escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Puchar Azji,
Znamy zwycięzców 1/8, a co za tym idzie pary ćwierćfinałowe pucharu, po kolei jednak:
Australia 4:0 Indonezja. Bardzo dobre wejście z ławki Craiga Goodwina. Strzelec gola przeciwko Francji na Mundialu, przez kilka minut na boisku strzelił na 3:0 i asystował przy czwartej bramce. Ponadto z golem również Harry Souttar (Leicester), w bramce zagrał Mathew Ryan (Alkmaar). U gości z kolei były Hiszpan, a obecnie Indonezyjczyk - Jordi Amat (Espanyol, Betis).
Arabia Saudyjska odpadła po karnych z Koreą Południową. W regulaminowym czasie było 1:1. Korea uratowała wynik w 9 minucie doliczonego czasu gry. W Arabii w zasadzie zagrali głównie piłkarze Al Hilal z Salema Al Dawsarim (największa gwiazda kadry), który to zaliczył asystę w tym meczu. W Korei zagrali: Heung-Min Son, Min-Jae Kim (Bayern), Kang-In Lee (PSG), Hee-Chan Hwang (Wolves) czy Woo-Yeong Jeong (VfB Stuttgart). Tak więc w starciu Roberto Mancini - Jurgen Klinsmann lepszy okazał się ten drugi.
Bahrajn - Japonia 1:3. 4 mecz Japonii i 4 mecz ze straconą bramką. Takefusa Kubo, Ayase Ueda (Feyenoord) i Ritsu Doan (Freiburg) z golami. W składzie również: Hidemasa Morita (Sporting), Takumi Minamino, Kaoru Mitoma, Wataru Endo czy Takehiro Tomiyasu.
Iran - Syria tu również 1:1, również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i również były potrzebne karne, te lepiej wykonywali piłkarze Iranu. W zasadzie cały mecz to karne - najpierw Taremi w 1 połowie dla Iranu, a potem Khirbin w drugiej połowie dla Syrii. Piłkarz Porto wyleciał po drugiej żółtej kartce w końcówce meczu, tak więc Syria całą dogrywkę grała z przewagą zawodnika. W Iranie na boisku również Sardar Azmoun (Roma), Alireza Jahanbakhsh (Feyenoord), Saman Ghoddos (Brentford) czy nasz poznański Ali Golizadek. Co ciekawe trenerem Syrii jest legendarny argentyński trener - Héctor Raúl Cúper.
Do tego:
Uzbekistan - Tajlandia 2:1
Katar - Palestyna 2:1
Irak - Dżordania 2:3
Tadżykistan - ZEA 2:1
Pary 1/4:
Tadżykistan - Dżordania
Katar - Uzbekistan
no i dwa, jakby nie patrzeć, hit:
Australia - Korea Południowa
Iran - Japonia
@JimMorrisonFCB
1
@mekston bez przesady:)
0
@michal26 Roque grywał w Brazylii bliżej lewej strony, myślę że nie byłby to dla niego problem zagrać tak i tutaj.
1
@Emhyr Też juz sobie żartowałem z tego:) po występach w Belgii i nawet Venezii, myślałem ze będzie lepiej, ale jednak się przeliczyłem:)
0
@Kamiloza91 tez dzisjaj pisałem, że kapitalny ma okres, ale z tym, że Klopp zrobiłby z niego kozaka to nie do końca. Trenerowi zmieniłby miejsc na boisku? Czy posadził na ławce?
Mac Allister, Szoboszlai, i niby Trent za którego z nich…?
1
@Emhyr świetnie! Liczyłem na więcej, zwłaszcza po występach w kadrze, ale Włochy to doby kierunek. Jakiejś ogromnej rywalizacji w ataku nie powinien mieć.
1
@Rifek o tak! DSF, tak właśnie:) czyli jeszcze są stare konie… chociaż niepokojące jest zdjęcie dziewczynki w avatarze:)
2
Tak teraz odpowiadałem @Culer9002 w innej rozmowie i mi się przypomniało…
Pamięta ktoś jak kiedyś, dawno temu, kluby z Bundesligi na zgrupowaniach przedsezonowych grały 3 na 3, takie „mini turnieje halowe” i grali podstawowi zawodnicy?
2
@Culer9002 EuroSport to był PNA, Bundesliga, puchar Niemiec.
Za czasów Wichniarka, Juskowiaka:) jesli dobrze pamietam.
Co więcej, kiedyś, dawno temu, kluby z Bundesligi na zgrupowaniach przedsezonowych grały 3 na 3, takie „mini turnieje halowe” i grali podstawowi zawodnicy:)
0
@mekston taaaa:)
1
@Culer9002 „Eurosport i piłka nożna to rzadkie połączenie” - widocznie jesteś młodym człowiekiem:)
@FcPortoFan1999 ma 100% racji:) do tego komentator Edward Durda:)
Swoją drogą Edward Durda komentuje PNA na MEGOGO:)
1
@abram3k Przypominam mecz z Tottkami.
Sędziowie nie są za Liverpoolem.
0
Nkunku Francuz - cieszymy sie z gola i trzymamy kciuki:)
3
20 letni Connor Bradley do asysta dorzuca gola. Prawy obrońca Liverpoolu, a na ławce Trent. Chłopak drugi mecz i ma 2 asysty i bramkę.
My gramy na prawej albo środkowym obrońcą albo Sergi Roberto.
Edit - Bradley kolejna asysta. Drugi mecz - 3 asysty i bramka. To sama liga.
Do tego 2 asysty w pucharze.
Ogólnie szósty mecz - 4 asysty i bramka.
0
@Encore pierwszy strzał Chelsea w 47 minucie chyba.
Chociaż tyle dobrego, że celny:)
2
Każdy głupek strzela w słupek.
Nunez dzisiaj drugi raz obija bramke… to znak?
0
Liverpool la zabawa. 2:0, a w Chelsea do tego żółtko ma dwóch środkowych pomocników i skrajni obroncy. Słabiutko.
0
@FcPortoFan1999 to prawda.
0
@FcPortoFan1999 jazda z Syrią… innego scenariusza nie zakładam.
0
Iranie, Taremi… co wy robicie?
0
@Kubsoleon zależy ile masz kont:)
3
@DonMatteo901 "Weszło z zaskoczeni" by bardziej pasowało:)
Rozumiesz, taka gra słów:)
3
@kubix05 tak wyglądała kiedyś zima, a i można dopisać, że tak wyglądały kiedyś "gimbusy":)
1
@P33ck odrobiłem, odrobiłem:)
To prawda, patrząc sucho na kraje, które pozostały to mamy "jasność", ale jak wiemy to wcale tak może nie być:)
2
@Comentateiro w następnej edycji:)
0
@masik86 ja jestem spokojny, niestety już się tak nie emocjonuje. Mam w sobie tylko smutek, że upadamy tak nisko.
2
@lucca87 pełna zgoda:)
5
PNA:
Mamy to! 1/8 za nami, na dniach ruszają ćwierćfinały, ale po kolei:
W głównym hicie fazy 1/8 Senegalczycy odpadli po karnych z Wybrzeżokościosłoniowianinami. W czasie regulaminowym było 1:1.
To trochę niespodzianka biorąc pod uwagę fakt mocnej kadry Senegalu i tego, jak słabo grało WKS w grupie. Bramkę dla Senegalu strzeliła była gwiazda Strasburga a obecnie gracz ligi arabskiej - Habib Diallo. Przy golu asystował mu Sadio Mane. W ich ekipie również: bracia Sarr - Ismaila z OM i Pape Matar z Tottenhamu, Krepin Diatta i Ismail Jakobs z Monaco, Kalidou Koulibaly i Edouard Mendy z Arabii, Nicolas Jackson, Idrissa Gueye czy Iliman Ndiaye (OM). Swojego karnego w serii 11 nie trafił Moussa Niakhate (Nottingham). Z kolei u "gości", ale defacto u gospodarzy, bo turniej jest rozgrywany w Wybrzeżu Kości Słoniowej tak więc co do gościogospodarzy to ławka zrobiła robotę. Dopiero po wejściu takich nazwisk jak Franck Kessie (gol w meczu i serii 11), Sebastien Haller, Christian Kouame czy Nicolas Pepe jakoś zaczęło to wyglądać. Zagrali też Serge Aurier, Odilon Kossounou (Bayer), Evan Ndicka (Roma), nasz niedoszły "nowy Xavi" Jean Michael Seri oraz Seko Fofana.
w drugim hicie Nigeria pokonała 2:0 Kamerun. Obie bramki strzelił napastnik Atalanty Ademola CzłowiekSpojrzenie - czyli Lookman. Jedną z asyst zaliczył Victor Osimhen. Ponadto zagrali Moses Simon (Nantes), Frank Onyeka (Brentford), Alex Iwobi (Fulham), Zaidu (Porto) czy Paul Onuachu (Trabzonspor). U gości Frank Anguissa z Napoli czy gwiazda kadry - Vincent Aboubakar. Do tego zaciąg z Arabii - Karl Toko Ekambi (kiedyś Lyon), Georges-Kevin N'Koudou (Tottenham, Monao).
Egipt - DR Kongo tutaj również 1:1 i karne, po których awansowało Kongo, mój czarny koń rozgrywek. Dla Egiptu gola strzelił Mostafa Mohamed (Nantes), a poza nim jeszcze Trezeguet (daleki kuzyn Davida) Mohamed Elneny, Omar Marmoush (Eintracht).
Co do zwycięzców to gola strzelił Meschack Elia z zespołu Młodzi Chłopcy (Young Boys), a do tego Cedric Bakambu, Yoane Wissa (Brentford), Theo Bongonda (Celta, Genk), Arthur Masuaku (West Ham, Besiktas), Chancel Mbemba (OM), Simon Banza (Braga) czy Silas (VfB Stuttgart). W karnych strzelali już bramkarze i to właśnie nietrafiony karny bramkarza Egiptu zadecydował o awansie tych drugich.
Śmieszne Maroko dostało 0:2 od Republikopołudniowoafrykanów. Hakimi nie trafił karnego, a do tego w Maroko nie byle kto: Youssef En Nesyri, Amine Adli (Bayer), Abde Ezzalzouli, Sofyan Amrabat, Ounahi (OM), Noussair Mazraoui, Nayef Aguerd (West Ham), Amine Harit (OM) czy wokalista U2 - Bono.
W derbach Gwinei lepsi okazali się Gwinejanie, którzy pokonali 1:0 Gwineorównikowijczyków. Tak więc dziesięciu Gwineorównikowijczyków i jeden Jose Machin (Monza) jadą do domu (dobrze @P33ck ?:))
Reprezentacja legendy Manu - Bebe, a więc Wyspy Zielonego Przylądka wygrała 1:0 z Mauretanią.
Angola - Namibia 3:0
Mali - Burkina Faso 2:1. U wygranych w składzie między innymi Amadou Haidara (Lipsk) czy Hamari Traore (Sociedad). U gości z samobójem Edmond Tapsoba (Bayer), a z golem Bertrand Traore (Aston Villa).
W 1/4 zagrają:
Nigeria - Angola
Wyspy Zielonego Przylądka - Republika Południowej Afryki (już nie mogę się doczekać opisu tego meczu, gdy będę robił fikołki językowe przy mieszkańcach obu krajów:D)
Mali - WKS
DR Kongo - Gwiena
@JimMorrisonFCB
0
@masik86 tak więc chyba zgodzimy się, że poprzeczka jest niezwykle nisko zawieszona, co?
0
@Kidd Brak Salaha może być widoczny, ale z drugiej strony niby brak Salaha, ale i tak ładują bramki. W przeciwieństwie do Chelsea.