escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Blanco16 Jeśli klub utrzyma formę, wyniki - w tym finał/LM i ładną dla oka grę to bym zostawił pod warunkiem, że zmieniliby sztab medyczny. Bo to jest jakiś dramat, to co się dzieje.
Generalnie jestem anty Xavi i nie wierzę, że będzie tak jak napisałem - forma, wyniki i ładna gra.
0
@Blanco16 zjadłem "gdyby", fakt, ale nie celowo.
Niemniej powiedz, co według Ciebie jest "czymś większym"?
2
@Jakchcesz nie no wiem, żarty żartami, podśmiechujki. Mnie bawi ocenianie, zwłaszcza przez tych, którzy z tego korzystają:)
Rozumiem, że niektórzy faceci się obrażą bo ich zaszczane gacie się nie sprzedają w internetach, ale to nie jest nic nowego. Tak jak napisał @Dalhi to jest od wieków. Teraz jest inna możliwość.
Można też wyjść z internetu, na świeże powietrze i spróbować kogoś poznać:)
0
@BorzyKrzys jakby laski, które powiedzmy, że Ci się podobają, chciały zobaczyć za dobrą kasę Twojego fallusa to byś odmówił zawstydzony?
0
@tristan87 a to ja nie w temacie.
0
@tristan87 zastanawiam się czy Przemysław Langier robi to z premedytacją, czy jest na tyle płytkim, nie wiem, dziennikarzem, czy kim on tam jest, że umieszcza takie gównowpisy.
Zobacz co zrobił! olaboga, co to będzie! Robert Lewandowski wysiadł z autokaru lewom nogom! Jednak to nie jest ważne, zwróćcie uwagę jak obatel z Chin ma założonom koszulkę z nazwiskiem Lewandowskiego.
Czy Chiny gardzom polskim piłkarzem? Kliknij w zdjęcia!
1
@Blanco16 "Xavi doprowadził nas do czegoś większego jeszcze w tym sezonie"... do czego na przykład?
2
@Katalończyk 99 jak do tego doszło nie wiem... nie mogę jeść nie mogę spać.
Po jednej, dobrze?:)
3
@Comentateiro Witam serdecznie. Przepraszam za zaistniałą sytuacje. Nie obiecuje poprawy:)
3
@Kidd "Rzeźbiarka Ludwika Nitschowa była przyjaciółką jej ciotki i wykonała rzeźbę głowy Krystyny, którą zobaczył w pracowni artystki prezydent Warszawy Stefan Starzyński. Zachwycił się wdziękiem i "typowo polską urodą" dziewczyny. Zasugerował, aby to ona pozowała Nitschowej do tworzonego przez nią właśnie pomnika warszawskiej Syrenki. Krystyna trochę się wstydziła tego wyróżnienia, nie przyznawała się przyjaciołom. Pomnik stanął nad Wisłą w sierpniu 1939 roku."
"Jedynym warszawskim pomnikiem, który nieuszkodzony przetrwał okupację, powstanie i późniejszą akcje burzenia miasta przez Niemców była Syrenka."
15
Ciekawostki piłkarskie:
Zacznę od finału i meczu o 3 miejsce Ligi Narodów Concacaf w Ameryce Centralnej i Północnej:
W finale USA pokonały Meksyk 2:0. Z golami Tyler Adams (Bournemouth) i Giovanni Reyna, z asystą Weston McKennie. Ponadto zagrali Matt Turner, Sergino Dest, Timothy Weah, Christian Pulisic, Folarin Balogun czy Yunus Musah. W Meksyku między innymi Hirving Lozano, Santiago Tomas Gimenez (Feyenoord) czy Edson Alvarez (West Ham).
Tym samym USA 3 raz z rzędu z tytułem Ligi Narodów Concacaf.
3 miejsce zajęła Jamajka pokonując 1:0 Panamę. W zwycięskim składzie Demarai Gray (teraz Al-Ettifaq, ale wcześniej Everton czy Leicester), Bobby De Cordova-Reid (Fulham). Z kolei Michail Antonio (West Ham) cały mecz na ławce rezerwowych.
Swoje mecze rozegrały też Kanada czy Kostaryka.
Kanada - Trinidad i Tobago 2:0. Cyle Larin (Mallorca) z jedną z bramek, a Jonathan David z jedną z asyst. Zagrali też Alphonso Davies czy Tajon Buchanan (Inter).
Kostaryka z kolei pokonała 3:1 Honduras. W bramce nie kto inny jak Keylor Navas.
MLS:
St. Louis City - DC United 2:2. Klich u gości cały mecz, a Christian Benteke z golem i asystą.
Los Angeles FC - Nashville SC 5:0. W końcu wynik jaki na wicemistrza przystało. Mateusz Bogusz zmieniony w LA po ponad godzinie gry, z dubletem i asystą Denis Bouanga, w bramce Hugo Lloris, a zagrali też zawodnicy z przeszłością w Barcy B - Sergi Palencia z asystą i Ilie Sanchez. U gości Sam Surridge - były zawodnik Nottingham.
Colorado Rapids - Houston Dynamo 0:1. Cały mecz u gości rozegrał Sebastian Kowalczyk.
Toronto FC - Atlanta Utd 2:0. Goście pod nieobecność naszego reprezentanta Bartosza Slisza przegrali w Toronto. U Kanadyjczyków w składzie Federico Bernardeschi i Lorenzo Insigne.
Sporting Kansas City - Los Angeles Galaxy 2:3. Gospodarze wygrywali 2:0 do przerwy, a jedną z bramek strzelił były zawodnik Celty czy Levante - Nemanja Radoja. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Riki Puć i od 72 minuty do 80 było już 3:2 dla gości. Pucio zanotował dwie asysty. Zagrali też Joseph Paintsil (Genk) czy Maya Yoshida (Sampdoria, Southampton).
New England Revolution - Chicago Fire 1:1. Gola dla gości strzelił Hugo Cuypers (Gent).
New York Red Bulls - Inter Miami 4:0. Tu nie o wcirach jakie dostał dom spokojnej starości w Miami, ale o czym innym:) W drużynie z Nowego Yorku w 79 minucie na boisko wszedł Julian Zakrzewski Hall. Julian ma pochodzenie polskie, jak wskazuję nazwisko:) W pierwszej lidze zadebiutował w zeszłym roku, w październiku - jako drugi najmłodszy zawodnik w historii (pierwszym był legendarny Fredi Adu) Dlaczego tak długo nie grał?
Po prostu stanowe przepisy zabraniają dzieciom poniżej 16 roku życia pracy po godzinie 18:) Mecz z Miami był o 14 i w przeddzień swoich 16 urodzin Julek mógł zagrać przeciwko podstarzałym gwiazdom. Teraz limit czasowy nie będzie go ograniczał.
Julian następnego dnia zagrał w drugiej drużynie Red Bulls i zdobył bramkę.
Argentyna:
1/32 Copa Argentina:
Boca Juniors - Central Norte 3:0. Dublet w tym meczu El Matadora Cavaniego.
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @AllBundy @mekston @Ojciec5tkidzieci @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @P33ck
1
@Adran360 mamma mia, ale brama.
4
@Arden wyglądają jakby się świetnie bawiły. Od razu przyszła mi na myśl Phoebe, która biegała po swojemu w serialu „Przyjaciele”. Czy wyglądała głupio? Tak. Czy miała to w dupie? Też tak:) tak ona jak i te tutaj bawię się świetnie. Kij nam do tego:)
0
@Jackazz tak nie do końca… w czerwcu ograli najsłabsze od lat Niemcy a dzisiaj Hiszpanie, mającą wywalone jajca, to tyle w ostatnich latach. W pierwszej połowie Kolumbia niewidoczna, odpuściłem ten syf, jak dla mnie to żadne punktowanie. Dobrze, że się wzięli bo kadra ciekawa a poważnych wyników brak, teraz póki co dobrze idzie w eliminacjach do MŚ, ale z drugiej strony jakby nie awansowali na kolejny turniej to jednak wstyd. Tym bardziej, że awansuje 7 na 10 drużyn. No kaman.
1
@ToWinaSedziego przestawiłem cały swój plan dnia, żeby obejrzeć to partidazo, ale nie dam rady;)
0
@Arden i to z teraz:) a no widzisz:) całe szczęście:)
1
Co Ty na to @Rust_Cohle ?
"Trent Alexander-Arnold jest stale monitorowany przez wysłanników Realu Madryt. Wychowanek Liverpoolu stanowi poważną opcję dla utytułowanego klubu pod kątem obsadzenia pozycji prawego obrońcy - donoszą Hugo Cerezo i Matteo Moretto z Relevo.com."
Ja wiem, że Conor Bradley fajnie wszedł do drużyny, ale chyba to jednak za wcześnie by został następcą takiego grajka jak Trent. No nie chciałbym by trafił do Realu.
0
@Krzysztof1987 powiem Ci Krzychu, że raczej omijam takie rzeczy:) Widząc takie coś już wiem, że nie udało się wlać oleju do głowy:)
1
@P33ck Podobają mi się wahadła włoskie/Inter i Darmian i Dimarco fajnie wyglądają, ale to prawda, że Udogie zrobił krok naprzód i tez sobie radzi. Buongiorno kojarzę z Torino ze względu na fajne nazwisko, ale to nie jest drużyna, którą oglądam co tydzień:)
Nie będę polemizował bo jestem specem od włoskiej piłki:) jednak mnie, jako Janusza ta kadra po prostu średnio ciekawi obecnie:)
Islandia ładnie poszła, ciekawe jak z Ukrainą się pokażą.
Co do Portugalii to pełna zgoda. Oczywiście, że jestem tam kim grać i oczywiście też bym wchodził w schemat CR z ławki. Pytanie co Martinez:) otóż to.
1
@P33ck Nie nie, ja nie ujmuje im, po prostu włoską ligę śledzę, ale rzadko które mecze oglądam. Nazwiska znam, ale mając w głowie Pippo, Del Piero, Zambrotte, Buffona, Pirlo, Cannavaro no i całą tę resztę to ci wyglądają słabo:)
Reteguiego śledzę od pierwszego powołania, wtedy i zacząłem spoglądać na jego argentyński team i jak tam sobie radził. To jest fajna historia i przy takich trzymam kciuki:)
Tak jak mówisz, mając taką drużynę, najlepszy strzelec z 35 golami to żart.
Myślałem, że Izrael powalczy, a tu niestety, chociaż cieszy gol Zahaviego.
Portugalia od lat ma generacje, nic im nie ujmuję, nawet mam wrażenie, że bez CRa są jeszcze mocniejsi.
1
@FcPortoFan1999 rozumiem, przyjmuję te informacje:)
0
@FcPortoFan1999 no ja wolałem USA:) Jakoś mam do nich sentyment od czasu gdy ich trenował Jurgen Klinsmann.
7
Liga Narodów CONCACAF półfinały:
USA - Jamajka 1:1 po 90 minutach, a w dogrywce dwa gole USA i awans do finału Amerykanów właśnie. Jamajka bez Leon Baileysa (to taki likier na bazie śmietanki i whiskey z dodatkiem kakao i wanilii) czy byłego zawodnika Leicester/Evertonu - Demaraia Graya, a ci się męczą, ech...
Asystę dla Jamajczyków zaliczył gracz Fulham - Bobby De Cordova-Reid, a dupę Amerykańcom uratował samobój Jamajki w 92 minucie. W USA zagrali: Matt Turner (Nottingham), partner Muldera z "Z archiwum X" - Scally (Moenchengladbach), Folarin Balogun, Christian Pulisic, Timothy Weah, Yunus Musah, Weston McKennie, Ricardo Pepi, czy dwóch zawodników którzy załatwiło wygraną Haji Wright - napastnik Coventry z dubletem, a Giovanni Reyna zaliczył dwie asysty. Mamy mega mocną na papierze kadrę USA i "śmieszną" kadrę Jamajki, jednak potrzeba dogrywki by rozstrzygnąć taki mecz. Przydałby się tam ktoś inny na ławce trenerskiej:)
W drugim półfinale Meksyk pokonał na wyjeździe 3:0 Panamę. Jedną z bramek strzelił Edson Alvarez z West Hamu. W składzie również "nasz" Julian Araujo czy Guillermo Ochoa.
Mówią, że Puma groźne kocisko, jednak Meksykańcy nie przestraszyli się zawodnika Famalicao. Napastnik portugalskiej drużyny - Puma właśnie, nie "podbił" tego meczu.
Reasumując finał Ligi Narodów Concacaf grupy A rozegrają między sobą reprezentacje juesej i mechiko.
Sparingi (wybrane):
Włochy - Wenezuela 2:1. Przyznam, że zobaczyłem wczoraj pierwszą jedenastkę Włochów i tak sobie pomyślałem - "Boże jaka to smutna drużyna". Były zawodnik Evertonu - Salomon Rondon nie trafił karnego już w 3 minucie dla "gości", bramkę później strzelił zawodnik Cadiz Darwin Machis. W ekipie Wenezueli zagrali również Tomas Rincon (Torino, Sampdoria) czy Jon Aramburu (Real Sociedad). Dla Włoch dublet strzela argentyński napastnik Mateo Retegui. Zagrali też Gianluigi Donnarumma, Nicolo Barella, Federico Chiesa, Destiny Udogie, a Andrea Cambiaso i Jorginho z asystami.
Portugalia - Szwecja 5:2. Tu z kolei zobaczyłem skład Szwedów i tak sobie pomyślałem, że raczej Portugalia łatwo mieć nie będzie. Viktor Gyokeres (Sporting), który ma 700 goli w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, Isak, Dejan Kulusevski, Elanga, no jest kim straszyć. No ale nic bardziej mylnego, potężna Portugalia bez potężnej maszyny już 3:0 wygrywała w 1 połowie. Po kolei jednak - Rafael Leao, Matheus Nunes, Bruno Fernandes, Bruma (Braga) i Goncalo Ramos z golami. Dwie asysty nasz Nelson Semedo, dwie również Bernardo Silva, a jedną do gola dorzucił Bruno Fernandes. Ponadto zagrali 100 letni Pepe, niewiele młodszy Rui Patricio czy Ruben Dias. U gości jak zwykle w tym sezonie - wspomniany Gyokeres z golem, a z asystami Dejan Kulusevski i Emil Holm (Atalanta).
@P33ck @Kratos1990
0
@Katalonbar To prawda, tyle niezłych zawodników z jednej czy drugiej reprezentacji będzie musiało obejść się smakiem:)
1
@P33ck Towarzyskie w sumie mogę dorzucić, bo zaraz jadę z Concacaf. Europy nie będę robił, raczej większość widziała co się działo:)
12
Nasze kwalifikacje Euro się odbyły, ale też Azjatyckie kwalifikacje do MŚ 2026 - kolejka 3, a w nich:
Japonia się skończyła od Pucharu Azji. Tym razem tylko 1:0 z Koreą Północną. Ritsu Doan (Freiburg) z asystą, w składzie też Daizen Maeda (Celtic), Ayase Ueda (Feyenoord), Takumi Minamino, Hidemasa Morita (Sporting) czy Wataru Endo.
Skończyła się tez Korea Południowa, tylko 1:1 z Tajlandią. Gola strzelił niezawodny Heung-Min Son, a zagrali też Kang-In Lee (PSG) Min-Jae Kim (Bayern).
Iran zbił 5:0 Turkmenistan. Sardar Azmoun (Roma) z golem, Mehdi Taremi (Porto) z asystą, a zagrali też Saman Ghoddos (Brentford) czy Golizadek z Lecha.
Ponadto:
- Arabia Saudyjska - Tadżykistan 1:0. Z golem potężny zawodnik Al Hilal - Salem Al Dawsari.
- Katar - Kuwejt 3:0. Dublet zaliczył lider ligi katarskiej, zawodnik Al Sadd - Akram Afif.
- Singapur - Chiny 2:2. Tutaj może sobie pluć w brodę były zawodnik Espanyolu - Wu Lei. Co prawda Chińczyk skompletował dublet już w pierwszej połowie, ale również nie wykorzystał karnego. Trafiony finalnie dałby 3 punkty, a tak tylko remis.
- Australia pokonała 2:0 Liban. W bramce Australii wystąpił były zawodnik Brighton czy Arsenalu - Mathew Ryan, jak również obrońca Leicester Harry Souttar.
- Hong Kong - Uzbekistan 0:2. Jedną z bramek strzelił były zawodnik Romy, a obecnie Cagliari - Eldor Shomurodov.
- Koniecznie trzeba też dodać, że rodzinna reprezentacja Wietnamu, czyli familia Nguyenów uległa na wyjeździe 0:1 Indonezji. Ostatnio w dynastii trochę kłótni i tylko 4 Nguyenów w pierwszym składzie, a dwóch z ławki. Oby wszystko im się ułożyło.
@Kratos1990
0
@Krzysztof1987 chciałbym móc się odnieść, jednak nie znam tej osoby:)
0
@TR3YWAY przecież to lewizna jest.
0
@mekston oczywiście, że jest:)
@koziar widzialem, jednak widziałem też sklad Szwecji i nie spodziewałem się takiego czegoś.
0
Ale, że Portugalia tak zje Szwecję do przerwy to się nie spodziewałem.