xherdan Shaqiri strzelając gola i notując asystę, a z nim też Hugo Cuypers (Genk) w składzie. W Hjuston Sebastian Kowalczyk (Pogoń).
New York City - Atlanta Utd 1:1. U gości Slisz cały mecz.
Inter Miami - Colorado Rapids 2:2. Leo z ławki z golem, weszli też Alba i Busi.
ZEA:
Al Sharjah - Emirates Club 3:3. Po tym jak Iniesta strzelił bramkę z karnego na 3:1 dla gości pomyślałem, że się uda i odniosą 3 wygraną w sezonie (17 mecz!!), ale niestety. Po Przerwie wszedł między innymi Moussa Marega (Porto) i strzelił bramkę na 3:3. Asystę przy jego golu zaliczył Miralem Pjanik. Średnio wygląda przyszłość Iniesty w pierwszej lidze ZEA.
Al-Ahli Dubai - Al-Jazira 3:2. Pamiętacie Munasa Dabbura? Salzburg, Hoffenheim... coś ktoś?:) Dabbur w tym meczu dublet i asysta w barwach gospodarzy.
9
Ciekawostki piłkarskie:
Australia:
Western United - Macarthur FC 4:2. U gości w bramce Filip Kurto, a jedną z bramek dla jego ekipy strzelił Valere Germain (były mistrz Francji z Monaco).
Central Coast Mariners - Wellington Phoenix 2:1. Hit ligi... o matulu jak to brzmi, CCM i Wellington liderzy ligi, a gdzie Sydney, gdzie ekipy z Melbourne? No nic. CCM wygrywa i wskakuje na 1 miejsce w tabeli, Wellington zajmuje 2 miejsce, ale z taką samą liczbą punktów. Oskar Zawada wciąż poza grą z powodu kontuzji.
Brazylia:
Gremio - Juventude 3:1. Diego Costa idzie ładnie:) Szósty występ i szósty gol byłego zawodnika Atletico. Poza nim w drużynie były reprezentant Argentyny - Cristian Pavon.
To był finał jakichś tam pucharów stanowych, swoje tez wygrały Palmeiras czy Flamengo.
Brazylijska Serie A rusza już w ten weekend - mam nadzieje, że znowu z transmisjami w polsatach.
Chiny:
Nantong Zhiyun - Shanghai Port 0:3. Dublet w tym meczu zaliczył tym razem nie Wu Lei (Espanyol), ale Oscar - taka kanapka:) To żart, średni, jak zwykle:) Brazylijczyk to były zawodnik Chelsea.
Shandong Taishan - Henan Songshan Longmen 2:2. Na 2:2 dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił były zawodnik Legii - Valeri Qazaishvili. U gości w składzie była gwiazda Anderlechtu - Frank Acheampong.
Grecja:
AEK - PAOK 2:2. Jednego z goli dla gospodarzy strzela starszy brat, młodszego brata z Manu czyli Nordin Amrabat. W jego ekipie również Domagoj Vida (Chorwacja), Damian Szymański, Mijat Gacinovic (Hoffenheim) - ten też z golem oraz były mistrz Francji z Monaco - Djibril Sidibe. U gości zagrali Tomasz Kędziora czy Jonny (Celta Vigo, Wolves).
Lamia - Olympiakos 1:5. Stevan Jovetic czy Youssef El Arabi (Granada) z golami dla gości. Z ławki wszedł Vicente Iborra (Sevilla, Atletico), a w zespole również Andre Horta (Braga).
Remis PAOKu i AEK wykorzystał Panathinaikos, który wygrał swój mecz. Czub tabeli jest jeszcze bardziej płaski:
PAOK - lider ma 67 punktów, drugie AEK 66, a Koniczynki 65. 4 jest Olympiakos z 63 pkt.
Izrael, Katar, Meksyk, Turcja, MLS, Paragwaj, ZEA w komentarzu.
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @AllBundy @mekston @Ojciec5tkidzieci @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @P33ck
0
@Culer9002 co nie zmienia faktu, że często na tym etapie i dalej jest po prostu męczenie buły.
Pełna zgoda @Tomek54321
0
Pedri zaraz 7 asyst w meczu po kontuzji, jak Rudy w City. Róbta skriny.
3
@Comentateiro powiem jedno… Xavi do grudnia:)
Oby pierwsza połowa to była ta gorsza:)
17
Robcio jak będzie grał tak jak dziś to ja nie wymagam od niego goli, niech inni strzelają:)
0
@Murazor to mi się przyśniły artykuły, że chce tu przejść i może nawet zarabiać mnie? Hmmm, być może to była forma "kupienia go" - nie płacimy za transfer ale zabulimy za kontrakt, czyli takie "przekupstwo".
Niemniej nie mamy kasy na takich ludzi Foden.
1
@AssisMoreira ryż był!:)
@Krzysztof1987 czyli oszukali mnie w przepisie?:)
0
@Spalonaziemia zrobione:)
Chociaż zaskoczyłeś mnie, że trafiłeś w moje gusta:) Niby płeć męska, a w 12 pytaniu - Jak często zmienia Pan/Pani markę kosmetyków? - kosmetyki kolorowe (szminki, tusz do rzęs, lakier do paznokci).
0
@tomcias10 no nie zgodzę się z Tobą.
0
@PatrykBarca Argument "który zarabiać chcialby duzo" odpuszczam. Bo każdy by chciał a okazuję się, że i Cancelo i Gundo jakoś potrafili wyjść ze swojej strefy komfortu. Wiem, że Cancelo nie jest nasz, ale też nie postawił wyjątkowo wysoko poprzeczki.
Czy Bernardo to zły wybór "bo Yamal"? Osobiście uważam, że "możemy nie kupować nikogo na lewą stronę bo jest Yamal" to zdecydowanie za wcześnie. To jeszcze dzieciaczek i nie opierałbym na nim w 100% lewej siły ofensywy. Bernardo może grać też w środku, może na lewej. Meczów jest dużo, myślę, że byłoby miejsce i dla Yamala i dla Portugalczyka, który w znaczącym stopniu mógłby odciążyć małolata.
7
@betonito Bo Fodena na pewno nie puszczą, bo Foden kosztowałbym miliard, bo Foden to przyszłość City?
Tak tak na szybko.
1
@misterio wczoraj City miało się przejechać po Realu:)
Niech tak piszą:)
0
@kamiVeB faktycznie niebywałe. Grubo:)
I teraz tak.. czy to świadczy o szczelnej, ale "czystej" obronie, czy wręcz o jej bezjajeczności i braku agresji?
1
Co się Anglicy mieli przejechać po rywalach:)
Fajne meczycha, no i gole, a lubimy gole:)
6
@mekston bo na tym polega odpowiedzialność
1
@Kidd Sędzia by dostał zawieszenie:)
0
@zadafcb Mnie tam bawi, to z jaką powagą mówią o "kości niezgody":D
2
@Khajio zgłoszony:)
9
Arabia Saudyjska - liga + puchar:
Ależ to był "nasz" mecz:) Nasz Polaków rodaków i nasz barceloński:)
Abha - Al Fateh 2:1. Dla zwycięzców z dubletem Grzegorz Krychowiak, a dla gości honorowy gol autorstwa Cristiana Tello.
Al-Ettifaq - Al Riyadh 1:0. Karl Toko Ekambi (Lyon) z bramką, Jack Hendry (Szkocja) z asystą. Ponadto w drużynie Stevena Gerrarda Moussa Dembele (Lyon), Demarai Gray (Everton, Leicester), Seko Fofana (Lens), Alvaro Medran (Real) czy Georginio Wijnaldum. U gości też Gray, ale nie ten z 50 twarzy, tylko Andre Gray (Watford).
Al Khaleej - Al-Hilal 1:4. W drużynie pokonanych Pedro Rebocho (Lech), a u mistrzów Malcom z dubletem, Sergej Milinkovic-Savic z asystą, do tego Ruben Neves, Kalidou Koulibaly, Renan Lodi (Atletico) i Bono.
Damac - Al Nassr Riyadh 0:1. W drużynie Damac Domagoj Antolic (Legia), Nicolae Stanciu (Rumunia), Georges-Kevin N'Koudou (Tottenham, Besitkas). Goście wyszli rezerwowym składem, w podstawie tylko z Davidem Ospiną i Aymericem Laportem. Ten drugi zdobył gola na wagę trzech punktów po asyście Marcelo Brozovica, którzy wszedł z ławki. Poza Chorwatem w trakcie gry na boisko wszedł również Mane i CR.
Al Wehda - Al Ahli SC 1:1. Odion Ighalo (Watford i Manu) w ekipie gospodarzy, a u gości Riyad Mahrez z asystą, a Ibanez (Roma) z golem. W ich składzie też Roberto Firmino, Allan Saint-Maximin, Merih Demiral, Edouard Mendy.
Al-Ittihad FC - Al-Taawon 0:0. Abderrazak Hamdallah pudłuje karnego dla Ittihad, Karim Benzema w składzie, Jota (Celtic), N'Golo Kante, Luiz Felipe (Betis, Lazio).
Al Taee - Al Shabab 0:0. U gości Yannick Carrasco, Habib Diallo (Senegal) oraz Romain Saiss (Wolves) w składzie.
Tabela:
1. Al Hilal 77 punktów
2. Al Nassr Riyadh 65
3. Al Ahli SC 52
4. Al-Ittihad FC 47
6. Al-Ettifaq 39
11. Al Shabab 32
15. Abha 25
Strzelcy:
1. CR 29 goli i 10 asyst
2. Mitrovic 22/5
...
23 Krychowiak 8/1
Superpuchar:
Oba wczorajsze mecze skończyły się rezultatem 2:1.
Al-Ittihad FC - Al Wehda 2:1. Karim Benzema i Abderrazak Hamdallah swoimi golami zapewnili finał Al Ittihad. W ich składzie też N'Golo Kante, Jota (Celtic) czy Luiz Felipe (Betis, Lazio). U gości w składzie Odion Ighalo (Watford i Manu).
W drugim meczu się działo:)
Al-Hilal - Al Nassr Riyadh 2:1. Jeszcze w pierwszej połowie Al Nassr coś próbowało, starało się, ale w drugiej połowie totalna dominacja Al Hilal. Meczycho w mojej opinii zagrał Sergej Milinkovic-Savic. Poza asystą dzielił i rządził w drugiej linii, Brozovic mógłby mu buty czyścić. Gole strzelili Malcom i Salem Al Dawsari. W ich składzie również Kalidou Koulibaly, Ruben Neves, Renan Lodi i Bono. U gości z golem Mane. Z czerwoną kartką CR. Psycha siadła Portugalczykowi, a niewiele brakowało, a i sędzia by zarobił w łeb od maszyny. Do tego zagrali Aymeric Laporte, Alex Telles, Otavio i Ospina.
Za dwa dni finał Al Ittihad - Al Hilal. Transmisja w którymś z polsatów.
@Kessie @Kidd @JimMorrisonFCB @mekston @kryhaa @Lionel_Messi10 @NeroTFP1
3
@MesQueUnClub_87 kapkę, ale to indyk na 100 procent:)
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
11
Dawno nic nie było:)
Otóż kucharze i smakosze postanowiłem pierdyknąć gulasz z indyka.
Mięso to...? brawo! Indyk:) Do tego cukinia, marchewka, papryka, pieczarka, cebula, czosnek i zalane to wszystko robionymi w zeszłym sezonie pomidorami w kawałkach:)
Plus ryż:)
https://zapodaj.net/plik-az1oFd3PhY
https://zapodaj.net/plik-Hl3BeAVutM
https://zapodaj.net/plik-SM9M2Ayd5h
Smacznego:)
@Krzysztof1987 @pioz123 @Kluivert_P @IronSanHybrid @AssisMoreira @MesQueUnClub_87 @JimMorrisonFCB @Lionel_Messi10
0
@Emhyr pełna zgoda:)
@Zoker No przesadziłem z tym "zdecydowany faworyt", ale jak dla mnie to zdecydowanie za niski kurs jak na taką markę jak bayern, w jakiejkolwiek formie by nie byli.
Co do meczu, to niech wygra lepszy:) Licze na gole, tyle:)
2
@Zoker Rozumiem Twoje argumenty, ale rozumiem argumenty też @Salchent a.
Arsenal do pierwszego meczu z Porto 5 zwycięstw w lidze - 21 strzelonych goli i tylko 2 stracone. Chciałbym zwycięstwa Arsnealu i ich awansu, ale po tej kupie jaką grali w meczach z Porto, podchodzę sceptycznie do tego, że są zdecydowanym faworytem.
11
Nie jesteśmy obecnie jakimś wielkim postrachem, ale jak patrzę na przewidywaną jedenastkę PSG, to jednak trochę smutne gdybyśmy z nimi odpadli.